Plasenta previa

Ii demisin :)
Gittim uyuyan cocugu kaldirdim ilac icirmek icin. Ne sinir bozucu.
Oyle cins oldu ki. Dun buyuk kizi cikaracaktim selin uyursa. Babaya birakcaktim. Uyumadi. Bugun okula ben gotureyim uyumazsa dedim. Uyudu. Ilac saati gelmeden uyuyo bide.
o densizse bende altta kalmam canım lafımı esirgememki ..

ya ben bu ilaç olaylarını beceremiyorum ya zaten zar zor uyutuyorsun sonra kendi elinle kaldır ilaç içir hayde bidaha işkenceye başla :KK43:(

defnoşa zaman ayırmak zorlaştı değilmi bizdede aynı .. anne dans edelim diyo yorgunluktan kolumu kaldıramıyorumki :KK43:( allahtan benimki çok evcimen ya dışarıyı istemiyor fazla bide tutursa gidelim diye napcaz bilmiyorum .. bende oğlanın aksine gezenteyim yazın evden sürükleyip çıkartıyordum yani :))

o densizse bende altta kalmam canım lafımı esirgememki ..

ya ben bu ilaç olaylarını beceremiyorum ya zaten zar zor uyutuyorsun sonra kendi elinle kaldır ilaç içir hayde bidaha işkenceye başla :KK43:(

defnoşa zaman ayırmak zorlaştı değilmi bizdede aynı .. anne dans edelim diyo yorgunluktan kolumu kaldıramıyorumki :KK43:( allahtan benimki çok evcimen ya dışarıyı istemiyor fazla bide tutursa gidelim diye napcaz bilmiyorum .. bende oğlanın aksine gezenteyim yazın evden sürükleyip çıkartıyordum yani :))

Kusmasina tercih ediyoruz naapalim.
Hamileyken cok kipirdayamadim ya alisti biraz. Anasinifina da gidiyo hafta ici iyi de, hafta sonu sorun Cikariyo.
Marmara forumdur, carouseldir gidiyoduk onceden. Yazin havuza vs. Simdi ne mumkun.
Cok sıkıldım bende.

Ay sağolun kızlar, sezeryan hakkında iyi fikir verdiniz, bir halt bilmiyorum. Ahhhhh ahhhh, normal doğum.... :KK43: Kızım gece yine uyumadı, bütün gün uyuyor, gece ayakta, gündüz misafir, yardım eden yok, offffff offfff :KK43: Annem geçen hafta hastaneden çıktıktan sonra geldi 2 gün kaldı, onda da hastane çamaşırlarımı falan yıkadı o kadar, sonra gitti. Anne sen kızın başında bekle ben biraz uyuyayım dedim, o çamaşır derdinde, halbuki benim uyumaya ihtiyacım var. Geçen hafta pazar gününden beri (hastaneye yatışım) o kadar az uyudum ki, ameliyatın yorgunluğunu halen atamadım tabii ki.Kapı çaldı, yine misafir:)

canım benim ya ilk kez yaşıyorsun herşeyi ve daha kendini bile toparlayamadan yalnız kaldın.acemilik,yorgunluk,ameliyat ağrısı,emzirmeye alışmak,vs.........
annen bir hafta kalsaymış bari.böyle yalnız ve münasebetsiz zamanlarda nedense gelen pek çok olur.Allah kolaylık versin bitanem.
benim de uyuduğum hastanede kalmıştı.geçen bir yarım saat uyudum üç ay içinde.

fburak,asud canlarım kaç gündür misafir,gezme vs.derken buraya çok kısa uğrayıp çıktım.şimdi de kapı çaldı,misafirim geldi.öptüm hepinizi.

pepuke nerelerde acep?

Kusmasina tercih ediyoruz naapalim.
Hamileyken cok kipirdayamadim ya alisti biraz. Anasinifina da gidiyo hafta ici iyi de, hafta sonu sorun Cikariyo.
Marmara forumdur, carouseldir gidiyoduk onceden. Yazin havuza vs. Simdi ne mumkun.
Cok sıkıldım bende.

