Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

arkadaşlar hastalığı yenmek için parmak egzersizine başlamaya karar veriyorrr.bense hala napsam bilmiyorum..parmak egzersizini yaptığımı düşünmek bile beni huzursuzlandırıyorr..offf ya biraz cesareeeettt... napıcam yaaaaa:.............

merhaba arkadaşlar, ben ilk ilişkiden hiç korkmamama rağmen malesef 6 ay boyunca uğraştım bu illetle. ama inanın insanın beyninde biten bir olay. olduktan sonra bumuymuş dedim. ama parmak egzersizleri ve mumun çok faydasını gördüm. insan rahatlıkla birşeylerin girdiğini anlayabildiğinde olay zaten çözülüyor. inşallah hepiniz en kısa zamanda yenersiniz.

arkadaşlar hastalığı yenmek için parmak egzersizine başlamaya karar veriyorrr.bense hala napsam bilmiyorum..parmak egzersizini yaptığımı düşünmek bile beni huzursuzlandırıyorr..offf ya biraz cesareeeettt... napıcam yaaaaa:.............
canımm sende yap..bi dene önce önyargılı davranma banada çok itici geldi önce günlerce cesaret edip yapamadım bi defa yap gerisi gelir bak..hadi şu an ev deysen müsaitsen hemen kalk git parmana kayganlaştırıcı bişeler sür dene sonra gel yaz

merhaba arkadaşlar bende vajinismusum malesef.Allah bu mübarek günün hatırına inşallah hepimizi bu dertten kurtarır. benim seize sorum dilatör kullanan varmı aranızda.ve varsa nerden temin edebilirim.bir türlü bulamadım..kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

merhaba arkadaşlar bende vajinismusum malesef.Allah bu mübarek günün hatırına inşallah hepimizi bu dertten kurtarır. benim seize sorum dilatör kullanan varmı aranızda.ve varsa nerden temin edebilirim.bir türlü bulamadım..kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
canım ben kullanmadım ama netten sipariş ediliyo yada ecza depolarına benzer biyer varya medical deniliyodu sanırım oralardan alınıyomuş öyle duydum

canımm sende yap..bi dene önce önyargılı davranma banada çok itici geldi önce günlerce cesaret edip yapamadım bi defa yap gerisi gelir bak..hadi şu an ev deysen müsaitsen hemen kalk git parmana kayganlaştırıcı bişeler sür dene sonra gel yaz

canım şuan işteyim.burda yazılanları hergün okuyorum.ve hergün diyorumki bugün deniyecem.ama eve gidip aynanın karşısına geçtiğimde yapamıyorum...bunu yapamadığım için kendimi çok çaresiz hissediyorum..doktora gitmeyi düşünüyodum ama anladımki o da sizin söylediklerinizi söyleyecek..

canım şuan işteyim.burda yazılanları hergün okuyorum.ve hergün diyorumki bugün deniyecem.ama eve gidip aynanın karşısına geçtiğimde yapamıyorum...bunu yapamadığım için kendimi çok çaresiz hissediyorum..doktora gitmeyi düşünüyodum ama anladımki o da sizin söylediklerinizi söyleyecek..
bak ayref bugün eve gidene kadar düşün herkes yaptı demek bu parmak egzersizinde bişe yokbend eyapıcam de.. gerçekten sadece parmak zaten senin parmağın..istersen ayna alma ister otur ister tv seyret ister uzan ister çömel istedin şekilde o anda kafanda başka şeyler düşün ve dene...yani her zaman yaptın bişeymiş gibi düşün kafanı başka yerlere ver o anda istersen tv aç sevdin bişeyi seyret..bakmak istemiyosan ayna alma sadece parmanı sok yavaş yavaş uzandın yerde...hadi bu akşam müsait olursan dene haberinizi bekliyorum..inan bak parmak egzersizi demek yolu yarılamak dmek

bak ayref bugün eve gidene kadar düşün herkes yaptı demek bu parmak egzersizinde bişe yokbend eyapıcam de.. gerçekten sadece parmak zaten senin parmağın..istersen ayna alma ister otur ister tv seyret ister uzan ister çömel istedin şekilde o anda kafanda başka şeyler düşün ve dene...yani her zaman yaptın bişeymiş gibi düşün kafanı başka yerlere ver o anda istersen tv aç sevdin bişeyi seyret..bakmak istemiyosan ayna alma sadece parmanı sok yavaş yavaş uzandın yerde...hadi bu akşam müsait olursan dene haberinizi bekliyorum..inan bak parmak egzersizi demek yolu yarılamak dmek

tamam canım bugün kesin denicemmmm..2 dakikada olsun yapıcam....yapıcam yapıcam yapıcammmmm:)

tamam canım bugün kesin denicemmmm..2 dakikada olsun yapıcam....yapıcam yapıcam yapıcammmmm:)

Evet ayref 2dk. olsa bile yap inan çok faydalı bende öyle saatelerce yarım saat falan yapmadım bazen 5 dk. bazen 6-7 dk.Ama inan onun üsresi bence önemli değil.Sen oraya bişey girebileceğini algıladığın an olay zaten çözülüyor .opuyorumnanaktan

denizcek arkadaşım teşekkürler ama nette araştırdım bir türlü bulamadım.2.parmağa geçtim şimdi dilatörle çalışmak istiyorum.kullanan varsa yardımcı olsun lütfeen.

