Rüya Yorumları Bu istihare rüyasını yorumlayacak var mı?

deniz_gunes

Hayat devam ediyor...
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2007
17.040
11.245
Arkadaşlar çok kararsız kaldığım bir konuda , yani böyle yapsam hayırlı mı benim için hayırsız mı diye, benim için bir arkadaşımdan istihareye yatmasını istedim..

Ben de tam olarak bilmiyorum istiharenin ayrıntılarını ama namaz kılıp duasını okuyup, hayırlı mı hayırsız mı diye rüyadan bir işaret bekleme olayı kısaca..Neyse arkadaşım yapmış..

Arkadaşım sabah aradı..

Rüyasında o ve oğlu, ben ve oğlum yer sofrasında yemek yiyormuşuz ve yemek çok acıymış..CADIARZU

Sonra hepbirlikte kalkıp bir otobüsün yanına gitmişiz ama ortalık zifiri karanlıkmış..İlerde sadece bir sokak lambası duruyormuş..CADIARZU

Bir şekilde yorum getirecek olan var mı bu istihare rüyasına..?CADIARZU Yani bu olayı gerçekleştirirsem benim için hayırlı mı olacak acaba, bu rüyaya göre..?

Valla o kadar kararsız kaldım ki, rüyalardan medet umdum bu sefer napayım? Ama kendi fikrim de bu olayı pek istemiyorum ama aradayım işte..

CADIARZU valla renk görülürse mesela kırmızı siyah kötüdür hayra yorulmaz beyaz ve yeşil hayra yorulur burda tam olarak belli bişi yok durakda otobus beklerken karanlık mış bu bi işaret olabılır
tam bilmıyorum arkadaşım ama görülmezse tekrar yatılıyo bu rüyaya
hakkında hayırlısı olsun inş.:Saruboceq:

deniz_güneş benim fikrim rüya pek iyi değil...
Yemeğin acı olması ve sokağın karanlık olması zaten durumu anlatıyo..
Ama bi lamba belki umut olabilir... :sm_confused:

Ve şu var çok mu önemli bu yapacağın şey , eğer senin için önemli ise sadece bu istiareye bakarak yapmaman lazım bence....
İstiare 3 gece yatılır bide bildiğim kadarı ile :1hug:

deniz_güneş benim fikrim rüya pek iyi değil...
Yemeğin acı olması ve sokağın karanlık olması zaten durumu anlatıyo..
Ama bi lamba belki umut olabilir... :sm_confused:

Ve şu var çok mu önemli bu yapacağın şey , eğer senin için önemli ise sadece bu istiareye bakarak yapmaman lazım bence....
İstiare 3 gece yatılır bide bildiğim kadarı ile :1hug:

İşle ilgili bir durum arkadaşım..fisfisfis

Tabii her türlü ayrıntıyı düşündüm, onlar ayrı da..Yani bu rüyaya göre bir karar vermem zaten saçma da, yine de bir karar veremedim işte..

Bir arkadaşım da bu kararsızlığımı görünce, ben biir rüyaya yatayım dedi..fisfisfis...

Sabahta gördüklerini anlatınca sizlere de bir sorayım dedim..

Tabii ki bu rüyaya göre vereceğim bir karar değil ama kararsızlık da çok kötüymüş be..fisfisfis

Son düzenleme:
Başka bir iş teklifimi aldın kız yoksa.benneyaptımki

Mavrulama katılıyorum, yemeğin acı olması ve sokağın da zifiri karanlık olması hayra alamet değil gibi geliyor. Ama arkadaşına söyle bir daha yatsın istihareye. Pek anlaşılır değil çünkü bu rüya. Yani şu ışık olayı kafa kurcalıyor besengözlerimebaksanab

Hakkında hayırlısı neyse o olsun yevri:teselli:

Başka bir iş teklifimi aldın kız yoksa.benneyaptımki

Mavrulama katılıyorum, yemeğin acı olması ve sokağın da zifiri karanlık olması hayra alamet değil gibi geliyor. Ama arkadaşına söyle bir daha yatsın istihareye. Pek anlaşılır değil çünkü bu rüya. Yani şu ışık olayı kafa kurcalıyor besengözlerimebaksanab

Hakkında hayırlısı neyse o olsun yevri:teselli:

Aynı işin farklı şehirlerde çalışılması gibi bir durum..Git gel gibi bir durum olacak..
Şartlar belki iyi olacak ama düzenim de bozulacak..

