Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Montessori Eğitimi

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

inciboncuk

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
923
16
43
Arkadaşlar Montessori metodunu duydunuz mu bilmem ama ben son günlerde birhayli bu metodla uğraşıyorum aşağıdaki linkte bu metodu bulan maria montessorinin hayatı ve materyalleriyle falan ilgili bilgiler var bir inceleyin isterseniz ben özetlersem eğer bu eğitim evde yapılıyor değişik materyaller kullanılarak ve her seferinde bir konu belirlenerek yapılıyor çocuk yaparak yaşayarak öğreniyor bu linkte örnekleri var Montessori Egitimi ama bu çocuklar epey büyük burada biz de her hafta bir konu belirleyerek bizim yaşlardaki bebeklere bu tip etkinlikler yaptırabiliriz ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
bu arada ben işe salonda bir köşe hazırlayarak başladım demirin zaten mevcut bir köşesi vardı ama biraz daha derli toplu oldu

cimg3938zz6.jpg

w800.png

hoş ben ilk 4 gözü ona ayırdım ama o her insan gibi daha fazlasını istiyor

bir de bu kartları hazırladım (başka bir anneden kopya çektim) birinde uyku birinde mama birinde de oyun teması var uyku kartı yatağında duruyor mama kartı da mutfakta oyun kartı oyuncaklarının arasında arada bir alıp eline bakıyor ben de bak bebekler uyuyor hadi sen de uyu falan diyorum

cimg3995cw8.jpg

w800.png

teşekkürşer paylasımın için bende baby einstein cdlerini acıyorum tv yerine onları izlesin diyorum sürekli izliyor diyemem ama arada gözü kayıyor bakıyor sıradaki cdmizde yıldızları guneşi ayı uzayı ögreniyor gezegenlerde var hoş aslında

kızlar harikasınız ya, ne zaman başlanabilir ki bu eğitime, bizmkinin dikkat edeceğini hiç sanmıyorum ben

yanlış anlaşılmasın eğitim derken asla çocukları karşımıza alıp eğitmiyoruz sadece vaktini oyunla ama eğitici oyunlarla geçirmesini sağlıyoruz dediğim gibi aslında 18 aydan sonra başlanıyor ama ben çok heves ettim mesela sonbahar konulu etkinlikte çocuğun eline fotoğraf makinesi verip etraftaki yaprak döken ağaçların fotoğraflarını çektirmiş birisi , bir başkası evin önündeki yaprakları süpürmüşler beraber falan filan örnekleri inceleyin bi bakalım biz neler yapabiliriz hem çok eğlenceli olur gibime geliyor hem de bebişler daha kolay öğrenir

yok yok benim çok ilgimi çekti ama gönderdiğin linkleri henüz inceleyemedim. defne uyurken uzun uzun okuyacağım hafta sonu.
bu eğitici oyun olayı çok kafamı kurcalıyor zaten ne yapabilirim diye düşünüp duruyorum

benimde çok ilgimi çekti bu eğitim kızım çok ilgilenmez gibime geliyor bazen kitap acıyorum resimler gösteriyorum genelde yemeye çalışıyor ne bulursa agzına götürmeye çalışıyor ama deneyecegim cd açınca dikkat ediyor ışık efektleri arada sözler animasyonlar çok hoşuna gidiyor tavsiye ederim kızlar çok güzel

benimde çok ilgimi çekti oğlum bıraksa rahat rahat inceleyeceğim.Emeğine sağlık...

Paylaşımın için sağol canım.Benimde çok ilgimi çekti,bebeğim için neler yapabilirim diye düşünüyordum.oğluşumu şimdi uyudum,ayrıntılı olarak okuyacağım.sevgiler.

montessoriyi uzun zamandır bende araştırıyordum...
gerçekten bebeklerimiz için çok önemli..benim takip ettiğim bu konu ile ilgili bir sitenin adresini de ben vereyim (umarım yasak değildir..)
en son haftalık aktivilerden "su" işlenmiş...
kuzucuklarımız için çok önemli...
montessori eğitimi aktiviteleri

Ben anaokulu öğretmeniyim ..anaokullarında artık başlanılan bir eğitim proğramı özel sınıflar oluşturuluyor.burda bahsettiğiniz metaryallerle eğitim yapıylıyor.. Ama bunu evde oluşturmak çok hoş bir fikir..ben 5 bucuk aylık hamileyimm ..bende bu eğitimi uygulamayı düşünüyorum.

