Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

YA HATUNLAR BENIM MERAKIM HALA GIDERILMEDI BIZIM EŞLERIMIZ NEDEN BU KADAR ANLAYIŞLI VE SABIRLI DAVRANIYORLAR BIR ANLAM VEREMIYORUM TABI BIZIM ACIMIZDAN IYI BASKI GORMUYORUZkaydirigubbakcemile2 BIDE KAFAM ÇOK KARISTI ILK NE YAPARAK TEDAVIME BASLAMALIYIM NEFES EGZERSIZIMI YA NAPACAM BEN ŞAŞIRDIM KALDIMkafamçokkarıştı HELPPPPPPPPPP PLEASSSSSlaelaelaelaelae

biz şanslı kadınlarız canım eşlerimiz bizi mal gibi sex obzesi gibi vajina gibi görmüyorlar. eşlerine öncelikle insan oldukları için değer veriyorlar. Bende bu kadar anlayış fazla derdim kesin beni aldatıyor bi şekilde kendini tamin ediyor derdim. her şeyin sonunda kıskançlık krizine girer ben vajinismusum diye bana böyle yapırsun dersim ama aslında düşündüğümde hatalı olan ben çıkıyordum genelde biraz aşağılık psikolojisi ile yaklaşıyoruz eşlerimize ilk zamanlar ve onların bize tavırlarını kendimize çok görüyoruz.
düşünsene aynı durumda eşin olsa ne bileyim ereksiyon sorunu olsa yada başka birşey sen hemen sırt mı çevirirdin. iyi kötü bir cinselliğiniz muhakkak vardır en azından o var daha farklı davranırsam ondan da olurum diye korkuyorlar birde.
çok karışık ve uzun oldu galiba umarım sen ne demek istediğimi anlarsın:)

zorlanıyorum deniz ileri geri yapamıyoruz sadece içime alabiliyorum içim gıdıklanıyor gibi oluyor huylanıyorum çıkarttırıyorum hemen nolcak bilmiyorum

hemen çıkarma ben ilk zamanlar popoma değiyor sanıyordum :) biraz bekleyince alışıyorsun ve kendi kendine minik hareketlerle devam et. korkma en zor aşama içeri almak.

canım bende denedim üstteykende çıkıyor.yapamıyorum.alta yatsam ondan korkuyorum kontrol bende olsun istiyorum off karışık anlıcğın napıcağmı hiç bilmiyorumm :kedi:

alttaykende kontol sende olabilir elinle kendin yerleştirmeyi dene bacaklarını eşinin beline dola belin havada kalıyor birşekilde istediğin an kendini çekebilirsin. ben hala kendim yerleştiriyorum penisi içeri. en zor kısmı içeri girmi sonrası en kolayı:)

BENCEDE ÇOK HAKLISIN BIDE BIZ ÇOCUK ISTEMIYORUZ ONUN ıÇıN Bı KORUNMA YONTEMI DIYE DUSUNUYOR BENIM EŞıM:ecrin_bebek BEN EŞıME KARSI KADINLIK GOREVLERIMI YERINE GETIREMEDIGIM ıÇıN KENDIMI EKSIK NOKSAK HISSEDIYORUM BU YUZDENDE EŞıMı KISKANIYORUM HERKESDEN GOZUMDEN BILE:eek:lmaz:GALIBA BU VAJI BENI PSIKOPATA BAĞLADI IYICElaelaelaelaelae ÇALIŞIYOM VAKTIM YOK TEDAVIYE NASIL BASLIYCAM NAPCAM KAFAM ÇOK KARISIKkafamçokkarıştı OFFFFFFFFF OFFFFFFFFFFF

CUMLETEN IYI GECELER ALLAH C.C. EN KISA ZAMANDA HAYIRLISI ILE DERDIMIZE DEVA VERIR ıNŞALLAH UÇAN KUŞDAN BıLE MEDET BEKLIYORUM:)))YA BIDE BU DERDINI KIMSELERE SOYLEYEMEYEN ARKADASLAR VAR BIZ YINE BURADA BISEYLER YAZIYOR V.S. ıLE ıÇıMıZı DÖKÜYORUZ RAHATLIYORUZ BEN BURDA YAZANLARI OKUDUKDAN SONRA ıNANIN RELAX TAKILIYOM SONUÇDA TEK DEĞıLıM BENıM GıBı BU ıLLET ıLE UĞRAŞAN HATUNLAR VAR YA NASILDA BU PıS ŞEY BENı BULDU ENTERESANNNN:1shok:ALLAH IM BU MÜBAREK GÜNLERDE ıNŞALLAH DUALARIMIZI KABUL EDERDE BU PıS ıĞRENÇ ıLLETTEN TAMAMEN KURTULURUZ ıNŞALLLAAAAHHHH ALLAH EŞLERıMıZDEN RAZI OLSUN BU KADAR ANLAYIŞ SEVGı SAYGI GÖSTERıYORLAR HıÇ EKSıLMESıN HEP ARTSIN SEVGıLERı AŞKLARI SAYGILARI HEP GÖZ BEBEKLERı OLALIM.....VAJıLı Bı HATUN OLARAK DUYGUSAL TAKILDIK BU AKŞAM ıÇıMDEN GEÇENLER BUNLAR YAZMAK ıSTEDıM:sm_cool:

