Karşımızdaki doğru erkek mi? Nasıl Anlaşılır? Tavsiyeleriniz nelerdir?Paylaşalım..

evet benim sevgiLim doğru erkek O benim sevdiğimm :asigim:
Onu kaLbimLe mantığımLa akLımLa ve her zerremLe seviyorum bu yüzden diyebiLiyorum ki O doğru kişi kaydirigubbakcemile5
sahipLeniyo.. saygı duyuyo.. yanımda oLuyo.. güveniyo.. yanında huzurLuyum ve 'benim' hissi içindeyim.. :asigim:
ALLah korkusu inancı sevgisi var herşeyden evveLL !! :Saruboceq:

evlilikte önemli olan sorumluluk sahibi olması aileye önem veren vicdanlı düşünceli kibar ve olgun olmalı.. çok fazla şey saydım galiba:) hepsini bir arada bulmak mümkün mü o tartışılır ama olsa süper olur..

On dokuz yıl önce , kalbim sevdiğim erkeğin 'doğru insan 'olduğunu söylüyordu,inandım,evlendim.
Aradan geçen sürede 'doğru insan 'olmadığını anladım.
Üstelik çok acı tecrübelerle anladım.Neydi bu sürede değişen bilemiyorum?
Ancak 'doğru insan 'tespitinde bulunmak o kadarda kolay olmadığını düşünüyorum.
Eğer aşıksanız zaten gözünüz herşeyi pembe görecektir.
Fark ettiğiniz olumsuzlukları önemsemeyip,sevginizle halledeceğinizi düşüneceksinizdir.
Çevreden,aileden uyarılarıda dinlemeyeceksinizdir.
Arkadaşlık dönemi ile evlilik dönemi çok farklı .
Evlenipte yaşamaya başladığınızda o gözünüze pembe görünenler griye dönüşüyor.
Aaaaa ne oldu bize,nasıl bu hale geldik,sevdiğim adama ne oldu vs söylemleri başlıyor.
Kısacası çoook zor.Ama yinede aşırı uç,bariz farklar göz ardı edilmeyebilir.
Bunun içinde biraz aklıllı olmak gerekir diye düşünüyorum(ben değilmişim).
Ata sözlerimizin hiç birisi boşa söylenmemiş,affınıza sığınarak bu konu şu malum sözü hatırlattı;
-Kavun değilki arkasını koklayasın.....

ilk önce saygili olmali,
sonra dürüst ve sevgisini göstermeli....
yalanlara bogmamali...seni bir mücevher gibi herseyden korumali.....
sana karsi hic bir zaman elini kaldiracak derecede olmamali...........(o tür insanlardan uzak durun cünkü onlar insanlara karsi elini kaldirmasini severler)
aklima bunlar geldi simdilik.........

çok teşekkürler kızlar gerçekten önemli şeyler anlatıyorsunuz biz genç kızlar için a.s.

Hamiye canım Allah her şeyde bir hayır verir bizlere, bunda da bir hayır varmış demek... Söylediklerin çok önemli ve değerli, teşekkürler a.s.

yeni yeni tanışıyosunuz ama ilk gördüğünden beri seni çok sevdiğini yok ölürüm senin için falan filan diyen biri palavra sıkıyodur bu kesin bişey
tanıdıkça insan birini çok sever ben buna inanıyorum biraz bazı şeyler zamana yayılmalı

yüksekten atanlardanda uzak durucaksın yok şöle olcak yok böle olur hiç bişey öle olmuyor erkekler çok palavracı karşılarındaki kısı nasıl kandırıcaklarını çok ii biliyorlar.

senin için kendinden tavizler veriyorsa. karşılıksız seviyorsa birşey beklemeden ve uzun zaman sen ona hayır demene rağmen seninle arkadaş olarak bile beraber olabiliyorsa.