Valla bende bu nezle olayindan sonra fazla gezmeyi dusunmuyorum... Artik yaz gelsin tekirdaga kapak atmayi dusunuyorum kardesimin yanina.. biraz burda biraz orda yazi gecircem insallah..

Valla bende bu nezle olayindan sonra fazla gezmeyi dusunmuyorum... Artik yaz gelsin tekirdaga kapak atmayi dusunuyorum kardesimin yanina.. biraz burda biraz orda yazi gecircem insallah..

Ne doğru sasırdım. Defnede hep gezdim reflu disinda bi hastalik bilmedi. Reflu de 4-5 aylikken basladi. Selin de eve kapandim nezledir, oksuruktur, atestir... Buna sukur tabi ama sakinmamak lazim sanirsam. Donduruk bu bi gorsen. Kombiyi aciyorum defne terliyo, kapatiyorum selinin eli yuzu donuyor. Kalin giyiniyor bi de. Defne penyeyle dolaniyo. Iki tane zit. Biraz buyuyunce birbirlerini yer bunlar.
Sarelle yedim :18: gaz olacak simdi bu spam da. Dayanamadim yaaa.
Bu yaz ne yapip edip 2 tatil yapicam. Gecen yaz gidemedik tabi. Yattik kaldik. Defnem i havuzlar kesmedi. O halde havuza goturduom. Arnim burnumda, yuruyemiyorum. Ama oynayamadik, kesmedi. Bu yaz saglik problemi olmazsa tatile...2 hafta a annemin yazliga giderim. Zupper olur kizlar icin. Esime de subattan sonra is degistirmeyi yasakladim. Yoksa izni olma.
Bi de hala canim sigara istiyor. :KK14:

canım benim ya ilk kez yaşıyorsun herşeyi ve daha kendini bile toparlayamadan yalnız kaldın.acemilik,yorgunluk,ameliyat ağrısı,emzirmeye alışmak,vs.........
annen bir hafta kalsaymış bari.böyle yalnız ve münasebetsiz zamanlarda nedense gelen pek çok olur.Allah kolaylık versin bitanem.

fburak,asud canlarım kaç gündür misafir,gezme vs.derken buraya çok kısa uğrayıp çıktım.şimdi de kapı çaldı,misafirim geldi.öptüm hepinizi.

pepuke nerelerde acep?

Canim senin de misafir bitmiyor. Biraz kendinize bakin, dikkat edin. Haftada 1 misafir aliyorum, onu da hafta sonuna denk getiriyorum :KK70: sadece mevlud hafta ici oldu. Kahveye kabul ettim gerci :KK1:
Ayip bana yaa...

pepuke nerelerde acep?

Gerçekten zor oluyor ama kızıma baktıkça yorgunluğum gidiyor canımcığım. Senin durumun benden kötü, senin yanında benim yakınmaya hiç hakkım yok, hem zor bir ameliyat, hem sen de tek başınasın ve sürekli misafir, hem de tek çocuk değil, çooooooooooooook zor. Dün gözlerini şaşı yaptı edepsiz, bir korktum anlatamam :KK43: yeğenlerimde yapardı ama biraz daha büyükken. Hemen doktoru aradım, normal dedi. İlk çocuğum olduğunu anlamıştır herhalde :KK1: Bizim gazımız çok zor çıkıyor kızlar yaaaa, yeğen ve kuzenlerimin gazını hep ben çıkartırdım, kendi kızımınkini çıkartamıyorum, 1 saatten sonra 1 adet gaaak :) Kızımızı daha fazla kokutmayalım dedik ve dün ilk banyosunu yaptırdık, Allahtan fazla ağlamadı garibim, elimizde kobay gibi oldu :) Bugün de sağ gözü çapak içinde, hastane bir göz damlası vermişti Tobrex diye şimdi onu kullanacağım, geçer inşallah. Bu arada 5 günde 50 adet bebek bezi tüketmişiz:KK53:poklu kızım diyorum artık. Bugün yine misafir gelecek akşama,eşimin teyzesi, kayınvalidem de gelecek biz de kalacak, çünkü yarın gündüz diğer teyzesi gelecek,2 gün üst üste gidip gelme olmasın dedi. Yarın akşamdan sonra rahatlayıp dinlenme imkanım olur inşallah, çoooooook yorgunum. Bu arada kızımın vücudu çok kuru, doktor zeytinyağı sür dedi, şimdi sürekli zeytinyağı sürüyorumi pehlivan olacak benim kuzu :) :) Yaaa siz 2-3 çocukla nasıl idare ediyorsunuz kızlar, ben 1 tane ile 1 hafta da pelt oldum :KK52::KK52:Allah size kolaylık vere.

