Adet sanclar

blume23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
9
0
öncelikle herkeze slm siteye ilk defa bugün girdim ve çok beğendim herşeyi bulabileceğim bir yermiş benim en büyük sorunum adet sancılarım gitmediğim doktor kalmadı hepsi rahmin yumurtalığın tertemiz bişeyin yok deyip ağrı kesici verip yolluyor artık ağrı kesici almakta istemiyorum çünkü yan etkileri baya çok ama her adetimde hastanelik olmaktan bıktım bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirimmm...

bu konu daha önce açılmıştı ama ben yne yazayım...
regli olmadan br iki gün önce suda eryen aspirnlerden için olmadan bir gece öncede iki bardak sıcak su için eğer sancınız hala geçmezse synax ford diye br ağrı kesici var apranax grubundan ama daha az zararlı o çok çabuk keser ağrıyı ...

Canım daha önceki doktoruma sormuştum adet olunca sancım oluyo bunun bi tedavisi yokmu diye,oda bana yok dedi.Dogum yapınca geçebilir yada menapoza kadar çekebilirsin dedi.benimde adetlerim çok sancılı oluyo,sancım başladığı an mejezik alıyorum yarım saat sonra sancım kalmıyo...

benim de sancılı geçiyor ben gelmesine yakın yani ağrıyı hissedince içiyorım majezik ayrıca yaz olsa da üzerime en az iki battaniye ayağıma çorap ve karnıma yastık boğazımakadar gömülüyorum ve uyuyorum işten bile izin alıp geldiğim zamanlar oluyor konuşacak halim olmuyor dik bile yürüyemiyorum o derece yani ve gün kalkmıyorum yataktan bu benim yntemim ayrıca kekik çayı o da iyi

Bende bi fikir vereyim o zaman arkadaşlar. Benimde çok ağrılı geçiyordu,Ağrı kesici olmadan rahatlayamıyordum novalgin damlayı kullanıyordum. Ama iki aydır adaçayı deniyorum geçen ay ağrı kesici olmadan geçirebildim bana iyi geldi.Adetin üçüncü gününden itibaren sabah akşam birer fincan içtim. Bebek düşünenler onbirinci gün bıraksınlar çünkü hamilelikte düşüğe sebep oluyormuş öğrendiğim kadarıyla. Geçmiş olsun. Umarım sizlerede faydalı olur.

canım merhaba;
ben de aynı sorundan muzdaribim,doktora gittim bi rahatsızlığın yok diyor
ama ben de her ay aynı ağrıyı çekmekten bıktım
doğum yapınca geçer,kanalların dar dedi
majezik içiyorum ama doktor kontrolünde
doktorun verdiği ilaçlardan bi zarar gelmez galiba
ağrı kesicilerin ne gibi yan etkisi var canım?
ben doktora ağrı kesicilerin kısır yaptığını duyduğumu söyledim
doktor öyle saçmalık olmaz dedi bi de güldü yaniiiiiiiii:eek:klava:
canım tekrar bir kontrolden geç ama başka bi doktora görün
farklı farklı şeyler söyleyebilirler tek doktora bağlı kalma eğer bi sorun çıkarsa tedavi için tek doktorla görüş canım
ağustosta düğünüm var ama benim de kafamı kurcalayan şeyler var bi ultrasona girip muayene olucamjeyyar

canım yeni evleneceğini söylüyorsun ben 10 aylık evliyim evlenmeden öncede sancım vardı evlendim dahada fazlalaştı şimdi doktorum federol diye bir fitil yazdı sancım oldunda sabahtan 1 tane alıyorum ve bişeyim kalmıyo ultrasonla muayene olucam diyoun ama ultrasonda tam olarak hepsi çıkmıyo sen yinede ol ama evlendikten sonra alttan baktır çünkü bazı intihaplar ultrasonda görünmü kılcal damarların içinde saklanıyormuş ve bu da ismi tam emin değilim ama endümetris hastalığıymış ben çok korktum öyle olur diye ama şükür değilmiş kadınlık hem güzel hem çok zor yawCADIARZU

ben buscopan içiorum eh işte alıo biraz sancıyı majezik kesmedi beni nedense
bide evlenenler cocugu olanlar yazsa önceden agrısı olupta evlenince gecen varmı

yok canım yaa evlendikten sonra geçer lafları palavra
doğumdan sonra geçer diyenlerde sadece normal doğum için doğru söylüyor olabilirler
ben henüz çocuk sahibi olmadığım için benimde ağrılarım baya oluyor
ancak dikkat ettim, hangi ay ceyran, üşütme v.s geçirdiysem o ay ağrım daha şiddetli oluyor, ayakları özellikle çok kollamak gerek, terliksiz gezmeyin mümkünse
bende majezik içerek rahatlıyorum
Allah şifalar versin hepimize

selamm gerçekten adet ağrısı zordurr bilirimm ama evlenin ce değil dogumdann sonra geçti benimmm bu kışiye göre değş kendini sıcak tutmakk iyi geliuooo bıtkı çayları filann ama yaş ilerleyıncede azliyorr yanı kısaca doğumm yapmakk etkili kolayy gels canımm bazilarını kaderi bu kimini hiç ağrısı olmazzz na palımmm

