konuşkan olmakmı?ağırbaşlı olmakmı??

E

EU1

Ziyaretçi
şu günlerde çok kafama takıyorum bunu lütfen bana yardım edin...şimdi konuşkan güleryüzlü olmakmı sizce iyi yoksa ağırbaşlı olup yeri gelince konuşmak yada sert bir görünümlü olmakmı iyi...ya ben daha 18 yaşındayım biliosunuz davranışlarım tam oturmadı dolayısıyla bende davranışlarımı yönlendirmek istiyorum bazen görüyorumda kouşkan olanların çevresi daha çok oluyo ağırbaşlı sert görünümlü ağırlığını koyanlar da daha değerli oluyo sanırım ya bilmiorum lütfen bana yol gösterin ben geçen senelerde sert görünümlü biriydim genelde ağırdan alırdım ve herkezin ilgisini çekerdim çok arkadaşım olurdu ama ciddi bir ilişkim olduktan sonra bu durumumdan rahatsız oldum ne o öle kaşlar çatık erkek gibi tabi erkekler sevmez böle insanları düşüncesiyle değiştirdim kendimi ve şuan dıştan bakınca hiçde sert değilim yumuşak masum bir görünümüm var ama sanki eziliyorum pek arkadaşımda yok yalnızım...neyse o önemli değil ailem var ama sözlümün ailesi tarafından düşünüorum bunu sert olsam çatsam kaşlarımı otursam ama yeri gelince espiri yapsam yada konuşkan güleryüzlü herkeze içtenlikle sarılsam herşeyi alttan alsam beni ezmeye çalışırlar diye düşünüorum bişe olsa o bişe demez derler diye korkuorum ama sert olsam beni sevmezler diye korkuorum hani sert insan görünüş itibarı ile pek sevilmez yada en azından ben sert olunca kendimi erkek gibi hissediyorum çok rahatsız oluyorum bu durumdan güleryüzlü olunca kız olduğumu hissediyorum ve sözlümün yanına kendimi daha çok yakıştırıyorum lütfennnnnn bana yardım edin ne yapayım nasıl davvranaım bundan sonraki yaşantımda insanlara şimdi bana kendin ol diyecelsiniz ama kendim olamıorum kendim yokum sanki bu sorular yüzünden.........................:a015::a015:

içinden geldiği gibi ol
çünkü insanlar yapmacıklıktan hiç hoşlanmaz

nasıl istiyor ve rahat ediyorsan öyle ol şekerim
neden insanların hoşlanacağı şekilde bir kalıba sokacaksın ki kendini
ben az ve öz konuşanlardanım mesela :1closedeyes:
ama gayette memnunum bu durumdan
hep water bir konuştu pir konuştu derler
vara yoğa konuşup laf kalabalığı yapmaktansa hanım hanımcık olmak daha iyi
tabi bu durumun dezavantajlarıda yok değil ama dedim ya sen nasıl rahat ediyorsan öyle ol sengözlerimebaksanab

Canım yerine göre davranacaksın Olaylar seni yönlendirir zaten. Gerektiğinde hayır demeyi bileceksin.Kendini rahat hissettiğin ortamlarda gülüp eğlenecek konuşkan olacaksın

canım yerıne gore nerde konusup nerde susacagını bılmek lazım..
sert olup suratsız denmesı cok konusup geveze denmesı hıc hos olmaz
hersey yerıne gore...cogu zarar azı karardır

nasıl istiyor ve rahat ediyorsan öyle ol şekerim
neden insanların hoşlanacağı şekilde bir kalıba sokacaksın ki kendini
ben az ve öz konuşanlardanım mesela :1closedeyes:
Ama gayette memnunum bu durumdan
hep water bir konuştu pir konuştu derler
vara yoğa konuşup laf kalabalığı yapmaktansa hanım hanımcık olmak daha iyi
tabi bu durumun dezavantajlarıda yok değil ama dedim ya sen nasıl rahat ediyorsan öyle ol sengözlerimebaksanab

benim memnun olduğum bir durum yok yani öle saçmaladimki davranişlarimda yazdiğim sorulardan dolayii
hanimhanimcik olmak çok güzel gerçi şuan öleyim ama ozamanda suskunluğuma veriyom bu da kötü

