Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesine ve kuru yıpranms saclar için bakım onerılerı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Caulfield-

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
8.769
1.120
kıslar bana hem sac dokulmesını durduracak hemde kurumus saca nem kazandırabılecek bakım yagı onerılerınz olurmu,benım saclarım hıc dokulmezdı bu kıs dokulmeye basladı ama mevsımsel olabılırmı bılmıyorm,yada ben sampuanımı degıstrdım elıdora basladım onunda etkısı olduguna ınanıyorm gercekten cok dokuyo sacı elıdor serısı,bırakıcm dove ye baslıcam,sac kremıde aslında sacı cok dokuyo ama kullanmadan da olmuyo,buyuk ıhtımalle elıdor sampuan ve sac kremınden dokulmeye bsladı bılıyorm,he unutmadan solıyım ben sac yıkadıktan sonra en son durulama suyumua (1lt)bal katıyorm 1yemek kasıgı bunun doktugune ınanamıyorm ama gercekten cok etkılı elektırıklenmeyı onluyo gercek anlamda,bana yardımcı olun kıslar bı fıkır werın:enbuyukkk:

1 be pantene,1 bemiks,1evigen ampul ve 1 yemek kaşığı badem yağı karıştırılır saçının her yerine yedirilir 2-3 saat tut yıka.badem yağı saça nem verirken ampuller de dökülmesini engelliyor ama içten sorunun varsa benim gibi mesela kansızlık demir eksikliği dökülmeyi durdurmaz mevsimsel dökülme varsa muhakkak işe yarar.benim saç dökülmemi kesmedi ama yeni saçlar çıkarıyor memnunum,birde bitkisel şampuan öneririm.

1 be pantene,1 bemiks,1evigen ampul ve 1 yemek kaşığı badem yağı karıştırılır saçının her yerine yedirilir 2-3 saat tut yıka.badem yağı saça nem verirken ampuller de dökülmesini engelliyor ama içten sorunun varsa benim gibi mesela kansızlık demir eksikliği dökülmeyi durdurmaz mevsimsel dökülme varsa muhakkak işe yarar.benim saç dökülmemi kesmedi ama yeni saçlar çıkarıyor memnunum,birde bitkisel şampuan öneririm.

cnm ben de bu karışımı uyguluyorum yazmıştım diğer tarafta ama uygularken çok dökülüyor sen de de oluyor mu? bi de kaçıncı uygulamadan sonra olumlu sonuç aldın

canım ben bu şekilde değil doktorun reçetesi ile 5 be oantene ampul,2 bemiks ampul ve alcol eczanede hazırlattım öyle dökülme yapmadı zaten devam eden dökülmem var ne kesti ne çoğalttı ama diplerim gür maaşallah yeni saçlar çıkıyor uçlara doğru seyrek kaldı saçlarım olsun razıyım ben allah beterinden korusun istersen bu şekilde dene bu badem yağlı olan tarifi herkes kullanıyor burda çokça okudum saçlarını çok gürleştirdiğini yazmışlar eczacıya da sordum kesinlikle saç çıkımında büyük etkili olduğunu söyledi ama sabretmen lazım kaçıncı yapışın senin ?

cnm daha bir kere yaptim ama saçlarım çok döküldü masaj bende ters tepki yapio herhalde döküyor.saçlarım çok seyrekleşti çok üzülüyorum sen de muzdaripsin baya bu durumdan inşallah eski saçlarımıza kavuşuruz .çok saol cevapladığın için

ipekcigim senın dedıklerını ben sac bakımında kullanıyorm,bır sıseye ,badem yag,hınt yag,susam yag,(hepsınden bı sıse)bemiks,evigen,bebanthene(5 ampullerden)hepsını bı sıseye bosaltıp haftada ıkıere uyguluyucagım zmn geceden sıkıp masaj yaparak sabah yıkıyorm,nem versın dıye,ama zlmm arkadasımzdakı tepkıyı bende alıyorm yanı sacıma surerken masj yaparken dokulme yasıyorm neden oldugunu bılmıyorm acaba cok yaglı olunca yumusama fılan mı yapıyoda dıplerde masajı yaparken dokuluyokı bılıyorm,

peki canım memnunmusun saç dökülme şikayetin var mıydı herkes saçı gürleştirdiğini belirtmiş

ipekcıgım ben gurlestrmesı ıcın degıl kımyasal ıslem gordugunden kurudu ve yırandı ona nem wemrek ıcn uyguluyorm cok memnunum nem werıyo gercekten ama ole gurlestrdı felan dıe bısey yok kı hıc bı yag sacı gurlestmrz sadece baskım yapar nem verırı yumusatr bıde dokulmeyı durdurur,jnm bende sacdokulmesı yoktu ama sac kremımı dıplere uyguluyorm kaptırıyorm kendımı yumusaklıgı hosuma gıdıo dıplerede suruyorm bolca halıyle dokulme yaptı ayrıca elıdor serısı hıc ıı degıl cok dokuyo bırakıcam onları kremde dıplere uygulamam artık ,ayrıca bendede kansızlık olabılır yaa kansızlık belırtısı olarak elelrım ve ayakklarım yaz kıs benım hep soguktr hıc ısınmz

X