Batık tırnağa çözüm bulan var mı ?

ayak tırnağında batık oluyorsa, tırnakları düz kesmek önlüyor. oval şekilde keserseniz ete daha çok batar.

malesef orta okuldan berı cekıyorum bu durumu ben unteyı bıtırıyorum hala benımle bu tırnak bır ara cektırdım tamamen cerrahi müdehale yaptırdım tekrarladı....bende çektirip tırnağı onca acıya dayanmaktan vazgeçtim sonuç gene aynı çünkü .......benim ki kesilcel durumda değil ki malesef kalınlaşmış tamamen tırnak olarak batmış durumda

çok geçmiş olsun.
en iyi çözümü dr lardan bulacaksınız o zaman. basit bir batma olayı değilmiş sizinki. kendi başınıza birşey yapmayın. bulunduğunuz ilde ünv hastanesi varsa bir de oraya gidin.ya da iyi bir dr bulmaya çalışın. çekildikten sonra batmasını önlemenin yolu var mı, o konuda dr lardan bilgi alın.

peki arkadaşlar tırnak batması başlangıcında ne yapmak gerekir doktora gittik ama şu an pek bir çözüm bulamadık faydalı yağlar falan varmı bildiğiniz

Gehwol Med Tırnak Yumuşatıcısı batık tırnak ve deri kalınlaşmalarının önlenmesinde yardımcı oluyor İnternette marka adıyla araştırırsanız İstanbulda bir eczane kargo ile gönderiyor 27.00 lira da ücreti, umarım faydası olur, geçmiş olsun.........

:smiley-cool:

düzenli pedikür yaptırarak ( işinin ehli ve hijyen bir yer olmalı) bu sıkıntıdan kurtuluyorum kızlar.

batık tırnak sebebiyle doktor sırası beklerken yaşlı bir teyze anlatmıştı: el kınasını eritilmiş limon tuzuyla hazırlayın ve parmağınıza yakın. ben yaptım,14 yıl oldu,tekrarlamadı.

sen bir tanesin canımm valla bende çok çektim batıktan özellikle kışın hadi kızlar birde ayağımdaki nasıra çözüm söyleyin

eğer batık tırnağınız varsa kulak temizleme çubuğuna tentürdiotu batırıp, batık olan bölgeye biraz içeri doğru iterek sürmeniz

hem intihabı alıyor hem acıyı dindiriyor, bir süre sonra batak tırmak olduğu yerde kuruyor, kolaylıkla çıkarabiliyorsun

sen bir tanesin canımm valla bende çok çektim batıktan özellikle kışın hadi kızlar birde ayağımdaki nasıra çözüm söyleyin

CANIM BATIK TIRNAĞINDAN KURTULDUN SANIRIM SEVİNDİM ...VALLA NASIRIM YOK AMA ETRAFIMDA BU DURUMDAM MUZDARİP ARKADAŞLARIM MEVCUT KÖTÜ BİR DURUM..SANA TAVSİYEM KESİNLİKLE NASIRINI KESTİRME NE ÖLÜ DERİYİ BAZEN DR LARDA ALMAK İSTİYORLAR NEDE PEDİKÜR YAPARKEN KUAFÖRE ..
ARKADAŞIM ECZANEYE BİR KARIŞIM YAPTIRIYOR CİLDİYECİ BİR ARKADAŞIM ÖNERMİŞTİ VE ARKADAŞIM VE KAYNIM KULLANDI ÇOOK MEMNUN KALDI % 20 SALİSİLİK ASİT+VAZELİN İÇİNE ECZANE HAZIRLIYOR YATARKEN SADECE BU KARIŞIMI MİNNACIK ÇOK KÜÇÜK SADECE NASIR ÜZERİNE Bİ KULAK ÇÖPÜYLE SÜRÜYORSUNUZ VE YARABANDI İLE KAPATIN SAKIN SAĞLAM DERİYE TEMAS ETTİRMEMEYE ÇALIŞIN ÇÜNKÜ ASİT KARIŞIMI SONRA SABAHA KADAR AYAĞINIZA BİR ÇORAP GEÇİRİN VE UYUYUN BİR SÜRE SONRA KÖKÜNDEN NASIR ÇIKTIĞINI GÖRECEKSİNİZ ....ARKADAŞLAR UMARIM YARARLI OLABİLİRMİŞİMDİR:)ŞİMDİDEN GEÇMİŞ OLSUNNNN:1no2:

batık tırnak sebebiyle doktor sırası beklerken yaşlı bir teyze anlatmıştı: el kınasını eritilmiş limon tuzuyla hazırlayın ve parmağınıza yakın. ben yaptım,14 yıl oldu,tekrarlamadı.

