çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

ben de 17 temmuzda çatlatma iğnesi oldum.
öncesinde gonal-f diye bir ilaç kullanmıştım.
tek yumurtam 19mm gelişti.
ama malsef çatlatma iğnesinin hemen akabinde sadece 2kez ilşkiye girebildik, eşim beklenmedik şekilde şehir dışına çıkmak zorunda kaldı. onca emek boşa gitti. :KK50:

bugün iğneden sonra 15.gün ama ben de test yapmicam, çünkü son 4gündür adet habercisi kahverengi ve pembe lekelenmelerim oluyor.
son adetlerim 32 günde oldu. yani daha 4 gün var adete.
bu birkaç gün çok zor geçiyor.
umutlanmasam bile moralim çok bozuluyor. :KK43:

bende test yapmaktan korkuyorum yine sonuş aynı çıkacak diye geçen test sonucunu aldıktan sonra hastanenin bahçesinde oturup ağlamıştım yine aynısı olucak diye çok korkuyorum o yüzden yapmıcam test en kötüsüne hazırlıcam kendimi

merhaba kızlar ben pko hastasıyım 2kez klomen kullandım ama yumurtlama olmadı hiçbir şekilde bu ay serophene kullandım ve adetımın 12 günü kontrole gitim 20mm:nazar: yumoşum olmus o kadar sevındımki anlatamam 2,5 senede ilk kez yumurtladığımı gördüm buda harika bişeyy adetimin 13, günü çatlatma iğnemi oldum 27 temmuz iğneden 36,saat sonar ilişki dedi doktorum gün aşırı .adetimin 17günü doktor agittim yumurtam çatlamıs ve bana duphaston verdi hemen bugun başla dedi sabah akaşm 9 gün iç 1 gün geç kaldık dedi ilaç bititnce 5gün bekle adet olursanda gel olmazsanda gel dedibeklemedeyim bakalım nolcak çok fazla umudum yok çünkü eşimin değerelri en son ileri ahreketli %0 dı ama allah büyük yeterki ol desin.inş. bu mübarek günlerde hepimiz meleklerimize kavuşuruz allah yardımcımız olsun:KK16:

merhaba kızlar ben pko hastasıyım 2kez klomen kullandım ama yumurtlama olmadı hiçbir şekilde bu ay serophene kullandım ve adetımın 12 günü kontrole gitim 20mm:nazar: yumoşum olmus o kadar sevındımki anlatamam 2,5 senede ilk kez yumurtladığımı gördüm buda harika bişeyy adetimin 13, günü çatlatma iğnemi oldum 27 temmuz iğneden 36,saat sonar ilişki dedi doktorum gün aşırı .adetimin 17günü doktor agittim yumurtam çatlamıs ve bana duphaston verdi hemen bugun başla dedi sabah akaşm 9 gün iç 1 gün geç kaldık dedi ilaç bititnce 5gün bekle adet olursanda gel olmazsanda gel dedibeklemedeyim bakalım nolcak çok fazla umudum yok çünkü eşimin değerelri en son ileri ahreketli %0 dı ama allah büyük yeterki ol desin.inş. bu mübarek günlerde hepimiz meleklerimize kavuşuruz allah yardımcımız olsun:KK16:

hakkınızda hayırlısı olsun...
bence bu ay şansınız çok yüksek.
bu yazıyı görünce doktorun beni başından savdığından iyice emin oldum!
çatlatma iğnesini vurdu gönderdi.
başka hiçbir kontrol yapmadı!!

hakkınızda hayırlısı olsun...
bence bu ay şansınız çok yüksek.
bu yazıyı görünce doktorun beni başından savdığından iyice emin oldum!
çatlatma iğnesini vurdu gönderdi.
başka hiçbir kontrol yapmadı!!

sagol canım hepimizin şansı yüksek olur inş.. bana duphaston verdi sana hiçbişey vermedi doktorun ne zaman vurdurdun iğneyi ne zaman test yapcam benım bu ay pek umudum yok ama kısmet eşimd ileri hareketli sorunu var malesef ama rabbım ol derse olmayacak şey yok inş.bizlerinde sırası gelmiştirr:KK16::KK16:

sagol canım hepimizin şansı yüksek olur inş.. bana duphaston verdi sana hiçbişey vermedi doktorun ne zaman vurdurdun iğneyi ne zaman test yapcam benım bu ay pek umudum yok ama kısmet eşimd ileri hareketli sorunu var malesef ama rabbım ol derse olmayacak şey yok inş.bizlerinde sırası gelmiştirr:KK16::KK16:

hayır duphaston falan vermedi.
iğneyi 17 temmuzda olmuştum.
bugün adet gördüm malesef. yani SAT tan itibaren 30. günde adet oldum.
en son 32. günde adet olmuştum.
iğneden sonra gebelik testi yapmak için bence normal adet tarihini beklemek gerekiyor.
dün iğneden sonra 15.gün diye test yapsaydım moralim daha çok bozulacaktı.
birkaç gün sabretmek zor olsa da en iyisi.