size karşı dürüstse
fiziksel olarak birşeyler paylaşmadan uzun zaman sadece beraber dolasark vakit geçirebiliyorsa
şimdilik bunlar geldi aklıma:kahve:.​

konuyu açan arkadaşın emeğine sağlık gerçekten.. herhalde evlenmeyi düşünmeye başlmaış herksin sorduğu bir soru bu " doğru insan mı " yanımdaki yada "nasıl olmalı doğrusu" ..önce Allah korkusu olan, kendi ayakları üzerinde durabilen ,kimseye maddi manevi yamanmaya çalıışmayan ,merhametli ,şefkatli, anlaıyşlı , ARKADAŞ olabildiğimiz biri olmalı diye düşünyorum..yani ahlak önemli ..bunlar önemli de karşımıza geldiğinde bunları nasıl sınarız onu bilmiyorum bekar olduğum için ..ama ertrafımdaki evliler anlayamazsınn diyorlar :KK43:(

ilk önce saygili olmali,
sonra dürüst ve sevgisini göstermeli....
yalanlara bogmamali...seni bir mücevher gibi herseyden korumali.....
sana karsi hic bir zaman elini kaldiracak derecede olmamali...........(o tür insanlardan uzak durun cünkü onlar insanlara karsi elini kaldirmasini severler)
aklima bunlar geldi simdilik.........

Gerçekten çok güzel paylaştıklarınız ..saygıyı unutmuşum ben çok önemli..teşekkürler

bazı bayanların en büyük hatalarından biride kendisine değer veren az konuşan sessiz sakin erkeklerden çok hareketli heycan verici çok konuşan yalaN söyleyen sinirli aslımda kısaca maço olan erkekleri tercih ettiklerimdem dolayı sürekli acı cekmeleri ve pişman olmalarıdır.

BANA GÖRE DOĞRU ERKEK 3 ŞEYDİR

DÜRÜST SADIK VE ÇALIŞKAN ERKEKTİR.

SAYGILI olmalı, eşiyle arkadaş olmalı,sorumluluk sahibi ve kendi ayakları üzerinde duran karakterli biri olmalı ,ahlaklı olmalı, Allah korkusu olmalı, bencil olmamalı ,paylaşmayı ,yardım etmeyi sevmeli, önce evim -eşim demeli, dürüst olmalı , dışarda kabak çiçeği gibi açık avde beş karış suratla oturmamalı..................................... oooooooooo kaptırdım daha birç ok şey:))Allah gönlüne göre versin herkesin inşallahh.

canım herşeyden önce sevgi ve saygı gelir. allahım kendini bilen,saygıyı,sevgiyi,ahlakı bilen , temiz ve düzgün insanlarla karşılaştırsın hepimizi. bu devirde ilişkiler insanlar tarafından basite alınır oldu ben buna çok üzülüyorum.eşler arasında şiddet artmış,saygısızlıklar artmış. allahım insan evladıyla karşılaştırsın.her iki tarafta hata yaptığı zman hatasını bilmeli,gereksiz kaprislerle eşinin kalbini kırmamalı,yeri geldiği zman alttan alınıp gönül almayı bilmeli. fazla kavga ilişkileri yıprattığı için aman aman kavga etmeyelim kızlar. allahım kalbimize göre versin. dua edelim birbirimizee:Saruboceq::Saruboceq:

mesela ben evleneceğim kişinin her zaman benim arkamda olmasını isterim beni hep korusun kollasın biri beni ezmeye çalıştığında sahip çıksın pısık gibi susmasın. yardıma desteğe ihtiyacım olduğunda yanımda olsun duyarsız olmasın. tabi ben de aynı şekilde davranmalıyım.
canımı malımı herşeyimi ona emanet edebiliyim isterim. ama bulamıyom bi türlü

evine,işine,eşine,cocuguna bağlı,,,
karısının arkasında duran,,,
saygılı,,efendı,,,
evının,cocuğunun ve esının ıhtıyaclarını ıhmal etmeyenn,,,
iyi bır dınleyici,iyi bır arkadass,,,
ehh bırazz komık,,bıraz romantık....
tıpkın benım kocacımm gıbınn yanııkaydirigubbakcemile3

X