Saç Kesim Şekilleri Sa dzletiricinin zararlarndan korunmann zm???

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

dakay_01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2008
10
0
36
arkadaşlar ben phılıps straıgt xl kullanıyorum,çokta menunum,ciddi anlamda dümdüz yapıyo ama hernekadar seramik kaplı olsada saçı yıpratıyo,saçımın yıpranmaması için ne yapmalıyım,yokmu bunun bi çözümü,hem düz hemde sağlıklı saçlar istiyorum,yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Bende tam bilmiyorum ama sanırım bunun bir çözümü yok..Zira aynı dert bende de var..Ben şöyle bi yol izledim tatlım belki sende yapar bi faydasını görürsün..
İlk önce saçlarımı kestirdim ki uçları çatal çatal olmuştu onlardan kurtuldum, daha sonra haftada 2 kez falan düzleştiriyodum şimdi mümkün olduğunca az kullanıyorum,2-3 haftada bir hatta mümkün olsa sadece mecbur olunca kullanıcam
Ve son olarakta mecitefendi nin saç bakım yağını kullanmaya başladım..Daha çok yeni kullanıyorum saçlarım pamuk gibi oldu bakalım ilerleyen zamanlarda ne gibi etkileri olucak
Benim izldiğim yollar bunlar dene istersen ama maalesef hem istediğim kadar saç düzleştireyim hemde sağlıklı saçlarım olsun düşüncesi en azından şimdilik hayal olmaktan öteye geçemez gibi görünüyor:)

[Bkızlar ne yazıkki bunun çözümü yok serammikte olsa düzleştirici saçları yıpratıo :KK43:([/B]

benim düzleştiricimde aynısı ama ben 150 ya da 160 da düzleştiriyorum onun da etkisi olabilir..190 çok fazla sanki..

eğer sacınızı ısı ile şekillendiriyorsanız (fön, düzleştirici maşa vb.) sacınızın yıpranmama lüksü yok ne yazık ki...
fakat yıpranma etkilerini en aza indirgemenin de yollari var
bakım kürleri, evde deneyebileceginiz bitkisel receteler falan filan
forumu dolaşın biraz bu konuda acilmiş cok fazla baslık var elbet birisi sizin derdinize derman olacaktir
ayrıca düzlestirme sıklıgınız nedir bilemiycem ama eger haftada 1den fazla duzlestirme islemine basvuruyorsanız 190 saciniz icin buyuk tehlike demektir
sevgiler :eek:

eğer sacınızı ısı ile şekillendiriyorsanız (fön, düzleştirici maşa vb.) sacınızın yıpranmama lüksü yok ne yazık ki...
fakat yıpranma etkilerini en aza indirgemenin de yollari var
bakım kürleri, evde deneyebileceginiz bitkisel receteler falan filan
forumu dolaşın biraz bu konuda acilmiş cok fazla baslık var elbet birisi sizin derdinize derman olacaktir
ayrıca düzlestirme sıklıgınız nedir bilemiycem ama eger haftada 1den fazla duzlestirme islemine basvuruyorsanız 190 saciniz icin buyuk tehlike demektir
sevgiler :eek:

evet bende haftada 1 defa düzlestiriyorum ama cok cabuk bozuluyor,iki gün ancak gidiyor..
yipranmasin diye de birden fazla düzlestirmeyede korkuyorum:1no2:

190 derecemiii :1shok: Ya bencede bu ısı çok fazla. Ben 90 derecede yapıyorum. Hadi en fazla maksimum 110a çıkmışımdır.

ben 180dereceyle yapıyoru..
yüksek yapınca daha iyi tutuyor..
hatta bana yetmiyor 180 yeni bi düzleştirici almayı düşünüyorum ben:)

durulanmayan bakım kremi kullanın ama elidor pantene 7/24 gibi şeyler yeterli olmaz. gliss i inceleyin, onun sprey krem ve serum yelpazesi çok geniş, bence sıvı ipek serisi uygundur. açabilenler baksın bu videoda kadın tarif ettiğim gibi bişey kullanıyor düzleştiriciden önce koruyucu amaçlı. bu markayı bulmak zor tabi ama benzer ürünler tabi ki de bulunur. biraz araştırmak lazım for you, watsons ve büyük marketlerde. YouTube - How to Curl Your Hair with a Straightener

kızlar bnm düzleştiricimde 1-5-10-15-20 yazıo böyle bi tekerlek var onun etrafında yazıo ve ben hep 20 de düzleştiriyorum çok mu fazla benneyaptımki

bndede phılıps straıgt vaR 1 ay fLn oLdu sanıRım yada daha fazLa heRgün kuLLanıyoRum okuLa gideRken ama hiç kıRık yok saçımda =) heRgün yıkayıp düzLeştiRiyoRum inş kıRıLmazLaR ama kıRıLıRLaRsada kök bnde sorun deiL bn onLaRı öLede severim :KK70:

kızlar saç var saç var.
eğer ince telliyse 90 da 110 da duzleştirirsin
kalın telli kabarıksa naapcaksın.
k.bakmayın ama herkes kendi saçına göre konuşşun.

Saçları ıcın en tehlıkelı alet duzlestırıcı zaten.Saçları kokunden yakıp kopartıyor..Ilerde sacsız kalırsanız demedı demeyın...

Canim duzlestiricilerin saca verdigi zarar tartisilmaz ama saclari kokunden yakmasini anlayamadim , istesende sac kokune degidiremezsin ki:sm_confused:

X