PEPUKEEEEEEE neredesin, çık dışarıya oynayalım :KK52::KK52::KK52::KK52:

Gerçekten zor oluyor ama kızıma baktıkça yorgunluğum gidiyor canımcığım. Senin durumun benden kötü, senin yanında benim yakınmaya hiç hakkım yok, hem zor bir ameliyat, hem sen de tek başınasın ve sürekli misafir, hem de tek çocuk değil, çooooooooooooook zor. Dün gözlerini şaşı yaptı edepsiz, bir korktum anlatamam :KK43: yeğenlerimde yapardı ama biraz daha büyükken. Hemen doktoru aradım, normal dedi. İlk çocuğum olduğunu anlamıştır herhalde :KK1: Bizim gazımız çok zor çıkıyor kızlar yaaaa, yeğen ve kuzenlerimin gazını hep ben çıkartırdım, kendi kızımınkini çıkartamıyorum, 1 saatten sonra 1 adet gaaak :) Kızımızı daha fazla kokutmayalım dedik ve dün ilk banyosunu yaptırdık, Allahtan fazla ağlamadı garibim, elimizde kobay gibi oldu :) Bugün de sağ gözü çapak içinde, hastane bir göz damlası vermişti Tobrex diye şimdi onu kullanacağım, geçer inşallah. Bu arada 5 günde 50 adet bebek bezi tüketmişiz:KK53:poklu kızım diyorum artık. Bugün yine misafir gelecek akşama,eşimin teyzesi, kayınvalidem de gelecek biz de kalacak, çünkü yarın gündüz diğer teyzesi gelecek,2 gün üst üste gidip gelme olmasın dedi. Yarın akşamdan sonra rahatlayıp dinlenme imkanım olur inşallah, çoooooook yorgunum. Bu arada kızımın vücudu çok kuru, doktor zeytinyağı sür dedi, şimdi sürekli zeytinyağı sürüyorumi pehlivan olacak benim kuzu :) :) Yaaa siz 2-3 çocukla nasıl idare ediyorsunuz kızlar, ben 1 tane ile 1 hafta da pelt oldum :KK52::KK52:Allah size kolaylık vere.

Basediyosunuz derken...cok da basarili oldugumu soyleyemiycem, kendi adima.

Mustela, bioderma turevi bi bebek yagi kullansana. Vicik vicik zor olur zeytinyag.
Kolay gelsin uslanmiycaksiniz siz :KK19:
Bende biraz cikardim bugun hava cok guzel. Sabah yedim nutellayi, gazladim cocugu. Zor ciktim.

O damla cok kullanilmiyo biliyorum canim. Tulbentle, kaynamis icme suyuyla silmeyi denesen canim once. Ya da goz icin olan fizyolojik serum.

