çoçuga bu yapılırmı

T

tülce

Ziyaretçi
merhaba kızlar çok mutsuzum yardım edin daha önce yazmıştım ben 16 senelik evli 3 çoçuklu bir ev hanımıyım ğörümcemle aramız hiç iyi olmadı ama asla kavga etmedim cevap vermedim kendisi annemle yaşıt 52 yaşında kızım oks ye ğirdi sonuç için beni aradı ben söyleyince 3 haneli olmaz sen ormandamı büyüdün dedi teli kızıma verdim konuşmadım sonra defalarca kendi ve evli kızı aradı konuşmadım sanırım özür dileyecekmiş eşime öyle söylemiş sonuç tabiki 3 haneli neyse kızım sağlık lisesini kazandı uzak diye gitmek istemedi zor ikna ettik oda arıyordu senle gurur duyuyorum filan diyordu halası arar tabi 4 gün önce yine aradı evde komşum vardı kızım dışarda konuştu suratı degişmişti sordum oku demiş annen ğibi olma annen benim için bir hiç sıfır demiş bende okumadım ama kendimi geliştirdim annen geliştirmedi demiş delirdim hemen tel ettim bana kendini savunmayı en sonunda öğrendinöi dedi iyice çıldırdım senin seviyene düşmemek için cvp vermedim dedim oda sana ormandamı büyüdün demiştim sen hayvanlara kurban ol dedi bende ne halalık yaptında kızımı arıyorsun birdaha arama hayatıma karışma dedim anlayamadığım bi çok şey söyleyip suratıma kapattı eşimi aradım tamam ben konuşurum dedi oda aramış eşim yanına ğitmiş ben sevincimden ardım annen g,bi benim gibi olma dedim karın aradı birsürü hakaret etti hayatıma karışma dedi demiş eşim ona inandı bana sen padişah kızımısın sana kimse karışmasın bi ablamla annemle kötü ette kurtul hep senin akrabaların gelsin vb şeyler söyledi hep aglıyorum ben böyle olmasını istemedim ne olur dua edin ve bana bir yol ğösterin çok mutsuzum senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

canım yaa üzülme sakın...
bana sanki biraz seni ve kızını çekemiyor gibi geldi ama...
her zaman mesafeni koru...
ona aldırış etme sen..
bak kızın ne kadar güzel bir yeri kazanmış...
sen her zaman kızınla gurur duy, gerisini boşver...

bence kendinizi boşa üzüyosunuz
görümcenizin ne kadar cahil bir insan olduğu sergilediği davranısla apaçık ortada
kendini geliştirmiş olmasını sınav puanının kaç haneli oldugunu bilmesinemi baglıyo
inanın çok komik boşuna üzülmeyin ben yerinizde olsam güler geçerim

merhaba kızlar çok mutsuzum yardım edin daha önce yazmıştım ben 16 senelik evli 3 çoçuklu bir ev hanımıyım ğörümcemle aramız hiç iyi olmadı ama asla kavga etmedim cevap vermedim kendisi annemle yaşıt 52 yaşında kızım oks ye ğirdi sonuç için beni aradı ben söyleyince 3 haneli olmaz sen ormandamı büyüdün dedi teli kızıma verdim konuşmadım sonra defalarca kendi ve evli kızı aradı konuşmadım sanırım özür dileyecekmiş eşime öyle söylemiş sonuç tabiki 3 haneli neyse kızım sağlık lisesini kazandı uzak diye gitmek istemedi zor ikna ettik oda arıyordu senle gurur duyuyorum filan diyordu halası arar tabi 4 gün önce yine aradı evde komşum vardı kızım dışarda konuştu suratı degişmişti sordum oku demiş annen ğibi olma annen benim için bir hiç sıfır demiş bende okumadım ama kendimi geliştirdim annen geliştirmedi demiş delirdim hemen tel ettim bana kendini savunmayı en sonunda öğrendinöi dedi iyice çıldırdım senin seviyene düşmemek için cvp vermedim dedim oda sana ormandamı büyüdün demiştim sen hayvanlara kurban ol dedi bende ne halalık yaptında kızımı arıyorsun birdaha arama hayatıma karışma dedim anlayamadığım bi çok şey söyleyip suratıma kapattı eşimi aradım tamam ben konuşurum dedi oda aramış eşim yanına ğitmiş ben sevincimden ardım annen g,bi benim gibi olma dedim karın aradı birsürü hakaret etti hayatıma karışma dedi demiş eşim ona inandı bana sen padişah kızımısın sana kimse karışmasın bi ablamla annemle kötü ette kurtul hep senin akrabaların gelsin vb şeyler söyledi hep aglıyorum ben böyle olmasını istemedim ne olur dua edin ve bana bir yol ğösterin çok mutsuzum senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Kaynana çaydanlık gibidir, fokur fokur kaynar.
Gelin demlik gibidir,oturdukca demlenir.
Oğlan bardak gibidir, bir gelin doldurur, bir de kaynana...
Görümce çay kaşığı gibidir,GELİR ORTALIĞI KARIŞTIRIR gider
Çocuk şeker gibidir, ortalığı tatlandırır.
Kayınpeder de çay tabağı gibidir,okkalıca oturur...

