Epidural anestezi ile normal doğum

epıdural ıle ıkınmak mumkun degıl yazmıssın fakat bunu yasamadan buraya yazman bence dogru degıl 2ay once epıdural ıle normal dogum yaptım dogum hıkayelerıne gırıp benım dogumumu okursan sevınırım epıduralde kendını kaybetmıosun herseyın farkındasın lutfen busekılde anlatmayın ben yasayan bırı olarak cok guzel bı dogum gerceklestırdım sakın sunu unutmayın hersey sızın elınızde sadece o anda bırazda olsa kendı kendınızı degıl doktorunuzun talımatlarına uyarsanız hıcbır problem yok gayet guzel ıkındım ve ucuncu ıkınmamda melegım dogdu hıcde zorlanmadım epıdural normal dogumda sadece sancınızı hıssetmıosunuz arkadaslar son yarım saat bebegınız gelırken zaten herseyın farkındasınız sancınızı durduracak bırsey yok evet son anda dogum sancısını cekıosunuz yanı narkoz degılkı bu bılıncınız acık bedenınız hala sızın emrınızde yonetmeme gıbı bırsey soz konusu degıll yasayan bırı olarak cok guzel dogum yaptım tavsıye ederım ıkıncı bı cocugu dusunursem tabıkı hıc tereddut etmeden epıdural normal derımmm

Merhaba Canım
Epidural normal doğum deneyimini paylaştığın için teşekkürler opuyorumnanaktan sorunsuz bir doğm geçirip yavruna kavuşmuşsun. Öncelikle tebrik ederim. Tatlı bebişini sağlıkla mutlulukla büyüt. Umarım benimde senin ki gibi olur. 2 hafta sonra doğum şeklim belli olacak en hayırlısı our inşallah. Normal veya epidural normal istiyorum. Sen hangi hastanede doğum yaptın canım? Ben Medical Park Bahçelievlerde yapacağım bakalım... Anestezi uzmanını kendin mi buldun yoksa hastaneden doktorun mu ayarladı?

Merhaba Canım
Epidural normal doğum deneyimini paylaştığın için teşekkürler opuyorumnanaktan sorunsuz bir doğm geçirip yavruna kavuşmuşsun. Öncelikle tebrik ederim. Tatlı bebişini sağlıkla mutlulukla büyüt. Umarım benimde senin ki gibi olur. 2 hafta sonra doğum şeklim belli olacak en hayırlısı our inşallah. Normal veya epidural normal istiyorum. Sen hangi hastanede doğum yaptın canım? Ben Medical Park Bahçelievlerde yapacağım bakalım... Anestezi uzmanını kendin mi buldun yoksa hastaneden doktorun mu ayarladı?

kesınlıkle tavsıye ederım benım hastanemın bashekımı ayrıyeten anestezı uzmanıydı epıduralımı o yaptı hastanene guvenıosan tabıkı boyle bı ımkandan yararlanmanı ısterım ve lutfen ınsanların doldurusuna gelme yok ıkınamıosun yok dogum zor gecıo yok felc olursun yok ınanılmaz bas agrıları cekersın vs vs... yanı okadar sey duydumkı 9ay boyunca burdada okudum her kafadan bır ses cıkıo herkez farklı anlatıo valla super bı dogum gecırdım herkeze tavsıye ederım ınsallah allhım senıde bı nefeste kurtarır eger anestezı uzmanına guvenmıosan turkıye hastanesı nezıh berksoy var epıdural uzerıne 1numara ıstedıgın zaman ıstedıgın hastaneye cagırabılıosun cokda ıı bırı onuda tavsıye ederım

Iki tane, epiduralli normal dogum gerceklestirdim. Ben de kisaca tecrubemi anlatayim.
Gercekten bu, tippin annelere bir hediyesi. Ilkinde suni sanciyla yapmistim, sancilari hisseder hissetmez verdiler ve dogum yaparken de hicbir aci hissetmedim. Sadece kizima kavusmanin sonsuz mutlulugunu hissettim. Ikinmak da hic oyle tahmin ettiginiz gibi zor degil.
Ikincisinde kendi sancimla gittim ve yine hemen epidurali verdiler. Yine (Allah a sukur ) gayet rahat acisiz sancisiz bir dogum gerceklesti. Bence korkulacak bir durum yok. Isin uzmanini bulduktan sonra, tereyagindan kil cekme rahatliginda bir dogum gerceklesiyor..
Bende de bel agrisi vs olmadi. Ama bazi annelerde hamilelik sonrasi zaten kalacak olan bel agrisi, epidurale baglanabiliyor. Cunku epiduralin bununla bir ilgisi oldugunu sanmiyorum, eger oyle birsey olsaydi, neden bazilarina torpil gecsin ki.. ?? Herkeste boyle bir yan etkisi olmaliydi.

