Menopoz Erken menopoz ve hamilelik!

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Arkadaşlar öncellikle herkese merhaba.Ben sizlerin yazılarını uzun süredir okuyorum fakat yeni katıldım aranıza.Benimde sizlerin tecrübelerinden faydalanmaya ihtiyacım var.28 yaşındayım 2.5 senelik evliyim.ve 1.5sene falan çocuk yapmayı hiç düşünmedim.son 1seneye yakındır deniyoruz fakat maalesef bebişimiz olmadı:KK43:geçen ay doktora gittim ve bebek istediğimizi söyledim.ilk sorduğu soru düzenli adet görüyormusun adetlerim düzenlidir benim ağrılı olur ama saat gibidir her ay dedim.bana adetinin 3. günü gel tekrardan dedi ve ben 3. günü tekrardan yanına gittim.ogün hormon testi yaptı ve klomen kullanmamı söyledi.eşimin sperm testi elimde vardı ona falanda baktı.sende direk tedaviye başlıcam dedi.adetimin 5. gününden başlayarak klomeni günde 2 tane kullandım ve 5 günde bitti ilaç ilaç bittikten 2 gün sonra tekrar doktor ogüne gün vermişti gittim yanına.sabah ilk hormon sonucumu aldım baktı ve FSH değerim 15.19 çıktı ERKEN MENOPOZZZ başlangıcı dedi değerim yüksekmiş. 10un altında olması gerekiyormuş dedi hemen aşılama yapmalıyız yada ben size gün vercem ogün ilişkiye girceksiniz dedi.buarada yumurta çatlatma iğneside vurcak.sonra ymurtalıklarıma baktı ve dört tane yumurtam varmış 2 sağda 2 SOLDA ve 2 si 20mm diğer 2 side 17mm .dedi klomen işe yaramış yumurtalarn oluşumu iyi.sonuç olarak biz aşılamayı seçtik ve pazar akşamı yani yarın 11 de çatlata iğnei vurdurcam salı günüde aşılamaiçin sabah 8 de doktora gitcem..arkadaşlar bu noktada aklıma takılan sorular var ve BENİM SİZİN TECRÜBELERİNİZE ÇOK İHTİYACIM VAR..1.si erken menopoz fsh değeri 15.19 OLAN kişide 4 tane yumurta oluşumu normalmidir bu şartlarda hiçmi yumurtam olmaması gerekMİYORMUYDU? yada 4 yumurta azzmı?hiç anlamıyorum lütfen yardımcı olun..birde aşılama için rahim filmi falan çekmesi gerekmiyormuydu??internetten araştırdım bu konuyu..ADETİM BUKADAR DÜZENLİYKEN ERKEN MENOPOZ BAŞLANGICI OLMASI NASIL BİR ÇELİŞKİDİR??BEN ANLAMADM ARKADAŞLAR.BEBİŞ İÇİN yumurta sayım kaç olmalıdır???bilen birileri lütfen yardımcı olsun inşaallah Allahım isteyen herkese meleğine biran önce kavuştursunn..erken menopoz diince moralim çok bozuldu ..cevaplarınız için şimdiden TEŞEKKÜR EDERİM..

mrhba son durum ne bilmiyorum ama bence sen başka bir doktora daha git,düzeni regl olabilen birine nasıl menopoz teşhisi koyulabilr???nasıl ilaçla müdahale edilir...fsh değerine bence bir daha baktır,öyle bir hormon ki o,saati saatine uymaz...hakkında hayırlısı

23 yaşındayım ve erken menopoz teşhisi konulan bayanlardan biriyim :KK43:
bekarım ve biriyle görüşmek üzereydim ancak bu durumumu karşımdakine bildiremeyeceğimden dolayı görüşmeyi düşünmüyorum.
TSH: 5.11
LH: 48.98
FSH: 117.73
PROLAKTİN: 4.88

