Rüya Yorumları İstihare yorumlayacak olan var mı ?

Ben de düzgün bir yorum/rüya çıkana kadar 7 gün yatılır diye biliyorum. Canım sen kesinlikle tekrar yatmalısın bu rüyalar şeytanî rüya olabilir hep erotik baksana.:26:

Bu tür rüyalar her yerde herkese anlatılmaz rüyayı ilk yorumlayan kişi çok önemliymiş.
Peygamber efendimiz şunu demiş bir de:

“Rüya yorumlanacağı şekilde vaki olur.Bu tıpkı ayağını yerden kaldırıp da ne zaman (onu tekrar) yere bırakacağını bekleyen bir adamın haline benzer. Onun için, biriniz rüya gördüğü zaman onu ancak öğüt veren bir adama yahut bir âlime anlatsın ve ona yorumlatsın.”

“Rüya üç kısımdır. Biri Allah’tan müjdedir. Biri nefsin konuşmasıdır. Biri de şeytanın korkutmasıdır. Biriniz, hosuna giden bir rüya görecek olursa, dilerse onu anlatsın. Eğer hoşuna gitmeyen bir şey görürse onu kimseye anlatmasın, kalkıp namaz kılsın.” “Iyi rüya Allah’tandır. Kötü rüya şeytandandır. Bir kimse hoşlanmadığı bir rüya görürse sol tarafına üç defa tükürsün ve şeytandan Allah’a sığınsın. Böylece o rüya zarar vermez.”

Son düzenleme:
Bu tür rüyalar her yerde herkese anlatılmaz rüyayı ilk yorumlayan kişi çok önemliymiş.

“Rüya yorumlanacağı şekilde vaki olur.Bu tıpkı ayağını yerden kaldırıp da ne zaman (onu tekrar) yere bırakacağını bekleyen bir adamın haline benzer. Onun için, biriniz rüya gördüğü zaman onu ancak öğüt veren bir adama yahut bir âlime anlatsın ve ona yorumlatsın.”

“Rüya üç kısımdır. Biri Allah’tan müjdedir. Biri nefsin konuşmasıdır. Biri de şeytanın korkutmasıdır. Biriniz, hosuna giden bir rüya görecek olursa, dilerse onu anlatsın. Eğer hoşuna gitmeyen bir şey görürse onu kimseye anlatmasın, kalkıp namaz kılsın.” “Iyi rüya Allah’tandır. Kötü rüya şeytandandır. Bir kimse hoşlanmadığı bir rüya görürse sol tarafına üç defa tükürsün ve şeytandan Allah’a sığınsın. Böylece o rüya zarar vermez.”

Teşekkür ederim verdiğin değerli bilgiler için .

Bişey sormak istiyorum..
Konuda istihareyken hazır..
Konu sahibindende özür diliyorum benyardımcı olamıcam hem kimim ki istihare gibi bişeyin yorumunu yapayım ama kanın rüyayı bozduğunu duymuştum sonrada üzücü sonuç diye duymuştum o kadar .

İstihareye yatıyorsun gördüğün rüya kötüye işaret ediyor belli..
Bu durumda o işten vazgeçmek mi lazım
Sevgili konusu olarak yatıldı varsayalım.
Aranız iyiyken yatıyorsun ve rüya kötü ayrılma taraftarısın ama aranız iyiykende ayrılmanın mantığı olmaz nasıl olucak bu iş ?

Son düzenleme:
Kadere inanırım ben rüyada hayırlı görürüz evleniriz ama eşim ufak şeylere takar ben takarım kavga ederiz, bu bizim suçumuz .
Anlayışlı olsak her şey daha iyi olur .
Yanlış anlamayın size değil bu örneklemem .

ben de bunu söylüyorum zaten var olan şey kader
rüyaymış istihareymiş
biraz işin masal kısmı kalıyo

Bişey sormak istiyorum..
Konuda istihareyken hazır..
Konu sahibindende özür diliyorum benyardımcı olamıcam hem kimim ki istihare gibi bişeyin yorumunu yapayım ama kanın rüyayı bozduğunu duymuştum sonrada üzücü sonuç diye duymuştum o kadar .

İstihareye yatıyorsun gördüğün rüya kötüye işaret ediyor belli..
Bu durumda o işten vazgeçmek mi lazım
Sevgili konusu olarak yatıldı varsayalım.
Aranız iyiyken yatıyorsun ve rüya kötü ayrılma taraftarısın ama aranız iyiykende ayrılmanın mantığı olmaz nasıl olucak bu iş ?