Senin icin de once hayirli bir hamilelik ve ardindan guzel bir dogum diliyorum..

benimde doğum martta bu güzel yazıları okuyunca içim rahatladı valla...bide benim ilk insanın ister istemez doğum korkuları oluyor ama ben buna rağmen normal epidural düşünüyorum hayırlısıyla inşallah...

kesınlıkle tavsıye ederım benım hastanemın bashekımı ayrıyeten anestezı uzmanıydı epıduralımı o yaptı hastanene guvenıosan tabıkı boyle bı ımkandan yararlanmanı ısterım ve lutfen ınsanların doldurusuna gelme yok ıkınamıosun yok dogum zor gecıo yok felc olursun yok ınanılmaz bas agrıları cekersın vs vs... yanı okadar sey duydumkı 9ay boyunca burdada okudum her kafadan bır ses cıkıo herkez farklı anlatıo valla super bı dogum gecırdım herkeze tavsıye ederım ınsallah allhım senıde bı nefeste kurtarır eger anestezı uzmanına guvenmıosan turkıye hastanesı nezıh berksoy var epıdural uzerıne 1numara ıstedıgın zaman ıstedıgın hastaneye cagırabılıosun cokda ıı bırı onuda tavsıye ederım

saol canım dediğin gibi herkesin dediğine bakmamak lazım herkezin vücudu ve doğumu farklı oluyor. :) nezih bey i duymuştum bakalım konuyo öncelikle kendi doktorumla konuşacağım bu hafta belli olacak... umarım seninki gibi bir doğumla oğluşuma kavuşurum...opuyorumnanaktan

Iki tane, epiduralli normal dogum gerceklestirdim. Ben de kisaca tecrubemi anlatayim.
Gercekten bu, tippin annelere bir hediyesi. Ilkinde suni sanciyla yapmistim, sancilari hisseder hissetmez verdiler ve dogum yaparken de hicbir aci hissetmedim. Sadece kizima kavusmanin sonsuz mutlulugunu hissettim. Ikinmak da hic oyle tahmin ettiginiz gibi zor degil.
Ikincisinde kendi sancimla gittim ve yine hemen epidurali verdiler. Yine (Allah a sukur ) gayet rahat acisiz sancisiz bir dogum gerceklesti. Bence korkulacak bir durum yok. Isin uzmanini bulduktan sonra, tereyagindan kil cekme rahatliginda bir dogum gerceklesiyor..
Bende de bel agrisi vs olmadi. Ama bazi annelerde hamilelik sonrasi zaten kalacak olan bel agrisi, epidurale baglanabiliyor. Cunku epiduralin bununla bir ilgisi oldugunu sanmiyorum, eger oyle birsey olsaydi, neden bazilarina torpil gecsin ki.. ?? Herkeste boyle bir yan etkisi olmaliydi.

Senin icin de once hayirli bir hamilelik ve ardindan guzel bir dogum diliyorum..

Momof2cim tecrübeni paylaştığın için çok teşekkür ederim. umarım seninki gibi bir tecrübede ben yaşarım. hayırlısı bakalım... opuyorumnanaktan

benimde doğum martta bu güzel yazıları okuyunca içim rahatladı valla...bide benim ilk insanın ister istemez doğum korkuları oluyor ama ben buna rağmen normal epidural düşünüyorum hayırlısıyla inşallah...

Uranyumcum hepimiz için hayırlısı olsun :) :emir_bebek:

merhaba arkadaşlar bende epiduralle normal doğum yaptım ama benim doğum yaklaşınca verdikleri ilaç bitti ve bir dahada ilaç vermediler bunun içinde sancılarım tekrar şiddetli bir şekilde başladı doğumda da çok acı çektim bebek çıkarken makata kadar yırtmış çektiğim acı tarifsizdi artık doğumdan korkar oldum benim öğrenmek istediğim sizler doğum esnasında da mı ağrı çekmediniz bana bu uygulamayı mı yanlış yaptılar ilaç versek ıkınamazdınız dediler