eğer batık tırnağınız varsa kulak temizleme çubuğuna tentürdiotu batırıp, batık olan bölgeye biraz içeri doğru iterek sürmeniz

hem intihabı alıyor hem acıyı dindiriyor, bir süre sonra batak tırmak olduğu yerde kuruyor, kolaylıkla çıkarabiliyorsun

nasıl uygulama yaptığınızı daha detaylı anlatabilir misiniz arkadaşlar ?kaydirigubbakcemile5

sağolun kızlar kantoron yağı sürdük ağrı kesildi mikrop kapar diye korkup herşeyi deneyemiyoruz ya başka sitelerde gördüm ilerlemiş halini çok kötü öyle olacak diye ödüm kopuyo

canım,sen de bahsetmişsin madem,ayrıntıya ineyim: bana kınayı tavsiye eden teyze 'şimdi senin tırnağını çekmek isterler.sakın çektirme,bunu uygula.' demişti.fakat doktor 'küçük bir parça pamuğu tentürdiota sürerek bir kibrit çöpüyle tırnakla etin arasına it,hergün biraz daha ilerlet.' demişti.iltihap için de merhem verdi. ben de bunu uyguladım, ilerleme kaydettim fakat tam olarak iyileşmeden denize gidince iltihap tekrarladı.işte o zaman kınayı uyguladım ve kesin sonuç aldım,darısı başınıza... a.s.

ya benimde ayuak tırnağım batıyor ayakkabı artık bana işkence ne yapıcam bilemiyorum
işimde ayakta benim çok garip çünki çok senelerdir geçmiyo ama ayakkabı giymediğimde sorun yok anlamadım doğrusu.bide doktorluk çok bişi yok gibi görünüyo fakat çok ağrı oluyo kenarları kırmızı sadece bu işte ne yapsam acaba:bbo:

ya benimde ayuak tırnağım batıyor ayakkabı artık bana işkence ne yapıcam bilemiyorum
işimde ayakta benim çok garip çünki çok senelerdir geçmiyo ama ayakkabı giymediğimde sorun yok anlamadım doğrusu.bide doktorluk çok bişi yok gibi görünüyo fakat çok ağrı oluyo kenarları kırmızı sadece bu işte ne yapsam acaba:bbo:

canım oksijenli su al her gun aklına geldikçe bol bol bir pamuğun üstüne dök ve sık parmağğının arasını aç biraz bol bol temızle zamanla gçecektir ben hep böyle kurtarırım :eek:

Ya ben batık olmasının en büyük sebebi pedikür diye düşünüyorum. Ne zaman düzenli pediküre başladım batıklarım oldu, ayakkabı giyemediğim zamanları biliyorum yaa :gitme: Pedikürde genellikle çok içeri giriyolar, çok fazla eti alıyolar ondan sonra batmaya başlıyo, ben bıraktım pedikürü. Rahatsızlık hissettiğim zamanlarda yani genellikle kış aylarında duştan sonra törpüyle temizliyorum ve pamuğu inceltip tırnakla deri arasına koyuyorum (bunu pedikürcüden öğrenmiştim işe yarıyor), artık rahatım zemuszemus

Arkadaşlar merhaba,

Ben yıllardır batık tırnak olayıyla uğraştım durdum.Acısını çok iyi bilirim.Bir ayak sağlığı merkezine gittim benim sorunum batık değil de etle tırnak arasında gözükmeyen yerde nasır oluşmuş.batık gibi belirti veriyordu.Gittiğim yerde tel sistemi uyguladılar. Mayıs ayından beri tırnağımla telle dolaşıyorum.o kadar rahat kiiiiiiiii o kadra rahatım ki anlatmam mümkün değil.Ben düzenli spor yapan biriyim ve düşünün batık tırnakla spor nasıl yapılır?İşkence gibiydi.Ama şidmi çok rahatım herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.Tırnak çektirmek çözüm değil çünkü. tırnak çekilince bir sürü acıyla uğraşıyorsunuz ve yeni çıkan tırnak,tırnak yatağını tam bilemediği için değişik bir şekilde çıkıyor ve yine batık oluşuyor. Ama tel sistemi kesinlikle öyle değil. Zaten çok acı çekmiyorsunuz.Takıldığı ik gün arada sızlama oluyor ama ertesi gün geçiyor.

canım oksijenli su al her gun aklına geldikçe bol bol bir pamuğun üstüne dök ve sık parmağğının arasını aç biraz bol bol temızle zamanla gçecektir ben hep böyle kurtarırım :eek:

sağol nazom ben bunu bi deneyeyim canım
inşallh düzelir yardımın için sağol:1hug:

X