canım anladığım kadarıyla konyadasın.eğer maddi durumun iyiyse sana nazlısöz terapiyi önerebilirim.betül hanım harika bir insan.dünya tatlısı ve çok iyi bir cinsel terapist.geçtiğimiz yıl herseyans 150 TL idi bu yıl ne kadar bilmiyorum ve en fazla 5-6 seyansta halledebilir diyordu.
kendini sıkma canım Allah(c.c.)emanet ol işallah sonuca ulaşman dileğiyle.

Arkadaşlar parmak egzersizlerinden korkmayın.Sonuçta yapan sizsiniz ne zaman sıkılırsanız ,istemezseniz, acırsa çekebilirsiniz kontrol sizde..Böyle düşünün...

Arkadaslar ben iki parmagimida icime ala biliyorum.bugün yeni bisey denedim sizlerle onu paylasayim.herzamanki gibi sicak suyumu kaynatip ayaklarima koydum.eldivenimin icine rimmelimi koydum üstüne bol bebek yagi ve gleit geli sürdüm ve hic aci hissedmeden icime aldim.kaydi gitti icime.DILATÖR yerine kullana bilirsiniz arkadaslar.önemli olan disaridan biseyi icine ala bilme piskolojisi.Herkese bol basarilarrrrrrrrrr

kızlar az önce yaptığım bişiyi hemen paylaşmak istiyorum sizlerle. sabhtan beri umutsuz umutsuz sitede yazılanları en başından beri okyup duruyordum biraz sonra dışarı çıkıcam nasılsa diyip boş boş bakıyodum dedimki çıkmadan bi deneyim. bu arada bi kaç kere yazmıştım ama hatırlamayanlar için tekrar yazıyım 1 yıllık evliyim 2 aydır yoğun şekilde vaji sorunuyla uraşıyorum pskiyatriste gittim parmak egzersizi verdi yapamadm pahalı doktorlardan birinin ilk seansına gittim başarılı olamadım falan filan. yani daha hiç bişi sokamadım içime.neyse ben bi deneyim dedim dr verdii dilatörle. ama çok kalın hayatta yapamam dedim sonra. tam vazgeçiyodum ki önemli olan bu hissi anlamak die kulak temzileme çubuğnu jelledim ayna karşısında yavaş yavaş kenarlara değdirmeden deliğe soktum önce çubuk düşmeden dursun die kastım sonra ittirdim ittirdim hobaaaaaa hepsi girdi 3 kere denedim ve eşimi aradım hahahhaaa.... belki size komik gelebilir ama oraya bişi girme hissine bile dayanamayan ben bişi soktum oraya... inşallah devamı gelir.. amam bu bile benim için bi başarı gerçekten... oranın bi boşluk olduğunu anlayabiliyorum şu an az da olsa:)

bende 8 aylık evliyim arkadaşlar ama ben de daha işilki yaşamadım eşimle sanki hiç yapamıycam gibi:KK43:

canım senle aynı şeyleri hissediyorum şuan. ama bunun %100 tedavi olan bi durum olduğu aklıma gelince rahatlıyorum ben bi de cem keçenin kitabını aldım bölüm bölüm okuyorum ama kitabın başında ne yazıyor biliyormusun? BİR KAÇINMA VE ERTELEME HASTALIĞI OLAN VAJİNUSMUS.. bunu sorguluyorum ben. burada okadar çok arkadaşamız varki üzerine gidip başaran ben onlardan cesaret alıyorum ayrıca saolsunlar hep destek veriyorlar. o yüzden önce üstüne gitmeye karar verelim tamaam mı sıkma canını yaparız. bak ben bi pamuklu çubuk soktum die nası gaza geldim:)))

canım senle aynı şeyleri hissediyorum şuan. ama bunun %100 tedavi olan bi durum olduğu aklıma gelince rahatlıyorum ben bi de cem keçenin kitabını aldım bölüm bölüm okuyorum ama kitabın başında ne yazıyor biliyormusun? BİR KAÇINMA VE ERTELEME HASTALIĞI OLAN VAJİNUSMUS.. bunu sorguluyorum ben. burada okadar çok arkadaşamız varki üzerine gidip başaran ben onlardan cesaret alıyorum ayrıca saolsunlar hep destek veriyorlar. o yüzden önce üstüne gitmeye karar verelim tamaam mı sıkma canını yaparız. bak ben bi pamuklu çubuk soktum die nası gaza geldim:)))[/Q

canım kitap nasıl bende alıp okumayı düşünüyorum.neler anlatıyo kitapta?

