Premature Bebekler 33.haftada doğum yapan varmı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
slm kızlar. benimde ikizlerim olacak. bende 31 . haftda erken doğum riski geçirdim. şimdi devamlı yatıyorum. benim ikizlerimin birinin suyunun az olduğunu ve kilosununda diğerine göre 600 gram az olduğunu söylediler. haftada 2 gün nst ye bağlanıyom erken doğum riski sebeniyle. böyle suyu az olan doğum yapan arkdaşlar varmı yada yakınlarınızdan biri bu sorunla karşılaştı mı?

bende 30+2 doğum yatım oğlum1900 kg doğdu 15 gün küvezde kaldı şimdi 1 yaşında ve sağlıklı çok şükür hayırlı doğumlar sanada canım

Mrb kızlar benim bebegim normalde 36. Haftada ama gelişim geriliği olduğu için 33 haftalik görünüyordü. Bu gün Sezeryan ile doğdu yogun bakima aldılar. ondan uzak kalmak çok kötü gerçekten allah bebegimi korusun inşallah :KK43:.böyle bir durum yaşayan var mı iyi olur değil mi bebeğim. Bide 1.850 gr doğdu.

Mrb benim.oğlum1,600 gr kilosu 33 haftalik doğdu 22 kuvezde kaldı suan aralıkta 3 yasina tam.girecek Allah nasip ederse inşalah sonra bende ayrı kaldım ama o zman ben kars ta doğum yaptım bizde anne oteli vardı uykuszlukltan birgün bayildim artık iki saate bir hemşire çağırdı gel emzir benm.hiç sutüm yoktu yani.ogkum mamayla beslendi hep sonra gurbetteyim çok.sıkıntılar yaşadım bugüne elhamdullah benm ogkum 2 defa ameliyat oldu kasiklarindan fidik ameliyati sonra ben surkeli takip ediyr dum 6 ayda bir doktora götürürüm ve hala oyke goturyrz kalbi delik doğdu da beri yairn goturdum delik kapanmak üzere dedi kilo çok.önemli mjs sonra gözlerine rop muayenesi yaptik yani.kısaca korkma çok dua et Rabbimë ve biliyorumki rabbim bir annenin duasını ve elini boş birakmayacaktir inslalh korkma çok zor emin ol ama emin ol geçecek gün gelip resimlerini baktginda gözlerinden mutluluk yaşları akacaktir benm oyke oluyor çünkü hastaneden çıktıktan sonra çoçoğunuzu genel muayene ettirin doktor demez sana çoçoğun boyke ben kendim götürdüm hep erken doğduğu için üzülmeyin rabbim.yar ve yardimniz olsun inslalh .....

Mrb kızlar benim bebegim normalde 36. Haftada ama gelişim geriliği olduğu için 33 haftalik görünüyordü. Bu gün Sezeryan ile doğdu yogun bakima aldılar. ondan uzak kalmak çok kötü gerçekten allah bebegimi korusun inşallah :KK43:.böyle bir durum yaşayan var mı iyi olur değil mi bebeğim. Bide 1.850 gr doğdu.
Umarim suan bebeğiniz cok iyidir. Benim bebeğim de Sizinki gibi doğdu. Acaba sizinkinin gelişimi nasil oldu? Goz kontağı kurmasi filan ellerini tanimasi hangi aylarda oldu? Düzeltilmiş yasa göre mi yoksa geriligin olduğu haftaya göre mi değerlendirme yaptiginizi belirtirseniz sevinirim.. Allah im hepimizin bebeklerini korusun

Gecmis olsun cok uzuldum..Allah'tan umit kesilmez..Rabbim insaallah meleginizi size bagislar..Bende 33+5 dogum yapmistim simdi kizim 20 aylik bir cadi:ecrin_bebek:..Benim kizim 2100 gr dogdu ama siskinligi inince 1800gr oldu 44 cm di erken dogdugu icin dogal olarak nefes problemi olmustu..Erken dogan bebekler kendilerini anne karnninda sandigi icin nefes alip vermeyi unutuyordu..Hepsi geldi gecti..Umarim sizde atlatirsinz.
Ne kadar kaldı küvözde bebeginiz?

Merhaba
Ben de 34+0 da normal doğum yaptım. 2.300 gr doğdu kızım. 12 gündür küvözde. Başta solunum sıkıntısı vardı ama duzeliyor cok şükür. Daha çıkmadı malesef

Merhaba
Ben de 34+0 da normal doğum yaptım. 2.300 gr doğdu kızım. 12 gündür küvözde. Başta solunum sıkıntısı vardı ama duzeliyor cok şükür. Daha çıkmadı malesef
Emme refleksi gelissin diye beklerler.iyice tek basina nefes alip ve rahatca beslenebildimi baska bi problemde olmazsa taburcu ederler.
Allah sifa versin minik yavruya

N
“Sabrın sonu selâmet…32.
Haftada 1800 gr dogdu oğlum 18 gün küvezde kaldı cigerleri gelişimini tamamlasın diye çok şükür iyiyiz mama ile beslşyorum sütüm kesildi korkmayın prematüre doğan bebekler daha güçlü allah bağışlasın hepimizin evlatlarını.

X