Doğuştan olan XXY 47 kromozomlu arkadaşlar burada toplanalım dertleşelim

S

siss20

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar ben bu konuyu eşim için açmak istedim, ben evli ve 23 yaşında kadınım eşim 26 yaşında ve XXY(47)Azospermik bir klinefelter sendronomlu hasta ve hiç sperm yok.senağlama Bu yüzden eşim konuyu burada dertleşmek istiyor...Bizim bu sene şansımız varmı bilmiyoruz ama bu sene eşimi testesteronlarından ameliyat ettirteceğiz....Allah sonumuzu hayır etsinn.Herkese saygılar ve sevgilerimle....

Son düzenleyen: Moderatör:
selam canim benim esimdede ayni sorun var,esim gectigimiz ay micro tese oldu ve 2 sperm bulundu ama malesef spermler iyi degilmis,simdi ne yapcaz bilmiyorum kafamiz cok karisik,benim esimde klinefelder belirtileride pek yoktu oy yüzden dr sasirdi beklemedigimiz bir durum dediler

selam canim benim esimdede ayni sorun var,esim gectigimiz ay micro tese oldu ve 2 sperm bulundu ama malesef spermler iyi degilmis,simdi ne yapcaz bilmiyorum kafamiz cok karisik,benim esimde klinefelder belirtileride pek yoktu oy yüzden dr sasirdi beklemedigimiz bir durum dediler

Melissaa arkadaşım çok üzüldüm yaa:çok üzgünüm: bizde sanıyordukki Türkiye'de ilk biz varız böyle bir sendronomu olan diyorduk....İnşallah senin de benimde çocumuz birgün olacaktır....Duacıyız...benim eşimde bu sene işte Ağustos sonu tahlil sonuçları var çıkacak kromozom tahlilleri, ona göre TESE yapılıp yapılmayacağı belli olacakmış, en fazla kaç defa TESE olunabiliniyor? birde eşimde olacağı için tedavi kaç saat sürüyor ve sancılı oluyormu ? eşime söyliyeceğim çünkü biraz korkuyor :)

selam arkadaslar bende sizinle ayni derdi paylasiyorum bir sure önce esimde klynefelder syndrom tesbit edildi biz 3 senedir cocuk istiyorduk sok oldum ilk önce burdaki yani almanyadaki drlar cok tohaf hemen hic denemeyin sizin cocugunuz olmaz dediler ama biz israr ettik tese ameliyatini yaptirdik ve sifir cikti..tohaf olan ne biliyormusunuz esimde biz 4 kere normal test yaptirdik birkeresinde sperm cikti dr bana bu mucize dedi ama olmaz bir daha diyorlar...biz teseyi yaptirdik sonuc husran tabiki bana diyorlarki sizin sansiniz sadece yabanci spermle hamile kalabilirsiniz hic umut vermiyorlar...ama turkiyede bir tup bebek merkeziyle görustum ve bana bu hastaligi olan erkeklerde biz sperm buluyoruz sansiniz %30 diyorlar en azindan hic umudumuz yokken umudumuzu verdiler bize geri ama korkuyorum...yilbasinda turkiyeye gidip denemeyi dusunuyorum..melissa sen trdemi denediniz??mikrotese denemek istiyoruz

konuya uzaktan baktım.dikkatimi çeti.
Allah yardımcınız olsun arkadaşlarım..inşallah iyi haberler alırız sizlerden:Saruboceq:

selam arkadaslar bende sizinle ayni derdi paylasiyorum bir sure önce esimde klynefelder syndrom tesbit edildi biz 3 senedir cocuk istiyorduk sok oldum ilk önce burdaki yani almanyadaki drlar cok tohaf hemen hic denemeyin sizin cocugunuz olmaz dediler ama biz israr ettik tese ameliyatini yaptirdik ve sifir cikti..tohaf olan ne biliyormusunuz esimde biz 4 kere normal test yaptirdik birkeresinde sperm cikti dr bana bu mucize dedi ama olmaz bir daha diyorlar...biz teseyi yaptirdik sonuc husran tabiki bana diyorlarki sizin sansiniz sadece yabanci spermle hamile kalabilirsiniz hic umut vermiyorlar...ama turkiyede bir tup bebek merkeziyle görustum ve bana bu hastaligi olan erkeklerde biz sperm buluyoruz sansiniz %30 diyorlar en azindan hic umudumuz yokken umudumuzu verdiler bize geri ama korkuyorum...yilbasinda turkiyeye gidip denemeyi dusunuyorum..melissa sen trdemi denediniz??mikrotese denemek istiyoruz

Fatoş arkadaşım, hangi hastane bu microTESE uygulamasında %30 sonuç veriyor ismini özel mesaj olarak yada burada yazarmısın....Bizde bu ay sonu düşünüyoruzdaa..

canim istanbulda bu hastane...sana ameliyatla ilgili sunlari söylebilirim cok asiri korktugumuz kadar olmadi 20 dk suruyor ameliyat sonra kalkiyor eve gönderiyorlar..benim esim hic ilk iki gun hic yatmadi sonra iltihap kapti doktor yatican hic kalkmican yoksa bir ameliyat daha olursun dedi sonra hep yatti cabuk iyilesti yani cok korkmasin esinnn...ben bu sayfaya bugun uye oldum o yuzden özel mesay nasil yaziliyor bilmiyorum bir bulursam sana yazicam hastanenin ismini burda yasak galiba acik acik yazmak???