Kısaca olay bu..

Kararsız kaldım, ailem eşim vs..kendin bilirsin deyince de, karar vermek zorlaştı..

hayırlısı olsun bence de..

canım istiharelerde siyah karanlık renkler olumsuzdur yediği yemeğin acı oluşuda öyle ama sen gece yatarken şu ayeti 41 defa oku kendin dene istediğini görürsün -ela yağlemü men halak ve hüvel latiyfül habir-rüyalar bağlayıcı değil ama gelecekten mesajlar veren rüyalarda yok değil

Aynı işin farklı şehirlerde çalışılması gibi bir durum..Git gel gibi bir durum olacak..

Kısaca olay bu..

Kararsız kaldım, ailem eşim vs..kendin bilirsin deyince de, karar vermek zorlaştı..

Denizim güneşim karar senin belki ama senin durumunda ben olsaydım hiç düşünmezdim bile. Aynı il sınırları içinde olsa elbetteki şartları daha iyiyse kabul ederim ama il dışı, belli bir düzenin var, heleki çocuğun var, git gel çok zor olacaktır. bence hiiiiç düşünme bile. Şu anki çalıştığın yerden memnun değilmisin.

Denizim güneşim karar senin belki ama senin durumunda ben olsaydım hiç düşünmezdim bile. Aynı il sınırları içinde olsa elbetteki şartları daha iyiyse kabul ederim ama il dışı, belli bir düzenin var, heleki çocuğun var, git gel çok zor olacaktır. bence hiiiiç düşünme bile. Şu anki çalıştığın yerden memnun değilmisin.

Memnunum canım..Evt ben de düzenim değişecek diye aradayım..

Karar verdim aslında, düzensiz hayat bana ters..:1closedeyes:

Hayırlısı diyelimkaydirigubbakcemile2

denizim hakkında hayırlısı olsun ama hiç bozma düzenini derim
bi zalaklık yapıp kuzuya katılıyorum bu konuda :nazar:

iskenderun 'daki hafızlık okuluna devam eden kız arkadaşım hocasından istihare isteyince hocası 'önce iştişare sonra istihare kimse bilmez ama benim kız kardeşim de nişandan ayrıldı halbu ki çok güzel görmüştük ben istihareyi her zaman tavsiye etmıyorum' demiş
kurban oldugumun hikmetinden sula olunmaz çok hassas konular.......

öncelikle bildiğim kadarıyla istihareye kişinin kendisinin yatması makbul:1closedeyes:
Çünkü dilek onun ne isterse Allaha kendisi yalvarıp doğrusunu göstermesini isteyecek
Rüyaya gelince bana göre her iş değişikliğinde olduğu gibi zorlanacaksın ama sonrasında ışığı gördüğüne göre durum düzelecek gibi CADIARZU
Ayrıca istihareye 7 gün yatılır ilk gün çok fikir verici gelmezse en açık ve net görününceye kadar yatılır yanii
tam bir rüya yorumcusu gibi konuştum beeeee:nazar:-tatlicadiarzu-