Kan rüyayı bozar mı bozmaz mı bilmiyorum ama genel olarak bozar diye biliniyor sanırım
Rüyada kan haram mal yada günaha delalet diye biliyorum ben
Bir de illa ki gördüğün sonucu uygulamak zorunda değilsin. Tek bir rüyaya bağlı kalınmaz
Ama ki sen Rabbinden bir şeyin sonucu istiyorsan sonra bana uymadı demen olmaz tabi
Uyup uymamak sana kalıyor canım

konuyu hortlattım da ben inanamıyorum pek bu istihare işine, rüyalar bilinçaltının eseridir bence ilahi mesaj veremez. biz de istihareye yattık inanarak yattım tabii öyle bi günüme denk geldi :KK1: eşim de ben de kız çocuğu gördük beyaz elbiseli sarışın filan ben 7 - 8 yaşında bi tane 3 - 4 yaşlarında da ikiz görmüştüm. eşim 4 - 5 yaşlarında dedi sarışın beyaz elbiseli filan aynı rüyayı görmüşüz şaşırdım. aynı gece annem de yattı alakasız bişey gördü ama rüya iyiydi. yine de bilmiyorum bana ütopik geliyor rüyayla iş yapmak.

misal ben bi işe gircem hayırlı mı diyorum yatıyorum ama bilinçaltımda var -bu iş çok iyi gireyim inşallah yeşil görürürm- filan diye rüya da öyle olur haliyle bilinçaltımda o varsa onu görürüm hayırlı denir mi bu işe şimdi ?

ay bilemedim :44:

istiareye inanmamak diye bir söylem hoş olmuyor.nitekim dinimizde vardır.ama şöyle ki istiareden önce istişare gelir.yani önce konuyu büyüklerinizle ölçüp tartmaya çalışmanız gerekir. şayet bir sonuca ulaşılamıyorsa o zaman istiare yapılabilir. istiare rüyasını yorumlamak ise kolay iş değildir. nitekim renklerle alakalı olmadığını biliyorum ben. rüyada ki bir obje çok çok önemli olabilir. bu ayrımı ise sıradan insanların yapabilmesi bence oldukça zor. daha çok rüyada nasıl hissettiğini kıstas alabilirsin.istiareye varana kadar kendi duyguların, mantığın, öngörünle ölçmelisin.şayet evlenmeyi istiyorsan ailenlede istişare edebilirsin. kısaca istiareye erken başlamışsın gibi geldi bana

İstihare konusu "hadi yatayım ne çıkar ki?" diye düşünülüyor lakin öyle değil. Şöyle ki; sonucunu göze alıyorsanız yatmalısınız çünkü hayırsız çıkarsa daha doğrusu halis niyetli biri hani kafadan dolma ön görülerle değil sağlam bir öngörüyle değerlendiren birine göre öyle çıkarsa ayrılmanız gerekir, hayırlı çıkarsa zaten yoluna devam edilir.

Çünkü istihare bir nevi Allah'a danışmaktır, ben sana danıştım ama bildiğimi okurum demek yanlış olabiliyor. İlla ki bir şey de görmeye gerek yok, kalktığınızda hissettikleriniz bile yol gösterici olabilir.

Ayrıca bir şey daha, eğer kaderde çekilcek bir nevi sıkıntılar varsa o rüya bize hayırlı olarak da yordurulabilir. Yani bu istihare konusu biraz derin aslında :) Bence güvendiğiniz ve inandığınız birine tasvir ettirin.