ben şuan kıvaramıorum dün gece yine hastaneye kaldırıldım ve ağrı kesici iğne yedimsenağlama senağlama doktora gidiorum herangi bi problem yok dio ama çok şiddetli sancım oluo off yhaa yokmu bunun bi çözümü bide bn yürüyemiorum adetimin ilk 3 gününde kasıklarımın ağrısıyla kıvranmam yetmiomuş gibi belim tutmuyo dizim felaket ağrıyo yorgan döşek yatıorum artık bu ağrıyı çekmek istemiorum ağrı kesici iğne yemezsem apranax fort kullanıorum pek etkili olmuyo ama yinede ayakta tutuyo beni senağlama

selamm seni anlıyorum arkadaşım inin okurkenn okul yıllarımaa götürdünn beniii allahh iyi etsin inş bende okula üçgünn gidemezz sancı le yastığı parçalardıımmm adetaa dört beşşş hap fayyda vermezdi arkadaaşşlarımm rahatt rahatt dersler girerdii yapısall bı olayyy b ide ayakları adettt lmaya yakın günlerde asla soğukk tuttma ama bu bi şanşşş benceee doğumda sonra azaldıııı inş ilerde geçerr ama doktora git bence belkı faydasııı olurrrrrrrr

cnm bende senin gibiydimmmm ama takiii majezik agrı kesici ile tanışana kdr:)
özellikle ilk iki gün sancım olurdu ama şimdii bu agrı kesiciyi kulandıgım için agrı falan olmuyor..sadece bagımlılık ypamasın diye adet olmadıgım zamanlar başım falan agrıyınca başka marka agrı kesici kulanıyorum..bikere kullan cnmmm valla çok sevinceksin.. benim ilk iki gün sancım oluyor..özelliklede ilk gün..ilk gün genelde 3 tane içiyorum ikinci günde 2 tane içiyorum gün içindeee nadir olarak 3 .gün de olabiliyor agrım ozmanada 1 tane içersem hiç agrım olmuyor:)herhangi bir yan etkiside olmuyor bende:)

benim de sancılı oluyor.okulda işte hep sürünürdüm.ta ki bir eczacı arkadaşım aprol fort u tavsiye edene kadar.o kadar çok şey denemiş ve bir sürü hap kullanmıştım hiçbir şey fayda etmiyordu.o ilk gün geberiyordum.aprol fort verdi bana.dedim boşuna verme kesmez bu ağrıyı hiç bişey.sen bir iç şunu dedi.hala hatırlarım o zamanki sevincimi.bıçak gibi kesmişti ağrımı.ağrı mağrı hiç bişey kalmadı ki ben ayakta duramazdım, başım döner, yer ayağımın altından kayardı, bayılacak gibi olurdum ağrıdan.9 yıldır kullanıyorum.ilk günkü etkisi yok.kesiyor ama 4 saatliğine.mide bulantısı da hissettiriyor maalesef.ama olsun buna da şükür.hep dua ederim bu hapı icat edenden de arkadaşımdan da allah razı olsun.9 yıldır fazla çekmiyorum yani.bazen içmeeyeyim falan diyorum, ağrının şiddetinde hiçbi azalma yok ya.15 yıldır bir gram bir şiddet azalması yok.ayni korkunç ağrı.hemen içiyorum tabi.

arkadaşlar merhaba,
ben de sizin gibi ilk adet olduğum günden beri adet sancısı çekenlerdenim.genel olarak sebeplerini sıralayım ki doktora gittiğinizde ağrı kesici verip geri göndermesinler sizi.
-genetik yapı
-yumurtalık kisti
-üşütme vs
-hormonel bozukluk
arkadaşlar özellikle hormon ve kist çok önemli.bazı bayanlarda kızlık hormono az salgılanırken erkeklik hormonu çok salgılanıyor.eğer yüzünüzde,göğüslerinizde,karnınızda siyah tüylenme fazlaysa genelde hormon sorunu oluyor.doktorunuz doğum kontrol hapı verecektir.aksatmadan tedaviye devam edin.
peki adet olduk acil bir çözüm gerekli ise,sıcak tutmak,sıcak bişeyler içmek,ağrı kesici almak iyi gelebilir.masaj olarak sırtınızın üstüne yatıp karnınıza ufak ufak parmak darbeleriyle vurarak masaj yapabilirsiniz.ya da küçük bir yastığı karnınızın üstüne koyup yüzüstü yatabilirsiniz.ama vurarak masaj çok etkili.tavsiye ederim.hepimize allah şifa versin.

ben 550mg apranax fort atıyorum banamısın demiyo bunun hiç bi çözümü yok bence ayakalarımı sıcak tutarsam da ağrıyo ama en azından ayakta geçirebiliyorum tek çözüm yolu bu

kızlar aynı konuda diğer başlıklara da yazdım ; 20 yaşndaym ben de adetlerim ölüm oluyor bna da.. magnezyum diasporal deneyin , eczaneye danışın bana doktor bunu verdi. yarım bardak suya karıştırıp içiyorum kasılma ve kramplar olunca

kızlar tek çözüm çörekotu yağı derim. adet olmadan 1-2 gün önce karnınıza,kasıklarınıza, ayak tabanınıza sürün. mükemmele yakın sonuçlar elde ediceksiniz.

X