Premature Bebekler 33.haftada doğum yapan varmı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
ay ne güzel darısı benim başıma arkadasım bendede böbrek büyümesi çıktı korkuyorum inş bişey olmaz 36 haftada doğarsa miladını doldurdu demek senin iş tamamhihoyyyt

sağol tatlım 37 haftaya giricez ptesi artık karnımda sıkıldığını hissediyorum :) acaba ne zaman gelcek güzel kızım?
sen kaçıncı haftandasın canım?

ben daha 26 haftadayım 38. haftayı doldurunca doktor sezeryene alcak ama beni allh kısmet ederse çünkü böbreğimde büyüme var daha fazla büyümez inş

geçmiş olsun canım niye olduki böbrek büyümesi bebeğin gelişimini falan engellemiyor dimi?bende 2 kere böbrek ağrısı yüzünden hast gittim ama doktor bebek böbreklere baskı yapıyo organları itiyo bol su iç ve sol yanına yatarak dinlen demişti sonra birdaha olmadı çok şükür..
umarım büyümez artık :Saruboceq:

cnm benimde öyle bebek ve miyom bebege baskı yapıyor ondan büyümüş böbrek ultrasonuna girmişmiydin sen agrın olunca ben girdim baktı doktor büyüme olmuş?

Canm çok sağolll... 4 gün önce taburcu ettiler bebeğimi ama dışarıya gene uyum sağlayamadı ve bu sabah gene yoğun bakıma yatırıldı bebeğimm.. çok üzgünümm.. İnşallah iyileşicek bugün 22 günlük olduu bebeğim. avcılar medicana da onur başeğmez var o doktora gidiyordumm ama artık kimseye tavsiye etmiyorum

canım ne yaptın bebişin gelmiştir inş. yanına merak ettim seni

Ben 34 haftada doğum yaptım canım 2300 dü şimdi 4 aylık bebeğim sadece sarılık oldu merak etme kac kilo bebegin

merhaba arkadaslar..dün şiddetli ağrılarım yüzünden randevumdan önce doktora gitmek zorunda kaldım henüz 32.haftadayım karnım çok sert ve bebegin başı doğum pozisyonundaymış dr erken doğum riski yüksek diyr bir sürü ilaç verdi doğumun gecikmesi için çok üzgünüm bebeğim daha 1.500 gr bişi olurda bebeğimi kaybederim diye cok korkuyorm kızıma cok alıştım...

ay kızlar, okudum hepinizin yazdıklarını..
allahım tüm meleklerimizi, melekleriyle korusun inşallah. hepsi sağlıkla sıhhatle doğsunlar. zamanında gelsinler inşallah.

ben, kendim, 8 aylık doğmuşum. 31. haftada yani. 750 gr imiş doğum kilom.
40 gün küvezde kalmışım. annemi emmeyi bile bilememişim.. her gün sağmış annem sütünü, geri gitmesin diye. ve küvezden çıkınca, hemşirelerin yardımıyla emmeyi öğrenip emmişim.. 1,5 yaşıma kadar.
teeeeee 30 sene önce yani, 30 sene önce ben 31 haftalık yaşatılmışım.
bugünkü tıp teknolojisinde, korkmayın. kendimizi her ihtimale hazırlamamız lazım..

Arkadaşlar bende 32+5 günlük yani 33. haftada geçtiğimiz pazar günü doğum yaptım. Benimde sorunum suyumun fazla olması ama doktorumun bunu farketmemesi yüzünden şu an bebeğim bir haftadır yoğun bakımda yatıyor. ilk günler ümit vermediler doğr doğmaz ciğeri dış dünyaya ayak uyduramadı ve bir ciğeri patladı. şu an iyileşme çabaları içerisinde miniğim can çekişiyor. Eğerki doktorum bunu bir kaç gün önce farketseydi iğneyle bebeğin ciğeri için ilaç verilecekti ama doktor hatası yüzünden bebeği her an kaybedebilirimm.. dikkatli olun suyunuz fazlaysa eğer her an suyunuz gelebilir. Bebeğimin yüzünü bile göremedimm bir haftadır. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasınnn inşallahh...

Gecmis olsun cok uzuldum..Allah'tan umit kesilmez..Rabbim insaallah meleginizi size bagislar..Bende 33+5 dogum yapmistim simdi kizim 20 aylik bir cadi:ecrin_bebek:..Benim kizim 2100 gr dogdu ama siskinligi inince 1800gr oldu 44 cm di erken dogdugu icin dogal olarak nefes problemi olmustu..Erken dogan bebekler kendilerini anne karnninda sandigi icin nefes alip vermeyi unutuyordu..Hepsi geldi gecti..Umarim sizde atlatirsinz.

Arkadaşlar bende 32+5 günlük yani 33. haftada geçtiğimiz pazar günü doğum yaptım. Benimde sorunum suyumun fazla olması ama doktorumun bunu farketmemesi yüzünden şu an bebeğim bir haftadır yoğun bakımda yatıyor. ilk günler ümit vermediler doğr doğmaz ciğeri dış dünyaya ayak uyduramadı ve bir ciğeri patladı. şu an iyileşme çabaları içerisinde miniğim can çekişiyor. Eğerki doktorum bunu bir kaç gün önce farketseydi iğneyle bebeğin ciğeri için ilaç verilecekti ama doktor hatası yüzünden bebeği her an kaybedebilirimm.. dikkatli olun suyunuz fazlaysa eğer her an suyunuz gelebilir. Bebeğimin yüzünü bile göremedimm bir haftadır. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasınnn inşallahh...