hayırlısı olsun canım:)) ne güzel bi evlilik teklifi yapmış:KK1: benimde buna benzer bi şekilde olmuştu teklif, garantileyince düzgn bi tekif yaptı:KK16: Allahın emri koyulduktan sonra bi daha yatarsın istihareye, o zaman inş. doğru yolu bulursun:)
Merhabalar..
Yaklaşık 2sene kadar önce bi ilişkim vardı ve hiç olmayacak bi sebeple araya soğukluk girdi. Zaman tanıyalım birbirimize dediği halde haksız olan taraf olduğu ve zaman vermenin de yersiz olduğunu düşündüğüm için seve seve ilişkiyi tek taraflı bitirdim. Fakat sonrasında onunla ilgili çok fazla rüyalar görmeye başladım. Hepsinde de beni hala sevdiğini, unutmadığını, kırıldığını görüyordum. Bunların bilinçaltı rüyalarım olabileceğini düşünerek etki altında kalmadım. Fakat sonrasında gördüğüm rüyalar beni gerçekten çok fazla etkilemeye başladı. Bi sevgilisi olduğunu ama aklının bende olduğunu, beni gördüğü anda tekrar bana yöneleceğini gördüğüm. Rüyadan kısa bi süre sonra gerçekten bi sevgilisinin olduğuna şahit oldum. Tekrar rüya gördüğümde ( ki bu rüyaları 2ay arayla falan görüyorum) sevgilisi ile aralarının bozuk olduğunu sonra düzeldiğini ve nişanlarına arifesinde olup beni görüp ondan vazgeçip bana yöneldiğini gördüm. Daha sonrasında ise bu en son son rüyam onunla ilgili gördüğüm; onun geleceğini ve beklemem gerektiğini, pişman olup yanlış bi kararla yanlış adım attığını gördüm ki ben bu rüyalara da inanmadım. 2-3 hafta kadar önceki rüyamda dua ederek yattığımda gerçek rüyalar göreceğimi gördüm ve dün istihare namazı kılıp duamı da edip yattım. Ilk gördüğüm şey bi erkek beni alıp deniz kenarına götürüyor. Denizin kıyıya yakın kısmı beyaZ ve ortaya doğru olan kısmı da açık mavi. Biz onunla bi yere gidecekmişiz ve o beklerken bana bi anda ben gidiyorum diyo. Nereye? Sen gidelim deyip bni buraya getirmedin mi diyorum ve ağlıyorum. Ben dolaşıp gelicem biraz vaktinden geç gelebilirim ama gelcem deyip, burdan bi vasıta geçicek ben burda olmasam bile sen hazırlanıp bekle ve uyuma 1-2 saat içinde uyan diyor sonrasında denize doğru gidiyor. Uyanır gibi olup tekrar uyuyorum ve biri gelmiş beni götürmek için ama izin çıkmıyo bana. Beni vasıtaya almıyorlar, almayan kişi de kadın ve yabancı konuşuyor. Bni almaları için bi erkek ve bi kadın yardımcı oluyor. Bni götürmek isteyen kişi de ağlayarak ben ne zamandan beri bu kızı alıp götürmek istiyordum izin de çıktı ve benimle diyor. Sonrasında uyanıyorum. Bana bu rüyamın açıklamasını yapacak olan arkadaşlar var mı? Ben yine tereddütte kaldım :KK43:

Hayır olsun ceylin inşaallah.
Ruyalarınızı sakın anlatmayın. Herkes kafasına göre okur yorumlar. Burada onlarca göz var her bakış farklı. Kotu yorumlanan rüya kotuye dönebiliyor.

Istıhare riskli bir iş bence. Herkes yorumlayamaz. Bu yüzden işte hayırlı sanılıp yapılan şey aslında hayırlı değildir.
Bir yerde beyaz hayırlıdır, diğer bir rüyada değil.
Bu arada kan gördüğunuz rüya geçersizdir denilir.

Merhabalar .
Dün gece İstihare duasını okuyup uyudum .
Sevgilimle 6 yıllık beraberliğimizin ilerisi için ne olacak diye .
Birden fazla rüya gördüm ama ne oldu ne anlama geliyor çıkaramadım .
Duayı okuduktan sonra içim huzurluydu neredeyse hayırlı çıkacağından emindim .
İlk rüyamda annemin odasındayım kardeşimle annem diyor ki leğende şey vardı .
Ne vardı diyoruz biz kardeşimle özür dileyerek söylüyorum leğende b.k vardı diyor kardeşim .
Bunu gördüm uyandım hemen gece 3 gibiydi sanırım .
Sonra tekrar yattım salavat getirerek bir çantacıya gidiyorum .
Çok beğendiğim bir yer çantalara bakıyorum tezgahtar adam diyor ki bu sizin çantanızdı bizde kaldı .
Bir arkadaşıma verdiğim çantanın az farklısı .
Sonra çok çok garip olan rüyaya geliyorum .
Tam emin değilim ama duştan çıkıyorum bornozumu asıyorum ve elime bir şey alıyorum .
Af edersiniz de nasıl anlatayım erkek organı gibi .
Onunla uğraşıyorum sonra aynanın karşına geçip kendime sokuyorum .
Kan geliyor 1-2 damla hiç acımadı falan deyip sevgilime mesaj atıyorum bu cuma buluşalım beraber olalım diye .
Sonra iç çamaşırlarımı giyiniyorum bakıyorum çamaşırımda kanla yazılmış 4 satır yazı var .
Sonra çok pişman oluyorum naptım ben diyorum .
İzleyenler olmuştur Fatih harbiye dizisinde kızı bekaretini kontrol ediyorlardı .
Aklıma o geliyor üzülüyorum .
Kardeşim geliyor naptın onu kendine mi soktun diyor .
Sonra da uyanıyorum .
Lütfen yardım edin son gördüğüm rüyanın etkisindeyim hala .

David Lynch filmi gibi olmuş.

