Bebek Beslenmesi Gaz Sorunu Yaşayan Bebekler!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar benim bebişiminde gaz sorunu var yaa off :KK43:nasıl kavranıyor yavrum :KK43: ben hiç bişey bilmiyormuşum valla gaz sorunun çözmekle ilgili :S ne damla biliyorum,ne kimyon ,ne rezene :S cuma günü dr a gidicez ilk söyleyeceğim şey gaz sorunuydu zaten.bu arada bende milupanın süt arttırıcı still-tee çayını içiyorum.içinde anason,rezene,kimyon,melisa,rooibos bitkileri var.tadı pek güzel değil ve içindeki benim miidemi yakıyor diye hergün düzenli içmiyordum.ama madem bebeğime iyi gelecek şeyler var içinde bundan sonra bol bol içicem ve hemen o damlayı dr uma söyleyip alıcam.teşekkürler kızlar

oglumun gaz sancıları ıcın
komyonlu rezene cayını hem kendım ıcıyorum hemde ogluma bır kac kasık verıyorum
kaynamıs suda bekletılmıs tane kımyon ıcıyorum
yıne kaynamıs suda beklemıs corekotu ıcıyorum
hatta oglum ıcın verılen gaz surubundan kendım de ıcıyorum
hıc usutmemeye, gaz yapacak hıcbır sey yememeye dıkkat edıyorum
zaman zaman sac kurutma makınesı ıle oglumun karnını daha da ısıtmaya calısıyorum
amaaaaa
nafıleeee..... senağlama
yıne gaz yıne gaz :1no2:

eger gaz sorunuysa bebeklerımızın sıkıntısı damlayla ovmayla corek otuyla kımyonla mutlaka gecıyor ama eger kolıkse o zaman cok zor ısımız cunku kolık bebege ne yaparsanız yapın gecmıyor. bellı saatlerde krızler gecırerek aglıyolar :KK43: cok sukur bızım oyle degıl ama bunu yasamıs yakınlarım var

benim bebegimde aşırı gazlı zinko pek işe yaramadı.metsil diye bir damla var onu kullanıyoruz o daha iyi geldi.

evet gaz sancısı bir şekilde geçiyor fakat kolik ise 3 aydan önce mümkün değil..ablamın kızı 3 ay gerekli gereksiz ağladı ..karnı tok ,gazı yok, altı temiz ama nafile ..sabahlara kadar arabada gezdirirlerdi..elektrik süpürgesi 7/24 açıktı ..sesinden rahatlıyordu..ancak 3. ayında düzene girmişti bebek..ben hep dua ettim allahım nolur kolik olmasın çocuğum diye..şükür ki bizde öyle bir durum yok..

arkadaşlar gaz icin.çörek otu yağını ve muskat cevizini önerdiler bana.ama çörekotu yağı direk mi veriliyor bilmiyorum.acaba kullananlar varmı?birde bu muskatı kazıyarak alsakta bana bebek için iri geldi bebek yutabilirmi kullananlar bilgilendirirlerse sevinirim.

arkadaşlar ne yiyip ne içiyorsunuz artık ben ne yiyeceğimi şaşırdım,hem gaz sorunundan hemde pişik sorunundan dolayı,meyvelerden mandalina portakal falan yiyemiyorum hem gaz hemde pişik yaptığı için.elma yiyordum bugun de internetten onunda gaz yaptığını öğrendim.yemeklerden zaten herşey sınırlı bu durumda peki nasıl sütümüz olacak şaşırdım.süt yapan herşşeyde gaz yapıyor.ne yiyerek üretecez biz bu sütü buğun kızıma mama vermek zorunda kaldım.ve çok üzüldüm.ay napcaz biz ya şaşırdım valla.

walla cok sukur dıyorum kı bızım gaz problemımız bu aralar hıc yok denecek kadar az. onceden sut olsun dıye dayanmıstım mercımege falan. yavrum kıvrım kıvrım kıvranıyodu sımdı yedıklerıme cok ama cok dıkkat edıyorum gaz yapacak herseyden uzak duruyorum o yuzden bebegımde epey rahat bu aralar. bıde bu gaz gıderıcı ılacları falan kullanmıyorum cunku bı faydasını gormedım. babulıne ve zınco kullandım hıc bı ıse yaramadı. ben duzenlı olarak rezene cayı verıyorum bıde belkı onunda etkısını gormus olabılırız

bebişlerin gazı için milupanın rezene çayını öneririim çok faydasını gördüm. bi de kimyonlu sunun da faydasını gördüm.ılık bi suya çok azşeker koyup verebilirsiniz.onun dışında başka ilaçlar da kullandım ama en etkili rezene çayı.

