ÇOKacil yardım hamile olduğunu bilmeden ilaç kullanan var mı

arkadaşlar bende hamileliğimin 5 haftalıkken yani 4 hafta 1-2-3-4 günlükken bu 4 gün boyunca paxil 20 mg ilaçtan içtim sabak akşam toplam 8 adet yani günde 40 mg yapıyor şimdi içim içimi yiyor acaba çocuğa bir zararı omuşmudur bilgileirinzi paylaşırsanız sevinirim
paxil deprasyon hapı oluyor zahten depresif hastalığımda devam ediyor 7 haftalık hamileyim bu konularda bilgi olanlar lütfen yazsınlar siteye yeni üyeyim nerden bana yazılan cvpları görecem nasıl konu açıcam bunlarıda bilmiyorum nasıl öğrenecem

öncelikle tebrik ederim hangi ilaclari ve nekadar ictigini kesinlikle doktorunla paylas, bi sorun olmaz insallah icini ferrah tut benim arkadasim 2 kutu agir antibiyotik kullandi hamis oldugunu bilmeden simdi dünyalar tatlisi bi kizi var =)
konulari okuyosun ya yukari YENI KONU yaziyo ordan konu acabilirsin,

mimix teşekkürler ya herkes farklı söylüyor internnettende çok araştırdım farklı fikirler var ama tabi burada bunu yaşamış olanlardan fikir almak daha mantıklı geliyor

bende 1 yalıkmışım hamileolduğumu bilmeden belki 1 kutu apranax 550 ml hap kullandım cnm dr bişi olmaz dedi canını sıkmasakın

Az kalsın ağır bir antibiyotik kullancaktım ama dr'um hamilelik düşünüyorsun sakın ha dedi b grubu ilaç verdi. Allahtan sözünü dinlemişim ama şuan da idrar antiseptiği verdiler umarım soun çıkmaz.Çok korkuyorum

bende öyle bir sorun yaşamıştım doktorum ilk bir ay hiç bir şey olmaz için rahat olssun demişti.

Merhaba. Daha önce forumdan takip ettiğim kadarıyla bel fıtığı iğnelerini hamile olduğunuzu bilmeden kullanmışsınız. Ben de aynı durumdayım. Hamilelik durumu tam belli olmadan bel fıtığım ortaya çıktı ve hiç ayağa kalkamıyordum. Dr.a bebek planladığımızı söylediğimiz halde dr. Tyoflex(kas gevşetici) ve arveles(ağrı kesici) karıştırıp vurdurttu. Mr çekildim ve kortizon iğne yedim. Kadın doğum doktoru mr, kortizon ve arveles değil de kas gevşeticinin sıkıntılı olduğunu söyledi. şu an adetim 1 hafta geçti. 4.gün beta hcg 900 çıktı ve hamile olduğumu öğrendim. Ama kese görünmedi. Ya hep ya hiç kuralı dediler ama şu an düşük olur mu yada iğne bebeğe ne gibi sorun yaşatır diye huzursuzum. Bir diğer korkum tedavi olamadan hamileliğim başladı. Bel ağrım halen devam ediyor ama dr. Fizik tedavinin düşüğe sebep olduğunu söyledi. Hamileyken bel fıtığı sorunu yine nüksederse. Siz deneyimlerinizi benimle paylaşır mısınız? Bebeğinizin şu an sağlıklı olduğunu biliyorum, allah bağışlasın. Darısı benim bebeğime inşallah. Ama süreç nedir bilemiyorum.

canım bende hamile olduğumu bilmeden ilaç kullandım öğrendiğimde 6 haftalık hamileydim dr. sordum bişey olmaz dedi gerçekten de olmadı şükürler olsun

Benim gittiğim dr ya hep ya hiç kuralını söyledi, peki düşük durumu ne zamana kadar geçerli dediğimde hala geçerli, düşük olabilir deyince içimi bir korku sardı. Üstelik erken diye keseyi göremedi, dış gebelik olabilir, kontrole gel hafta içi dedi. Yarın gideceğim, inşallah bir sorun olmaz. Hastalığım yüzünden gebeliğimi çok erken öğrendim, şimdi korkuyorum. Vakit geçmiyor, kese görünecek mi, kalp atışını duyabilecek miyim, düşük olur mu diye yiyip bitiriyorum kendimi tüm gün. Off çok zormuş :KK43:(

