Sebze Yemekleri Yozgatin Meşhur Madimaği!

smhsmh

Kaan'ım Allaha Emanetsin
Pro Üye
Anneler Kulübü
13 Şubat 2008
8.984
43
<<<<<<<<>>>>>>>>>>

1.5 kg. madımak temizlendikten sonra satırla kıyılarak iyice küçültülür. Bir tencereye yağ, salça, pastırma konularak kavrulur. Kıyılan madımak üzerine ilave edilir. 15 dakika pişirildikten sonra servis yapılır. Sarmısaklanmış yoğurt isteğe göre sos olarak kullanılır.

1.5 kilo Madımak
Bir kase yoğurt
150 gram Pastırma
Bir iki diş sarımsak
Tuz, biber, yağ, salça

1.5 kg. madımak temizlendikten sonra satırla kıyılarak iyice küçültülür. Bir tencereye yağ, salça, pastırma konularak kavrulur. Kıyılan madımak üzerine ilave edilir. 15 dakika pişirildikten sonra servis yapılır. Sarmısaklanmış yoğurt isteğe göre sos olarak kullanılır.

süper tarif elinize sağlık faket yozgatın değil,sivasın madımağı ünlüdür..:KK66:
bir de oradan temin edip yemenizi dilerim..

en meşhur madımak sivaz madımağı bi kerem
oy madımak teke teke sakalım ' diyede türkü vardır hatta..
zaten yozgatta bize çok yakın çok severim madımağı ama buralarınkini yemeyiz biz..
sivastan ananem yollarsa yapar yeriz annem pastırma yerine çemen koyar..
eline sağlık smhsmh

ay ablam ben bayılırım bu madımağa merzifonda mecburi hizmet yaparken bol bol yerdik ama burada yok ne yazıkki ellerine sağlık

micicik bir ekleme de benden gariban işi yapılışı da klasik ıspanak cacıgı gibidir bulgurla ya da sade kavrulur kısa pişirme süresi daha makbuldür üzerine sarmısaklı yogurtla servis yapılır ama şey canım istedicokacimcoook

daylight canım dediğinide biliyorum
benim kayınvalidem bayılır çook sever
hatta içine değişik bi baharat atıyo tadını kına gibi yapıyo çemenimiymiş neymiş
doğruyu sevmek gerekirse ben sevmem :jeyyar:

eline sağlık canım tarif için bir yozgatlı olarak bayılırım madımağa :))

X