Nasreddin Hoca bir gün eşeğine biner, pazara doğru yola çıkar. Oğlu da eşeğin yularından tutmuş çekiyor. Az ilerlerler, bir grup insanla karşılaşırlar. Hoca topluluğa selam verir. Adamlar selamı alır almaz başlarlar dedikoduya:
-İnsafsız adam! Kendisi eşeğe binmiş, küçücük çocuğu yürütüyor. Zavallı çocuk nasıl yürüsün?
Söylenenleri duyan Hoca eşekten iner, oğlunu bindirir. Kendisi çeker eşeğin yularını. Biraz ileride bir grup insan sohbet halindedirler. Yaklaşınca selam verir Hoca hürmetle. Birkaç adım atmadan onlar da başlarlar dedikoduya:
-Zamane sıpası n’olacak! Kendisi eşeğe binmiş, utanmadan yaşlı başlı babasını yürütüyor.
Sözler kulağına kadar gelen Hoca durur düşünür. Bu sefer kendisi de biner eşeğe. “Herhâlde şimdi oldu” der mırıltıyla. O sırada karşılaştıkları birkaç adama da selam verir. Adamlar selamı alırlar almasına ama, durmaz peşinden çeneleri:
-Yahu şu insanlarda hiç insaf merhamet yok. Hayvan da can taşıyor. Zavallı eşek nasıl çeksin iki kişiyi birden?
Artık akla uygun bir tek seçenek kalmıştır. İnerler baba oğul eşekten, başlarlar eşeğin yanında yürümeye.
Memlekette adam mı yok! Karşılaşırlar yine bir toplulukla ve selamlaşırlar muhabbetle. Bu seferki topluluk basar kahkahayı:
-Enayilere bak! Eşek bomboş; hiç birisi binmemiş.
Kafası iyice karışan Hoca, sarığının altından sokar parmaklarını, şaşkın ve düşünceli kaşır kafasını. Sinirli sinirli parlar gözleri. Yatırır eşeği yere. Bağlar dört ayağını sıkıca birbirine. Oracıktan kaptığı gibi uzun bir sırığı; sokar ayakları arasından eşeğin. Sonra seslenir oğluna:
-Tut oğlum ucundan. Kaldır. Haydi hooooop!
Alırlar sırtlarına eşeği ve öylece revan olurlar yola....

bu hisseden de anlaşıldıgı üzre diyeceğim o ki;
kişiğinin oturma evresinde bu tür bocalamalar yaşaman normal...
ama unutma ki kimi şen şakrak konuskan insanlardan hoşlanırken kimi ağır başlı, pek konusmayan insanları sever... :ecrin_bebek:
nasıl hareket edeceğine sen karar vermelisin, yüreğinle, ruhunla, içinden geldigi gibi...
aksi takdirde sen SEN olmazsın ki; ayşe fatma ahmet mehmet hasan hüseyin olursun... :nazar:
sen kendine neyi yakıştırıyosan öyle davran, o ol... :1closedeyes:
bırak elalemin ne dedigini... kaydirigubbakcemile
herkesi dinlersen, onlara göre yaşarsan ömrü billah mutluluğu yakalayamaz, ezik sönük pısırık bi tip olursun... yasakkelime

ne demiş ünlü filozof tarkan;
Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin :lepi:

Son düzenleme:
canım yerıne gore nerde konusup nerde susacagını bılmek lazım..
sert olup suratsız denmesı cok konusup geveze denmesı hıc hos olmaz
hersey yerıne gore...cogu zarar azı karardır

ewet çok doğru ama işte bunun ortasını bulamıorum sorun burda

ben ağırbaşlı az ve öz konuşan biriyimdir
bu durum bir zamana kadar beni rahatsız etmiyordu
ama ortamlara katılınca ve iş görüşmelerine gidince çok rahatsız olmaya başladım
çünkü özellikle konuşkan tabiri caizse onların işini iyi yapacak yırtıcı birilerini istiyorlar
ama ben öyle değilim işte çok üzülüyorum
ben de nasıl yeneceğimi düşünüyordum bu durumu
inş bu topicte cevabını bulurum

benim memnun olduğum bir durum yok yani öle saçmaladimki davranişlarimda yazdiğim sorulardan dolayii
hanimhanimcik olmak çok güzel gerçi şuan öleyim ama ozamanda suskunluğuma veriyom bu da kötü

iyice susup kalacaksın demedim ama
yerine göre konuşacaksın
sıkıldığın tanımadığın bir ortamda sessizliği seçerken
samimi arkadaş ve aile çevrende konuşkan olabilirsin
zaten yapın nasılsa o şekilde olursun bence kasma kendini
suskun kalmayım konuşkan girişken olayım derken yapmacık olup insanları daha da itebilirsin şakkıdı