merhaba arkadaşlar bende epiduralle normal doğum yaptım ama benim doğum yaklaşınca verdikleri ilaç bitti ve bir dahada ilaç vermediler bunun içinde sancılarım tekrar şiddetli bir şekilde başladı doğumda da çok acı çektim bebek çıkarken makata kadar yırtmış çektiğim acı tarifsizdi artık doğumdan korkar oldum benim öğrenmek istediğim sizler doğum esnasında da mı ağrı çekmediniz bana bu uygulamayı mı yanlış yaptılar ilaç versek ıkınamazdınız dediler

epidural anestezi ile acı hariç herşeyi hissediyorsun. ne zaman ıkınman gerektiğini, sancının ne zaman geldiğini. ben sahsen epiduralle hiç acısız sıkıntısız dogum yaptım. nst ye bağlı olarak dogum yaptım. doktor sancının geldiğini ekranda görüyordu bende zaten hisediyordum ve o anda ıkınıyordum. ıkınman gerktiğini hissetmemen mümkün değil. acı değil ama bir baskı oluyor. bebiş belli bir miktar dışarı çıktıktan sonra doktor seni uyarıyor tamam artık ıkınma diye. eger ıkınmaya devam edersen işte o zaman makatının yırtılma ihtimali varmış. kesin olacak diye bir şey yok ama durum bu şekilde. epiduralimiz bitti ilaç bitti olayı bana saçma geldi, ben doktor, hastane ve ekipman yetersizliği diye düşünüyorum. epidural için ek para ödeniyor, dogum sırasında bunu vermeyeceklerse ben ne anladım epiduralden. bir de epidural verseydik ıkınamazdınız diyen doktora ben şaştım doğrusu. burada pek cok epiduralli doğum yapan kadınların hikayeleri var açsın o doktor bunları okusun.

saol canım dediğin gibi herkesin dediğine bakmamak lazım herkezin vücudu ve doğumu farklı oluyor. :) nezih bey i duymuştum bakalım konuyo öncelikle kendi doktorumla konuşacağım bu hafta belli olacak... umarım seninki gibi bir doğumla oğluşuma kavuşurum...opuyorumnanaktan

kesınlıkle kımseyı dınleme sadece dr una guven derım bızım mılletımız abartmayı cok sever erkeklerın askerlık anıları kadınların ıse dogum bıtmek bılmez acılarrrrrrrrrrr sıkıldık artık hıcmı guzel gecıren yok evet kolay degıl elbet ama bosu bosuna uzulmeye gerek yok cunku oyle bı ankı senın dısında gelısı verıo zaten ben halaaaa kendımı hamıle hıssedıorum ınanırmısın nasıl korkutmussam kendımı yada korkutulmussam Allahım ınsallah benım dogumumdanda kolay bı dogum yasatır sana ınsallahhhhhhhh bebısıne sorunsuz bı sekılde kavusursun ne dıyelım tum hamıslerı bı nefeste kurtarsın rabbım :KK43::KK43:

Epidural doğumu bende başta çok istedim ama doktorum yaptırmayı kabul etmedi...anne hiçbişey hissetmediği için ıkınamıyor ve bebek sıkışıyor dedi.bütün yük bana ve bebeğe kalıyor dedi.ama bazı yerlerde epiduralle ilgili çok güzel yazılar okuyorum.bilemiyorum hangisi doğru!

anne ıkınacağı zamanı zaten ebenin talimatıyla yapıyor.Eğer bunu tavsiye etmeyen Dr.sezeryanı tavsiye ettiyse ondan önermemiştir.Çok uyuşmaya gelince;sezeryan olana normal doğum için verilen dozdan daha yüksek ilaç veriliyor.Bence epidurlyaptırmayı düşünenler bu yöntemi çok kullanan Dr.la görüşüp tercihlerini yapsınlar.Kolay doğumlar dilerim arkadaşlar:))

bende hamile kalırsam eğer normal epidural doğum istiyorum
bakalım hayırlısı
yorumlar bana cesaret verdi sağolun kkızlarrr a.s.

slm a arkadaşlar 16 haftamdayım normal istiyorum vede korkuyorum bu epidurali ilk duydum ist. anadolu yakasındayım acaba buralarda yapan varmı...
pahalı birşeymi yapan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim..