kızlar gaz problemine çözüm olarak çörek otunu önerdiler deneyimli anneler.ben de bugün deneyeceğim.kaynatıp suyundan birkaç kaşık vermek gerekiyormuş.ayrıca ben rezene çayını denedim.gerçekten bebeği rahatlatıyor.

arkadaşlar gaz icin.çörek otu yağını ve muskat cevizini önerdiler bana.ama çörekotu yağı direk mi veriliyor bilmiyorum.acaba kullananlar varmı?birde bu muskatı kazıyarak alsakta bana bebek için iri geldi bebek yutabilirmi kullananlar bilgilendirirlerse sevinirim.

canım ben veriyorum muskatı rendele birazda kaşığın ucuyla ez çay kaşığına koy üzerine sütünü sık ve içi sonrada emzir benim oğlum içiyor yutuyor merak etme

arkadaşlar ben bir doktor sitesinden muskatın fazla verilmesi halinde halisülasyoın görülmesine neden olabileceğini duymuştum.verirken dikkat edilmeli bence

arkadaslar bizde de gaz sorunu var.ama ozellikle aksam saatlerinde tutuyor.dun aksam hic susmadi yavrum.dogdugundan beri tohum haldeki rezeneden cay yapip hem kendim iciyorum hem ona veriyorum.dun ilk kez kimyonu denedim.bi sure sonra rahatladi.bence dogal olan seyleri kullanmakta fayda var diye dusunuyorum ilac yerine.ben bir de nurse havyer diye bitkisel bi ilac duydum ecazanelerde satiliyormus.yarin dr kontrolumuzde sorcam bakalim ne dicek dr.umuz?

ay kızlar derdime derman benim kızımda 1 aylık ve çok gazı var neler denemedim ki....elma yağı, maxı fix, milupanın rezene çayı, dere otu, limolu su, dut kurusu, anason , metsil, zinko ve son olarakta sab simplex ve hiç biri işe yaramadı kızımda hep ağlıyor ...hep ağlıyor ve ben hiç birşey yapamıyorum...:KK43:((( varmı bana tavsiyeniz...

sanırım kimyonu denememişsin canım elma yağını bende denedim ama bi işe yaramadı acaba yarayan var mı

canım benim kızımında dün gece bu zamana kadar en şiddetli gaz sancısı tuttu zinko,metsil hiç biri fayda etmedi sonra ayaklarının altına masaj falan yaptım iki ayağını kjarnına doğru bastırdım bisiklet çevirme hareketi falan yaptık 3 saat boyunca ağlayan kızım birden susuverdi bu hareketin bebekleri rahatlattığını duymuştum tavsiye ederim

kızlar aynı sorunu bizde yaşadık şimdi 2. ayımız geçti zinco muskat cevizi nurse harveys hiçbiri işe yaramadı bunun için zaman gerekiyor ve birazda sabır şimdi azaldı gaz sancımız eskisi gibi değil çok hafif bebeğimi n canını yakmıyor sizde sabredin 3. ayda zaten geçecek diyor doktorumuz allah bağışlasın hepinizin yavrularını

bebeğin el bileklerinin içlerine,diz arkalarına,biraz karnına ve birazda ayak tabanlarına rakı sürmeyi deneyin arkadaşlar.bunun dışında ılık bir banyo,saç kurutma makinası eşliğinde bebek yağıyla masaj ve egzersiz gaza çok iyi geliyor.ama her bebek farklı olabiliyor tabi

valla cnm çok mecbur kalırsa insan herşeyi yapar.bende büyüklerimi dinleyerek bir kere sürdürttüm ama bana göre bir faydası olmadı.ama bütün büyükler biz sizleri hep böyle büyüttük diyip duruyorlar.onlar denediklerinde işe yaramış.belki bir başkasının da işine yarar paylaşayım dedim bende

X