Fatoş arkadaşım, hangi hastane bu microTESE uygulamasında %30 sonuç veriyor ismini özel mesaj olarak yada burada yazarmısın....Bizde bu ay sonu düşünüyoruzdaa..

sana bir tavsiye daha canim hic vakit kaybetmeyin bu rahatsizlikta zaman gectikce sperm sayisi daha cok azaliyormus yani bunlar 15-16 yasindayken spermleri oluyormus yas ilerledikce hic yok hale geliyormus dusunsene 2 sene önce test yaptirdimizda azda olsa spem vardi ama biz tup bebek istemedik simdi tup bebek istiyoruuz herseye raziyiz ama simdide hic yok

canim istanbulda bu hastane...sana ameliyatla ilgili sunlari söylebilirim cok asiri korktugumuz kadar olmadi 20 dk suruyor ameliyat sonra kalkiyor eve gönderiyorlar..benim esim hic ilk iki gun hic yatmadi sonra iltihap kapti doktor yatican hic kalkmican yoksa bir ameliyat daha olursun dedi sonra hep yatti cabuk iyilesti yani cok korkmasin esinnn...ben bu sayfaya bugun uye oldum o yuzden özel mesay nasil yaziliyor bilmiyorum bir bulursam sana yazicam hastanenin ismini burda yasak galiba acik acik yazmak???

FATOŞ arkadaşım bu msn adresime mail atarmısın....Hangi Hastanede yaptırdıysanızz....
İsmim Betül 23 yaşındayım...

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba,

Yurtdışında sperm donasyon imkanı olduğu için oradaki doktorlar bizdeki gibi olaya ciddiyetle bakmıyor ve hic kafa yormuyorlar. Bu nedenle Türkiyedeki tüp bebek başarısı yurtdışından daha yüksek. %30 bile büyük bir şans denemenizde fayda var. İyi şanslar.

selam kizlar benim esim mikro tese oldu,almanyadayiz benim esimde 2 tane bulundu ama tutumaz diyor doktorlar,esim 1 gece hastanede kaldi ameliyat 1 saat sürdü ve agrisi cok oldu esimin,esime bidaha tese yapmaya gerek yok dedi doktorlar,bize zaten tese olmadan umutlanmayin demislerdi

Klinefelter Sendronomu konusunda deneyimli bir ekibe sahip olup ve çalışmaları olan, bu teşhis konulmuş ama çocuk sahibi olabilmiş hastaları olduğunu bildiğim Doç.Dr.Kubilay Vicdan'ı mutlak arayın derim.

Bilgi verdiğiniz için tşk ediyorum...Fakat Doç.Dr.Kubilay Vicdan'ı nerde bulabiliriz....Hangi şehirde ve nerede çalışıyorlar?

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum ve bişeyler yazmak istedim..tabi yazılacak çok bişey yok,size dua ediyorum en derinden..2,5 yıl her gece gözlerimden kan aka aka ağladım,ağladım...ve bi kandil sabahı rahmimde bir canın yeşermeye başladığını öğrendim..Rabbimin işine akıl sır ermez..bu mübarek günlerde hep dualarımda olacaksınız,Allah evlat hasretinizi dindirsin...a.s.

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum ve bişeyler yazmak istedim..tabi yazılacak çok bişey yok,size dua ediyorum en derinden..2,5 yıl her gece gözlerimden kan aka aka ağladım,ağladım...ve bi kandil sabahı rahmimde bir canın yeşermeye başladığını öğrendim..Rabbimin işine akıl sır ermez..bu mübarek günlerde hep dualarımda olacaksınız,Allah evlat hasretinizi dindirsin...a.s.

Arkadaşım Arkadaşlarım adına bize moral verdiğin için teşekkür ederimmm....yerimseniben
Senin Sorunun neydi paylaşırmısınız bizimle...CADIARZU
Saygılarımla....

Arkadaşım Arkadaşlarım adına bize moral verdiğin için teşekkür ederimmm....yerimseniben
Senin Sorunun neydi paylaşırmısınız bizimle...CADIARZU
Saygılarımla....

bende pko vardı,ve çok ilerlemişti..ilaçlarla bile adet olamıyordum..eşimde de sperm azlığı daha doğrusu azalması vardı..her bi testte değerler,morfoloji,hareketlilik korkunç derecede düşüyordu..hatta şimdi hamile olmama rağmen eşim yine üroloğa gitcek..çünkü hareket ve morfolojinin % 65 lerden % 2 lere düşmesi hiç hayra alamet değil...ben aşılama ile hamile kaldım..ama hiç umut yoktu,doktordan tüp bebek için randevu bile ayarlamıştık..Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün...:))

Merhaba,

Yurtdışında sperm donasyon imkanı olduğu için oradaki doktorlar bizdeki gibi olaya ciddiyetle bakmıyor ve hic kafa yormuyorlar. Bu nedenle Türkiyedeki tüp bebek başarısı yurtdışından daha yüksek. %30 bile büyük bir şans denemenizde fayda var. İyi şanslar.

sagol canim buyuk sans nedemek butun hayatimiizi degistirebilecek bir rakam ve benim icimden hic trde oolcak diyor

msn adresi vermek yasak hemen silmelisin canım "edit ten silebilrisin

Allah yardımcınız olsun, kucaklarınız dolsun inşallah

X