iğneden sonra gebelik testi yapmak için bence normal adet tarihini beklemek gerekiyor.

analdım cnaım senın adına üzüldüm ama herşeyde vardır bir hayır yenı döngün hayırlı olsun inş.bebeiğn bu ay gelir benım son 2aydır adetım 24 günde oluyorr bu ayda öyle hesapklarsam adet tarıhın 7 ağustos hadı hayırlısı
4-5gündür göğüs ucmda hafıf bir ağrı var dokunduğum zaman anlıyorum ağrıyıı ve bugunde sag kasıkda hafıf bi ağrı var sendede olmuşmuydu adet mi olcam acaba

Son düzenleme:
analdım cnaım senın adına üzüldüm ama herşeyde vardır bir hayır yenı döngün hayırlı olsun inş.bebeiğn bu ay gelir benım son 2aydır adetım 24 günde oluyorr bu ayda öyle hesapklarsam adet tarıhın 7 ağustos hadı hayırlısı
4-5gündür göğüs ucmda hafıf bir ağrı var dokunduğum zaman anlıyorum ağrıyıı ve bugunde sag kasıkda hafıf bi ağrı var sendede olmuşmuydu adet mi olcam acaba

hayır benim göğüs hassasiyeti ve sancı olmadı.
gayet ağrısız sızısız bir adet oldum.
umarım senin bu sinyaller gebelik işaretidir...

benim adetim hatta geçen aya göre çok hafif seyrediyor.
hiç parça düşmesi falan olmadı.
bu durum çatlatma iğnesinin bir sonucu mudur acaba?
yoksa bu ay yumurtlamadım mı?

benim umudum siz gençlere göre çok daha az ama birkaç ay daha gayret edicem...

hayır benim göğüs hassasiyeti ve sancı olmadı.
gayet ağrısız sızısız bir adet oldum.
umarım senin bu sinyaller gebelik işaretidir...

benim adetim hatta geçen aya göre çok hafif seyrediyor.
hiç parça düşmesi falan olmadı.
bu durum çatlatma iğnesinin bir sonucu mudur acaba?
yoksa bu ay yumurtlamadım mı?

benim umudum siz gençlere göre çok daha az ama birkaç ay daha gayret edicem...

yaa ymurtlama olmadan nasıl iğne oldu n niye doktoun takıp etmedıkı acaba benım 5 gündür ağrım var göğüs ucu iğneneın etkisi dedim hep ama dokununca ağrı hissediyorumm benımde bu aydan pek umudum yok çünkü eşimin ileri hareketli sprem sayısı %0.yeni ay yeni umutların olsun ama iyi bir doktora gidin bence :KK16:

yaa ymurtlama olmadan nasıl iğne oldu n niye doktoun takıp etmedıkı acaba benım 5 gündür ağrım var göğüs ucu iğneneın etkisi dedim hep ama dokununca ağrı hissediyorumm benımde bu aydan pek umudum yok çünkü eşimin ileri hareketli sprem sayısı %0.yeni ay yeni umutların olsun ama iyi bir doktora gidin bence :KK16:

tam doğru ifade edemedim.
yumurtam (folikül) oluştu takip edildi.
19mm olduğu gün çatlatma iğnesi vuruldu.
ama sonrasında çatlayıp çatlamadığına bakılmadı.
bazen folikül olsa bile çatlamamış olabiliyormuş, benim de belki çatlamadığı için adet hafif geçiyor diye düşünüyorum.
bilmiyorum. haklısın doktor pek güven vermiyor.

sperm hareketliliği bizde de çok değil. %2.
bu ay keçiboynuzu çayı içmeye çalışıyor eşim.

tam doğru ifade edemedim.
yumurtam (folikül) oluştu takip edildi.
19mm olduğu gün çatlatma iğnesi vuruldu.
ama sonrasında çatlayıp çatlamadığına bakılmadı.
bazen folikül olsa bile çatlamamış olabiliyormuş, benim de belki çatlamadığı için adet hafif geçiyor diye düşünüyorum.
bilmiyorum. haklısın doktor pek güven vermiyor.