benim bildigim bir sey ise rüyayı neye yorarsanız ona cıkar bazen cok kötü rüyalarda bile hayır vardır en güzeli istareye yatmak ve bunu kendimiz yorumlaya bilmek veya bunu iyi yorabilecek tek kisiye anlatmak
gecmis zamanlarda cok zengin birisi rüyasında cok büyük bir denizi icerek bitirdigini görüyor
ne yapsam diye düsünürken en sonunda o zamanının en büyük rüya alimlerinden birini yorumlatmaya karar veriyor
ve yanında calısan kölesine rüyayı anlatarak ğit yorumlat diyor kölesi yolda arkadasını görüyor selam ve birazda muhabbetten sonra nereye ğidiyorsun diyor ve köle sahibinin rüyasını anlatıyor anlatığı sahıs
yuh catlamamışmı diyor ve köle yola devam ediyor
sonra alimin evine varıyor tam kapıyı calacakken alim kapıyı acarak anlatmama ğerek kalmadı sahibin catladı öldü diyor ve ekliyor herkese rüya anlatılmaz rüya neye yorarsan ona cıkar diye ve köle eve ğeldiginde ğercektende sahibinin öldüğüne sahit oluyor bu bir hikaye gibi gelsede ğercektende rüyayı neye yorarsanız ona cıkıyor

valla canım benim pek anladığım söylenemez ama bir düzenin varsa düzeninde huzurlu ve mutluysan yolunu değiştirme derim eğer gidersen sana ailene artısı ne olur bilmiyorum fazla bir artısı da yoksa denemeye değmez derim ben

ay canim rüyalar cogu zaman isarettirde buna inanmak lazim
allah hakkinda hayirlisini versin ama bende sana düzenini bozma derim
saglikli,hayirli günler dilegimle...:)

Tabii ki bu rüyaya göre vereceğim bir karar değil ama kararsızlık da çok kötüymüş be..fisfisfis
öncelikle hakkında hayırlısı olsun denizim güneşim...
istiareye tam anlamıyla inanıp ona göre davranacaksan istiare yaptırmanı tavsiye ederim.çünkü istiare;bir işin hayırlı olup olmayacağını öğrenmek için Allah'tan yardım dilemektir.sana olumlu veya olumsuz rüya göstermesini istemektir.dolayısıyla hem ondan yardım isteyipte hem de rüyanın sonucuna göre hareket etmek s açma olur demek Allah'ın verdiği ışığı yetersiz görmek manasınada gelebilir.(senin niyetinin kesinlikle bu olmadığını biliyorum.bana bu şakilde açıklamışlardı o yüzden söyleme isteği duydum.)
ayrıca tam anlamıyla inanmayıp bu işe giriştiğin için sonucuda senin için yanıltıcı olabilir.
Allah'tan yardım istediğin yerde tam anlamıyla inanman şart.

Kısaca olay bu..

şartlar çok iyi değilse bende düzenini bozmamandan yanayım.
ama durakta görünen ışık biraz zorluk çektikten sonra herşeyin aydınlanacağı şeklindede yorummlanabilir.

Kızlar acil yorum!.. Ben hem beyaz hem kırmızı gördüm.Uzunca bir buz pisti gördün sonra duvarda asılı kırmızı bir bindallı; sonraki rüyamda yeşil bluzlar ve siyah cep telefonu...Durum karışık ,2 rüyada da her iki rengi de gördüm, nasıl karar vereceğim, bilen söylesin?

istarenin türkçe anlamını okuyun.. renge göre değilde kalbinizden ne geliyorsa onu uygulayın... istiare yada istişare sonuçta karar vermenizi sağlıyacak o yüzden düşüncelerinizle karar verin renklere göre değil.. rüyalar bir bütündür ayrıca... renkle özdeşleştirebilirsiniz...

canım istiharelerde siyah karanlık renkler olumsuzdur yediği yemeğin acı oluşuda öyle ama sen gece yatarken şu ayeti 41 defa oku kendin dene istediğini görürsün -ela yağlemü men halak ve hüvel latiyfül habir-rüyalar bağlayıcı değil ama gelecekten mesajlar veren rüyalarda yok değil

bunu okuyup yatinca ne goruyosun renklermi

X