Ankara Mesa Hastanesi Hakkındaki Düşünceleriniz Neler?

ozlemBLK

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
2.111
119
arkadaslar kısmetse dogumum mesa hastanesınde olacak ama sızler mesa hakkında ne dusunuyorsunuz burada dogum yapanınız varmı veya yakınınız varmı ıyı veya kotu dusuncelerınız paylasırsanız cok sevınım arkadaslar a.s.

Bu sıralar çok revaş bi hastane dr larıda öyle kime sorsam mesada yap doğumu diyor.

merhaba özlem, böyle bir başlık açmana çok sevindim...bende aralık annesi olucam inşallah ve doğumum mesada olucak kısmetse...birkaç hafta önce ekim kasım ve aralık annelerine sordum bu soruyu ama malesef pek bi yanıt alamadım...umarım daha önce orada doğum yapmış anneler görürde bilgi verirler...
ben hep olumlu duyumlar aldım hastanenin doğum bölümüyle ilgili olarak, hem hijyen hem ilgi açısından süper diyorlar. komşumun bir yakını doğum yapmış orada çok memnun kalmışlar...
doktorum orayı tercih ettiğini söyleyince ben telefonla bilgi aldım hastaneden, bilgin var mı bilmiyorum ama ücret; 2030 ytl (sezeryan için), buna operasyon+2 gece yatış+2 refakatçi+bebişin ilk kontrol kan tahlili ve ilk aşıları dahil....ben yine de gidip odalarını bi görmek, yüz yüze konuşmak istiyorum önümüzdeki günlerde tabii....ha unutmadan benim doktorum hacettepenin doktoru, dolayısıyle misafir doktor olarak geldiğinden hastaneye, ayrıca operasyon için doktora ayrı ücret ödeyeceğim ben...eğer hastanenin kendi doktoru olursa doktor için ayrıca ücret ödemiyorsun...ayrıca yine doktorun dışarıdan değilde mesadansa sosyal güvencen varsa bir kısmını karşılıyor ve yukarıdaki kadar ücret ödemiyorsun...ben öğretmenim ama doktorum dışardan geleceği içn malesef bundan yararlanamıyorum...
özlemcim, eğer benim söylediklerimin dışında birşeyler duyarsan paylaşırsan sevinirim...sevgiler

sencım meltocum paylasımlarınız için tesekkur ederım...

sureklı mesaya gıdıyorum doktorum burcu hn. coooooooooookkkkkkkkk memnunum kendısınden
fakat uzun suredır hastanede yoktu dogum iznindeydı gelecek hafta donuyor dolayısıyla 31 ekımde rand.var
tabı ben doktorumu ve hastaneyı ıyı bılıyorum ama dogumhanesıyle ılgılı bı fıkrım yok sadece telefonda dogum fıyatlarını sormustum
normal dogum 3800-3900 oda refakatcı vs dahıl
epidural sezeryan 4100-4200 aynı sekılde oda refakatcı vs dahıl
demıslerdı fakat benım ozel saglık sıgortam var fıyatı soylerkende ozellıkle sormuslardı
sencım senın soyledıgın rakam benı sok ettı desem yerı
cuma gunu ozellıkle sorucam ayrıntılı bılgı alıcam sızınlede paylasırım
ama bu arada dogum yapmıs arkadaslar veya yakınları varsa lutfen bızımle ufakda olsa paylasımları olursa cok memnun olurum...

özlemcim, umarım cuma günü kontrolün iyi geçmiştir...fiyatlar hakkında tekrar sorucam demiştin.merak ettim var mı bir değişiklik, öğrendiklerini paylaşırsan sevinirim..bizde en kısa zamanda gidip bir görmek istiyoruz odalarını filan...hem ayrıntılı bilgi alırız diyoruz...sen gezdin mi nasıl doğum bölümü??
sevgiler...