Merhabalar .
Dün gece İstihare duasını okuyup uyudum .
Sevgilimle 6 yıllık beraberliğimizin ilerisi için ne olacak diye .
Birden fazla rüya gördüm ama ne oldu ne anlama geliyor çıkaramadım .
Duayı okuduktan sonra içim huzurluydu neredeyse hayırlı çıkacağından emindim .
İlk rüyamda annemin odasındayım kardeşimle annem diyor ki leğende şey vardı .
Ne vardı diyoruz biz kardeşimle özür dileyerek söylüyorum leğende b.k vardı diyor kardeşim .
Bunu gördüm uyandım hemen gece 3 gibiydi sanırım .
Sonra tekrar yattım salavat getirerek bir çantacıya gidiyorum .
Çok beğendiğim bir yer çantalara bakıyorum tezgahtar adam diyor ki bu sizin çantanızdı bizde kaldı .
Bir arkadaşıma verdiğim çantanın az farklısı .
Sonra çok çok garip olan rüyaya geliyorum .
Tam emin değilim ama duştan çıkıyorum bornozumu asıyorum ve elime bir şey alıyorum .
Af edersiniz de nasıl anlatayım erkek organı gibi .
Onunla uğraşıyorum sonra aynanın karşına geçip kendime sokuyorum .
Kan geliyor 1-2 damla hiç acımadı falan deyip sevgilime mesaj atıyorum bu cuma buluşalım beraber olalım diye .
Sonra iç çamaşırlarımı giyiniyorum bakıyorum çamaşırımda kanla yazılmış 4 satır yazı var .
Sonra çok pişman oluyorum naptım ben diyorum .
İzleyenler olmuştur Fatih harbiye dizisinde kızı bekaretini kontrol ediyorlardı .
Aklıma o geliyor üzülüyorum .
Kardeşim geliyor naptın onu kendine mi soktun diyor .
Sonra da uyanıyorum .
Lütfen yardım edin son gördüğüm rüyanın etkisindeyim hala .
Korku filmi gibi be .Bu ni yaaaa

Canim hayir olsun inşallah.
Yeni konu AC istersen.
Buradan kimse yazmaz ..
Merhabalar..
Yaklaşık 2sene kadar önce bi ilişkim vardı ve hiç olmayacak bi sebeple araya soğukluk girdi. Zaman tanıyalım birbirimize dediği halde haksız olan taraf olduğu ve zaman vermenin de yersiz olduğunu düşündüğüm için seve seve ilişkiyi tek taraflı bitirdim. Fakat sonrasında onunla ilgili çok fazla rüyalar görmeye başladım. Hepsinde de beni hala sevdiğini, unutmadığını, kırıldığını görüyordum. Bunların bilinçaltı rüyalarım olabileceğini düşünerek etki altında kalmadım. Fakat sonrasında gördüğüm rüyalar beni gerçekten çok fazla etkilemeye başladı. Bi sevgilisi olduğunu ama aklının bende olduğunu, beni gördüğü anda tekrar bana yöneleceğini gördüğüm. Rüyadan kısa bi süre sonra gerçekten bi sevgilisinin olduğuna şahit oldum. Tekrar rüya gördüğümde ( ki bu rüyaları 2ay arayla falan görüyorum) sevgilisi ile aralarının bozuk olduğunu sonra düzeldiğini ve nişanlarına arifesinde olup beni görüp ondan vazgeçip bana yöneldiğini gördüm. Daha sonrasında ise bu en son son rüyam onunla ilgili gördüğüm; onun geleceğini ve beklemem gerektiğini, pişman olup yanlış bi kararla yanlış adım attığını gördüm ki ben bu rüyalara da inanmadım. 2-3 hafta kadar önceki rüyamda dua ederek yattığımda gerçek rüyalar göreceğimi gördüm ve dün istihare namazı kılıp duamı da edip yattım. Ilk gördüğüm şey bi erkek beni alıp deniz kenarına götürüyor. Denizin kıyıya yakın kısmı beyaZ ve ortaya doğru olan kısmı da açık mavi. Biz onunla bi yere gidecekmişiz ve o beklerken bana bi anda ben gidiyorum diyo. Nereye? Sen gidelim deyip bni buraya getirmedin mi diyorum ve ağlıyorum. Ben dolaşıp gelicem biraz vaktinden geç gelebilirim ama gelcem deyip, burdan bi vasıta geçicek ben burda olmasam bile sen hazırlanıp bekle ve uyuma 1-2 saat içinde uyan diyor sonrasında denize doğru gidiyor. Uyanır gibi olup tekrar uyuyorum ve biri gelmiş beni götürmek için ama izin çıkmıyo bana. Beni vasıtaya almıyorlar, almayan kişi de kadın ve yabancı konuşuyor. Bni almaları için bi erkek ve bi kadın yardımcı oluyor. Bni götürmek isteyen kişi de ağlayarak ben ne zamandan beri bu kızı alıp götürmek istiyordum izin de çıktı ve benimle diyor. Sonrasında uyanıyorum. Bana bu rüyamın açıklamasını yapacak olan arkadaşlar var mı? Ben yine tereddütte kaldım :KK43:

X