Merhaba. Daha önce forumdan takip ettiğim kadarıyla bel fıtığı iğnelerini hamile olduğunuzu bilmeden kullanmışsınız. Ben de aynı durumdayım. Hamilelik durumu tam belli olmadan bel fıtığım ortaya çıktı ve hiç ayağa kalkamıyordum. Dr.a bebek planladığımızı söylediğimiz halde dr. Tyoflex(kas gevşetici) ve arveles(ağrı kesici) karıştırıp vurdurttu. Mr çekildim ve kortizon iğne yedim. Kadın doğum doktoru mr, kortizon ve arveles değil de kas gevşeticinin sıkıntılı olduğunu söyledi. şu an adetim 1 hafta geçti. 4.gün beta hcg 900 çıktı ve hamile olduğumu öğrendim. Ama kese görünmedi. Ya hep ya hiç kuralı dediler ama şu an düşük olur mu yada iğne bebeğe ne gibi sorun yaşatır diye huzursuzum. Bir diğer korkum tedavi olamadan hamileliğim başladı. Bel ağrım halen devam ediyor ama dr. Fizik tedavinin düşüğe sebep olduğunu söyledi. Hamileyken bel fıtığı sorunu yine nüksederse. Siz deneyimlerinizi benimle paylaşır mısınız? Bebeğinizin şu an sağlıklı olduğunu biliyorum, allah bağışlasın. Darısı benim bebeğime inşallah. Ama süreç nedir bilemiyorum.

canım bende hamile olduğumu bilmeden ilaç kullandım öğrendiğimde 6 haftalık hamileydim dr. sordum bişey olmaz dedi gerçekten de olmadı şükürler olsun

Benim gittiğim dr ya hep ya hiç kuralını söyledi, peki düşük durumu ne zamana kadar geçerli dediğimde hala geçerli, düşük olabilir deyince içimi bir korku sardı. Üstelik erken diye keseyi göremedi, dış gebelik olabilir, kontrole gel hafta içi dedi. Yarın gideceğim, inşallah bir sorun olmaz. Hastalığım yüzünden gebeliğimi çok erken öğrendim, şimdi korkuyorum. Vakit geçmiyor, kese görünecek mi, kalp atışını duyabilecek miyim, düşük olur mu diye yiyip bitiriyorum kendimi tüm gün. Off çok zormuş :KK43:(

selam kızlar..

sizi öyle iyi anlıyorum ki.

geçen yıl bu zamanlar ben de sizler gibi yanı yakıla korkuyla endişeyle umutla aynı sıkıntıların içindeydim. ben kan tahlili yaptırmama rağmen, 3.00 beta hcg nin hamilelik olmadığı yönünde kanıya varan dr a güvenip hamile ve HAMİLE OLMASI MUHTEMEL KADINLARIN içmemesi gereken ağır bi antibiyotik kullandım. 7 gün sonra idrarda hamile olduğum çıktı. çok okudum araştırdım. ilacın nelere sebep olabileceğie kadar.. evet ya hep ya hiç dedi uzmanlar. tabii gelin onu bi de bana anlatın. hep dua ettim, dua ettim. neyse uzun lafın kısası oğlumu sağlıkla kucağıma aldım ve onu sağlıkla büyütebileyim inşallah..
darısı sizlerin başına arkadaşlarım. inşallah sağlıkla yavrularınıza kavuşursunuz.. duanızı eksik etmeyin.. organ oluşumundan önce içilen ilaçlar bebeği ya hep ya hiç etkiliyor ama organlar oluşmaya başladığında risk artıyor. detam diye bir yer var. çok içinize sinmezse orda nedenle etkilendiği saptanabiliyor.

hep sorular soruluyor ama neticeler pek paylaşılmıyor böyle topikler de. ve insan en çok acaba ne oldu diye düşünüyor, ümit arıyor kendine.. ben de umut olsun diye yazıyorum bu satırları okuyan herkese.. iyi haberlerinizle sizde dönün bu topiğe İNŞALLAH :KK16::KK16:

doktora sordum bu gün bi risk var azda olsa dedi antibiyotik falanda kullanmıştım ama bu dolorex sorun olabilir dedi çok korkuyorum bebeğimn gelişimi güzel ama zihinsel bi rahatsızlığı olurmu acaba lütfen fikirlerinizi paylaşın :KK43:((

doktora sordum bu gün bi risk var azda olsa dedi antibiyotik falanda kullanmıştım ama bu dolorex sorun olabilir dedi çok korkuyorum bebeğimn gelişimi güzel ama zihinsel bi rahatsızlığı olurmu acaba lütfen fikirlerinizi paylaşın :KK43:((

arkadaşım aynı korkuyu ben şu an yaşıyorum bende nurofen cold içtim epey 2. veya 3 . haftamda süreçte siz neler yaptınız merak ediyorum?