özlemcim, görmedin sanırım mesajımı...var mı bi haber fiyat konusunda??

burdayım sencım bıraz rahatsızdım kusura bakma ancak gordum yazdıklarını cok afedersın...

mesa fıyatları
normal dogum 3600ytl 1 gece yatıs refakatcı bebegın kan grubu ve ılk muayenesı dahıl
epidural ve sezeryan dogum 3900ytl 2 gece yatıs refakatcı bebegın kan grubu ve ılk muayenesı dahıl

ozel saglık sıgortan var ise 300 veya 400 ytl daha eklenıyor :))

odaları gezmeyı hıc akıl etmedım fakat yakın zamanda arkadasımızın yakını dogum yaptı onlardan ogrendıgım kadarıyla 5 yıldızlı bı otelden farksızmıs

sağol özlemcim, bilgi için...çok şaşırdım, bana telefonda niçin öyle bir bilgi verdiler acaba...doktorum dışarıdan geleceği için mi acaba...neyse, hafta içi gidip bi yüzyüze görüşeyim bende...sevgiler...

arkadaşlar benim de pek çok arkadaşım mesada doğum yaptı ve odaları gerçekten çok güzel. ancak aklınızı karıştırmak istemem ama duyduğum kadarıyla güven hastanesinin yenidoğan yoğun bakımı mesaya göre daha iyiymiş. eğer Allah korusun ama ne olur olmaz erken doğum riskine karşı imkanınız varsa gidip orayla da görüşün derim

arkadaşlar benim de pek çok arkadaşım mesada doğum yaptı ve odaları gerçekten çok güzel. ancak aklınızı karıştırmak istemem ama duyduğum kadarıyla güven hastanesinin yenidoğan yoğun bakımı mesaya göre daha iyiymiş. eğer Allah korusun ama ne olur olmaz erken doğum riskine karşı imkanınız varsa gidip orayla da görüşün derim

evet kesinlikle guven'i de degerlendirin. ozel hastaneler icinde yenidogan unitesi ve yenidogan unitesi doktorlari en iyi olan hastane guven.. haa bir de ozellikle epidural istiyorsaniz yine guven 1 numara anestezi uzmanligi konusunda.. e oda-temizlik vs. zaten hem mesa'da hem guven'de 5 yildizli otel kivaminda. son olarak, ilk dogumumdan biliyorum, dogumda doktor kadar hemsire ve ebenin tecurbesi, tavri, vs. de cok onemli oluyor, buna da dikkat edin.

mesadaki burcu hanım mükemmel bir doktor diyebilirim kendisine biraz geç keşfettim ama :)) 24 haftalık olana kadar iyi bir hastanedeki ünlü bir prof'a gidiyordum kendisi fazlasıyla rahat bir doktordu ilgiisinden pek memnun kalmadım sanırım prof olmanın vermiş olduğu rahatlık ve hastayı bilgilendirme açısından sıfır diyebilirim o yüzden tercihim MESA.

benım doktorumda burcu hanım evet kesılıkle cok harıka bı hanım pazartesi dogum yapıcam bakalım ınsallah hersey yolunda gıder

kızlar tekrarlayandüşüğüm var bendemi mesa'ya gitsem acaba diyorum ne dersiniz burcu hanım konuşkanmıdır yardımcı olurmu yani bana şöyle derdimi dinleyip uzun uzun yardımcı olucak dr. lazımda

kızlar tekrarlayandüşüğüm var bendemi mesa'ya gitsem acaba diyorum ne dersiniz burcu hanım konuşkanmıdır yardımcı olurmu yani bana şöyle derdimi dinleyip uzun uzun yardımcı olucak dr. lazımda

merhaba canım sana tekrarlayan düşükler konusunda çok uzman bi dr var onu tavsiye ederim hacettepede prof.lütfü önderoğlu gerçi özel muyanesi biraz pahaıymış ama kesinlikle onu tavsiye ederim bende ona gidicem

cuma günü ilk kontrolüme gideceğim.çok heycanlıyım.
mesadan burcu hanımdan aldım randevuyu...
burcu hanım hakkında iyi şeyler okudum forumda...
mesa ve burcu hm.la ilgili bilgi olan arkadaşlar var mı?
yada burcu hm'ın hastası oan varmı aramızda??

hem mesadan hemde burcu hanımdan cokkkkkkkk memnunum dogumumuda takıbımıde orada yaptırdım hersey tek kelımeyle superdıııı

kuzenının saglı sıgortasımı var yoksa bu tamamen ozel olarak gıdıpte kendı odeyecegı mıktarmı bırde doktoru kım?

doktoru dışardan başka bir doktor. mesa hastanesi doğum ücreti 1750 istemiş. doktoruna ayrıca 1500 ytl ödeyecek

X