Çocuk Hastalıkları bebeğimin poposu çok kötü pişik oldu. LÜTFEN ACİL YARDIM!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Günde 2 defa Ultralan Pomat'' sürmeni önericem. Diğer alt değiştirmelerde de
Bepanthen merhem. Pomatı mercimek kadar süreceksin. 3 gün kullan.
Ben böyle geçirmiştim.yerimseniben

bende pişik olunca her alt açışımda Bepanthen sürüyorum 2 güne kalmıyor geçiyor...

antibiyotik kullandığımız zaman ikigüne kalmıyor inanılmaz pişik oluyor oğlum yaraya yakın dereceye geliyor haftaları bulurdu tam geçmesi.boynu ciddi pişik olunca oksitin diye bi ilaç werdi dr. 2günde söndürdü pişik yaralarını şimdi aşırı pişerse poposunada kullanıyorum 2 günde geçip bitiyorr.

kızım küçükken bepanten ile canesten kremi karıştırıyordum şu an oğlumda da sebamedi kullanıyorum çok memnunum.sebamed gerçek bir pişik önleyici.karışım ise ileri derece pişikleri çok hafifletip geçiriyor birde primayı tek geçerim.

Gerçi bizde çok fazla pişik problemi olmadı,Antibiyotik kullandığımız bir zamanda olmuştu..
Bebeğin pişik olan teni bezine temas edince canı daha bir yanıyor..pişik önleyici veya bepanten sürdükten sonra o bölgeyi pamukla kapatmanızı da öneririm.
Bezle temasını önlemek için..
:emir_bebek:

cnm ben mustela stelactiv ile geçirdim,bir sürmede bile fark etti,bahsedilen merhemlerin hiçbiri işe yaramadı....

bızde hıc olamdı ama ben her alt acmaya sürüom mutlakaaaaa gece bıle olsaaaa..

benim bebeğim doğduktan bir hafta sonra başlayan ve tam üç aylık olana kadar geçiremediğimiz bi pişik yaşadı popo kıpkırmızıydı ama ilginçtir ona hiç sıkıntı vermedi karnı doyduğu müddetçe huzurlu sakin bir bebekti ama biz neler neler yapmadık ki ne kremler ne karışımlar çeşit çeşit yağlar duyduğumuz herşeye can simidiymiş gibi atlayıp uyguluyorduk hiç biri etki etmedi taki birisi popolini önerene kadar sürdükten çok kısa süre sonra etkisini gösterdi o gün bugün kullanırım benim bebeğimin teni çok hassas yani öyle bekleme ile falan alakası yok yaptığı anda bile yakabiliyor zaman zamanda yaşarım ama popolini sürdüğümüz anda geçer sizde deneyerek bulacaksını burda bir sürü üründen bahsedilmiş evet hepsi pişik önleyici tedavi edici olarak yapılmış veya önerilen şeyler ama dediğim gibi her bebekte birbirinden farklı cilde sahip umarım kısa zamanda bulursun iyi gelecek ürünü

bebeşinle sağlıklı günler diliyorum

benim bebeğim doğduktan bir hafta sonra başlayan ve tam üç aylık olana kadar geçiremediğimiz bi pişik yaşadı popo kıpkırmızıydı ama ilginçtir ona hiç sıkıntı vermedi karnı doyduğu müddetçe huzurlu sakin bir bebekti ama biz neler neler yapmadık ki ne kremler ne karışımlar çeşit çeşit yağlar duyduğumuz herşeye can simidiymiş gibi atlayıp uyguluyorduk hiç biri etki etmedi taki birisi popolini önerene kadar sürdükten çok kısa süre sonra etkisini gösterdi o gün bugün kullanırım benim bebeğimin teni çok hassas yani öyle bekleme ile falan alakası yok yaptığı anda bile yakabiliyor zaman zamanda yaşarım ama popolini sürdüğümüz anda geçer sizde deneyerek bulacaksını burda bir sürü üründen bahsedilmiş evet hepsi pişik önleyici tedavi edici olarak yapılmış veya önerilen şeyler ama dediğim gibi her bebekte birbirinden farklı cilde sahip umarım kısa zamanda bulursun iyi gelecek ürünü

bebeşinle sağlıklı günler diliyorum

kesinlikle katılıyorum. oğlum ilk doğduğu hafta feci pişik oldu. hatta daha hastanedeydik. hemşireler gelip oğluma bir krem sürdü akşamına hiçbirşey kalmadı poposunda. çıkarken birkere daha oldu yine gelip sürdüler. popolin adlı kremi sürüyorlarmış. o günden beri ne zaman pişik olsa sürüyorum. gerçekten akşamına kalmıyor geçiriyor. şiddetle tavsiye ederim.