Canm çok sağolll... 4 gün önce taburcu ettiler bebeğimi ama dışarıya gene uyum sağlayamadı ve bu sabah gene yoğun bakıma yatırıldı bebeğimm.. çok üzgünümm.. İnşallah iyileşicek bugün 22 günlük olduu bebeğim. avcılar medicana da onur başeğmez var o doktora gidiyordumm ama artık kimseye tavsiye etmiyorum

canım, çok geçmiş olsun. allahım yardımcınız olsun.
ne oldu? son durumunuz ne? çıktınız mı hastahaneden?

arkadaşlar ben de 33 haftalık doğum yaptım.oğlum 2000gr.doğdu.doğumdan sonra çok şükür bir sıkıntı yaşamadık.doğumdan önce preeklampsinin ileri hali help sendromu geçirdim...ikinci bebeğe hala cesaretim yok...

bende 33 haftada dogum yaptım ıkızlerıme cok ıyı anlayabılıyorum sızelerı oglum 1 gece kızım 16 gun kuvozde kaldı cok zor gunlerdı bol bol dua edın sımsıkı tutunurlar ınsallah hayata umutlu olun

kızlar lütfen korkmayın ve ümitsiz olmayın bende üçülerimi 33+3 te dünyaya getirdim kızım solunuma bile girmedi 1500 gr doğdu ve dr kızlar daha güçlü oluyor dedi oğullarımda 2 kg doğdu biri 22 diğeri 36 gün kaldı küvözde ve şükür hiçbir problemimiz yok merak etmeyin onlar güçlü savaşçılar yeterki siz inanın ve bol bol dua edin

arkadaslar ben 29. haftadayım.. yaklasık 15 gundur hep yatıyorum, erken dogum ıhtımalın var bebek erken donmus hep yat dedı doktorum. erken dogum ıhtımalı bile insanı cok ciddi sıkıntıya sokmaya yetıyor. hep bir korku var. bana cıger gelıstırıcı ıgneye gerek yok sadece yat yeter dedı doktorum hatta baska bır doktora da gıttım ne olur ne olmaz dıye ama o da ılaca gereklı bır durum yok dedı.. hatta vajınal ultrasonla baktı herhangı bır acılma var mı dıye. yokmus cok sukur ama hep tedırgınım.. kacıncı haftayı atlatmak yetıyor sizce?? genel olarak yazılanları okuyunca 34. haftayı atlatnca daha rahat oluyor gıbı ama iste gecmıyor gunler..

kedi seni çok iyi anlıyorum ama unutmaki sters te erken doğumu tetikliyor hep iyi olacağını düşün erken doğurmuycaksın inş bebeğini 39 . haftalara kadar taşıycaksın 34. haftada bebklerin ciğerleri gelişiyor seninde az kalmış bol bol ayaklarının altına minder koyara dinlen allah yardımcınız olsun

kedi seni çok iyi anlıyorum ama unutmaki sters te erken doğumu tetikliyor hep iyi olacağını düşün erken doğurmuycaksın inş bebeğini 39 . haftalara kadar taşıycaksın 34. haftada bebklerin ciğerleri gelişiyor seninde az kalmış bol bol ayaklarının altına minder koyara dinlen allah yardımcınız olsun

haklısın cnm stres cok etkiliyor hatta benım bu erken dogum ıhtımalım bıle ondan ortaya cıktı.. cok guzel bır hamılelık donemı gecırıyordum ılk 3 aydakı o bulantıları falan atlatınca hersey yolundaydı, br gun aıle ıcınde bır olaya bır kısı oyle cok canım sıkıldı kı ogun sankı stresten karnım kuculdu 2 gun bebek hareket etmedı, doktorumu aradım karın kuculmesı dıye bır sey olmaz dedı ama nette yaptıgım arastırmalardan benım taa o stres gunlerınde bebegım dondu sanırım. cunku karnım asagı ındı resmen.. 2-3 hafta sonrada kontrole gıttıgımızde bebek donmus ve asagı ınmıs dedı .. yanı cıdden hıc bır seye uzulmemek lazım bu donem..

selam kıslar bende aynı sorundan müzdaribim pazartesi gecesi hastaneye yattım nst de 3 dakikada bir normal dogum sancılarım çıktı hemen 2 doz ciğer geliştirici iğne serumlar 2 saat arayla alınan haplar derken dün kesildi sancılarım ve taburcu oldum ama stres ve korkusu yetti ama rabbim hayırlısı ne ise onu nasip etsin benimde suyum biraz fazla sebebi bu bebeğimin kilosuda 2343 gr herkesin duacısıyım rabbim nerde benim durumumda olan varsa yardımcısı olsun bol bol dua ve sabır artı stres yokkkkkkk :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:RABBıM NEYLERSE GÜZEL EYLER

bende 33 hafta 6 günlük hamileyim bendede erken doğum riski var,geçen hafta nst de sancılarım çıktı o gece yatırdılar beni hastanede 3 tane serum verdiler,sabaha karşı sancım kalmadı ,bendede su fazlalığı var,ama doktorum ciğerlerinin falan geliştiğini söyledi açılmam başalarsa doğumu durdurmayacagını doğurabileceğimi ve bi sıkıntıyla karşılaşmıcamı çünkü zaten bebeğim 3 hafta önden gittiğini ve kilosununda 2.500 oldugunu söyledi ciğerinin gelişmesi için ilaç falanda yapmadı hatta normal hayatına devam et dedi,yarın kontrolum var yine bkalım nolcak...

X