Göz Makyajı Takma kiprik kullananlar veya kullanmak isteyenlerin grlerini bekliyorum

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

yagmur_tanesi

GÜL Kİ HAYAT SANA GÜLSÜN
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2008
335
32
ben takma kipriğe merak saldım bu aralar uzun saç ve uzun kiprik hastasıyım ve alsam nasıl kullanıcam kolaymı zormu kullanan arkadaslar veya bilgisi olanlardan bilgi paylaşımı bekliyorum şimdiden teşekkürlerfisfisfis

ben düğünüm için kuaförde taktırmıştım.Güzel olduğu bir gerçek ama çok kısa ömürlü..özel günler için denenebilir ama onun dışında pahalı bence...dışarda satılanlar hakkında da bir bilgim yok

Daha önce kullanmadım ama düğünüm için takma kiprik düşünüyorum rezil olma durumum olurmu dersiniz düğünde falan yerlerde bulmayalım-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile3

ben takma kirpik değil de ekme kirpik kullanmıştım çok kullanışlılar ne rimele gerek kalıo ne de eyelinera kirpik dolgun ve siyah görünüyora.s

bende ekme kirpik kullanıyorum canım arada bi özle günlerde ama cıkması cok zor sonra canımı acıtıyo sen de de öle bişey oluyomu

ben kullanmak istiyorum..
ektirmeden korkuyorum çünkü dökülürken dengesiz dökülüyormuş sonradan..
takma kirpik almak istiyorum
ne marka almalıyım..

bende ekme kirpik kullanıyorum canım arada bi özle günlerde ama cıkması cok zor sonra canımı acıtıyo sen de de öle bişey oluyomu

bende bikaç kere kuaförde taktırmıştım çok güzel görünüolar ama ben yüzümü zor yıkıodum batıolardı sert oldukları için bide havluyla silmeye korkuodum düşerler falan die :) ama çok sağlam oluolar eğer düzgün kullanabilirsen baya dayanıolar ben taktırdıımda 15 gün falan kullanabilmiştim ama çıkartırken çok canım yanmıştı yağ yada kremle kolayca çıkıo diolar ama ben çok zor çıkarabilmiştim :çok üzgünüm: ama ne yalan sölim çok güsel duruo rimele falan gerenk kalmıo hihoyyyt

Ben yurt disinda Lash-Stylist´im (kirpik stilisti).

Hollywood´da 30-40 yildir kirpik ekme olayi var. Amerikada ünlülerin cogunda kirpik ekme var. Avrupaya ve türkiyeye henüz fazla yayilmamis sayilir.
Kirpik ektirmek istiyorsaniz, bu isi gercekten anlayan iyi bilen birine yaptirin. Kendi kendine ögrenmis, egitimini görmemis birine yaptirmayin! Isin uzmani olan kisinin yaptigi kirpik 3-4 hafta dökülmeden kullanilabilir. Ama sizin yatis seklinizde önemli. Eger sürekli yüz üstü yatiyorsaniz, kirpikleriniz daha cabuk (2 Hafta) icinde yavas yavas dökülecektir.

Bazi arkadaslar kirpik ektirmeden sonra, kirpiklerin battigini yazmislar. Bunun olmamasi lazim. Tutkalini fazla ve yanlis kullanmis kirpik eken kisi.

Kirpik ekme icin, kullanilabilecek kirpik cesitleri var: buket kirpik, tane kirpik, Y-kirpik, W-kirpik vs. 4-5 cesit uzunlugu var. Hepsinin kendine has özelligi var... Ama en pahali yöntem tane kirpik, cünkü ekmesi uzun sürüyor ve tane tane kirpige yapistiriliyor.

Eger kirpikleri istemiyorsaniz, cikartmak istiyorsaniz, onlari kopararak degil, tekrar yaptirdiginiz kisiye gidip cikarttirmaniz lazim. Özel ilac ile cikariliyor. Kopararak cikarirsaniz, kendi kirpiklerinizi kirar, hatta koparirsiniz.

Ben kendimde buket kirpik kullaniyorum, cünkü her bukette 6-8 kirpik tanesi var, ve ekildigi zaman volumlu kirpikleriniz oluyor.. :)

Eklentiler

• $Wimpern[1].jpg
    $Wimpern[1].jpg
    6,5 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleme:
SuCCeSScim buket kirpik için Türkiye de önerebileceğin bir marka var mı? bu kirpikleri kendimiz takıp çıkaramaz mıyız? ben küçük bir yerde çalışıyorum ve bu civarda güvenebileceğim bir kuaför yok. çok istiyorum kızlar hem de çoooookkkkk.. yardım pleaseee..

@ beyhan_toafan

Canim ben bicok buket kirpik markasi kullaniyorum, hepsi iyi ama en iyisi everlash markasi. Bilmiyorum türkiyede varmi.
Kendin kendine takamassin canim, cünkü kolay bir islem degil. Ama yinede denemek istersen denersin tabi.
Türkiyede olsaydim, sana bedava kirpik ekerdim giiiiii :) Gercekten harika duruyor, helede siyah tutkal ile yapistirildigi zaman, gözüyün üstünde herzaman bir eyeliner varmis gibi duruyor. Ama seffaf tutkal siyah tutkaldan daha saglam.

ben gecen hafta cumartesi taktirdim uzun takma kirpik uclarindada taslar vardi
cok harikaydi herkez bayildi
korkmanizada gerek yok iyi yapisdirildikdan sonra biseycik olmuyo
ve kolayda cikdi

kalıcı olan kirpik ekim işlemi sonucunda, kirpikler dökülürken dengesiz dökülüyormuş ve kötü bi görüntü oluşuyormuş diye duydum ama ne kadar dogru acaba??

bende aldim ve bikac kez kullandim ama sürekli tedirgindim cünkü acaba cikar mi,cikarsa rezil olurum diye...sükür öyle bisey olmadi ama yinede korkuyorum yani...
benim kullandigim kirpikler bu arkadaslar...bilenler bilirler essence marka,fiyatida cok uygun ve dogal duruyor...türkiyede yok sanirim ama bulabilen arkadaslara tavsiye ederim

27761.jpg

Arkadaşlar sakın takma kirpik kullanmayın derim benim kullanan arkadaşlarım oldu kirpik taktıgın zaman kendiliğindn dökülüyormuş zamanla ve bu arada kendi orjinal kirpiğinede zarar veriyomuş onlarıda döküyormuş. Bence doğal kirpiklerinizi bozmayın aman haa.

X