Yanık hakkında bilgisi olanlar... Yardım lütfen.

april01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2007
125
0
45
arkadaslar 10 gün önce elime sir agda döktüm ve elimde 2.derece yanıklar oluştu.su anda yaralar acık henüz deri oluşmadı.toplam 20 gün icinde kendini toparlaması gerekiyormuş ama eger deri yenilenmezse ameliyat gözüküyor :KK43: alternatif olarak neler yapabilirim arastırıyorum.keten tohumunun yağı iyi geliyormus mesela aranızda hiç deneyen oldu mu ?ya da baska bir yöntem deneyen oldu mu? yardımlarınızı bekliyorum kızlar...

sagol hülyacım ama zaten ben fucudin die bir krem kullanıyorum doktorun verdiği.ben dediğim gibi alternatif olarak hücre yenileyici bişeyler vardır muhakkak diye düsündüm.belki o krem de iyi gelecek ama insan böyle bi durumda elinden ne geliyorsa yapmak istiyor işte.tavsiyen için tesekkur ederim.

bide elma suyunu sıkıp suyunu yanık bölgeye sürmenin faydalı olduğunu duymuştum belki faydası vardır dene istersen tekrar çoooooooooooooooooook geçmiş olsun aprıl01

Canım elmayı pişirdikten sonra yanığın üstüne sür.benim arkadaşın yüzüne düdüklü patlamış.yüzünün derisi dökülmüş.bunlar elmayı pişirip koymuşlar.arkadaşımın yüzü bebek gibi.hiç bir yanık izi dahi yok.çok geçmiş olsun.

elmayı lapa haline getiriyoruz de mi yabangülüm.cok saol bu arada yardımcı olduğun için

çok geçmiş olsun.kesinlikle hakiki zeytinyağı sür.içindeki e vitamini sayesinde cildi yeniliyor.güzel haberlerini bekliyoruz

Annemin bacağı çok feci bir şekilde yanmıştı badem ilk zamanlar ilaç sürüyordu sonra badem yağı sürmeye başladı sonuca biz bile inanamadık. Kısa sürede yara kendini topladı ve çok az iz kaldı. Herkesin cildi derisi farklı aman sizde dikkat edin iyice yarayı derine düşürmeyin Geçmiş olsun.

benim de tam elimin üzerina çay dökülmüştü canım
ertesi gün silverdin sürmeye başladım iki gün içinde deri oluşmaya başladı
iyileşmesine yakın da elma suyu sürdüm şimdi çok az bi iz var ama kesinlikle silverdin
benim elimde çok yanmıştı derisi falan yoktu sadece et vardı ıııııııııııııııı

cok sagolun kızlar ya.elimdeki sargı cıkar cıkmaz deneyeyim bunları inş.faydası olur

Çok geçmiş olsun arkadaşım. Ben de kaynar suda haşlamıştım kolumu komple. Çok ağır geçirmiştim, kolumda hiç deri kalmamıştı. Saf zeytinyağı ve badem yağı çok iyi geldi. Şu anda çok az belli renk farkı. Umarım sana da iyi gelir. Mikrop kaptırmamaya dikkat et aman gözünü seveyim bu arada. Tekrar geçmiş olsun.

saolun kızlar yardımlarınız için.bu arada doktorum kritik dönemi atlattığımızı söyledi.suanda yavas yavas deri oluşumu baslamış durumda.ama izler feci:KK43:buruşuk diğer yerler hala ne yazık ki zeytinyağını sürmeye baslıycam inş.ii gelir.tekrar cok saolun kızlar

kızlar kardesim aktardan badem yağı almış üstünde tatlı badem yağı yazıyor acaba sizin bahsettiğiniz badem yağıyla aynı mı?ve nasıl uygulamam gerekiyor

tatlı badem yağımıydı zçıkçası ben bilmiyorum. Elini güzelceyıkadıktan sonra direk sürebilirsin. Pamuk vs. yağı emdiği için kolay sürülmüyor.

kızlar kardesim aktardan badem yağı almış üstünde tatlı badem yağı yazıyor acaba sizin bahsettiğiniz badem yağıyla aynı mı?ve nasıl uygulamam gerekiyor

Canım evet bildiğin tatlı badem yağı. Zeytinyağı çok kullanmıştım ben gerçi. Direkt üzerine sürerdim, sonra da sargı beziyle çook gevşek öylesine sarardım, o da sağa sola bulaşmasın diye. Acıyı da azaltırdı o. Çok pis acır bilirim. 15 gün uyku uyumamıştım ben. Ama zeytinyağı çok iyi geldi. Dene bak faydasını göreceksin.

canım elmayıda dene hiç ters etki yapmaz.yağda sür elmayıda sürmeyi ihmal etme.doğal şey nede olsa.

Kızlar aklınızda olsun. Elma kabuğu 1 yıldan daha az süredir var olan izlere ve lekelere de çok iyi geliyor. Düzenli olarak her akşam elma kabuğu sürerseniz lekeler ciddi şekilde azalıyorlar.

Valla bak. Kendimden biliyorum.. eheh.

Kızlar aklınızda olsun. Elma kabuğu 1 yıldan daha az süredir var olan izlere ve lekelere de çok iyi geliyor. Düzenli olarak her akşam elma kabuğu sürerseniz lekeler ciddi şekilde azalıyorlar.

Valla bak. Kendimden biliyorum.. eheh.

ben de bir süre elmayı rendeleyip suyunu sürdüm pamukla iyi geliyor... hele şimdi yara tazeyken çok daha ii gelecektir... çok geçmiş olsun canım...

X