korunma yöntemlerini bıraktıktan nekadar süre sonra hamile kaldınız

magnilda

happy birthday to me
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2008
450
0
biz artık bebek istiyoruz ama benim okulum falan biraz bizi engelliyo bi ara düşündük hatta denedik ama sonra vazgeçtik
biz bi plan yapmak istiyoruz ama korunmayı bıraktıktan ne kadar sonra hamile kalırım onu kestiremiyorum aşağı yukarı cevaplarınız bekliyorum bide hangi yöntemle korunmuştunuz onlarıda belirtirseniz sevinirim
a.s.:nazar:a.s.

biz 1 yil kondomla korunduk. ben ilac filan kullanmadim. bi arkadasim evlendi 6 ay korundu. sonra birakti 2 ay sonra hamile kaldi. benim tek tüpüm yok ondan kalamiyorum. kisiden kisiye degisir. eger bi rahatsizligin yoksa normalde 1 yil 6 ay gibi bi sürede olur diolar.

doğum kontrol hapı kullandım 9 ay bırakalı 8 ay oldu bütün vücüt sistemimi değiştirdi 8 aydır hamile kalamadım dr başladım hayırlısı

doğum kontrol hapı kullandım 9 ay bırakalı 8 ay oldu bütün vücüt sistemimi değiştirdi 8 aydır hamile kalamadım dr başladım hayırlısı

canım hayırlısı olsun hakkında inşallah kısa sürede hayırlısıyla hamiş olursun sende:CüvCüv::CüvCüv:

Kişiden kişiye göre değişir.Hapı bırakır bırakmaz hamile kalan da var bir süre bekleyen de.Ama tavsiyem hap yerine başka bir yöntemi uygulaman,eğer bir sorunun yoksa...

Kişiden kişiye göre değişir.Hapı bırakır bırakmaz hamile kalan da var bir süre bekleyen de.Ama tavsiyem hap yerine başka bir yöntemi uygulaman,eğer bir sorunun yoksa...

hap yerine başka ne olabilirki kondom dışında ya o da aramızda hep orun oluyo eşimle şaştım kaldım gerçekten hapı sürekli kullanmıyorum mesele 3 ay kullanıyorum bırakıyorum bünyem alışmasın diye.. bu konuda bi orta yol bulamadık yani...a.s.

bende doğum kontrol hapı kullandım 1 yıla yakın ,hiç bir sorunum yok halen hamile kalamadım..arkadaşlarında dediği gibi bünyeden bünyeye değişiyor

elifcim sana önerim hap kullanma.hap kullananların çoğu sonradan hamile kalmakta sorun yaşıyolar
bırak eşin korunsun canım
ben hiç korunmadım .evlendikten 6 ay sonra hamile kaldım

elifcim sana önerim hap kullanma.hap kullananların çoğu sonradan hamile kalmakta sorun yaşıyolar
bırak eşin korunsun canım
ben hiç korunmadım .evlendikten 6 ay sonra hamile kaldım

en güzeli o sanırım.. bünyeyi hiç bozmamak lazım ama işte anlamıyo benim eşim gerçi niyeti bozmamak içimizi ferah tutmak lazım şimdi zaten sadece progestron hormonu içeren doğum kontrol hapları var ya onların zararları çok az diyor doktorlar geçenlerde gittim burada baştan sona kontrole doktor dedi çok sağlıklısın rahimin yumurtalıkların tüplerin herşey maşallah çok normal dedi hormon testlerine falan baktı bütün değerlerim normalmiş hatta dedi ovuluasyon gününe denk getirirsen hamile kalmaman için hiçbir sebep yok dedi bu süreçte sakin olmak lazım dedi yani olmazsa kalamazsam demek işleri zora sokar önce içini ferah tut allahtan hayırlısını dile dedi (bu da hamile kalmak isteyen tüm arkadaşlara bi doktor tavsiyesi)
zaten seneye bu zamanlarda düşünüyoruz bebek çalışmalarını :eek: o zaman tekrar giderim baştan sona kontrole
ama doğum kontrol hapına karşı uzmanla görüşünce çok da katı olmuyorum.. fisfisfis

bir ayı bulamdı hamile olduğumu öğrendim..hemde 10 ay hap kullanmamaın üstüne
kişiden kişiye çok değişiyo..
iyice istediğinizden emin olun önce derim...

bir ayı bulamdı hamile olduğumu öğrendim..hemde 10 ay hap kullanmamaın üstüne
kişiden kişiye çok değişiyo..
iyice istediğinizden emin olun önce derim...

canım maşallah allah sağlıcakla kavuştursun seni bebeğine inşallah

Ben yasmin doğum kontrol hapı kullandım bırakalı 4 ay oldu hala tık yok

canım olur inşallah senin de en kısa zaman da
ama yasmine hiç güvenim yok benim çok duydum ismini ama hiç gözüm tutmadı ama 4 ay daha erken canım ya endişelenme yani bence bu ay alacaksın müjdeyi içime doğdua.s.

meraba arkadaşlar.ben 8aylık evliyim.hap kullanmayı göze alamadığım için geri çekme yöntemiyle korunduk.sadece yumurlama dönemlerim doşında korunmadık.ve 8aydırda bi sorun yok.ama bununda zararlı olduğunu sölüyolar.rahim alışıp tembelleşiyormuş.yani hepsinde risk var.engüzeli dr kontrolünde bi yöntem kullanmak.ayrıca uzun bi süre kesin bebek istemiyorsanız geri çekme yöntemi çokta tedbirli değil.çünkü risk yüksek...

bızde 2008 hazıran dan beridir korunmuyoruz.bebiş olmuyoo 1 ay once doktora gıttım.
prolaktın hormonumun sınırda oldugunu o sebepten dolayı hamıle kalamadıgımı soyledı.
suan tedavı oluyorum.hatta bugun test yaptırcam.
ama doktorum dr.a gıtmekte gec kaldıgımı cunku benım yasımda bi bayanın
3 ayda hamıle kalması gerekıyormus normalde.aklınızda bulunsun kızlar.
bu arada yasım 25 oldu bugunn..

X