Canım siz üzmeyin kendinizi;anlattıklarınızdan az çok anlaşılıyor görümcenizin nasıl biri olduğu..
Kullandığı kelimeler ettiği hakaretler..
Kompleksli insanlar yapar bunu....
Ama eşinizin tavrı daha şefkatli ve korumacı olmalı...
Abla abladır anne annedir tamam ama EŞ de YÜREKTİR;tek olandır;
en değerlidir...
En mahremindir...Eşler birbirinin emanetidir gülüşüne dahi kıyamazken nasıl üzer ki.
..
Gül gibidir kadın...
Narindir;bazen çocuk bazen anne bazen en olgun kişi;hayata karşı dimdik duran...
...
Dua edelim...

bacim nekadar mikrop bir görümcen varmis (afedersin) :kızgın:
nebicim laflar onlar ya :kızgın:
ayni benim halam gibi küstah ve kendini begenmis, soguk vs. :dilcikar:
ama biz hic aldiris etmiyoruz inan. babamda bir iki kere savundu ama, sonunda oda onlarin gercek yüzlerini gördü. herkes biliyor onlarin ne mal olduklarini. :dilcikar:
kiskaniyorlar hemde cok fena :mymeka:
hic aldirma derim. kocana da yaziklar olsun yani. seni savunacagi yerde gidip ablasini mi tutuyor kötükedihüso hayret bisey yaa
kizin babasina söylesin ozaman. baba halam böyle böyle dedi annem hakkinda, annemin bi sucu yok diye.
bence ozaman yumusar esin. anlar neyin ne oldugunu. yani öyle umuyorum.
sen takma kafana böyle suursuzlari kötükedihüso

Her zaman söylüyorum, kaynanalar ve görümcelerle aradaki köprümüz eşlerimiz, onların tavırları her şeyi değiştirebilir. İşte alın size örnek.
Kadıncağız derdini anlatıp çözüm bulması için eşini arıyor eşi ise gelip abuk sabuk konuşuyor.
Güzelim sen hiç kafana takma, 52 yaşındaki bir kadın böyle şeylerle uğraşıyorsa artık ona söylenecek tek bir kelime bile yoktur.
O ne derde desin siz gülün geçin, hatta yüzüne karşı kahkahayla gülün hiç aldırış etmeyin. Kendisi kaale alındıkça görümceniz başınıza çıkıyor anladığım kadarıyla.

Görümcenle zaten aran hic iyi olmadigi icin yerinde olsam söyledigi laflari kafama bile takmam, ondanda bu beklenirdi derim olur biter...:1closedeyes:

Asil terbiyesizligi yapan esin kanimca!!:kızgın:

Yazik bu erkeklere cok yazik, bir defada yogurtum eksi deyin ya ne olur!!kaydirigubbakcemile

Hakli oldugmuz yerde savununsaniz cokmu??Çok üzgünüm çoook

Bosver ablacim üzülme herkez yaptigindan utansin...:teselli:

canım inan yapabileceğin tek şey bunlarla muhatap olmamak ama böyle bi eşle o da zor.sanırım hayatın boyunca bu hakaretlere maruz kalıcaksın.en azından cevaplarını ver ki biraz da onlar üzülsün

eğer eşini kendisine inandırmayı becerdiyse bravo valla...
ama burda eşinin seni ve kızını dinleyip ona göre konuşması gerekirdi..
afedersiniz ama evdeki eşiniz ablasına inandıysa gerisini düşünemiyorum bence görümcenizle değilde önce eşinizle uğraşın ve ona bunca yıllık evliliğinizi kime inanması gerektiğini bir dah hatırlatın...