Ne doğru sasırdım. Defnede hep gezdim reflu disinda bi hastalik bilmedi. Reflu de 4-5 aylikken basladi. Selin de eve kapandim nezledir, oksuruktur, atestir... Buna sukur tabi ama sakinmamak lazim sanirsam. Donduruk bu bi gorsen. Kombiyi aciyorum defne terliyo, kapatiyorum selinin eli yuzu donuyor. Kalin giyiniyor bi de. Defne penyeyle dolaniyo. Iki tane zit. Biraz buyuyunce birbirlerini yer bunlar.
Sarelle yedim :18: gaz olacak simdi bu spam da. Dayanamadim yaaa.
Bu yaz ne yapip edip 2 tatil yapicam. Gecen yaz gidemedik tabi. Yattik kaldik. Defnem i havuzlar kesmedi. O halde havuza goturduom. Arnim burnumda, yuruyemiyorum. Ama oynayamadik, kesmedi. Bu yaz saglik problemi olmazsa tatile...2 hafta a annemin yazliga giderim. Zupper olur kizlar icin. Esime de subattan sonra is degistirmeyi yasakladim. Yoksa izni olma.
Bi de hala canim sigara istiyor. :KK14:

valla canım bu kış çekelimde yaza bebişlerde toparlıyor baya hop oraya hop buraya.. sarelle gazmı yapıyor canım hiç bilmiyordum onu niye yapıyorki... nee sigaramıııı acı beber sürerim ağzına sakın içeyim deme :))

canım o gözler her yana kayabilir çok normal bu .. çok anlamsız bakabilirler şaşı şaşı bakabilirler:))

gaz için canım şunu d eneyebilirsin gayet rahatlatır .. yağ ile karnına saat yönünde hareketlerkle masaj yapıp sonra ellerini ısıtıp karnına koy..bunlardan sonrada sırt üstü yatarken bebeğinin bacaklarını karnına doğru bastır çek bastır bu şekilde bağırsakları harekete geçer canım pırt pırt bizim oğlan bu harekette salıyo gazı :))

ben sanırım bu tempoma alıştım gibi .. gece 4:30 da ayakta gezine gezine popoya pıtlaya pıtlaya zırrr zırr ağlaya ağlaya bişekild uyuttum .. benim oğluş ya uyur oda zorla uyuturum yada ağlar..susmuyor cırr cırr..
2 dr a gittim gazı yok kan tahlili idrar tahlili tüm batın usg akciğer filmi hepsi temiz bi sorunu yok .. nezleside geçti ama huysuz neyapacağımı şaşırıyorum ağlamasından .. büyük oğlum kolikliydi onun kolik saatleri tutardı en azından nasıl susacağını bilirdim .. saat 16:01 olduğunda dışarıya atmadıysak kendimizi saat 00:01 e kadar durmadan susmadan çatlayana kadar ağlardı.. o sorunu dışarı çıkıp sahilde gezerek çözüyordum .. buna neyapacağımı daha bulmuş değilim zaten gece gecede dışarıda çıkılmaz çıktıkta susmuyor zaten hiç bişey karetmiyor..

acaba diyorum başka bir dr a dahamı gitsem :KK43:( bu böyle giderse kaç gün daha dayanırım bu tempoya hiç bilmiyorum :KK43:(

allahtan abimiz sıkıntı çıkartmıyor canım ama işte bir dertte şuki gece uyuyamıyorum gündüzde abisi uyumama izin vermiyor .. şuan bir araba dayak yersin ya aynen o durumdayım...
inan bunlarda geçicek canım ama zaman lazım biraz yıpranıcaz haliyle kolay değil..

valla canım bu kış çekelimde yaza bebişlerde toparlıyor baya hop oraya hop buraya.. sarelle gazmı yapıyor canım hiç bilmiyordum onu niye yapıyorki... nee sigaramıııı acı beber sürerim ağzın
a sakın içeyim deme :))

once inanmiyodum da baktim herkesde oyle. nutellati yiyosun ardindan en fazla 3 saate vikcmvik. emmeden de durmuyo ki arada.
yaza bu kadar kusarsa evdeyim demektir.
sigarayi birakali 2 sene oldu ama ruyama giriyo walla.

