Aile Planlaması Spiral kürtajı olan yada bilgisi olanlar yardım lütfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

osecmu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
128
0
44
Kızlar selam geçen ay dr gittiğimde 8 yıllık spiralimi aldırmak istedim ama malesef ipi görünmüyomuş.:teselli:üzgünüm:.Bu durumdada spiral kürtajı yapacagını söyledi.Uyutucakmış bi kaç saat hastanede kalıp çıkabileceğimi söyledi.Bu konuda bilgisi olan lütfen bana yazsın.:teselli:

canım.benim annemdede 8 yıldan fazla olmuş galiba menepozada yeni girdiği için çıkartırmayada korkuyo dr sormuş hamile kalma olasılığı varmış.ama senin dediğin gibi annemde aldıracak sanırım bana anlatmıştı.korkacak bişiy yok bence hem uyutacaklar seni sonrada adet ağrısı gibi bir ağrıyla uyanacaksın 1 saat sonra geçecek ağrın eve döncen.geçmiş olsun....

Kızlar selam geçen ay dr gittiğimde 8 yıllık spiralimi aldırmak istedim ama malesef ipi görünmüyomuş.:teselli:üzgünüm:.Bu durumdada spiral kürtajı yapacagını söyledi.Uyutucakmış bi kaç saat hastanede kalıp çıkabileceğimi söyledi.Bu konuda bilgisi olan lütfen bana yazsın.:teselli:
aynı durum aynı sene şeklinde bende de varmış yeni öğrendim..ama çıkarılma şeklini bilmiyodum..hadi gelde çıkarttır şimdi..off ödüm patladı ya:KK43:sezeryan oldu bebeklerim..onun gibi bişey sanırım ama o psikolji yetiyo insana işte.umarım sonrası sezeryan ağrısından hafiftir bari...yok canım hafiftir kesin..demi kafamçokkarıştı

bu operasyonu bende geçirmiştim...
korkmayın,piskolojik olarak etkilenmeniz doğal ama operasyon sonrası çok ağrı olmuyor...aynı şeyleri bende yaşamıştım,doktorunuza inanın,rahat olmaya çalışın...

uzun süreli olanlardamı problem oluyor acaba??daha öncede rianın oraya kaynadığını ve çıkartılamadığını duymuştum:KK43:( operasyon gerekiyormuş:KK43:

geçmiş olsun inşallah korktuğunuz gibi olmaz...

merhaba arkadaşlar benim farklı bir sorum olucak, benim spiralim kendiliğinden düştü fakat spiral tam değil bir parçası kayıp. yarın dr ye gidicem ama telaş yaptım. aceba içimde kaldı ise nasıl bir işlem yapılırve bir tehlike yaratır mı??

uzun süreli olanlardamı problem oluyor acaba??daha öncede rianın oraya kaynadığını ve çıkartılamadığını duymuştum:KK43:( operasyon gerekiyormuş:KK43:

geçmiş olsun inşallah korktuğunuz gibi olmaz...

spiral kurtajida ilk defa duydum.....ayni soruyu bende merak ettim,normalde 5 yil diye biliyorum surasi yani benimki oylede...8 sene cok tutuldugu icin heralde kaybolmus ip......

bendeki spiral on yıllık dur bakalım on yıl sonra başıma ne işler açılacak?

X