rahimdeki yara gebeliğe engelmidir

ebru1987

SeninleDoluRüyadanUyandım
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2008
2.571
18
37
kızlar bilgisi olan herkesten yardım rica ediyorum
yumurtlama dönemimdeyim ve bebek çalışmalarımız var ama pazar günü ilişkiden yaklaşık 7-8- saat kadar sonra çamaşırımda çok açık pembe açık kahve tonlarında bir leke gördüm ve dün ilişkinin hemen sonrasında da aynı lekeleri gördüm ama bu kez kahve g,bi değildi açık pembeydi bir kaç arkadaşım yara olabileceğini söylediler dr gitmedim ve gitmeyede kotkuyorum eger bu yaradan kaynaklanıyorsa ve gebeliğe engel bir durumu varsa o zaman gitmeyi düşünüyorum inş gebelige engel değildir kızlar yardım edin sizce nedir bu :çok üzgünüm::Saruboceq:

bide rahimde yara oldugunu nasıl anlarsınız acil cvp lütfen

canım benim her zaman olmuyodu dimi ilk defa oldu

Son düzenleme:
Rahim Ağzı Yarasının Belirtileri

Servisitin ilk belirtisi adet kanamasının bitişini takip eden dönemde ortaya çıkan vajinal akıntıdır. Diğer belirtiler arasında KASIKLARDA AĞRI, anormal vajinal kanama, kaşınma, vajinada yanma, ilişki esnasında ağrı(disparüni) , ilişki sonrasında kanama, idrar yaparken yanma ve bel ağrısı bulunabilir.

Hafif vakalarda herhangi bir bulgu olamayabilir ancak olay ilerledikçe kötü kokulu ve iltihabi bir akıntı ortaya çıkar.

Rahim ağzı yaraları sonucunda oluşan;Uzamış ve tedavi edilmemiş bir servisit mukus (serviks salgısı) yapısını kötüleştirerek spermlerin servikal kanala girişini bozabilir ve bu şekilde kısırlığa yol açabilir. Dolayısıyla tecrübeli ellerde tedavisi ile kısırlık problemi olan bireylerde kendiliğinden gebelikler oluşabilir.Bu amaçla,Kısırlık tedavisinin ilk aşaması serviks ve vajendeki enfeksiyonların düzgün şekilde giderilmesidir.Çünkü kısırlık nedenlerinden birisi de servikal faktör denilen rahim ağzı problemleridir.

Servisiti olan kadın gebe kalırsa da düşük ve erken doğum riskleri vardır. Ayrıca bu tür annelerden doğan bebeklerde doğum sonrası akciğer ve göz enfeksiyonları da normalden daha fazla görülür.

RAHİM AĞZI YARASINDAN NASIL KORUNABİLİRSİNİZ?

Servisitten korunmak ya da erken dönemde teşhis edilmesini sağlamak için bazı basit önlemler yeterlidir.

Çok emin olmadığınız kişiler ile ilişkiye girmeyin. Partnerinizde gonore belirtileri varsa hemen doktorunuzla görüşün. Şüpheli ilişkilerinizde prezervatif kullanın.

Vajinal akıntı varlığında muayene olmayı geciktirmeyin.
Herhangi bir şikayetiniz olmasa bile yılda bir kez jinekolojik muayeneden geçin ve mutlaka smear aldırın.

Kokulu tampon, deodorant, pudra gibi irritan maddeleri asla kullanmayın.

Vajen içini suyla veya sabunla kesinlikle yıkamayın. Çünkü o bölgenin doğal asidik bir ortamı vardır. O ortamın bozulması sizi enfeksiyonlar açısından riske atacaktır.

İç çamaşırlarınızı sık sık değiştirin ve sentetik olmayan pamukluları tercih edin.
Tuvalet sonrası temizliğinize dikkat edin. Her zaman önden arkaya doğru silin, arkadan öne değil.

ayyyy aman allahım benimkisi çok yeni olmalı çünkü akıntı kaşıntı falan filan yok bende bide geçen aydı sanırım yine yumurtlqama günümde bir kaç damla pembe renkli akıntı gelmişti sadece o başka zamanlarda olmuyor ya sadece yumurtlama günlerimde oluyor

bildiğim kadarıyla rahimde ilerlemiş enfeksiyon yaraya sebep olabiliyo ama stres yapma tatlım çünkü tedavisi var, bence vakit kaybetmeden bi dr a gitmende fayda var.bebeğe engel olacağını sanmıyorum ama hamileliğinde bu sebepten sorun yaşamamak için tedavi olman en iyisi bence

gülşahcım ben genital bölge temizleme jelleri var bilirsiniz marka vermek dorumu bilmiyorum S ile başlayanlardan kullanıyorum onun bir zararı olurmu peki zaten hiç bir zaman rahim içini yıkamam yaraya sebebiyet vetdiğini biliyortum

bildiğim kadarıyla rahimde ilerlemiş enfeksiyon yaraya sebep olabiliyo ama stres yapma tatlım çünkü tedavisi var, bence vakit kaybetmeden bi dr a gitmende fayda var.bebeğe engel olacağını sanmıyorum ama hamileliğinde bu sebepten sorun yaşamamak için tedavi olman en iyisi bence