kardeşim gerçekten çok güzel bir paylaşım ve çok önemli gerekli şeyler benim çok dikkatimi çekti melegim daha 5.5 aylık ama ögrenmem gerçekten çok iyi oldu ve çok güzel bir düşünce teşekkür ederim kendi adıma a.s.

evet ama güzel fikirler bekliyorum burada siz de bişeyler yapıp paylaşın fotolarınızı her hafta bir konu belirleyelim falan bu konu böylece kapanmasın olur mu?

eğitimci arkadaşlarım bebek eğitimi ve zeka gelişimi için yenilikleri nasıl takip edebiliriz ve önerebileceğiniz faydalı bir kitap varmı? Ben fırsat buldukça araştırıyorum einstein cdleri var montessori eğitimini yeni gördüm araştırmayı nerelerden yapabiliriz?

Arkadaşlar Montessori metodunu duydunuz mu bilmem ama ben son günlerde birhayli bu metodla uğraşıyorum aşağıdaki linkte bu metodu bulan maria montessorinin hayatı ve materyalleriyle falan ilgili bilgiler var bir inceleyin isterseniz ben özetlersem eğer bu eğitim evde yapılıyor değişik materyaller kullanılarak ve her seferinde bir konu belirlenerek yapılıyor çocuk yaparak yaşayarak öğreniyor bu linkte örnekleri var Montessori Egitimi ama bu çocuklar epey büyük burada biz de her hafta bir konu belirleyerek bizim yaşlardaki bebeklere bu tip etkinlikler yaptırabiliriz ne dersiniz?

Montessori Eğitimi
Montessori Eğitimi

Paylaşımın ve emeğin için çok teşekkür ederim. Geçen haftamı hastenede geçirdiğim için topiğini şimdi farkettim ve çoookkk dikkatimi çekti. Oğlum çok huysuz iyice inceleyemedim ama Çınar'la annem buna benzer oyun oynuyorlar. Ağrılarım azaldığı an annemin mataryellerinin fotoğraflarını çekip eklerim. Sevgiler..

Paylaşımın ve emeğin için çok teşekkür ederim. Geçen haftamı hastenede geçirdiğim için topiğini şimdi farkettim ve çoookkk dikkatimi çekti. Oğlum çok huysuz iyice inceleyemedim ama Çınar'la annem buna benzer oyun oynuyorlar. Ağrılarım azaldığı an annemin mataryellerinin fotoğraflarını çekip eklerim. Sevgiler..

geçmiş olsun canım bekliyorum fotoları ve fikirleri

Birkaç saat önce annem benim bebeklikten kalma oyuncak beşiğimi çıkarmış. İçine oyuncak bebeğimi koymuş ve Çınar'ın kendi beşiğinin yanına koymuş.Hadi bebeği uyutalım nenni demiş ve Çınar ona yaptığımız gibi beşiğin ipini çekmiş ve eeee demeye başlamış. Annemim dediğine göre buna ilişkilendirme deniyormuş ve Çınar bunu yapabiliyormuş

Birkaç saat önce annem benim bebeklikten kalma oyuncak beşiğimi çıkarmış. İçine oyuncak bebeğimi koymuş ve Çınar'ın kendi beşiğinin yanına koymuş.Hadi bebeği uyutalım nenni demiş ve Çınar ona yaptığımız gibi beşiğin ipini çekmiş ve eeee demeye başlamış. Annemim dediğine göre buna ilişkilendirme deniyormuş ve Çınar bunu yapabiliyormuş

harika evet bu tam olarak montessori eğitimine giriyor çok hoş ben de günlerdir düşünüyorum neler yapabilirim diye bizim bebekler biraz küçük 1 yaşından sonra çok şey yapabiliriz tabi ama yine de yapabileceğimiz şeyler vardır diye düşünüyorum annenin torunuyla böyle bilinçli bir şekilde ilgilenmesi ne kadar hoş çok şanslısın benim bebeğime de 1,5 yaşından sonra annem bakacak ve ben de şanslı olduğumu düşünüyorum benim annem de yaratıcıdır böyle oyunlar bulur zaten öğretmen emeklisi kendisi aslında ben bu tip konular bulup ve materyallerini hazırlayıp ben yokken uygulamasını söyleyeceğim anneme

X