Emziğe nasıl alıştırdınız?

sevhan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
1.448
10
Arkadaşlar oğlum emme içgüdüsünü bende karşılamaya çaılışıyor.Doktor emzik çeşiti çok beğendiğini deneyerek bulacaksın dedi bende en pahalasından en ucuzuna kadar tüm markaların emziğini aldım.Tatlıya batırmakta zararlıymış.Özellikle akşamları çok yorucu oluyor.Başara bilen arkadaşlar siz nasıl yaptınız?

benim kızımda emzigi almak bilmiyordu,önce meme ucu gibi olanı denedm istemedi damaklıyı tercih etti ama alıştırana kadar zaman geçti tabi:)doktorlar her nekadar emzigi önermesede benim kurtarıcım oldu,şuan sürekli emzik vermiyorum çok alışmasın diye sadece çok aksi oldugu sat aralıgında 19.30-22 de veriyorum:)biraz zaman alır ama alışır merak etme birde emzigi verdiginde bebegin aç olmasın ,benim kızım açken asla almıyor emizigi,emdirdikten kısa bi süre sonra dene bakalım kolay gelsin:)

Ben de başlarda denedim ama kızım almadı hatta bir kere öğürerek kustu ben de vazgeçtim denemekten artık

ben emzigi attıkca verdim agzına böyle böyle alıstı başlardan zaten tutmayı pek bilmiyolar emzigi agzına verim elimle tutuyodum

bende sürekli ağzına verdim ben verdikçe o attı karnı tokken verincede öğürüyor halada her zaman almıyor emziği bazen uyuyacağı zaman alıyor bide dışarıda ağladığında veriyorum alıyor sürekli emmiyor pes etme derim ben sana

benimkide almıyor bazen öğürüyor bazen emiyor keçke alışsa ne iyi olur yaa

tatlım benim cadı hiç alışmadı sevmiyor ne emzik ne biberon
onun emziği ben oldum :)
emziği vermeye calıştım bi kac kez birinde kustu bende zorlamıyorum artık

ben hiç emzik vermek istemiyodum bir gece sarılıktan dolayı fototerapide kaldık ve bu beni sürekli emmek istiyordu bıraksam tüm gün emerdi yani dr dediki seni emzik niyetine kullanıyor emzik al dedi aventin 0-3 aylık olanını aldırdı verdiğimiz gibi bzimki başaldı cuk cuk çekmeye
bazen çok düşkün oluyor bazen hiç tutmuyor nöbeti tutsa almıyor aç olsa almıyor yatarken emzik istiyor emzik ağzından düşse uyanıyor emzik istiyor
yani benim oğlumu emzik susuturmuyor uyutuyor diyeyeim

benim kizim 40 gunluk 1aylik olmamisti bir gun aglarken baktim bir sapur supur ses bas parmagini emiyor kendi kendine sakinlestirdi bende parmagini emmesin diye emzik aldim damakli simdi aglayinca sadece veriyorum hirsla emiyor sakinlesince atiyor tamamen kendi ayarladi bunu birsey yapmadim

selam!
bende hiç alıştırmak istemiyordum emziğe ama baktım ki dediğiniz gibi beni emzik gibi kullanmaya başladı ilk günlerden.. dediler başa çıkamazsın ver emzik.. doğmadan önce hevesle aldığımız şeyler arasında emzikte vardı. öylesine beğendiğim küçük bir emziği almıştım. ağlama krizine girdiği ilk günler ver dedi büyükler ve istemeye istemeye verdim. baktık ki deli gibi çekiyor:dance: birde büyük geldi ağzına yavrumun.. öttüre öttüre çok komik emiyordu.:)) eşime hemen eczaneden damaklı, kauçuk yeni doğan de, ve böyle bir emzik al dedim. oda nuk'un almış geldi.
bunu da dediğiniz gibi, evleri emzik dolu olan :roflol: birçok arkadaşımın deneyimlerinden öğrenmiştim..

bu kez o ilk dandik emziğe alıştığı için almadı başlarda ama sonra o emziği ortadan kaybettim hep yeni emziği verdim. alıştı şimdi. ağzına da tam oturuyo bu.. çok sevimli.. hızlı hızlı emiyor..

bence her bebekte farklidir bu durum büyük oglumda cok ugrastim meme alsin diye ama o sadece cok uykusu geldiginde aliyordu simdi kiskancliktan tiryakisi oldu o baska, kücük oglumsa hic zorlamadi hemen alisi verdi. Sen yinede vazgecme azmin sonu zaferdir. Kolay gelsin.

benim minikimde fazla zorlanmadı ilk baştan memeye alışkın olunca ağzına tuhaf geldi nevri döndü kuscak gibi oldu diliyle itmeler falan daha sonra tam uyku sersemi verdim aldı çuktuk çuktuk emdi emiş o emiş şimdi emerken uyuya kalıyo bende vermekten yana değildim ama elim ayağım oldu birde yardım edecek kimse olmaması vermekten yana şansım kalmadı

Arkadaşlar oğlum emme içgüdüsünü bende karşılamaya çaılışıyor.Doktor emzik çeşiti çok beğendiğini deneyerek bulacaksın dedi bende en pahalasından en ucuzuna kadar tüm markaların emziğini aldım.Tatlıya batırmakta zararlıymış.Özellikle akşamları çok yorucu oluyor.Başara bilen arkadaşlar siz nasıl yaptınız?

canım benım bebegını gule gule buyut sekerım.
ıstedıgını yap almayacaksa almıyor.ıkı kızımda sevmedı kullanmadı.bende ugrasmadım hıc zaten.
cunku ılerde onu bıraktırması beebgın yalancı emzıkle o duyguyu yasaması kotu yaaa.
evet cok zor bılıyorum.sureklı meme ıster emmek ıster anne cok zorlanır.ama benımkıler kullanmadı hıc.
eger ıllakı alıstırmak ıstıyorum dıyorsan emzırdıkten sonra tam uykuya dalacagı zaman hafıfce sutunu sur ver.memeden emzıge gecıstekı o anı cok uykuluyken dene kabullenmek zorunda kalacaktır uykudan dolayı.

benım bebegım daha hastanedeyken cok aglamaya basladı sutum gelmedıgı ıcın hemen emzık alıp denedık ve oglem daha hastanedeyken aldı emzıgı agzına halada alıyor.canı ıstemedıgınde ıse dılıyle ıtıyor.yanı ben bır caba sarfetmedım alması ıcın kendı kabul ettı hemen

canım bende birsürü emzik aldım ama olmadı en sonunda doktorumuz kauçuk emzik önerdi ve bebeğim emdi sanada chicco kauçuk emziği öneririm...

canım bende birsürü emzik aldım ama olmadı en sonunda doktorumuz kauçuk emzik önerdi ve bebeğim emdi sanada chicco kauçuk emziği öneririm...
Çok teşekkür ederim ama ilk aldığım emzikti.Ben neredeyse tüm emzik markalarını ve çeşitlerini aldım sayılır.Ancak hala almıyor bazen elini emiyor ama onuda sevmiyor bir tek göğsümde sakinleşiyor.Ama akşamları saat altıda başlıyor uyuyana kadar yani onakadar emiyor tabi arada bir banyo molası veriyoruz..Çok yorucu oluyor normalde sakin olan oğlum bu saatlerde sürekli emme içgüdüsünü karşılayamzsa çekilmez hala geliyor.

X