Son düzenleme:

ah canım benim kıyamam.ilk bebek de zor bir dönem.insanın daha önce hiç deneyim sahibi olmadığı bir süreç.emzirmeye alışmak,gece uyanmak,yıkamaya çalışmak,..........daha bir çok şey.ve yeni doğum yapmanın yol açtığı bedenen ve psikolojik sıkıntılar.normal doğum yapanlar rahatlıyorlar ve bebeklerinin bakımına odaklanıyorlar.sezaryenli bir anne ağrısını sıkıntısını bir kenara bırakıp yeni doğmuş bir bebeğe bakma yükünü de alıyor.
benim ilk kızım çok kolay bir bebekdi.oğlumun gaz olayı çok şiddetliydi.bu miniğimin de gazı zor çıkıyor.bir süre kusmasın diye elleyemedim.şimdi de kıvranıp duruyor ağrıdan.bu gece de çok zor geçti.sabah o yorgunlukla erkenden kalkıp oğlumu okula gönderdim.

benim ilk 2 ay çok fenaydı.oğlumdan çok bunalmaya başlamıştım.akşama kadar onun döktüklerinitopluyordum.o okula başladı mihrimah yaramazlaştı.rahatlık yokmuş kısmetimde yani.
bugün abimizin okuluna gittik toplantıya.hava güzeldi kangurumuzu ilk kez kullandık.
ben de grip olacak gibiyim.dayanmaya çalışıyorum.

mersenneciğim o çapak göz pınarırın tam çalışmasından oluyor canım.benim oğlnda da bunda da oldu.zamanla geçiyor.

ben de banyodan sonra hep yağlıyorum pehlivanımı.:)

Allah güç kuvvet versin canım.normale döndüğün de kızınla keyfini çıkarırsınız.

once inanmiyodum da baktim herkesde oyle. nutellati yiyosun ardindan en fazla 3 saate vikcmvik. emmeden de durmuyo ki arada.
yaza bu kadar kusarsa evdeyim demektir.
sigarayi birakali 2 sene oldu ama ruyama giriyo walla.

hımm enteresan ben yemediğim için bilmiyorum valla öyleyse uzak durmakta fayda var.. inşallah geçer yaza reflüsü rahat rahat gezersin..

hımm enteresan ben yemediğim için bilmiyorum valla öyleyse uzak durmakta fayda var.. inşallah geçer yaza reflüsü rahat rahat gezersin..

Insallah hepsi saglikli olur canim. Cikolata, lahan, kabak bizde cokgaz yapiyo.
Sinirden sanirim kabartilar sonmustu gene costu.

Fburak kuzum ya bızım yeşil kaka hala gecmedı yarın dr a göturcem sumukumsu seyde var ıcınde kaka kokuyoda puf ınşalla bışey cıkmaz sende tecrube cok varmı bılgın cnm

Fburak kuzum ya bızım yeşil kaka hala gecmedı yarın dr a göturcem sumukumsu seyde var ıcınde kaka kokuyoda puf ınşalla bışey cıkmaz sende tecrube cok varmı bılgın cnm

Ates yoksa onemlı bısey cıkmaz bence. Usutmus olabilir. Enfeksiyon ates yapar. Rota beraberinde kusma yapar. Benim kizin genelde sumukumsu oluyor. Kac aylik bilmiyorum ama yesillik cok mu yogun. Doktora her zaman sormakta fayda var tabi. Ates kusma eslik etmezse ben pek goturmuyorum cocuklari. Gecmis olsun. Insallah onemli birsey degildir.

ates yoksa onemlı bısey cıkmaz bence. Usutmus olabilir. Enfeksiyon ates yapar. Rota beraberinde kusma yapar. Benim kizin genelde sumukumsu oluyor. Kac aylik bilmiyorum ama yesillik cok mu yogun. Doktora her zaman sormakta fayda var tabi. Ates kusma eslik etmezse ben pek goturmuyorum cocuklari. Gecmis olsun. ınsallah onemli birsey degildir.