arkadaşlar merhaba,aranıza yeni katıldım hep duymuştum ama bir türlü fırsat olmamıştı. sanırım 3-4 haftalık hamileyim ve geçen hafta 3-4 gün grip ilacı içtim. Şu an çok korkuyorum,daha önce gebeliğinde bu tarz sıkıntılar yaşayan arkadaşlar lütfennn mesajlarınızı bekliyorum

merhaba arkadaşlar benimde aynı şey başıma geldi hamile olduğumu bilmeden ağır ağrı kesici ilaç kullanmıştım doktorum ilk kalp atışları duyulana kadar bebeğin kan dolaşımı olmadığı için bir sorun olmadığını söylemişti. bir çok kadında oluyormuş bu doğum kontrol ilaçlarına devam eden bile var nerden bilsin insanlar. içini rahat tut bir sorun yok yani benim yaptıklarımı bir duysam nasıl olsa bu ayda olamıycak diye...

merhaba arkadaşlar benimde aynı şey başıma geldi hamile olduğumu bilmeden ağır ağrı kesici ilaç kullanmıştım doktorum ilk kalp atışları duyulana kadar bebeğin kan dolaşımı olmadığı için bir sorun olmadığını söylemişti. bir çok kadında oluyormuş bu doğum kontrol ilaçlarına devam eden bile var nerden bilsin insanlar. içini rahat tut bir sorun yok yani benim yaptıklarımı bir duysam nasıl olsa bu ayda olamıycak diye...
:) umarım öyle olur,çok teşekkürler,sevgiler...

Ben hamileliğimî 13 haftalıkken öğrendim kızlar çünkü refl oluyordum karın ağrısıyla doktora gittiğimde îğne olmak için bebeğim olduğunu öğrendim ve o 3 ay ne ilaçlar içtim refl sancısı zannettiğim bebeğimin sancılarını kesmek için dolorex öksürük şurubu grip hapları .. Doktota söyledim bi kaç özel doktora ilk 3 ay çocuğa geçmiyo yediğin îçtîğin dedi şimdi Allaha şükür şağlıklı bebeğim bütün testlerinde hiç bi sıkıntı yok Allaha şükürler olsun kafanıza takmayın bende çok takıp ağladım yeni yeni rahatladım bebeğimin iyi olduğunu öğrendikçe rahatladım

arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevineceğim 14-15 aydır çocuk istiyorduk dr gittikten sonra eşimde sperm sayısı çok düşük çıktığı için tüp bebek yapmamız gerektiği söylendi bu olaylar geçen ay oluyor ve ben bel ve boyun fıtığı hastasıyım adetime bir hafta kala belim çok kötü tutuldu ve ben 2 tane kas gevşetici ve ağrı kesici iğne oldum iğnelerden 2 gün sonra hamile olduğumu öğrendim 08,08,08 cuma günü yani yaptığım idrar testinde çizgilerin biri silik çıkmıştı ertesi gün kan tahlilinde çıktı fakat dr um şimdi bişey söylelyemem dedi bugün yine beta hcg testi yaptırdım sonuçları birazdan alıcam anlycağınız hamile olduğuma çoooook sevindim fakat bu korku beni yiyip bitiriyor tecrübeli arkadaşlardan yardım
Uzulme birsey olmaz. Bende hamile oldugumu bilmeden adet sökücü hap kullandim 5 tane. Birde iki gez diger oglum icin rontgene girmistim. Heyet kurtaj onerdi sakat olabilir diye ama ben dogurdum. Sapasaglam. Allaha guven cnm. Takma kafana.

İyi günler, ben 4 haftalık hamileyim vajinal mantar için travocort adlı kremi kullandım. Hamile olduğumdan haberim yoktu. İlacın hamilelikte ilk 3 ay kullanılması sakincaliymis.fazla da kullanmadim ama şimdide korkuyorum bebeğe ne gibi zararı olabilir. Yardımcı olursanız çok memnun olurum

arkadaşlar teşekkür ederim şimdi ikinci beta hcg testini yaptırdım cuma günü 303,44 tü bugün 1129 çıktı dr sordum sonuç iyi dedi inşallah iyi gider
Sanirim kizin saglim dogmus cok sukur rabbime umarim sorunsuz gebelik gecirmisinizdir. bende griptim ilac kullandim bilmeden sizinde sorun olmadigini okuyunca birde resimdekiler siz oldugunuzu dusununce rahatladim rabbim sag salim bebekler nasip eder insallah

Lazere gebelikte gidilmez derler ben bilmeden gittim. Disciye gidilmez derler ben gittim kanal dolgu yaptırdkm ıkı hafta sgrıkesici antibiyotik kullandım,adet agrım olmasın diye tarlusal kullandım ve belki bunlar bahanedir dusecek bebek icin. Ama dustu

X