Hidrosalpenks'in tüp bebek tedavilerine etkisi nedir?

Ekin merhaba..Öncelikle çok geçmiş olsun..Rahim filmi ile görülen tüpteki sorunundan bahsetmişssin..Benimde sorunum tüpteki sıvı birikimi idi..Benim doktorumun dediğine göre sıvı birikmiş ve şişmiş olan tüp bir daha asla eski haline dönemez.Fakat benimki ultrasonda görülecek hale gelmişti..Şunu unutma bu sorunu halletmezsen hamile kalma olasılığın çok düşüyor.Kalsan bile düşükle neticelenebiliyor.Ben laporoskopi oldum karın içi temizlendi,yapışıklıklar düzeltildi ve tüpüm bağlandı..Şimdi ilk tüp bebek denemem.6 gün sonra netice alacağım.Ama kafanı şu konuda rahat tut..Doktorum tüplerin bağlı olmasının tüpbebekte şansı arttırdığını söylüyor..Yani madem sağlıksız bir tüpe sahipsin engelleri ortadan kaldır ki bebeğine kavuşabilesin.Sadece sabret ve bekle canım.Birgün mutlaka gelecek o günler

çok saolun cvp werdiğiniz için çünkü kafam çok karışıktı ama dün baska bi doktora daha gittim emin olmak için oda aynı şeyi söledi 3 hafta sonra falan operasyon gerçekleşcek.senden çoookkk güzel haberler bekliorum umarım bebeğin şuan içinde onu öğreneceğin günü bekliodur.haberlerini bekliorum.tedavini nerde yaptırıosun.ben izmirdeyim irenbeye gidiorum...bide laparoskopiden ne kadar sonra tüp bebeğe basladın?

çok saolun cvp werdiğiniz için çünkü kafam çok karışıktı ama dün baska bi doktora daha gittim emin olmak için oda aynı şeyi söledi 3 hafta sonra falan operasyon gerçekleşcek.senden çoookkk güzel haberler bekliorum umarım bebeğin şuan içinde onu öğreneceğin günü bekliodur.haberlerini bekliorum.tedavini nerde yaptırıosun.ben izmirdeyim irenbeye gidiorum...bide laparoskopiden ne kadar sonra tüp bebeğe basladın?

Ekincim dün idrar testinde çift çizgi görüp kan testi yaptırdım çok şükür hamileymişim..Allah'ım tamamına erdirirse tabi..tedavim ankara'da başkent ünv de yapıldı.Ben laporoskopiden 1 buçuk ay sonra başladım..Netice de işte böyle bakalım hayırlısıyla..

Ekincim dün idrar testinde çift çizgi görüp kan testi yaptırdım çok şükür hamileymişim..Allah'ım tamamına erdirirse tabi..tedavim ankara'da başkent ünv de yapıldı.Ben laporoskopiden 1 buçuk ay sonra başladım..Netice de işte böyle bakalım hayırlısıyla..
ayyy çok güzel bi haber bu çok sewindim.işşallah bende böle haberler weririm size.senin ilk denememiydi bu?bide laparoskopiyi ücretlimi yaptırdın?benim gittiğim yer özel olduğundan baya uçuk fiatlardan bahsediolar merak ettim o yüzden.çok güzel sorunsuz bi hamilelik geçirip bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin allah.gerçekten çok ama çok sewindimm....

Son düzenleme:
ayyy çok güzel bi haber bu çok sewindim.işşallah bende böle haberler weririm size.senin ilk denememiydi bu?bide laparoskopiyi ücretlimi yaptırdın?benim gittiğim yer özel olduğundan baya uçuk fiatlardan bahsediolar merak ettim o yüzden.çok güzel sorunsuz bi hamilelik geçirip bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin allah.gerçekten çok ama çok sewindimm....

İnşallah canım..bende beklerim güzel haberlerini..Benim ikinci denememdi..İlkide tutmuştu ama hidrosalpenksin etkileri ile Kimyasal gebelik oldu.(Kese oluşmadan kürtaja gerek olmadan regl kanaması ile attı vücut) Sonrasında zaten laporoskopi oldum..Şimdi ikinci denemem ve çok şükür sonucum bu..İnşallah sağlıklıca devamı gelirse tabi.Laporoskopiyi ücretli yaptırdım canım..Maalesef bunlar biraz maliyetli tedaviler..Buda bizim sınavımız.Yapacak birşey yok..İhtiyacı olan herkesin yüzüne baksın inşallah Allah'ım isteyen herkesede versin inşallah ve herkes dileğine kavuşssun.