15 GÜN SABAH AKŞAM SOĞAN KÜRÜ UYGULADIM, SARAÇOĞLU HOCANIN ANLATTIĞI ŞEKİLDE.. ŞİMDİ DE İNCİR KÜRÜNE BAŞLADIM. AYNI ZAMANDA CYCLO P.. ÖSTROJEN HORMONUNU VEREN İLACI KULLANIYORUM.
ALLAHIN İPİNE DE SIKI SIKI SARILDIM. UMUTSUZ DEĞİLİM AMA ÇOK ÜZGÜNÜM. TEVEKKÜL ETTİM ANCAK TEDBİRİMİ DE ALMAK İSTİYORUM. NELER YAPABİLİRİM BAŞKA.. DOKTOR ASLA ÇOCUĞUN OLMAZ DEDİ:KK43: 5 FARKLI DOKTORA GTTİM SONUÇ AYNI.. YUMURTALIKLARIM VAR AMA KUVVETSİZ DÜŞÜK OLUR DEDİLER. ANCAK TAŞIYICI ANNE OLABİLİR MŞM.. YANİ BAŞKASININ YUMURTASIYLA...

ASLINDA POLİKİSTİK OVER DEMŞLERDİ BAŞTA.. BİR YILDIR ADET GÖRMÜYORDUM AMA ANNEM DE ALTI AYDA BİR GÖRDÜĞÜ İÇİN IRSİ SANMIŞTIM.

ŞİMDİ ASLAN PENÇESİNE Mİ HAYITA MI BAŞLASAM.. NE YAPMALIYIM BİLEMİYORUM:KK43: HIZLA DA KİLO ALIYORUM...
BÖYLE BİR BAŞLIK AÇTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

ve evlenince korunma ilacı bile kullandım bilsem kullanırmıydım bunu bana dr verdi...
ilacı bırakınca 1 sene adet olmayınca başka bir dr gittim ve o bildi bu olayları...

merhabalar,
seneler önce buraya bunları yazmıssınız şimdi bende sizinle aynı durumdayım 26 yasındayım erken menopozum. şuankı durumunuz nedir cocugunuz oldu mu acaba. cok merak edıyorum. inş olmuştur.

Arkadaşlar aranızda erken menepoza girip te hamile kalanlar ve neşekilde hamile kaldıklarını burada bizimle paylaşabilirmisiniz...teşekkürler

Merhabalar! Evliyim. 28 yaşındayım. Gebe kalmak imkansız. Yumurtacıklarım yok. Çok acıyordum her zaman. Doktor bana yumurta donasyonu yapmamı tavsiye etti. Kocamla çok düşünüyorduk. Önce bunu yapmak hiç istemedik fakat günden güne kocam mutsuz olduğunu görüyordum. En sonunda cesaret ettim. Ukrayna’da yaşıp orada tedavi görüyordum. Burada Avrupa karşılaştırıldığında daha ucuz yumurta donasyonu prosedürünü yapabilmek mümkün. İlk girişimde gebe kaldım Allaha şükür! Haziran ayında 2,5 kg çok güzel kızımı doğdum) Kızımın sesi benim için en güzel müzik)

mrhba son durum ne bilmiyorum ama bence sen başka bir doktora daha git,düzeni regl olabilen birine nasıl menopoz teşhisi koyulabilr???nasıl ilaçla müdahale edilir...fsh değerine bence bir daha baktır,öyle bir hormon ki o,saati saatine uymaz...hakkında hayırlısı
Vallahi çok rahat teşhis koyuyor benim ilk doktorum erken menopozsun demişti fsh falan da 10 du galiba rezerv az olunca öyle diyorlar

Merhaba benim de FSH değeri 26.25 LH 9.76 ve erken menopoz teşhisiyle tedaviye başladım Climen hormon ilacını kullanıyorum 3. kutuma geçtim ve iyi hissediyorum menopoz yorucu bir süreç ama hala hamile kalabilir miyim bilmiyorum karman çorman bir durum oldu kafamda.

Benim kuzenim 34 yaşında erken menopoz dediler yumurta yok gibi birseymis ilk denemede hamile kaldı. Sadece vitamin kullanmış doktorun verdiği. Olmaz diye birsey yok lütfen üzerine çok düşünüp stres yapmayın bu da engelliyor. İnşallah isteyen herkese nasip olur🙏

X