BİR KAÇINMA VE ERTELEME arkadaşlar gerçekten evet işin özü bu ben de 2 yıla yakın kaçtım üstüne düşmedim sonra kafaya bi koydum yapıcm diye egzersizdi cesaret di derken oldu..parmak yapan arkadaşlar çaok sevindim o ilki yaşadıktan sonra cesaret geliyo ve devamıda geliyo azmettikden sonra ilişki deneme aşamasındada oluyo...güzel haberler i nizi alıcaz inşallah

audery selam,
özelden mesajlarını okudum.Doktora gıtmemeye karar verdim.Burdaki arkadasları yanlıs etkilemek istemem.Anack bu hastalığın tamamen psıkolojık oldugunu unutmayalım yani bizler birbirlerımızle konusa konusa dıger arkadasların bu sorunu nasıl çözduklerını dınleye dınleye bu sorunu cok hızlı olmasada yavas yavas aşacagız.Diğer bayanlar bunu yapabılıyor ise bızde yapabılırız.Hepımızdekı sorun bana göre ilk önce cesaretsızlık korku ve panık ataklıktan kaynaklanıyor.ve en önemlısıde kendı anatomımızı cok ıyı tanıyor olmamamız.İnan ben evlenınceye kadar aynayı alıpta vaj bakmıs bır ınsan degıldım.Hep vaj iğne deliği kadar sanıyordum ne kadar cahilmişim.Evlendıkten sonra bu durumu yasamaya basladıktan sonra kendımı tanımaya basladım.3 yıllık evlıyım ve halen vajınısmusum.Ama kendımde cok ilerlemeler göruyorum.Bırde bu sıteye uye olduktan sonra bazı arkadaslar varki gercekten senı cok motıve edıyor.Bu sorunu olupta burda basarıya kavusturanlardan bahsedıyorum.Kesınlıkle bu sıtedekı mesajları takıp etmeyı bırakma ve mutlaka paylas.Sana tavsıyem parmak egzersızıne önce işaret parmagınla basla ve parmagına vazelin sür ınanılmaz kayganlastırıyor.sonra kendınde göruceksın gelısmeleri.

arkadaşlar bende ilk evlendiğimde bu sorunu yaşadım ama biz çok çabuk aştık darısı sizlere bu tamamen psikolojik bir olay kendinizi kasmayın eczanelerden uyuşturucu kremde alabilirsiniz faydası olabilir ama size önerim pozisyon değiştirmeniz üstte siz olun ve hakimiyet sizde olsun canınızın izin verdiği kadar bence inanın bir gecede halledeceksiniz ayrıca bu işe bir görevmiş gibi bakmayın tüm duygunuzu sevginizi katın..:lepi::içelim::hooray:Şeniz

audery selam,
özelden mesajlarını okudum.Doktora gıtmemeye karar verdim.Burdaki arkadasları yanlıs etkilemek istemem.Anack bu hastalığın tamamen psıkolojık oldugunu unutmayalım yani bizler birbirlerımızle konusa konusa dıger arkadasların bu sorunu nasıl çözduklerını dınleye dınleye bu sorunu cok hızlı olmasada yavas yavas aşacagız.Diğer bayanlar bunu yapabılıyor ise bızde yapabılırız.Hepımızdekı sorun bana göre ilk önce cesaretsızlık korku ve panık ataklıktan kaynaklanıyor.ve en önemlısıde kendı anatomımızı cok ıyı tanıyor olmamamız.İnan ben evlenınceye kadar aynayı alıpta vaj bakmıs bır ınsan degıldım.Hep vaj iğne deliği kadar sanıyordum ne kadar cahilmişim.Evlendıkten sonra bu durumu yasamaya basladıktan sonra kendımı tanımaya basladım.3 yıllık evlıyım ve halen vajınısmusum.Ama kendımde cok ilerlemeler göruyorum.Bırde bu sıteye uye olduktan sonra bazı arkadaslar varki gercekten senı cok motıve edıyor.Bu sorunu olupta burda basarıya kavusturanlardan bahsedıyorum.Kesınlıkle bu sıtedekı mesajları takıp etmeyı bırakma ve mutlaka paylas.Sana tavsıyem parmak egzersızıne önce işaret parmagınla basla ve parmagına vazelin sür ınanılmaz kayganlastırıyor.sonra kendınde göruceksın gelısmeleri.

İŞTE BUUUUU.....opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
zemuszemuszemuszemuszemuszemuszemuszemuszemuszemus

başarın yakın canım.. hep böyle olumlu düşün :dance:

Tebrikler arkadaşlar kendinize olan güveniniz gelmiş.Nerdeyse yarısını başarmış sayılırsınız.Vazgeçmeyin deneyin denedikçe inancınız daha da artacak.Kendinizi kasmamayı öğrenin parmakla beraber mutlaka kegel egzersizide yapın ki, neyi katığınızı hangi aşamada kasıldığınızı bilin.Nefes egsersizi ile beraber kasları açmanız çok kolay oluyor.Arkadaşlar diyor ya hani hafif ıkınarak ittirin işte o esnada nefesinizide veriyorsunuz.ınanın başaracaksınız...Umutla ve sevgiyle.....Başarılar

X