Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kimse cevap yazmıyacakmıııııııııııı

yasmin kullanırken yapıskan koyu renkte bisey gelmesi normalmi bilen varmı

merhaba ben de1 ya önce kullanmya başladım relglin ilk gününden iyibaren 3 hafta kullandım, 3 hafta geçtiğimiz pazar bitti ve ben salı günü regl oldum şimdi ben bu ilacı 7 gün ara verip mi kullanıcam yoksa ilk günü tekrar başlamam mı gerkiyor anlamdım bu konuda tecrübesi olan varsa bilgi veririmisiniz

7 gün ara verip diğer 21'lik hapa başlıycaksın canım.doktor bana öyle demişti.bu döngü böyle devam edecekmiş.

canım ben 6 aydır kullanıyorum adetimi çok azalttı dediğin gibi normal bişey bu genelde kullananlar böyle söylüyor

ya birisi bana söylermi bu jasmin zayıflatır mı ben 6 aydır kullanıyorum ve çok zayıflattı beni

ya birisi bana söylermi bu jasmin zayıflatır mı ben 6 aydır kullanıyorum ve çok zayıflattı beni

canım ben artık kullanmıyorum bunu..çünkü en kötü ilaçlar listesine alındı yasmin..

Bende yasmin kullanıyorum 3 yıldır... Sigarada kullanıyorum hemde günde 2 paket civarı fakat doktorum yaşım küçük olduğu için bir problem çıkmayacağını söyledi. Ayrıca gerçektende piyasadaki en az yan etkili doğum kontrol hapı... Bu arada sabırlı o koyu renkli yapışkan madde yumurtanın zarı olabilir mi dersin??

Bende yasmin kullanıyorum 3 yıldır... Sigarada kullanıyorum hemde günde 2 paket civarı fakat doktorum yaşım küçük olduğu için bir problem çıkmayacağını söyledi. Ayrıca gerçektende piyasadaki en az yan etkili doğum kontrol hapı... Bu arada sabırlı o koyu renkli yapışkan madde yumurtanın zarı olabilir mi dersin??

benim eşim farmakoloji uzmanı canım..yasmin en kötü ilaçlar listesinde..ve sanırım yakın bir zamanda piyasadan da kaldırılır..

Bende de Yasmin az adet kanamasına sebep olmuştu ve kanım çok koyulaşmıştı iğrenmiştim bu durumdan ve bıraktım hapı.

canım o yapıskan sıvı rahim içindeki sıvıymıs ve gelmesi normalmis doktor öyle dedi eğer rengi kahverengiyise oda haptanmıs

benim eşim farmakoloji uzmanı canım..yasmin en kötü ilaçlar listesinde..ve sanırım yakın bir zamanda piyasadan da kaldırılır..
Sayın character, dediğinin doğruluğu hakkında bi yorum yapmam imkansız... Ben istanbul üniversitesinde ebeyim ve malum etrafım kadın doğumcu dolu, hepside hastalara yasmin veriyor ama malum türkiyede yaşıyoruz... Senin bu dediğin literatürlere geçmiş veya geçecektir araştırıcam canım ama doğru olmamasını umuyorum hastalarımızın en yoğun kullandığı hap çünkü...

acaba zararıı neymiş biliyor musun?
kötü ilaç olarak neden seçilmiş?bunu ilk defa duydum ben de 1,5 yıl kullandım yeni bıraktım.fisfisfis

Bütün doğum kontrol hapları bir dönem ara kanama yapar bu muhtemel birşeydir sizlere burdan ilaç da önerebilirim adeti kesmek için özellikle uzun vadeli kanaması olanlar için ama tüm bunlar yumurtalıkarınıza zarar verir ve adetinizin normal periyoda girmesi en az 3-4 ay alır.

kızlar ben yaklaşık 3 hafta sonra evlenicem ve en az 3 yıl çocuk doğurmamam gerekiyor,geçen hafta kontrol amaçlı jinekoloğa gittim,doğum kontrol yöntemlerini sordum ve bana yasmini tavsiye etti,ve şimdi benim kafam çok karıştı,birde sigarayı bırakmam gerektiğini söyledi,acaba sigarayı bırakmazsam bi sakıncası olurmu?

kızlar ben yaklaşık 3 hafta sonra evlenicem ve en az 3 yıl çocuk doğurmamam gerekiyor,geçen hafta kontrol amaçlı jinekoloğa gittim,doğum kontrol yöntemlerini sordum ve bana yasmini tavsiye etti,ve şimdi benim kafam çok karıştı,birde sigarayı bırakmam gerektiğini söyledi,acaba sigarayı bırakmazsam bi sakıncası olurmu?

canım sigarayı bırak zaten yahu bunun için doğum kontrol hapının baskısına ihtiyac duyuyorsan bırak bence de bekleme ben 1,5 yıl aralıksız kullandım yasmini 6 ayda bir doktoruma da görünürüm bu konularda hassassım ve çok araştırdım neden kötü ilaç listesine girmiş bilmiyorum benim doktorum da yenilikleri son olayları teknolojiyi takip eden bir doktor yasmin en düşük dozlu doğum kontrol hapı demişti bana

merhaba arkadaslar bende yasmin kulaniyorum ve cok memnunum yan etki goyuslerimi buyultu .bilginiz varmi bu konuda uzun zaman dogum kontrol haplarini kulaninca kisirlik yapiyomus? dogrumudur sizce

selam,bende yasmin kullandım ama sadece 1ay ve atkisin anlayamadım fakat doktor şuan diane35 yazdı çeteye ve 5 aydır onu kullanıyorum oda göğüslerimi büyüttü ama galiba sigara kullanımının yanı sıra göğüs kanserine yol açabiliyormuş ve sadece bu hap için söylemiyorum her hap için geçerli bu

Merhaba

benim yumurtalıklarımda oldugu gibi kist olmus bana da yasmin ilacını dün doktor verdi ondan önce diana 35 kullandım igrenc kötü bir ilaç kilo aldırdı ve hiç bir etkiside olmadı umarım yasmin öyle degildir neyse geçmiş olsun

X