Nasreddin Hoca bir gün eşeğine biner, pazara doğru yola çıkar. Oğlu da eşeğin yularından tutmuş çekiyor. Az ilerlerler, bir grup insanla karşılaşırlar. Hoca topluluğa selam verir. Adamlar selamı alır almaz başlarlar dedikoduya:
-İnsafsız adam! Kendisi eşeğe binmiş, küçücük çocuğu yürütüyor. Zavallı çocuk nasıl yürüsün?
Söylenenleri duyan Hoca eşekten iner, oğlunu bindirir. Kendisi çeker eşeğin yularını. Biraz ileride bir grup insan sohbet halindedirler. Yaklaşınca selam verir Hoca hürmetle. Birkaç adım atmadan onlar da başlarlar dedikoduya:
-Zamane sıpası n’olacak! Kendisi eşeğe binmiş, utanmadan yaşlı başlı babasını yürütüyor.
Sözler kulağına kadar gelen Hoca durur düşünür. Bu sefer kendisi de biner eşeğe. “Herhâlde şimdi oldu” der mırıltıyla. O sırada karşılaştıkları birkaç adama da selam verir. Adamlar selamı alırlar almasına ama, durmaz peşinden çeneleri:
-Yahu şu insanlarda hiç insaf merhamet yok. Hayvan da can taşıyor. Zavallı eşek nasıl çeksin iki kişiyi birden?
Artık akla uygun bir tek seçenek kalmıştır. İnerler baba oğul eşekten, başlarlar eşeğin yanında yürümeye.
Memlekette adam mı yok! Karşılaşırlar yine bir toplulukla ve selamlaşırlar muhabbetle. Bu seferki topluluk basar kahkahayı:
-Enayilere bak! Eşek bomboş; hiç birisi binmemiş.
Kafası iyice karışan Hoca, sarığının altından sokar parmaklarını, şaşkın ve düşünceli kaşır kafasını. Sinirli sinirli parlar gözleri. Yatırır eşeği yere. Bağlar dört ayağını sıkıca birbirine. Oracıktan kaptığı gibi uzun bir sırığı; sokar ayakları arasından eşeğin. Sonra seslenir oğluna:
-Tut oğlum ucundan. Kaldır. Haydi hooooop!
Alırlar sırtlarına eşeği ve öylece revan olurlar yola....

bu hisseden de anlaşıldıgı üzre diyeceğim o ki;
kişiğinin oturma evresinde bu tür bocalamalar yaşaman normal...
ama unutma ki kimi şen şakrak konuskan insanlardan hoşlanırken kimi ağır başlı, pek konusmayan insanları sever... :ecrin_bebek:
nasıl hareket edeceğine sen karar vermelisin, yüreğinle, ruhunla, içinden geldigi gibi...
aksi takdirde sen SEN olmazsın ki; ayşe fatma ahmet mehmet hasan hüseyin olursun... :nazar:
sen kendine neyi yakıştırıyosan öyle davran, o ol... :1closedeyes:
bırak elalemin ne dedigini... kaydirigubbakcemile
herkesi dinlersen, onlara göre yaşarsan ömrü billah mutluluğu yakalayamaz, ezik sönük pısırık bi tip olursun... yasakkelime

ne demiş ünlü filozof tarkan;
Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin :lepi:

a.s.a.s.a.s.çok güzel bir açıklama oldu benim için ama dediğiniz gibi şuanda durumum ayşe fatma hayriye yani ne olduğumu bende bilmiorum

ben ağırbaşlı az ve öz konuşan biriyimdir
bu durum bir zamana kadar beni rahatsız etmiyordu
ama ortamlara katılınca ve iş görüşmelerine gidince çok rahatsız olmaya başladım
çünkü özellikle konuşkan tabiri caizse onların işini iyi yapacak yırtıcı birilerini istiyorlar
ama ben öyle değilim işte çok üzülüyorum
ben de nasıl yeneceğimi düşünüyordum bu durumu
inş bu topicte cevabını bulurum

ewt işte beni iş konusu değilde komşuluk ilişkilerinde rahatsız oluyorum ailemin yanında gayet kouşkan komik gıcık biriyim bunu dışrda yapsam nasıl olur acaba:dilcikar:

lütfen bana bu konuda gerçekten çok yardımcı olmanızı rica ediyorum çünkü vallahi billahi dert haline geldi ayşemiyim fatmamyım neyim bilmiorum davranış açısından haraketlerimi beğenmiorum bana doğru yolu gösterin çevreden örnekler verin bu kişi böle ama değeride böle seklinde........bu derdimi de silze beraber atlatmak istiyorum lütfennnnnnnnnnnnnn çok düşünüorum bu nu nasıl olsam napsam diye ama doğru yolu bulamıorum insanlardan da utanıorum ne yalan sölim

ewet çok doğru ama işte bunun ortasını bulamıorum sorun burda

canım bulundugun ortanda nerde susup konuşucagını ayarlayabılırsın bıraz kendılıgınden olur...konusmak ortama gorede degısır
bır buyuklerın sohbetıne katılmak var bıde arkadasların
bu yuzden bulundugun ortamda onemlı
bıde hersey kendılıgınden oluyor
senın yaratılısında konuskanlık varsa konusursun ama sakın sessızsen az konusursun yaradılıslada ılgılı
bır seyler yapmak ıcın kendını zorlarsanda hem kendını kasmış hemde etrafada bellı etmıs olursun