İnşallah canım..bende beklerim güzel haberlerini..Benim ikinci denememdi..İlkide tutmuştu ama hidrosalpenksin etkileri ile Kimyasal gebelik oldu.(Kese oluşmadan kürtaja gerek olmadan regl kanaması ile attı vücut) Sonrasında zaten laporoskopi oldum..Şimdi ikinci denemem ve çok şükür sonucum bu..İnşallah sağlıklıca devamı gelirse tabi.Laporoskopiyi ücretli yaptırdım canım..Maalesef bunlar biraz maliyetli tedaviler..Buda bizim sınavımız.Yapacak birşey yok..İhtiyacı olan herkesin yüzüne baksın inşallah Allah'ım isteyen herkesede versin inşallah ve herkes dileğine kavuşssun.
aman allah sağlıklı sıhatli kucağımıza almayı nasip etsin para gitsin hiç önemi yok.ben daha önce 2 kayıp yasadım zaten ikizlerimi kaybettim hemde 7 aylık doğum yaptım bu sefer umarım hamile kaldığımda yolunda gider herşey.laparoskopi için tam olarak ücret ne ödedin kusura bakma merakımdan soruyorum biz daha konusmadık doktorumla kafamda tahmini bişi olsun dedim gidince şok olmıyım bari:)

aman allah sağlıklı sıhatli kucağımıza almayı nasip etsin para gitsin hiç önemi yok.ben daha önce 2 kayıp yasadım zaten ikizlerimi kaybettim hemde 7 aylık doğum yaptım bu sefer umarım hamile kaldığımda yolunda gider herşey.laparoskopi için tam olarak ücret ne ödedin kusura bakma merakımdan soruyorum biz daha konusmadık doktorumla kafamda tahmini bişi olsun dedim gidince şok olmıyım bari:)

Canım ben çabuk unuturum..O yüzden şu anda net olarak ne kadar verdiğimizden tam emin değilim.2500 tl gibi bir rakam var aklımda akşam eşimle görüşür tekrar yazarım..Bu arada çok geçmiş olsun..Bu sefer yüzün gülsün inşallah..Çünkü 7 ay dediğinde içim sızladı..Çok zor olmalı.

Arkadaşlar merhaba, hsg rahim filmi çekildi çok zor şartlarda çok acılıymış, rapor sonucunda hidrosalpenks olabilir diye bir tanı kondu. Ameliyat dendi. Izmir de bu konuda tedavi olmuş arkadaşlar varsa doktor önerisinde bulunabilirler mi?

ben irenbeye gidiyorum canım doktorum aral özbal bende bu ay yaptırcam işşallah hayırlısı olur.sen nerde yaptırıosun tedavini yani ben çok memnunum doktorumdam..

Hidrosalpenksi olanlarin kesinlikle ameliyat olmalari gerekiyor, ben bunu gecen yil yasadim ve cok cok uzun zaman arastirdim..benim sag tupumde sorun var, digerinin saglam oldugunu soyledi doktorum..Amerikan hastanesi Cem Ayhan yapti ameliyatimi ve cok basariliydi, agrim bile cok az oldu..doktorum normal yollarla gebe kalabilecegimi soyledi ama denemeye firsatim olmadan bosandim maalesef..var mi acaba hic hidrosaplenksten tek tupunu aldirip da dogal yollarla hamile kalan?

ben de karar verdim lakaroskopi olmaya.daha önce rahim filminde biri kapalı çıkmıştı.sıvı olup olmadığını araştıracağım.iki negatif denemem oldu.hem de süper kalite 3 tane embriyo ile...benim doktorum da gerek yok dedi ama içim rahat değil...başkent de hulusi bey e gideceğim.

Kizlar son yaptigim arastirmaya gore anatolia tup bebek merkezinde tupleri tikayabiliyorlarmis.aldirmak gibi donusu olmayan birsey degilmis.istendigi zaman cikariliyormus.spiral gibi bisey yani.cok basit bi islemmis.hemen takip gonderiyorlarmis.iki uc ay sonra da tedaviye geciyorlarmis.aldirmaktan vasgectim ben de oraya gidecegim

banada hidrosalpenksi tanısı konuldu..

sağ kesin solada ameliyat esnasında bakılacak.

memorialde tedavi görüyorum..

daha sonrasındada tüp bebek deneyeceğim.

bu haldeyken tüp yapıldı.biokimyasal sonuçlandı.zaten bu da onun bir belirtisiymiş.

merhaba, benim soldaki tüpümde sıvı birikimi var deniliyor, zaman zaman su gibi boşlmalarda ouyor ki doktor olabilir sıvı birikip birikip zaman zaman akarak boşalabilir dedi,bu arada ultrasonda problem yok sadece hsg de görüldü sıvı birikimi, 5 6 doktora gittim, öncelikli laporoskopi deniyor, fakat önce tüp bebek yaptırırsan tutmazsa yine laporoskopi olması gerekiyor gibi konuştular.şöylede bişey var böylede gebe kalınabilir 100 % gibi yorumlar yapılamıyor zaten,yani laporoskopi olsanda tüp yaptırsanda kesin olacak diye bişey yok oranlar var sadece:/

kızlar belki size umut olur benim iki taraflı su birikintisi vardı ve sağ tüpüm tıkalıydı.tüplerimin bağlanması gerektiği söylendi laparaskopi oldum diğer şekilde tüp bebek tedavisi olursam bu birikintinin rahim içine akıp embriyoyu düşüreceği söylendi bir tane 22 aylık kızım var şimdi dondurulmuşlarla tekrar hamileyim yani değerim 125 çıktı pazartesi tektrar test yaptırıcam katlaması gerekiyor. Allah herkese hayırlısıyla evlat sahibi olmayı nasip etsin