bence kendinizi boşa üzüyosunuz
görümcenizin ne kadar cahil bir insan olduğu sergilediği davranısla apaçık ortada
kendini geliştirmiş olmasını sınav puanının kaç haneli oldugunu bilmesinemi baglıyo
inanın çok komik boşuna üzülmeyin ben yerinizde olsam güler geçerim

evet sana hk veriyorum arkadaşım.bence de görümcenizin durumu acınacak bir hal almış.asıl cahil olan kendisi sarf ettiği sözlerden belli. :kızgın:

tuhaf bir durum....
böyle lafları söyleyecek cesareti nereden bulmuş,şaştım doğrusu...
bence o tarz insanlarla hiç muhatap olmayın,cevap bile vermeyin...
sizin cevap vermeniz,ona değer verdiğiniz anlamına gelir...
sizin için değeri olmayan birine,ağzınızı bile yormayın...
belli ki iki yüzlü bir bayan,size başka,eşinize başka anlatmış...
eşinizde de suç var,size o tarz konuştuğu için...
peki bu söylenen sözlere kızınız şahit...,babasına doğrulasaydı
halasının söylediklerini...
ama geçmiş artık,bundan sonra kendinizi geri çekin,
fazla üzülmek istemiyorsanız...
eşiniz de anlayacaktır doğruyu..
üzülmeyin emi,bu tür insanlar oldukça,
bizler iyi niyetli yaklaştıkça üzülmeye mahkumuz..
onun için aradaki mesafeyi mutlaka koruyun derim...
bu arada kızınızın yeni okulu da hayırlı olsun..başarılar...
sevgiyle kalın...

vay be 16 yl bile gecse bir erkek "senin tarafin benim tarafim" yapabiliyor :S görümcenizi hiç takmayin bence..o belliki kariştirmak istemiş ortaligi :S hadi siz yalan söylemişsiniz (!) kizinizda mi yalan söyledi halasi hakkinda? valla 16 yilin sonunda eşinizin hakkindan gelmenin yolunu göstercek kadar haddimi aşmak istemem ama nacizane fikrim eşinizi böyle konulara dahil etmeyin bence..hele hele aglayip üzülüp bazi kişilerin ekmegine yag sürmeyin bu saatten sonra :KK66: kizinizida tebrik ederim,basarilar dilerim..

canım gözünüz aydın.kızın çok güzel bir yeri tutturmuş çok mutlu oldum sizin adınıza.

görümcene gelince allahım iyiki görümcem yok dedirtti bana .. hiç üzme tatlı canını değmez şu üçgünlük dünyada...

tuhaf bir durum....
böyle lafları söyleyecek cesareti nereden bulmuş,şaştım doğrusu...
bence o tarz insanlarla hiç muhatap olmayın,cevap bile vermeyin...
sizin cevap vermeniz,ona değer verdiğiniz anlamına gelir...
sizin için değeri olmayan birine,ağzınızı bile yormayın...
belli ki iki yüzlü bir bayan,size başka,eşinize başka anlatmış...
eşinizde de suç var,size o tarz konuştuğu için...
peki bu söylenen sözlere kızınız şahit...,babasına doğrulasaydı
halasının söylediklerini...
ama geçmiş artık,bundan sonra kendinizi geri çekin,
fazla üzülmek istemiyorsanız...
eşiniz de anlayacaktır doğruyu..
üzülmeyin emi,bu tür insanlar oldukça,
bizler iyi niyetli yaklaştıkça üzülmeye mahkumuz..
onun için aradaki mesafeyi mutlaka koruyun derim...
bu arada kızınızın yeni okulu da hayırlı olsun..başarılar...
sevgiyle kalın...

ŞenizŞenizŞenizŞeniz

görümcenizin ciddi problemleri var sanırım.hareketleri hiç normal değil.ama eşinizin davranışları sizi zor durumda bırakyıyor asıl mesele bu.haklıyı haksızı ayırt edebilmesi gerekirdi ama hangi erkek kolay kolay der ki benim ablam haksız diye.
görümcenizden mümkün olduğu kadar uzak durun ve kesinlikle ikili tartışmalara girmeyin.eşinize de fazlaca bişey yansıtmayın.üzülen siz oluyosunuz.

bence hiç üzülme zaten cahilliği ortada söylediklerinden.Ama şu varki o ne kadar suçluysa eşinde onun kadar suçlu artık.İşin zor arkadaşım gerçekten.Böyle bir eşle.16 yıl sonra bile senin benim ailem kavgası oluyor.İlginç yani.

görümce iste,hemde en klasik kiskanc olanlarindan...bende moralini bozma canim,16 senede tanimissindir epeyce.arama muhattap olma mesafeni koru derim.böylesi kiskanc insandan ben sahsen herseyi beklerim...bir damla gözyasina degmez inan...

bence ıyı etmıssın aramakla soylemekle canım.ıcınde kalmamıs.gorumce ıste...adı ustunde ortelıgı karıstırmasa olurmu hıc

yuh o kocana,yaziklar olsun 16 yillik karisinami inanmiyor,valla yazik.o gorumcenede haddini bildir,kocanada kizin bir bir anlatsin halasinin soylediklerini,uzulme canim hiiiiiiiiiiiiiiiic degmez o insanlar icin uzulmeye...

canım benim
eşine kızını konuştursana
halan sana ne dedi babana söyle desene

X