Öncelikle merhaba. Arkadaşlar moralim çok bozuk bayram telaşı derken bir anlık kızımın altını batırdığını farketmememiz bir felakete söz konusu oldu kızımın poposu çok feci pişik oldu zaten diş çıkarıyoruz birde pişik olunca tuzu biberi oldu canı çok yanıyo su ile yıkıyorum ıslak mendil sürmüyorum ve mümkün oldukça havalandırmaya çalışıyorum bepanten krem sürüyorum travazol krem sürdüm nivea pişik kremi kullanıyorum fakat çok az bir iyileşme oldu hala kızarık ve canı çok yanıyo o ağlıdakça ben kendimi suçluyorum benneyaptımki ve kahroluyorum ne olur daha etkili bir krem bilen varsa bana yardım etsin doktorumuzu aradım oda sebamed'in pişik tedavi edici özelliği olan kremi olduğunu söyledi onu bulmaya çalışıyoruz daha etkilisini bilen varsa yardımcı olsun neolur. Çok üzgünüm çoook

Geçmiş olsun canım benim kızımda denize gittiğimiz zaman pişik olmuştu ne yapsam geçmedi eczanede bir tanıdığımız vardı trosyd bu merhemiverdi çok ii geldi kullanmanı tavsiye ederim çok ii geliyo

valla ben arko kulaniyorum ve ayni gunde geciriyor benim sana onerecegim arkodur gerisi sana kalmis artik :)

Benim kiziminda alti pismisti..Pisik kremleri fayda etmedi doktor sadece pisik oldugunda kullanmam için INOTYOL diye bir krem verdi hemen gecirdi...

herkez bir krem ,merhem önermiş hepsini okuyamadın gerçi.belki size çok ilkel gelicek ama ben de kil diyorum muhteşembir şey .deneyin ve görün.

Ya ben anlamıyorum ben krem merhem hiç bişey sürmüyorum benim bebeğim 7 aylık altı hiçte pişik olmuyor.ben ılık nemli bezle siliyorum altını, sildikten sonrada bir güzel kuruluyorum hiç pişik olmuyor. şu ıslak mendillerle beBEğin altını temizlemezseniz inanın hiç pişik olmaz.sonrada hangi krem diye arayıp durmazsınız.ayrıca denemek için kendim tuvalete gittikten sonra birkaç gün ıslak mendil kullandım ben bile pişik oldum o bebek nasıl dayanacak ona.lütfen anneler bu dediğimi yabana atmayın

hanımlar aklınızda bulunsun pişik olduğunda anestol ve bepanten kremi aynı anda kullanın hemen geçiyo anestol acısını alıyo bebek rahatlıyo altını her değiştirdiğinde kremleri kullanın mesela sabah kullanmaya başladınız akşama bişeyi kalmıyo o yüzden ben çok rahatımm bebeğim acı çekmiyo

eet bebeğin altının nemli kalmaması gerekio. ıslak mendiller bu konuda çok kötü. nemli bezle silinip iice kurulanması gerekio. benim bebeğimde de hiç olmadı diyebilirim. ama en ufak kızarmaya başlasa bile popolin sürüyorum akşama kadar bişi kalmıo :KK66:

bebeğimin poposu çok kötü pişik olmuştu buraya baktım ama bir sürü ilaç yazmışlar. Dr. piyasadaki en iyi si olan mustelayı yazdı aldık ve 3 gün sonra poposu çok değişti. şimdi sadece derin yara olan yerler hafifçe kaldı oralarıda iyileşiyor. tavsiye ederim arkadaşlar.

X