Merhaba,
Tek tüpümde hafif hidrosalpinks le tüp bebek yaptırdım ve gebelik oluştu.Ama ne yazıkki 5 haftadan sonra ultrasonda 2 embriyonun gelişimini görmeye gittiğimizde haftasına göre gelişiminin geri olduğu tespit edildi, sonrasında gebelik testlerini tekrar edildi ve bebekler ölmüş olduğu dolayısıyla progestron vs kesildi 2 hafta sonra kendi kendine düşük oldu, daha sonra tekrar tüp bebek denedik dondurulmuşlarla bu sefer kimyasal gebelik oluştu,, merak ediyorum hidrosalpinks olanlardan tüpünü aldırmadan bebeğini kucağına alan kişi sayısı bu kadar az mı?ilgili sayfalardan taradığım kadarıyla bir yada 2 tane rastladım ama bu kadar az mı :KK43:yoksa yazmıyor mu başarılı olanlar..ameliyattan önce son bir tüple şansımı deneyeceğim:/

Kizlar son yaptigim arastirmaya gore anatolia tup bebek merkezinde tupleri tikayabiliyorlarmis.aldirmak gibi donusu olmayan birsey degilmis.istendigi zaman cikariliyormus.spiral gibi bisey yani.cok basit bi islemmis.hemen takip gonderiyorlarmis.iki uc ay sonra da tedaviye geciyorlarmis.aldirmaktan vasgectim ben de oraya gidecegim
Uzun zaman gecmis ama bana yardim edebilir misinz lütfen tuplerimin birinde hidrosalpinks var laparoskopi onerdi doktorum sizin cocugunuz olmus acaba herhangi bir tedavi yaptiniz mi tupunuz icin yani laparoskopi veya anotolia da sizin bahsettiginiz tıkama islemini yoksa hic birsey yaptirmadan mi hamile kaldiniz lutfen eger okursaniz bana yardim edin tecrubeleriniz dogrultusunda simdiden tesekkurler

Uzun zaman gecmis ama bana yardim edebilir misinz lütfen tuplerimin birinde hidrosalpinks var laparoskopi onerdi doktorum sizin cocugunuz olmus acaba herhangi bir tedavi yaptiniz mi tupunuz icin yani laparoskopi veya anotolia da sizin bahsettiginiz tıkama islemini yoksa hic birsey yaptirmadan mi hamile kaldiniz lutfen eger okursaniz bana yardim edin tecrubeleriniz dogrultusunda simdiden tesekkurler
Canım ben o yazıyı yazarken hamileymişim haberim yokmuş.adet olmayı bekliyordum işlem için ama bi türlü olmadım.iki aylık hamileymişim.kızım oldu ve ardından hemen tekrar hamile kaldım.iki yaş var aralarında.rabbim herkese nasip etsin ALLAH yeter ki ol desin herşeyin zamanı varmış.ankarada iseniz size doktorumu önerebilirim.çok iyi ve bilgili bi doktor.esat dört yolda serdar oral.fransa da infertilite uzmanlığı almış.gerçekçi bi doktor.neyse onu söyler.en azından bir muayne mutlaka yaptırmanızı tavsiye ederim.rabbim yardımcınız olsun.ben umudu kestiğim ay hamile kaldım.

Canım ben o yazıyı yazarken hamileymişim haberim yokmuş.adet olmayı bekliyordum işlem için ama bi türlü olmadım.iki aylık hamileymişim.kızım oldu ve ardından hemen tekrar hamile kaldım.iki yaş var aralarında.rabbim herkese nasip etsin ALLAH yeter ki ol desin herşeyin zamanı varmış.ankarada iseniz size doktorumu önerebilirim.çok iyi ve bilgili bi doktor.esat dört yolda serdar oral.fransa da infertilite uzmanlığı almış.gerçekçi bi doktor.neyse onu söyler.en azından bir muayne mutlaka yaptırmanızı tavsiye ederim.rabbim yardımcınız olsun.ben umudu kestiğim ay hamile kaldım.
Çok teşekkür ederim cevabınız icin trabzonda yasıyorum ptesi günü laparoskopi ameliyatını oldum megerse tuplerimin her ikiside açıkmış fakat bir kist ve yapısıklık varmıs doktor ameliyat esnasinda gormus ve acmıs umarım ameliyatla dogru kararı vermisimdir.Kayinvalidem ankarada yakinda ziyarate gidecegiz mutlaka onerdiginiz doktora bir muayane olacağım dilerim sizin gibi bizlerde pespese iki kuzucuk alıriz kucagimiza ve bu cektiklerimiz birer anı olarak kalır..Saglikli musmutlu omurleri olsun cocuklarinizin bizlere de dua ermeyi unutmayin

X