Kaçarak evlenen veya gizli nikahla evlenenler ....

benim arkadasım kactı üç aylık sevgiliydi daha bi isteme olayıda olmamıstı
kactıktan üç gün sonra nişanı oldu babası cok kırgındı nişanında bulunmadı arkadaşımda doğal olrak mutsuzdu
bir hafta sonra evlendiler ama kaçtığı için çok pişmandı
şuan daha evleneli bir ay olmadı herzamn dua ediyorum mutlu olur inşallah diye ama mutsuz
eşinizle mutlu olsanız bile aileniz affetse bile kendi kendinize mutsuz olursunuz
neyden ve kimden kacıyorsunuz
böle cahillikleri yapmayın sakın
kaçıpta mutlu olan birini görmedim

bende nerdeyse böyle bi hata yapacaktım, son anda kurtuldum. 1.5 senelik bi sevgilim var. 1 senedir evlenmek istiyoruz ama babamı ikna edemiyorduk. ne diller döküldü ikna olsun diye. olur olmaz bahaneler attı ortaya. her zaman peki baba tamam baba dedim. karşı çıkmadım evlilik çok önemli dedim karşı çıkmadım hiç. en son istemeye geleceklerinde son anda caydı gelmelerine gerek yok dedi. o zaman bardak taştı vermezsen kaçarım dedim. blöf müydü yapabilir miydim bilmiyorum ama babamda işe yaradı. baktı bu kız kararlı, karşı tarafta yüzsüzlüğü ele alıp ne olursa olsun gelicez dediler. ve o kadar dua edildi ki babam melek kesildi, şimdi araştırma aşamasında. sinirlede olsa kaçmayı düşünebildiğim için kendime çok kızıyorum yazıklar olsun bana diyorum. 1.5 senedir tanıdığın biri 25 senelik aileye değişilir mi hiç? ailemi çok seviyorum onlarsız olmaz nefes alamam. böyle bi durumda ne olursa olsun her yolu deneyip ikna etmek lazım. başkası yada başkaları için aileye sırt çevirmemek lazım.

bundan 7 yıl önce bir arkadaşım kaçark evlendi... İstemeye gelmişti erkek tarafı kız verildi nişan yapılacaktı ki
Kızın ailesi erkek tarafı hakkında olumsuz şeyler duymuşlar ve bu iş olmaz diyerek işi bitirdiler , bitirdiklerini sandılar..
bu olaylardan sonra arkadaşım sadece 5 aylık sevgilisi olan adama kaçtı..
Aileis sırt çevirmedi hemen barıştılar kızlarıyla ve düğün yaptılar meyve bıçağına kadar her eksiği alıdnı, çeyizini yaptılar..
Belki evlerinde mutludurlar bilemiyorum zira eşi kimseyle görüştürmüyor..
geçtiğimiz kandillerde annesine el öpmeye gelmedi ki anne Zeytinburnunda , kız sa Ataköyde oturuyor gelinemiyecek bir yer değil..
ama eşi getirmiyor Ramazanda ne ailesini davet etmiş nede kendisi gelmiş..
Senende 1 yada 2 kez görüşüyorlar oda akşam hava kararınca gelip 1-2 saat oturup gidiyolrar..
Ben el kızı olduğum halde kandil vs. gibi günlerde annesinin elini öpmeye gidiyorum o gelemiyor..
Yazık değil mi... sen sen ol sakın ne kendine ne aile bu kötülüğü yapma...
Onların başını yere eğmeye hakkın yok...

Ailen seni bunca zaman bakmış büyütmüş dün bir bu gün iki doğru dürüst tanımadığın bilmediğin insan için ailene sırtını dönüp gitmeye değer mi ? Sakın yapma olacaksa eğer herşey elle günle olsun ailende istemiyorsa eğer vardır bi bildikleri hem kavun değilki dibini koklayıp alasın yarın öbür gün bişey olsa başına kakar anasından babasından kaçan kadından ne hayır gelir diye !!!

sakın canım tavsiye etmem hem tanıdıklarımdan kaçıpta mutlu olan kimseye rastlamadım şimdiye kadar

peki kaçtıktan sonra ailelerinizin durumu nasıldı
haber almış mıydınız konuşmuş muydunuz
düştükleri durum çok kötü olmuştur ya bi de çevrenin düşündükleri fena olmuştur
nasıl barıştınız ailenizle ne kadar sürdü

Bende kacarak evlendim mam bu durumun ezikligini her zman yasiyorsun egr boyle bir niyetin varsa dusunme bile canim kimse icin aileni ezip gitmeye deymiyor inan bana

eğer gerçekten seviyorsa
nız birbirinizi bırakmayın derim sonuna kadar ailennin desteğini almaya çalış öpt.:enbuyukkk::enbuyukkk:

Son düzenleme:
arkadaşım buradan alacağın akıl sana doğru yolu göstermez ki.herkesin aile yapısı düşünce yapısı farklı.şu bir gerçek ki çok az aile barışıyor kızıyla.aileni üzme bence.sen kendin de çok üzüleceksin sonrasında.bunları düşün bence.çok kolay göze alınabilecek bir yük değil.belki bir ömür boyu bunun ızdırabını yaşayacaksın içinde.sevdiğin insanla evlenmek istemen çok normal ama aile herşeyden önce gelir bana göre.biraz daha sabret aileni ikna etmenin bir yolu olacaktır mutlaka.

denızkabugu gercekte tanısmadıysanız kacarak da evlenmeyınız,

ama normalde bırlıkte yasadıgın bırıyse ve kabul etmıyorlarsa kendı arkana da guvenıyosan parana kocanın parasına vs ozaman evlen. ama tanımıyosan manalı degıl pek. rıskı cok cunku.

Canim durumunu cok iyi anliyorum, cünkü ayni sey benim basimdada var.
Hemde aynisi.
Nerden taniyorsun, ne biliyorsun, nasil eminsin gibi sorular benimde tepemde dolandi.
Ama ailemi yüz üstü birakmayi düsünmedim hic, Allah'im göstermesin.
Cok seviyorum, bu yüzdende bekliyorum, dua ediyorum, Rabbimden hayirlisini istiyorum, hatta o hayirsiz olacaksada hayirlara vesile etmesini istiyorum.
Sende dua et.
Ozaman Rabbine birakiyorsun herseyi. O süphesiz ki kullari icin en iyisini isteyendir.

Mutluluklar diliyorum arkadasim.

Canim durumunu cok iyi anliyorum, cünkü ayni sey benim basimdada var.
Hemde aynisi.
Nerden taniyorsun, ne biliyorsun, nasil eminsin gibi sorular benimde tepemde dolandi.
Ama ailemi yüz üstü birakmayi düsünmedim hic, Allah'im göstermesin.
Cok seviyorum, bu yüzdende bekliyorum, dua ediyorum, Rabbimden hayirlisini istiyorum, hatta o hayirsiz olacaksada hayirlara vesile etmesini istiyorum.
Sende dua et.
Ozaman Rabbine birakiyorsun herseyi. O süphesiz ki kullari icin en iyisini isteyendir.

Mutluluklar diliyorum arkadasim.

rabbim hakkinda en hayirlisini versin...
uzuldum durumuna ve destek olmak istedim sadece:1hug:

rabbim hakkinda en hayirlisini versin...
uzuldum durumuna ve destek olmak istedim sadece:1hug:

Canim benim ya:1hug:
Cok sagol varliginiz ve dualariniz yeter.
Allah kimseyi bu duruma düsürmesin gercekten cok zor.
Bundan bir kac yil önce yasayacagim ask hep zor olsun istedim.
Filmlerdeki gibi:)
Keske, askIn zorunu isteyip, aci cekmeseydim demiyorum asla.
Zor olani basarmaya gücüm var.
Rabbim güc verdigi sürece.
Ama yinede kimsenin basina gelmesini istemem.
Kolay degil:çok üzgünüm:

bazen gecmiste ettigimiz eksik dilekler canimizi yakar gelecekte...
umarim selametle bu isin icinden cikabilirsin...

Kacmayi dogru bulmuyorum
Hicbiseyin aileden önemli oldugunu düsünmüyorum
sonucta onlar el
ve el oglu,
ailenin yerini kimse dolduramaz
onlar benim canim. annem babam ya daha ne olsun.
21 yillik annem babama,
bikac aydir tanidigim birinimi degisecegim?
büyük konusmiyaayim, allah korusun,
ama yapmayi asla istemem.
ailenin rizasini almaya bak, ikna etmeye calis.
eger ikna olmuyorlarsa, gecerli sebebleri varsa vazgec.
ama eger gecerli sebebleri yoksa
kacmak en son care olsun.

Eşinizle kaçarak evlenme veya
gizli nikahla evlenme hikayenizi yazar mısınız?
Yorumlarınızı, fikirlerinizi, tecrübelerinizi bekliyorum..
Bende kaçarak evlendim mutluyumda ama 8 yıl geçmesine rağmen ailemi küçük dusurdugum için aklıma geldikçe üzülüyorum. Sabreden derviş muradına erermis. Bı arakadas vardı o benden daha uzun süredir biriyle beraber ailesi istemedi ve kız inatla bekledi şuan sozluler. Başka bi arkadasta yine ailesi istemediği için uzunca bi dure bekledi sonunda ikna oldular ve şuan evlendiler hatta çocuklarında oldu yeni. Sana tek tavsiyem ne olursa olsun kaçma sabret olacaksa olur zaten. Yarın bir gün yuzun kizarmadan geri dönebileceğin bı kapın olsun.

X