sperm hareketliliği bizde de çok değil. %2.
bu ay keçiboynuzu çayı içmeye çalışıyor eşim.

yoksa bu ay yumurtlamadım mı yazmıssın ya ondan dedim ben yumurta yokmu diyee sizin yine 2 bizim sıfır benım eşimd epekmezı yiycek bu ay bşi sonuc alayım hadı hayrılısı hepimiz için keşke baksaydı dktorunm istersen bir kontrole gıtt

yoksa bu ay yumurtlamadım mı yazmıssın ya ondan dedim ben yumurta yokmu diyee sizin yine 2 bizim sıfır benım eşimd epekmezı yiycek bu ay bşi sonuc alayım hadı hayrılısı hepimiz için keşke baksaydı dktorunm istersen bir kontrole gıtt

o sıfırı kafana takma canım.
olacak olduktan sonra tek bir tane bile yeter.
bir ay sıfır çıkar diğer ay %1 çıkar.
keçiboynuzu çayı faydalı diyorlar.

ama bence anahtar kelime moral. ve kahkaha.
moraller yüksek olunca,insan gülümseyebilince vücudunun tüm fonksiyonları düzelme eğilimi gösterir.
bu ay da moral ve iman gücüyle deneyelim...birşey kaybetmeyiz.

o sıfırı kafana takma canım.
olacak olduktan sonra tek bir tane bile yeter.
bir ay sıfır çıkar diğer ay %1 çıkar.
keçiboynuzu çayı faydalı diyorlar.

ama bence anahtar kelime moral. ve kahkaha.
moraller yüksek olunca,insan gülümseyebilince vücudunun tüm fonksiyonları düzelme eğilimi gösterir.
bu ay da moral ve iman gücüyle deneyelim...birşey kaybetmeyiz.

sagol canım allah razı olsun :) çok nhaklısın oldukdan sonra 1 de de olur yanı :) cuma test yapcam 15 günüm bakalım kısmet artık çarşamba ilaç bitiyor duphsaton bakalım nolcak :) hepimiz için hayırlısı ara ara sağ kasıkda batmna var adetde olabılırım bekleyip görcem artık evet moral çok önemli takmamak lazım:KK16::KK16: benım göğüs uçlarımda hafıf bir ağrı var dokunca sızlıyorr ve çok hafıf damarlarda var ya hasta olcam yada hamıleyım son 4 gün :)

sagol canım allah razı olsun :) çok nhaklısın oldukdan sonra 1 de de olur yanı :) cuma test yapcam 15 günüm bakalım kısmet artık çarşamba ilaç bitiyor duphsaton bakalım nolcak :) hepimiz için hayırlısı ara ara sağ kasıkda batmna var adetde olabılırım bekleyip görcem artık evet moral çok önemli takmamak lazım:KK16::KK16: benım göğüs uçlarımda hafıf bir ağrı var dokunca sızlıyorr ve çok hafıf damarlarda var ya hasta olcam yada hamıleyım son 4 gün :)

hadi inşallah!
dualarım seninle.
:KK49:
cuma günü hayırlı haberlerini almak dileğiyle...

mucizeler inanmak lazım...
ne yaptın canım tet günün geldi mi?
benim bu ay adet sonrası kahverengi lekelerim 5gün devam etti...
acaba geçen ayki tedavide kist mi oldu diye endişeleniyorum.

dün ilacım bitti canım duphaston doktorum ilaç bitince 4 gün bekle dedi sonra gel dedi yarın iğnenin 15,günü yarın da adet olmazsam akşam kan testi yaptırcam inş. güzel sonuçlar alırım hee bid ben salı günü iğnenin 12,günü test yaptım idrarda negatıf cıkmıstı baklaım hayırlsıı artık

dün ilacım bitti canım duphaston doktorum ilaç bitince 4 gün bekle dedi sonra gel dedi yarın iğnenin 15,günü yarın da adet olmazsam akşam kan testi yaptırcam inş. güzel sonuçlar alırım hee bid ben salı günü iğnenin 12,günü test yaptım idrarda negatıf cıkmıstı baklaım hayırlsıı artık

4-5gün daha sabır edeceksin o halde.
inşallah güzel haberi alıp çifte bayram yaparsın. :-)

X