cnm hanı usutme desem 10 gun hergun usutmuş olamam dıyorum
aras 40 gunluk gunde 6 kez bıldıgın yeşil yapıyo kusmaya gelınce uyanıkken cok emıyo ve kusma oluyo ama duzenlı 2 satte emdıyse kusmuyo ateşte yok ama neeten bıkac şey okudum evham yatım sanırım göturmeden raat edemıcem

ates yoksa onemlı bısey cıkmaz bence. Usutmus olabilir. Enfeksiyon ates yapar. Rota beraberinde kusma yapar. Benim kizin genelde sumukumsu oluyor. Kac aylik bilmiyorum ama yesillik cok mu yogun. Doktora her zaman sormakta fayda var tabi. Ates kusma eslik etmezse ben pek goturmuyorum cocuklari. Gecmis olsun. ınsallah onemli birsey degildir.

aras 40 gunluk gunde 6 kez bıldıgın yeşil yapıyo kusmaya gelınce uyanıkken cok emıyo ve kusma oluyo ama duzenlı 2 satte emdıyse kusmuyo ateşte yok ama neeten bıkac şey okudum evham yatım sanırım göturmeden raat edemıcem

Benimki de 7-8 gundur nezle. Biraz once banyoya soktum. kaynar suyu acik biraktim nemlensin diye. bi koseye okaliptus koydum saniyodum :26: oyle ucmusum ki. burnunu acabildigim kadar. oncesinde serum da sıktim burnuna. sinir oluyorum artik.tam acamadim. Usutuyolar ya da disardan gelen birinden kapiveriyo,ar hemen. Kimseye vermem ama baba da abla da disardan geliyo. Kacarimiz yok bizim maalesef.
Netten okuduklarimiz bizi de hasta ediyo zaten, en kotusu var hep. En guzeli doktora goturmek tabi. Ilk 3 ay cok onemli. Bagisiklik sistemleri 3 ay sonra toparliyomus vs. Ama sen yine de icini ferah tut. Fiskirma tarzi kusma ve atesle tehlikeli. Keyfi iyiyse emiyorsa daha da rahat ol. Bizimkiler reflu, hastaligi da ayirdedemiyoruz. Doktora hemen girme ihtimalin varsa, kakali bezini posete koy yaninda gotur. 1 saat tahlil yapiliabiliyor. Tahlil isterse hemen verirsin. Sonra beklersin yapmaz. Benim buyuk cok ugrastirirdi. Doktorumuz da uzakta.

Benimki de 7-8 gundur nezle. Biraz once banyoya soktum. kaynar suyu acik biraktim nemlensin diye. bi koseye okaliptus koydum saniyodum :26: oyle ucmusum ki. burnunu acabildigim kadar. oncesinde serum da sıktim burnuna. sinir oluyorum artik.tam acamadim. Usutuyolar ya da disardan gelen birinden kapiveriyo,ar hemen. Kimseye vermem ama baba da abla da disardan geliyo. Kacarimiz yok bizim maalesef.
Netten okuduklarimiz bizi de hasta ediyo zaten, en kotusu var hep. En guzeli doktora goturmek tabi. Ilk 3 ay cok onemli. Bagisiklik sistemleri 3 ay sonra toparliyomus vs. Ama sen yine de icini ferah tut. Fiskirma tarzi kusma ve atesle tehlikeli. Keyfi iyiyse emiyorsa daha da rahat ol. Bizimkiler reflu, hastaligi da ayirdedemiyoruz. Doktora hemen girme ihtimalin varsa, kakali bezini posete koy yaninda gotur. 1 saat tahlil yapiliabiliyor. Tahlil isterse hemen verirsin. Sonra beklersin yapmaz. Benim buyuk cok ugrastirirdi. Doktorumuz da uzakta.

cn ya huyumuz kurusun ta yarım saatte dr sectık bıde sıraydı bılmemneydı zor olur sanırım
bakalım beklıcezmı oralarda cnm ya puffff
dedgın gıbbı nette cok guzel yorumlarda var cok can sıkıcıda tabı ben emen en kötuyu hesap edıyorum
ay kusma cok zr benım kızım 9 ay kustu fışkırma tarzı halı koltuk sılmekten erınd Allah kolaylı versın arkadaşım ya
arasında burunu tıkanooyo arada acıyorum ama daha c ok gecelerı baş gösterıyo

X