Yumurtam büyümüşken çatlatma iğnemi oldum tutmazsa yara temizlemeye uğraşacakmışız çünkü engelmiş gebeliğe:1hug:

ebrucum tüy dökücü filan mı bahsettiğin be ce sen hiç vakit kaybetme dr git canım hem için rahatlar ayrıca sakın korkam dr öçü değil beni nasıl korkutmuşlardı hiç de bişi olmadı alttan muayaene etti ultrasondan baktı bişi yok dedi git tatlım bence

canım tüy dökücü değil ya temizleme jeli kullanıyorum da kporkuyorum ama ya korkudan ziyade utanıyorum nasıl muayene olurum kadın bile olsa nasıl açacam oaramı buramı ben

yaaa benim doktorum yaranın gebeliğe engel deil ama zorlaştırdığını söylemişti bide hamilelikte düşük riskini arttırıyomuş o yüzden en doğrusu bencede tedavi olmadan hamile kalmamak

kızlar bilgisi olan herkesten yardım rica ediyorum
yumurtlama dönemimdeyim ve bebek çalışmalarımız var ama pazar günü ilişkiden yaklaşık 7-8- saat kadar sonra çamaşırımda çok açık pembe açık kahve tonlarında bir leke gördüm ve dün ilişkinin hemen sonrasında da aynı lekeleri gördüm ama bu kez kahve g,bi değildi açık pembeydi bir kaç arkadaşım yara olabileceğini söylediler dr gitmedim ve gitmeyede kotkuyorum eger bu yaradan kaynaklanıyorsa ve gebeliğe engel bir durumu varsa o zaman gitmeyi düşünüyorum inş gebelige engel değildir kızlar yardım edin sizce nedir bu :çok üzgünüm::Saruboceq:

bende de yara vardı.benımde bıldgm eger yara ılerı durumdaysa dusuk veya hamıle kalamamaya sebep olabılıo.nıe korkuosun doktora gıtmekten.rahat ol.ben gıttım.aslında ben tamamen kontrol amaclı gıttgmde yara oldgunu ogrendm.tesadufen yanı.hemen yaktrdm.cok basıt bı ıslem.5 dk suruo veya surmuo.sımdı hamıleyım.yanı bence gecıktırmeden gıt bı doktora.sende herhangı bır yan etkıye sebep olmasa bıle nıye aklında suphe kalsınkı acaba yaradan dolayımı hamıle kalamıyrm dıye..gecmıs olsn cnmşutarafagitti

çanım yara yakımını biliyorum yara üzerine geldiği taktirde arın olmuyor ama çok körü bir koku yayılıyor :))) ben dr gitmekten utanıyorum

canım tüy dökücü değil ya temizleme jeli kullanıyorum da kporkuyorum ama ya korkudan ziyade utanıyorum nasıl muayene olurum kadın bile olsa nasıl açacam oaramı buramı ben

ebru şimdiden alış canım doğum yapınca yine oranı buranı açacan ya sorun varsa ve ilerlerse o zaman ne yapacan ben de ilk geçen yıl gittim mantar varmış fitil verdi kullandım hamiş kaldmıştım o zaman çok utanmıştım ama alışırsın güzelim :eek:klava:

benimde rahim ağzımda yaram var muayene sırasında farkettik öyle belirtim falanda hiç olmadı .

Bende de yara vardı ve hiç şikayetimde yoktu muayenede öğrendim.4 ay tedavi oldum donduruldu ve 6 ay sonrada hamile kaldım.Doktorum gebeliğe engel olmadığını ama bu durumda gebe kalmamın iyi olmayacağını söylemişti.Bence doktora gitmelisin belkide yaran yoktur boşuna kuruntu yapıyorsundur.

bilemiyorum ama inş yoktur adet olduktan sonra gideceğim hayırlısı olsun ama bişi demeden geçemeyeceğim dondurmanın iyi oladığını duymuştum yaktırlak daha iyiymiş

X