ayfercim selam cem keçe'nin kitabını sormuşsun hemen anlatayım vajinin tarihçesi nedeni yöntemleri vs üzerinde duruyor örnek olaylarla anlatıyor. haa kesin şunu yapın geçer falan demiyor. burada anlatılan şeylerin aynısı aslında. vajeni tanıtyıyor ayna egzersizleri parmak egzersizleri eşli denemeleri resimlerle ve örneklerle anlatıyor. biz eşimle birlikte okuyoruz öle bi solukta okunmuyor tabi bölüm bölüm ilgimi çeken yerleri okuyorum internetten aldım 1 günde geldi 19 tl . bu illetten kurtulur kurtulmaz burada bi arkadaşa da hediye edicem inşallah.

hatice_ist; canım dilatör parmak egzersizini yapamayanlar için veriliyor sen dokunmaya korkmuyorsun ki bu nedenle ihtiyacın yok eş parmağına geçmeni tavsiye ederim.

audery selam,
özelden mesajlarını okudum.Doktora gıtmemeye karar verdim.Burdaki arkadasları yanlıs etkilemek istemem.Anack bu hastalığın tamamen psıkolojık oldugunu unutmayalım yani bizler birbirlerımızle konusa konusa dıger arkadasların bu sorunu nasıl çözduklerını dınleye dınleye bu sorunu cok hızlı olmasada yavas yavas aşacagız.Diğer bayanlar bunu yapabılıyor ise bızde yapabılırız.Hepımızdekı sorun bana göre ilk önce cesaretsızlık korku ve panık ataklıktan kaynaklanıyor.ve en önemlısıde kendı anatomımızı cok ıyı tanıyor olmamamız.İnan ben evlenınceye kadar aynayı alıpta vaj bakmıs bır ınsan degıldım.Hep vaj iğne deliği kadar sanıyordum ne kadar cahilmişim.Evlendıkten sonra bu durumu yasamaya basladıktan sonra kendımı tanımaya basladım.3 yıllık evlıyım ve halen vajınısmusum.Ama kendımde cok ilerlemeler göruyorum.Bırde bu sıteye uye olduktan sonra bazı arkadaslar varki gercekten senı cok motıve edıyor.Bu sorunu olupta burda basarıya kavusturanlardan bahsedıyorum.Kesınlıkle bu sıtedekı mesajları takıp etmeyı bırakma ve mutlaka paylas.Sana tavsıyem parmak egzersızıne önce işaret parmagınla basla ve parmagına vazelin sür ınanılmaz kayganlastırıyor.sonra kendınde göruceksın gelısmeleri.

canım benim saol desteğin için inşallah aşıcaz ben bugün bişiler denedim ya acaip motive oldum valla.. mutluyum yani devamı gelecek inşallah..

hadi kızlar pes etmek yok bu bir hastalık değil yolumuza çıkan küçük bir problem çözmek kendi elimizde çözümü biraz sabır biraz istek bu arada parmak egzersizlerini yaparken dik bir şekilde yerleştirmeye çalışmayın dar açılı bir pozisyonda olmalı parmağınız. vücuda dik duran parmak bir tehdit gibi algılanıyor.

alevsi dün gece eş parmağına geçtik ve yaptık eşimle.ama daha sonra acele edip hadi deneyelim ilişkiye girmeyi dedik.ama tabi sonu hüsran oldu kendimi çok kastım galiba moralim çok bozuk

alevsi dün gece eş parmağına geçtik ve yaptık eşimle.ama daha sonra acele edip hadi deneyelim ilişkiye girmeyi dedik.ama tabi sonu hüsran oldu kendimi çok kastım galiba moralim çok bozuk

canım benim ben sana ne dedim egzesizlerin tamamı bitene kadar bileşmeyi denemek yok henüz hazır değilsin ilk eş parmağından sonra olmaz çok acele etme lütfen eş parmağında makas hareketini 2-3 gün uygulaman lazm en az sonra birşleşmeyi deneyaceksin. ama bişiy kaybetmiş sayılmazsın. birleşmeyi deneden önce yaptığın egzersizi bikaç gün devam ettir.

alevsi;psikolojik olarak çöktüm canım ya.eşim moral verdi sağolsun ama ben yinede keşke denemeseydim diyorum.bugün ara vermeyi düşünüyorum egzersizlere.dilatörü almak istememin sebebide hani penis boyunda olanlar var onunla yaparsam belki psikolojik olarak rahatlarım.

tekrar soruyorum,önceki arada kaynadı. dilatör nedir,ne işe yarar.bir de makas hareketi nedir.hangi aşamada yapılıyor?
dilatör; egzersizde kullanmak için vajinaya yerleştirilen bir aparat yani bunların küçükten büyüğe boyları var.hani parmağını nasıl yerleştiriyorsun o da onun gibi birşey.tek farkı penis boyunda olanlarıda var.en azından vajina alışmışolur diye düşünüyorum ben.

X