İlköğretim Yorum ve Soruları İlköğretimde dershane şartmı

acitiongirl

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Mart 2007
10
0
öğretmenlerimizden öğrenmek istediğim konu ; 5. sınıfa geçen kızımı bu sene dershaneye yazdırmam gerekirmi ist avrup yakasında bu konuda önerceceğiniz dershaneler hangisidir bu konuda bana yardımcı olursanız seviniriğm şimdiden teşekkür ederim.

yapmayın ne olur.çocuklarımız yarış atı mı?insanlar öss için bile lise bitsin ondan sonra yazdırayım dershaneye derken siz daha 5, sınıfta başlıyorsunuz.
bu çocuğunuzu çok sıkmanız demek.derslerden soğuması ,nefes alacak zamanı olmaması demek.küçücük yaşında bu kadar yüklenmeyin üzerine.ayrıca dershane çok iyi öğretecek sanıyorsunuz bir konuyu.okul gibi asla olmaz.dershanede herşey hızlı ve seri ilerler.okulda öğretmen ağır ağır örneklerle,her ayrıntırla anlatır konuyu.
bırakın da çocuğunuz ne öğrenecekse okulda öğrensin.okul derslerine ağırlık verirse daha başarılı olur.yoksa başarı falan beklemeyin.
dershaneye ağırlık yapmasın diye öğrenciler zaten öss girişte sistem değiştirilmedi mi?
eğer çocuğunuz başarılı olmasını istiyorsanız bence okula ağırlık vermesini sağlayın.sizde derslerine yardımcı olun.takip edin

öğretmenlerimizden öğrenmek istediğim konu ; 5. sınıfa geçen kızımı bu sene dershaneye yazdırmam gerekirmi ist avrup yakasında bu konuda önerceceğiniz dershaneler hangisidir bu konuda bana yardımcı olursanız seviniriğm şimdiden teşekkür ederim.

hiç şart değil,ananas çok güzel izah etmiş.
bir tavsiyem var bol bol kitap okusun.okuyan çocuklar her konuda başarılı oluyor.

benim kızım 6.sınıfa geçti ve ben şimdi bile gönderip,göndermeme konusunda kalakaldım...çünkü çok yıpranacaklar..eğitimci bir arkadaşım kafamı bulandırdı aslında..dedi ki "" eğer evde ilgilenirseniz dersaneye göndermeyin biz ilkokul 1 den beri ilgileniyoruz ama dersanede şart bence çünkü okuldaki müfredatla sınav soruları arasında baya bir fark var..ilkokul 5.sınıf çok erken ama çocuğunuzun durumuna göre karar verin...öğretmenlerine danışın..allah bütün çocuklarımızın yardımcısı olsun...
sevgiler...

çocuklarınızı ilköğretimde dersheneye göndermek yerine eğitici oyunlar alın.en basiti ülkemizdeki illerin yerini öğrenmesi için bir yap boz alabilğirsiniz.şu an aklımda olmayan başka oyunlarda var.
ayrıca ayda belli sayıda kitap okumasını sağlayabilirsiniz.
eğitici belgeseller var çocuklar için onlardan izletebilirsiniz.
çocuğunuzun iyi eğitimi sadece dershene değildir.onlaı küçük yaşta bu kadar sıkmaya da hakkınız yok.insanlar dersheneye giderek üniversite kazanmaz,okula giderek kazanır.

canım bir eğitimci olarak
dersaneye göndermek için çok erken olduğunu düşünüyorum
çocuk bu maratona ne kadar erken başlarsa o kadar çabuk sıkılıyor..

arkadaşlar ben de araştırdım erken olduğunu öğrendim ama çocuklar daha sonraki yıllarda girdikleri sınavlarda çok zor sorularla karşılaşıyorlar çünkü türkiyenin her yerinden aynı sınava giriliyor onun için eğitimleri farklı olan okullar aynı sınava tabi tutluyor demek istiyorum bu durumda da bizim devlet okullarında yetişen çocuklarımız diğer okulların eğitim düzeyine erişemiyor bu yüzdende başarı oranı düşük oluyor bu bütün sınavlar için böyle bence oks öss gibi endişem de bu yüzden bende çocuğumla bire bir ilgileniyorum okul durumuda iyi (kitap okuyor çok sık , araştırmacı, v.s.) ama önunde çok zor uzun bir yol var gibi ne dersiniz

