Halkla ilişkiler bölümü!

ipk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2008
24
0
Herkese selamlar ben üniversitede turizm bölümünü okuyorum ama bölümümden hiç memnun değilim:sm_confused: bu sene açık öğretimden halkla ilişkiler bölümüne geçiş yapmak istiyorum acaba aramızda halkla ilişkiler alanında yönetici yada şef durumunda olan, okuyan yada okumak isteyen arkadaşlar var mı??Varsa mesleğinizden memnunmusunuz,Hİ nasıl bir meslek,bilgim olmaksızın staj yapma imkanım var mı? iş ortamı nasıl vb. yardımcı olursanız sevinirim bir de ben kendimi bu konuda nasıl geliştirebilirim?Herkese şimdiden teşekkür ederim..:nazar: a.s.

kendi okulunu bırakıp mı direk açık öğretimden halkla ilişkiler okuyacaksın. ben yapma derim. çünkü üniversite öğrencilerinin açık öğretimden direk istediği bölümü seçme hakkı var. aynı anda halkla ilişkileri de okuyabilirsin böylece çift diploman olabilir.

Bişey sormak istiyorum. Benim eşimde işletmede 2 yıl kaldı. Sözle mezunu ve sayısalı pek beceremiyor. Şimdi bizde tekrar ünv. sınavına girerek halka ilişkileri okumasını istiyoruz. En azından matematik muhasebe yok. Bunun içinde iktisat ve işletme gibi barajı geçmesi yeterlimi?

kendi okulunu bırakıp mı direk açık öğretimden halkla ilişkiler okuyacaksın. ben yapma derim. çünkü üniversite öğrencilerinin açık öğretimden direk istediği bölümü seçme hakkı var. aynı anda halkla ilişkileri de okuyabilirsin böylece çift diploman olabilir.
Yok canım okulumu yarım bırakmayacaım bu sene hem son sınıfımı okucam hem de açık öğ. başlıcam bende başta bırakmayı düşündüm ama boşa gidecekti herşey değmezdi..bir senem daha gitsin ama istediğim bölümede geçebileyim ama işte bu bölüm hakkında da fazla bilgim yok neyse teşekkür ederim kaydirigubbakcemile5

Bişey sormak istiyorum. Benim eşimde işletmede 2 yıl kaldı. Sözle mezunu ve sayısalı pek beceremiyor. Şimdi bizde tekrar ünv. sınavına girerek halka ilişkileri okumasını istiyoruz. En azından matematik muhasebe yok. Bunun içinde iktisat ve işletme gibi barajı geçmesi yeterlimi?

Yok açık öğr. için sadece 160 puan alındığı zaman kayıt yaptırmaya hak kazanılıyor sayısal iyi değilse sözel-1 den girilebilir bu fark etmez..
Ben iki yıl açıktan okuyup sonra 4yıllığa geçiş yapacağım..hihoyyyt

Yok açık öğr. için sadece 160 puan alındığı zaman kayıt yaptırmaya hak kazanılıyor sayısal iyi değilse sözel-1 den girilebilir bu fark etmez..
Ben iki yıl açıktan okuyup sonra 4yıllığa geçiş yapacağım..hihoyyyt

Peki direkt 4 yıllık yokmu açıköğretimde?

Malesef 4 yıllık yok..açık öğretimde 4yıllık 160 puanla geçilebilen bölüm sadece işletme ve iktisat...Eşinizde eğer isterseniz Halkla ilişkileri iki yıl açıktan okuduktan sonra başarılı olunursa dikey geçiş sınavıyla 4yıllığa geçiş yapabilir tabi 3. sınıfından başlıyor yanlış anlaşılmasın..

Allah allah aranızda hiç halkla ilişkiler okuyan dahi yok mu?????:çok üzgünüm: :bbo:

varrrrrrrr
işte geldim burdayım
ben şuan işletme okuyorum 4 yıllık bunun yanında açıköğretime başvurdum sınava falan girmeden halkla ilişkiler bölümünü seçtm ve ikinci üniversite olarak okuyorum sende öyle yapabilirsin

Malesef 4 yıllık yok..açık öğretimde 4yıllık 160 puanla geçilebilen bölüm sadece işletme ve iktisat...Eşinizde eğer isterseniz Halkla ilişkileri iki yıl açıktan okuduktan sonra başarılı olunursa dikey geçiş sınavıyla 4yıllığa geçiş yapabilir tabi 3. sınıfından başlıyor yanlış anlaşılmasın..

Peki şöyle bir durum var. Eşim askere ünv. i bitirip gitmek istiyor. Şu şekilde devam ederse son sınfta 29 yaş sınırına takılıyor. Yani hiç ara vermede 4 yıl okuması lazım. Bu dikey geçiş sınavı her yıl olurmu? Yani arada bir yıl falan vermiyordur değilmi geçiş yapmak için. Zaman kaybının olmaması lazım?

X