bulaşık makineniz çiziyor mu?

benim makina çizmek bir yana bardakların dibinde çay çöpüne benzer bişeyler biriktiriyo.bulaşıkları neredeyse yıkayarak koyuyorum makinaya,servis falan da geldi baktı,çözümsüz.
Bir de teflon tencereleri koymamak lazımmış makinaya,teflonun soyulmasına sebep oluyor,sora da teflon zehirlenmesi oluyor,teflon zehirlenmesi ani gelişen bişey değilmiş bu arada yavaş yavaş zehirleniyormuşuz farkında olmadan.

Kültablalarını makinaya koyuyorsan, makina külleri temizlemeyip her yana yapıştırıyor. En iyisi kültablası koymamak...

Bunu yapmıyorsan bence üründe sorun var, iade etmeyi deneyebilirsin.

Kızlar ben şimdiye kadar birçok deterjan kullandım bardaklarımda çok nadir çizilme oldu.
Colgonitin bulaşık makinası ürünlerini tanıtan ufak bi kitapçık var bende. Bu kitapta çizilmenin sebeplerini anlatmışlar.
-Tuz kutusu kapağının tam kapatılmaması.
-Düşük su sertlik ayarı.
-Uygun olmayan koşullarda saklanmış deterjan.
-Sepetlerin fazla yüklenmesi.

Bana göre birde suların tanziksiz gelmedi, makinanın deterjanı güzel eritememesi ile deterjan bardakları çizebiliyor. Ben calgonitin jelini kullanıyorum artık. Parlatıcı gözüne elma sirkesi koyuyorum bazen, koku falan yapmıyor. Bazen kaşıklarımın üzerine koyu çamaşır suyu döküyorum o da işe yarıyor. Makinayı bile parlatıyor.

bende senelerdir calgonit tablet kullanıyorum bardaklarımda hiç çizik oluşmadı sımdı siz yazınca şaşırdım:uhm: elma sirkesi bende kullanıyorum çok memnunum :kahve:

ya bu sirke işini bende denedim ama olmadı parlatıcı gibi parlamadı bilmiyorum ben memnun kalmadım

ya arkadaşlar çamaşır suyu kulanmadan bulaşık yıkamazdım makine olunca nası rahat etçem ben hani yumurta kokusu falan kalmıyomu bulaşıklarda yada içine sıksam makine zarar görürmü acep yardıım

Makinenin cam üstünde bıraktığı lekelere bir formül var mı? benim makine çizmiyor ama yağlıymış gibi bulanık oldu cam tabaklarım.

ya arkadaşlar çamaşır suyu kulanmadan bulaşık yıkamazdım makine olunca nası rahat etçem ben hani yumurta kokusu falan kalmıyomu bulaşıklarda yada içine sıksam makine zarar görürmü acep yardıım

Ben bazen bir kapak çamaşır suyu koyuyorum. Şimdilik bir zararını görmedim.

Yumurtalı tabakları akıtmadan koyarsanız koku oluyor.

Makinenin cam üstünde bıraktığı lekelere bir formül var mı? benim makine çizmiyor ama yağlıymış gibi bulanık oldu cam tabaklarım.

Parlatıcı ayarınız yüksek olabilir. Parlatıcı ayarı genellikle parlatıcı gözünden yapılır, kullanma kılavuzunda yeri ve ayarlaması yazıyordur. Parlatıcı ayarınızı düşürdüğünüzde sorun devam ediyorsa teknik servisi çağırabilirsiniz.

bende parlatıcı yerinede elma sirkesi kullanıyorum ama parlatıcı kadar parlatmıyor sanki sirke koyunca parlatıcı ayarını kaça getiriyorsunuz kalgonitin sıvı deterjanını kullanıyorum 10 ay oldu çay bardakları çizilmedi ama matlaştı çok kötü durumda sanki cilası çıkmış gibi ve hemen sararıyor su bardaklarındada çizikler var makinayı çok doldurmanın etkisi olurmu nerde hata yapıyorum acaba tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

bizim bulaşık makineside çok çiziyor o yuzden artık elimde yıkıyorum
millete bardakla bışey wermeye utanıyorum yaa:S
sanki ayran içmişimde yıkamamışım gibi çizik çizik

makineyi aldığımdan beri piril kullanıyordum geçen ay kampanyalı diye galgonit aldım almaz olaydım bardaklar çizilmeye başladı ayrıca yıkanmamış gibi çıkıyor piril kullanırken 50 derece ekonomi programını kullanırken galgonitte 60 derecede yıkıyorum başka türlü temizlemiyor çünki

annemin hep çizilirdi calgonitti markası...
kayınbabamlarınki pırıl pırıl çıkardı prildi...
o zaman dedim heralde pril daha iyi ve calgonit çiziyo..
geçenlerde görümcem bardaklarım çiziliyo niyeki dedi markasını sordum calgonit, dedim pril al.
ben de evleneli hep pril aldım çizilmiyor. bi kaç deneyimimle calgonitin çizdigi, prilin oldugu kanısındayım.

...
...

sirkeyi parlatıcı gözünü koyoyruz öyle mi peki ne sirkesi elma mı üzüm mü sanırım elmadır üzüm fazla koku verir gibi ama gene de sorayım dedim? bi de ben deniyim bakıyım...

Cam eşyaların çizilmesi bence makinayla da alakalı ,benim makinam Bosch, annemin Arçelik cam eşyaları mat oldu, benimkilerde bir değişiklik yok üstelik aynı deterjanı kullanıyoruz......

Sirkeninde hiç bir zararı yok makinaya, benim makinayı kurmaya gelen teknisyen arada bir makinayı boş olarak çalıştırmamı ve sıcak su alma esnasında da kapağını açıp bir şişe sirkeyi içine boşaltmamı söyledi borularını temizlemesi açısından faydalıymış.........

çizilmenin nedeni şebeke suyunun sertliğine bağlı
su çok kireçliyse mutlaka tablet kullanmak lazım.
tuzsuz çalıştırmamak gerekiyor.annemler makinayı ilk
aldıklarında toz deterjan kullanıyordu.bütün bardaklar
çizik içinde kalmıştı.çok kötü bir görünüm oluyor=))
tablete geçince böyle bir sorun kalmadı.
benim burada su sıfır kireç o yüzden tuz kullanmıyorum....
bütün marklarıda kullandım çizik filan olmuyor.........

ama bzim annemle makinalarımız aynı arkadşaım...kayınbabamgilinki de sanırım arçelik ama modeli bilmiyorum...

bence deterjanla ilgili % olarak daha fazla etken en azından diye düşünüyorum

peki bardaklarda kalan yada tencere dışlarında kalan,su izleri için ne yapabılırz bende çizilmemesı için jel deterjan kullanıyrum ama su izleri kalıyor...

elde yıkadıgımda özellikle feci bi sorun bu özellikle borcamlar falan hiç yıkanmamış gibi oluyor güzelce kurulamak gerek ama o da uzun iş bi de tüy kalıyo üstünde bezin türü de önemli off güzelim çeşme sularımızı berbat ettiler yaaa...

X