çamaşır sodası renkli çamaşırlarda kullanılıyor mu?

YUMURCAK

Nirvana
Pro Üye
30 Mayıs 2008
1.584
2.487
hanımlar bende calgona bu güne kadar boşuna para verdiğimizi düşünenlerdenim.bende şimdi soda aldım ama üzerinde beyaz çamaşırlarınızı bembeyaz yapar kireci önler vs.yazıyor.renkli çamaşırlardada güvenle kullanabilirsiniz yazıyor.iyi ama beyazları bembeyaz yapan renkli çamaşırlarımızı soldurup rengini almaz mı?soda kullanan hanımlar cevabınızı bekliyorum tecrübelerinize ihtiyacım var.birde 5 ölçek deterjana 1 ölçek deniyor viking marka az gibi sanki.

bende yeni aldım.ama renklilere biz zarar vermedi.çamaşırları nasıl yumuşatırım kısmında bir arkadaş.krıstal soda yazmış yumuşaklık için.deterjancıda gördüm.bitsin bu toz olan soda onu deniyeceğim.bende 1 ölcek koyuyorum.ama calgonu tamirçi arkadaşımız önermedi.yıllık calgon parası zaten tamir parası kadar.

ben ankarasodamatik kullanıyorum kireci gerçekten önlüyor calgona boşa para vermeyin...Ankara sodamatiğin fiyatı calgondan ucuz diğer sodamatiklerden pahalı... diğer sodamatikler içine sırf sodyum karbonatı doldurmuş kireç önler diye yazıyor ama kireci önleyebilmesi için fosfat içermesi lazım...yoksa çamaşırlara zarardan başka birşey vermez. grileşir yıpratır.

soda hic kullanmadim camasir suyu kullaniyorum sodanin özelligi neyki...

Arkadaşlar Mersin Tarsus'ta meltem kristal çamaşır sodası var. Doğal ve eski usullerle soda üretiyor. Tavsiye ederim. Dün halı yıkarken kullandık.

0 .... telefon numarasi ile irtibat kurarak bilgi alabilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
X