Düğün dernek sorunu

Lieebe1907

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2024
33
32
29
Arkadaşlar merhabalar işin içerisinden çıkamadığım için buraya üye olup sizin vereceğiniz fikirleri değerlendirmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim.
Ben sözlüyüm sözlüm ile birbirimizi çok seviyoruz ve evlenmek istiyoruz, ailelerde çok iyi anlaşıyor hiçbir sorunumuz yok maddi durum dışında. İkimizde evlenmeyi asla düşünmediğimizden bu zamana kadar hiçbir birikim yapmadık birbirimizi bulunca da dımdızlak kaldık. Ailelerimiz yardımcı oluyor ama tabi bir yere kadar. Cafeleri var Cafede yapıp bekleyip düğüne masraf etmek mi daha iyi ( ki fiyatlar artıyor ) ya da bir anda 2 ay içerisinde toplu bir yer ile anlaşıp yapmak mı daha iyi olur? Durumumuz Allah’a şükür orta hal ama yetimiz ve annelerimizin yardımı ile birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Ben öncesinde çalışmayan kira da oturmayan biriyim daha sonrasında ev kira derdi de olacağı için biraz korkuyorum benzer durumda olup evlenenler varsa yorumlarını bekliyorum

Arkadaşlar merhabalar işin içerisinden çıkamadığım için buraya üye olup sizin vereceğiniz fikirleri değerlendirmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim.
Ben sözlüyüm sözlüm ile birbirimizi çok seviyoruz ve evlenmek istiyoruz, ailelerde çok iyi anlaşıyor hiçbir sorunumuz yok maddi durum dışında. İkimizde evlenmeyi asla düşünmediğimizden bu zamana kadar hiçbir birikim yapmadık birbirimizi bulunca da dımdızlak kaldık. Ailelerimiz yardımcı oluyor ama tabi bir yere kadar. Cafeleri var Cafede yapıp bekleyip düğüne masraf etmek mi daha iyi ( ki fiyatlar artıyor ) ya da bir anda 2 ay içerisinde toplu bir yer ile anlaşıp yapmak mı daha iyi olur? Durumumuz Allah’a şükür orta hal ama yetimiz ve annelerimizin yardımı ile birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Ben öncesinde çalışmayan kira da oturmayan biriyim daha sonrasında ev kira derdi de olacağı için biraz korkuyorum benzer durumda olup evlenenler varsa yorumlarını bekliyorum
Ailemin yanında yaşadım, ailemin yanında okudum ve ailemin yanında işe başladım. Kira yahut herhangi bir masrafım yoktu. Evlenince eşimin bedelli askerliği dahil ödedik, zorlandık vs ama oldu mu oldu.

Nikahınızı kıyın ve kafeye sadece yakın olduğunuz kişileri çağarın. Başkalarını eğlendirmek için borca girmeyin bence.

Bolluk içinde yüzmüyorsanız şu dönemde düğün yapmak çok gereksiz bence. Küçük bir kokteyl yada yemek olabilir nikah sonrası çok yakınlarınızla. Ağız tadıyla, masraftan kaçınmadan düğün yapma lüksünüz yoksa sallayın derim düğün işini.

dügün gereksiz ya bu zamanda extra masraf gerek yok kendinize harcayın derim

Anladığım kadarıyla ikinizinde babası yok, anneleriniz bekar yani yanlarında eşleri yok, yalnız, yaşlı insanlar. Ben böyle insanlardan maddi destek beklemezdim, utanırdım. Bu iki kadının kendilerini düşünüp, yaşlılıklarını düşünüp kenarda oara tutmaları gerek.

2 yıl daha bekleyin paranızı biriktirin evlenin. 30 yaşına gelmiş iki yetişkinin kenarda birikiminin olmaması çok ilginç. Sorumsuzca bir şey bu. çok ilginç yani.

Bence düğün yapacaksanız kokteyl menülü uygun fiyatlı kır düğünü tarzı olabilir. Havalar güzel güneşliyken ağustosta vs böyle açık havada mis gibi uygun fiyata bişey yapabilirsiniz hem anı da kalır fotoğraflarınız güzel olur. İnşallah takı da gelir hoş olur

8. Senelik evli biri olarak söylüyorum şimdiki aklim olsa kesinlikle nikah o kadar düğün salonuna yaptığım masrafı tatile verseydim daha iyiydi kredilerle uğraşmaz 5 sene odemezdim

Ben anlayamiyorum kusura bakmayin. Eger durumunuz yoksa, birikmisiniz yoksa, aileler yardim edecek durumda degilse en minimal sekilde evlenilmeli. Herkes dugun yapmak zorunda degil. Bir nikah yaparsiniz sonra ailenizin kafesinde de after gibi kutlama yaparsiniz mis gibi de olur. Hatta ben olsam kafede kinami da yapardim nisanimi da yapardim. Sanslisiniz en azindan bi mekaniniz var kutlama yapabileceginiz. Ayaginizi yorganiniza gore uzatin lutfen… annelere de cok yuk bindirmeyin. Mutluluklar🌸

Cafede yapıp bekleyip düğüne masraf etmek mi daha iyi ( ki fiyatlar artıyor ) ya da bir anda 2 ay içerisinde toplu bir yer ile anlaşıp yapmak mı daha iyi olur?

"cafede yapıp" ... cafede ne yapacaksınız? düğün mü?
"düğüne masraf etmek mi" dediğiniz düğünü mü kafede yapacaksınız?

"2 ay içerisinde toplu bir yer ile anlaşıp" dediğiniz ne ?
toplu ne olacak? salon, müzik, çekim, hatta gelinlik vs. hepsi dahil anlaşılan yerler var öyle bir şey mi?

tam olarak ne dediğiniz anlaşılmıyor ki

bir de kafe var kafe var. kaç kişi alacak, ne konseptte bir yer

sizin etrafınızda düğün nişan yapan kişi/çevre durumunuz nedir

kaç kişiyi çağıracaksınız?

bi sürü değişken var.

X