anneler bebeklerinizi yürüteçe koydunuz mu?

dilasultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
104
0
fisfisfis anneler bebeklerinizi yürüteçe koydunuz mu? doktorların önermediğini kemik gelişimini kötü etkilediğini okudum,ayrıca yürümesini hızlandırmaya yardımcı olmak yerine yürümeye hazır olmayan minik bacaklara yük bindiriyormuş,siz ne düşünüyorsunuz?

gerçi ana kucağı,beşikler,oyuncaklar,pusetler derken evi doldurduk ama sizce ne yapmalı?benneyaptımki

Son düzenleme:
fisfisfis anneler bebeklerinizi yürüteçe koydunuz mu? doktorların önermediğini kemik gelişimini kötü etkilediğini okudum,ayrıca yürümesini hızlandırmaya yardımcı olmak yerine yürümeye hazır olmayan minik bacaklara yük bindiriyormuş,siz ne düşünüyorsunuz?

gerçi ana kucağı,beşikler,oyuncaklar,pusetler derken evi doldurduk ama sizce ne yapmalı?benneyaptımki

benim evim zaten küçük yürüteci yürütecek yerim yok. belki güvenli olduğuna inanırsam hoppala düşünüyorum.

oğlum tam 12 aylık su an.. 6 aydan ıtıbaren yurutec kullandım.. kotu deselerde zararını gormedım.. çokta memnun kaldım....

valla benim abimin oğlunu 6 aylıkken oturtmuşlardı
fırlıdır fıldır dolaşıyordu çocuk evde çok eğleniyordu
11 aylıkken de yürüdü hemde koşar adımlarla:)

ben kullanmadım oğlumda ama 14 sene önce ablam kullandı ozamanları bi zararını görmedi ama şimdi yeğenim 15 yaşında ve bel problemi var röntgen felan cekildi hemen anladı doktor bu çocık yürütecde mi oturdu diye sordu kesinlikle tavsiye etmem şimdi belki anne için rahat olabilir ama ilerde cocuklar cekıo bu sıkıntıları benim anlamadığım gittiğm her doktora sordum yürütec kullanayımmı diye hiçbiri tavsiye etmedi neden bunları hala satılıyor acaba????bence bunlar yasaklansın

demek gerçekten tehlikesi varmış,insan kararsız kalıyor...nasıl anlayabiliyorlar ki yürüteçten olduğunu sakatlığın...

bende kullanmadım. zararlı olduğunuda duymuştum. zamanı gelince kendisi yürüyo zaten. şakkıdı

fisfisfis anneler bebeklerinizi yürüteçe koydunuz mu? Doktorların önermediğini kemik gelişimini kötü etkilediğini okudum,ayrıca yürümesini hızlandırmaya yardımcı olmak yerine yürümeye hazır olmayan minik bacaklara yük bindiriyormuş,siz ne düşünüyorsunuz?

Gerçi ana kucağı,beşikler,oyuncaklar,pusetler derken evi doldurduk ama sizce ne yapmalı?benneyaptımki

canim benim bebeğimde kalça çikiği vardi uygun tedaiden sonra çocuk doktoru ve ortopedist karari ile yürüteç kullandim birşeyde olmadi zaten bebekler emeklemeye başlayinca yürüteçden sikiliyorlar

bende sordum bu konuyu doktorumuza yürütece koymalı mıyım diye biz drlar önermiyoruz ama anneler koyuyor dedi bende kararsızım

mrb doktor tavsıye etmedıgınden dolayı bende almadım
benım kızım da yedıbucuk aylık zamanı geldıgınde yuruyecegıne ınanıyorum

acaba yürümeye başladıktan sonra koymak mı lazım?gerçi o zaman da yürüyo zaten ne gerek var ki?etrafta sorduğum kişiler hemen tepki veriyor,"ben 4 aylıkkken attım yürüteçe valla şimdi bacakları herkesten düzgün ne zararı" gibi laflar ediyorlar,ama yine de önerilmeyen bişey sonuçta,tereddüt etmemiz normal diye düşünüyorum..

ben kullanmadım oğlumda ama 14 sene önce ablam kullandı ozamanları bi zararını görmedi ama şimdi yeğenim 15 yaşında ve bel problemi var röntgen felan cekildi hemen anladı doktor bu çocık yürütecde mi oturdu diye sordu kesinlikle tavsiye etmem şimdi belki anne için rahat olabilir ama ilerde cocuklar cekıo bu sıkıntıları benim anlamadığım gittiğm her doktora sordum yürütec kullanayımmı diye hiçbiri tavsiye etmedi neden bunları hala satılıyor acaba????bence bunlar yasaklansın

ben yürütec kullanılsın demiyorum yanlış anlaşılmasın ama ben bazen hangi konuda insiyatif kullanayım diye düşünüyorum açıkçası. şimdi birçok şey yasak ama bakıyorum şimdi çoğu anne "annelerimiz bi büyütürken böyle yapmış" deyip örnek alabiliyorlar mesela en basiti şeker yasak ama eskiden sarılık olan çocuğa şekerli su verirlermiş, inek sütü, domates verilirmiş

benim 18 yaşında yeğenlerim var onlar yürüteçte kullandılar hoppala da. o dönemin çocuklarının hemen hepsi kullanmıştı allaha şükür sağlıkları iyi bir sorun olsaydı doktor yürütecle ilgili olduğunu söyleyebilirdi.
ben biraz kuralcı bir insanım herşeyi kuralına göre yapmayı tercih ederim. burda okudum kimin yazdığını hatırlamıyorum ama mesela 5-6 aylık bebeklere fanta- cola tattıranlar var ama meyveli yoğurda karşılar lafım kesinlikle şahıslarla ilgili değil yanlış anlama olmasın sadece örnek veriyorum. a.s. çoğu kişi lekeler için bebek kıyafetlerinde leke çıkarıcı kullanıyorlar bunun zararıda 10 15 sene sonra çıkacak ama kullanıyorlar.

ben çoğu zaman ne yapsam iyi ne yapsam kötü olurun hesabını yapamıyorum onun için burayı çok dikkatli takip ediyorum ayrıca doktorun sözünden çıkmıyorum

en sonunda da kafayı yiycez heralde bu kadar kuralı uygulamaktan sırnaşık şey anladığım kadarıyla kullanınca aman aman bişey olmuyo ama kullanmasan daha iyi deniyo,yani tamamen aileye kalmış bişey,yine de içimizde şüphe kalınca kullanmamak en iyisi diye düşünüyorum.kullanmazsam bi zarar görmem ama kullanır da ilerde bebeğimle ilgili problem yaşarsam çok üzülürüm,korkulu rüya görmektense uyanık kalmak iyidir derler...

vazgeçtik zaten almaktan doktorlar ve çoğunluk zararlı diyo,,8. aydan sonra da işe yaramaz ki :))

X