özel okullarla devlet okullarını aynı kefeye koymamak lazım.çok iyi eğitim veren özel okullarda var ama geneli o kadar da iyi eğitim vermiyor.kalite gerçekten de çok düşük.her özel okul iyi eğitim yuvasıdır diye düşünmemek lazım.ayrıca zannetmeyin ki devlet okullarında eğitim kalitesi düşük.ülkemizdeki öğrencilerin büyük kısmı devlet okulunda okuyor ve emin olun ki özel okullara göre daha iyi eğitim alıyorlar.ayrıca üniversiteyi kazanana öğrencilerde genelde devlet okulunda okuyanlar.onların başarı sırrı da okul derslerine ağırlık vermeleri.çünkü okulda deney yapılır,öğretmen sunu hazırlattırır,ödev verir,konunun ayrıntısına girer,kendi örnekler verir.vs.......bence siz çok fazla endişeleniyorsunuz aslında siz hak ta veriyorum.zaman çok zor zaman ama küçük çocuğu çok sıkarsanız onun çabuk sıkılmasını,bu marotonu erken bırakmasını sağlarsınız.okul derslerini öğrenirse ama iyi öğrenirse zaten başarılı olur .emin olun.dershaneye göndermeyin...

evet, belki yanlış belki çocuklarımızın sırtına çok yük yüklüyoruz ancak mevcut eğitim sisteminde ne yazıkki dersane şart. gerçi okumayan, mukayese yeteneği olmayan çocuğuda dersane bir şey vermez ama bunlar varsa artı dersanede olmalı, olmak zorunda iyi bir okula yerleşmek için.büyük kızım ilkokul 4 de başladı dersane ve özel hocaya, başarısı arttıkça bırakın bıkkınlığı o daha fazlasını istedi. tabi buda eğitimde fırsat eşitliğini ortadan kaldırıyor, parası olan çocuk gidiyor diğeri kendi imkanları ile belki daha zeki bir çocukken geride kalıyor, dediğim gibi eğitim sisteminin aksaklığı.

bazı arkadaşlar okulun yeterli olacağını söylemiş, asla inanmıyorum okulun tek başına yeterli olacağına. ya tüm dersaneler kapanacak herkez eşit şartlarda olacak yada bu şekilde olmak zorunda. malesef...

evet, belki yanlış belki çocuklarımızın sırtına çok yük yüklüyoruz ancak mevcut eğitim sisteminde ne yazıkki dersane şart. gerçi okumayan, mukayese yeteneği olmayan çocuğuda dersane bir şey vermez ama bunlar varsa artı dersanede olmalı, olmak zorunda iyi bir okula yerleşmek için.büyük kızım ilkokul 4 de başladı dersane ve özel hocaya, başarısı arttıkça bırakın bıkkınlığı o daha fazlasını istedi. tabi buda eğitimde fırsat eşitliğini ortadan kaldırıyor, parası olan çocuk gidiyor diğeri kendi imkanları ile belki daha zeki bir çocukken geride kalıyor, dediğim gibi eğitim sisteminin aksaklığı.

bazı arkadaşlar okulun yeterli olacağını söylemiş, asla inanmıyorum okulun tek başına yeterli olacağına. ya tüm dersaneler kapanacak herkez eşit şartlarda olacak yada bu şekilde olmak zorunda. malesef...

bende size katılmıyorum.dershanenin şart olması durumlara bağlıdır.
mevcut eğitim sistemi dershaneyi zorunlu kılıyor olabilir ama şartları da belirlemek bize kalmış.eğitim sistemi çocuğu 3, 4, yada 5, sınıfta dershaneye gönder demiyor.lisede yada lise bittikten sonra dershaneye gitmek çocuğun başarısı daha çok arttırır çünkü öteki türlü çocuğun hiç boş zamanı olmuyor,sıkılıyor,verim düşüyor.
ayrıca dershane mi çocuğu geleceğe hazırlar yoksa okul mu?
dershaneyi bu kadar da gözünüzde büyütmeyin.benim arkadaşlarım hiç dershaneye gitmedim üniversiteyi kazandılar.hemde çok iyilerini ve iyi bölümler.ayrıca o arkadaşlarımdan bir tanesi de çift lisans yaparak okulu bitirdi.bunun sebebi okulu önemsemesi.sizler dershaneyi çok önemser ve çocuğunuza bunu gösterirseniz çocuğunuz okuldan soğur.okul son sırada yer alır onun için.
gerçekten de sadece okul ve aile ilgisi ile bir çocuğun başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.tabii ki burada çocuğun ilgisi ve öğretmenlerin tutumuda önemli.

İlkokul 5.sınıf için çok erken.Yazık çocuklarımıza.Bende özel bir dershanede halkla ilişkiler ve muhasebe bölümündeyim.6.sınıftan itibaren çocuğun ve ailenin yaklaşımı ile karar verebilirsiniz.Ama 5.sınıfta bence erken.Sonra çocuklar bıkıyor valla.allah hepimizin çocuklarının yardımcısı olsun

X