bende epidural normal istiyorum tabi bir aksilik olmazsa sancı başlamaz da zaman geçerse diye korkuyorum. umarım 40 haftayı geçmez

bende epidurallı normal doğum istiyorum.arkadaşların doğum öykülerini dinledikçe daha fazla istiyorum ama kafama takılan bir soru var.eğer doğumumuz hafta sonuna yada geceye denk gelirse anestezist hastanede olmayabiliyormuş diye duydum.arkadaşlar sizin doğumlarınız hafta içinemi geldi yada beni yanlışmı bilgilendirdiler?cevaplarınızı dört gözle bekliyorum.lütfen bilgilendirirmisiniz?CADIARZU

merhaba arkadaslar bakıyorumda bazı arkadaslar nede abartmıs epuduralı ben 40+2 gunlukken suyumun gelmeyıle hemen hastaneye gıtım acılmam malesef olmuyodu 23 sat hep ugrastılar doktorlar benım sancım hep belımde hısedıldı arkadaslar belımı kırıyolar gıbı aglıyodum zencı doktorum dayanamayıp epudural yapıcaz kabul edıyormusun dedı bende zaten ıstıyordum dedım ve dogumumun baslamasına 20 dakıka varken epuduralı taktılar bı anda sancı agrı gıtı belımde sogukluk hısedıyorum bı rahatlama ıkınmaya gelınce cok rahatlıkla ıkınıyo ınsan tabı bunyeye baglı dogumumdada amelıyata ıc temızlemedede hep epudural oldum kızlar ben memnunum sahsen kendı adıma bu arada londrada dogurdum aksam sat 9 da ozaman anestesı doktoru vardı

[İsviçre'de geliştirilen bir jel, kadınların korkulu rüyası olan doğum sancısını ortadan kaldırıyor.
Ameliyat izi olmayan ve bir günde normal hayatına dönen Şadiye Ulutürk, bir kız bebek dünyaya getirdi. Nefes adı verilen bebeğin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde beş yıldır yaşayan Şadiye Ulutürk (28), dört yıl önce evlendiğini ve 2,5 ay önce anne olduğunu söyledi. Anne olmanın dünyanın en güzel duygusu olduğunu anlatan Ulutürk, şöyle konuştu: "Açıkçası doğumdan korkuyordum. Özellikle dikişli olmasından, kesilip biçilmekten ve canımın acımasından korkuyordum. Ama Dr. Çiğdem hanımın kullandığı bir ilaç sayesinde inanılmaz kolay doğum yaptım ve dikişsiz oldu en güzel tarafı" dedi.

Doğumdan sonrasının da kolay olduğunu anlatan Ulutürk, şöyle konuştu: "Dikişli doğum yapan arkadaşlardan duyduğum şeyler doğum yaptıkları günden sonra oturamıyorlar, rahat hareket edemiyorlar, canlarının acıdığı olmuştu. Ama ben doğum yaptığım gün koltuğa oturdum ve çocuğumu emzirdim. hemde ocak 2011 haberi bu yawww

merhaba arkadaşlar
19 ocak'ta doğum yaptım. gece sancılandım tam 39. haftamdaydım. ilk doğumumdu ve epidural normal olmasına karar vermiştik. sancımı hissettiğimde kasılmalarım 3 dakikada 1e düşmüştü ve epey şiddetliydi. hastaneye gece 03.30 gibi gittim hemen yatışım yapıldı 04.00 gibi anestezi uzmanı geldi. sancılarımda 2 dakikada 1di. epidural yapılırken çok gerildim hareket edersem diye çünkü çok sık ve şiddetli kasılıyordum fakat sancı arasında yaptılar epidurali hiçbir şey hissetmedim harekette etmedim. muazzam bir olay. sancılarım bir anda kesildi geldiğini alt taraftaki basınçtan fark etdiyordum. ve epiduralin etkisi zamanla gittikçe basınç biraz daha fazla oluyordu doktorum korkmadoğum safhasında ben ıkın dedikçe ıkınacaksın diyordu. fahat büyük şanssızlık 2 dakika içerisinde bebeğin kalp atışları 140dan 60a düştü ve apar topar sezeryana alındım. kalp atışları düştükçe ağlıyordum. daha fazla gerilmemek için epiduralim olduğu halde sezeryana spinal anestezi ile devam ettiler. neyse ki bebek de ben de çok sağlıklıyız. hepsine katlanılıyor
yanlız epidural normali şiddetle tavsiye ederim. açıklığım hastanede 9 cm olmuştu fakat bebeğimi kaybetme riski sebebebiyle 2 saat içerisinde doğum yapabilecekken sezeryana girdim. normal doğumdan hele epidurallisinden hiç korkmayın bence

X