canım bulundugun ortanda nerde susup konuşucagını ayarlayabılırsın bıraz kendılıgınden olur...konusmak ortama gorede degısır
bır buyuklerın sohbetıne katılmak var bıde arkadasların
bu yuzden bulundugun ortamda onemlı
bıde hersey kendılıgınden oluyor
senın yaratılısında konuskanlık varsa konusursun ama sakın sessızsen az konusursun yaradılıslada ılgılı
bır seyler yapmak ıcın kendını zorlarsanda hem kendını kasmış hemde etrafada bellı etmıs olursun

hemde ne kasma.
çok gıcık oluyom kendime ya bu yüzden

Kimlik arayışı içerisine girmen bu dönemlerde belki normal olabilir :nazar:
ama ne demişler can çıkar huy çıkmaz :icecream: sen zaten eskiden ağırbaşlı ve ciddiymişsin
senin çevrendekiler seni öyle sevmişler

ama sen onların sevdiği karayağızım olmaktan çıkmış birden başka biri olmuşsun :nazar:
bu değişimleri arkadaşlarımda görmekten hiç hoşlanmam

keza ben onu o haliyle sevmişim kendisi gibi olamayan bir insandan hoşlanmam ki ben :dilcikar:

Kendimden örnek veriyim çok konuşurum çokk
bunu kendim bile biliyorum bana dedilerki çok konuşuyorsun biraz ağır ol denedim
dediler boş konuşuyorsun biraz etrafını bilgilendir denedim
dediler hem konuş hem ağır ol denedim :icecream:

sonraa durdum kendime bi baktım bu ben değilim ki bu irem değil bi başkası
beni seven zaten benim çok konuştuğumu bilir ki
arkadaş çevremde çok geniş bunda konuşkan olmanın bence çok etkisi var
ama ben konuşkan olduğum halde bi sürü ağırbaşlı arkadaşımda var
yani bu iş belli olmuyor sen sen ol gerisini karşındaki bilir :icecream:

Herşeyin yeri ve zamanı vardır...
Ama her insanın kendine has bir tarzıda vardır...
Kendini değiştirmeye çalışma çünkü zaten bunu başaramazsın...
Sen neysen osun :nazar:
Bence bunu bu kadar takma sonuçta kötü biri değilsin ya, Ayşe miyim Fatma mıyım demişsin, yerine göre hem Ayşe hem Fatma olucaksın... :nazar:

arkdaşlar bana kendin ol diyosunuz ama bu kafa karışıklığıyla kendi benliğimi kaybettim ben kendim diye bişey yok ya anlatamıyorum ki psikoloğa mı gitsemj acaba

Kimlik arayışı içerisine girmen bu dönemlerde belki normal olabilir :nazar:
ama ne demişler can çıkar huy çıkmaz :icecream: sen zaten eskiden ağırbaşlı ve ciddiymişsin
senin çevrendekiler seni öyle sevmişler

ama sen onların sevdiği karayağızım olmaktan çıkmış birden başka biri olmuşsun :nazar:
bu değişimleri arkadaşlarımda görmekten hiç hoşlanmam

keza ben onu o haliyle sevmişim kendisi gibi olamayan bir insandan hoşlanmam ki ben :dilcikar:

Kendimden örnek veriyim çok konuşurum çokk
bunu kendim bile biliyorum bana dedilerki çok konuşuyorsun biraz ağır ol denedim
dediler boş konuşuyorsun biraz etrafını bilgilendir denedim
dediler hem konuş hem ağır ol denedim :icecream:

sonraa durdum kendime bi baktım bu ben değilim ki bu irem değil bi başkası
beni seven zaten benim çok konuştuğumu bilir ki
arkadaş çevremde çok geniş bunda konuşkan olmanın bence çok etkisi var
ama ben konuşkan olduğum halde bi sürü ağırbaşlı arkadaşımda var
yani bu iş belli olmuyor sen sen ol gerisini karşındaki bilir :icecream:

değiştiğimi onlarda farkediyolar ama sorun yok tabi şimdi okul bitti oyüzden eskisi gibi görüşmüoruz.....ben bide şuna takılıyorum sert olanlar daha değerli oluyo milletin gözünde benim bi ablamın eltisi kaynanasının ağzından burnundan kan getirmiş kaynanalık yaptı diye ama şimdi kadın eltinin peşinden ayrılmıomuş ondan değerlisi yok bilezikler alıyo övüyo seviyo sayıya çok enteresan ama ablam herdediklerini yapıo kaynanın iyi davranıo onlara kavga etmio alttan alıo ama kaynana bi güleryüz göstermio..işte bunlar kafamı karıştırıo

X