Plasenta previa

canım gittinizmi dr'a merakettim valla.. benim tek bildiğim yeşil kaka üşütmeden oluyor .. en iyisini sana dr söyler canım bencede git kakadan tahlil ver..
inşallah bişeyi yoktur olsa emin ol huysuzluk yapar..

cnm benım ya sorma bu 2.cocukta evhamlımı oldum ne
dr amcamıza gıttık dr amcamız arasa aras annen anlaşılan senın yeşil kakaya taktı dedı
yeşil kaka asude ve senunde dedıgın gıbı
kusma ateş huysuzluk ve kg almama yoksa cok normalmışkg de 5600 oldugunda oda ortadan kalktı
yanı anne sutu alan bebegınkakası her renk olabılırmış
ama sızı rahatlatak adına kaka tahlılı ıstıcem dedı neyse evde zırt pırt kaka yapan aras tabı orda uzun sure yapmadı sonra eve geldık 1 saat sonra yaptı babamız paketı ucurdu hemen
ama saat gec oldu artık yarın öğrnıcem sonucu bzden haberler böyle yanı bakalım yarın ne cıkıcak

Merhabalar, ben bu başlığa previa diye geldim ama ne güzel ki siz bebeklerinizi kucağınıza almışsınız, sütten uykusuzluktan bahsediyorsunuz. Darısı başıma inşallah. Ben 15 haftalık hamileyim. İlk gebeliğim. 2 gün önce aşırı kanamayla hastaneye gittim ve parsiyel previa olduğumu öğrendim. Şuanda tuvalet harici kalkmıyorum. Kalkarsam yine ufak ufak kanama oluyor. Doktorum 6. Ay civarı düzelebilir dedi ama internette okuduklarımdan çok korktum. Anne bebek ölümlerine neden olabilir yazıyor. Bebeğime birşey olursa diye çok korkuyorum. İnşallah bana da sizin gibi kucağıma almak, emzirip gazını çıkarmak nasip olur.

Merhabalar, ben bu başlığa previa diye geldim ama ne güzel ki siz bebeklerinizi kucağınıza almışsınız, sütten uykusuzluktan bahsediyorsunuz. Darısı başıma inşallah. Ben 15 haftalık hamileyim. İlk gebeliğim. 2 gün önce aşırı kanamayla hastaneye gittim ve parsiyel previa olduğumu öğrendim. Şuanda tuvalet harici kalkmıyorum. Kalkarsam yine ufak ufak kanama oluyor. Doktorum 6. Ay civarı düzelebilir dedi ama internette okuduklarımdan çok korktum. Anne bebek ölümlerine neden olabilir yazıyor. Bebeğime birşey olursa diye çok korkuyorum. İnşallah bana da sizin gibi kucağıma almak, emzirip gazını çıkarmak nasip olur.

merhaba canım hoşgeldin aramıza.seni çok çok iyi anladığımızı bil canım.hepimiz aynı korkularla son ana kadar gittik.yaşadıklarımdan öğrendiğim bilinçli olmak ve bu konuda en iyi dr.bulmak.önlemini alıp,dikkatli davranırsan hayırlısıyla sen de bebeğini kucağına alırsın.hangi şehirdesin canım?
netteki her bilgi doğru değil.ve özellikle bilgi kirliliği çok.ben de o okuduğum şeyler yüzünden ne stresli,korkulu aylar yaşadım.Allah'a emanet devam ettik gittiği yere kadar canım.

Son düzenleme:
Merhaba canım,mesajın moral verdi valla.ağlayıp zırlayıp duruyorum benle ilgilenen yok.hamileyken eşim çok ilgiliydi şimdi halim nicedir sormuyor bile.daha yaralarım iyileşmedi mutfağı toplamama iş yapıp yorulmama ses çıkarmıyor.canı bebeği sevmek istediğinde alıp seviyor sonra bırakıyor.gece boyunca ben ilgileniyorum yalnızım.gece uykusu diye bişey yok.eymen çok gazlı habire ıkınıyor.ilaç fayda etmiyor napsam bilemedim.ben hala toparlanamadım fiziken.ruhen daha beterim,hamilelikte yaşadıklarım beni çok yıpratmış hep şükrediyorum ama şimdi çıkıyor acısı.daha alışamadım bebekle yaşamaya.çok seviyorum üzerine titriyorum ama alışamadım.kendimi çok yalnız hissediyorum.hep ağlamak istiyorum.inşallah bir an önce atlatırım.herşeye rağmen o kadar tatlıki alıp tekrar içime sokasım geliyor canım oğlum benim.hiç beslenemiyorum da yemek yapamıyorum.kahvaltı bile hazırlamak içimden gelmiyor.annem yanımda değil kızkardeşim de pek yemek yapamaz makarna falan o kadar.yani yapar da aslında, gece ben uyuyamadığım için saat on gibi bebeği alıyor ben süt sağıp veriyorum,uyumaya gidiyorum derken saat öğleyi geçiyor kız da yoruluyor akşamı getirmiş oluyoruz.öyle yani.gecem gündüzüm birbirine girdi.hepimiz aynıyız sanırım....

aynen benim yaşadıklarım canım.ben de hatırlarsan bbahsetmiştim eşimin tavırlarından.onlar normale döndüler bizim de döndüğümüzü sanıyorlar.o kadar psikolojik sıkıntının ardından zorlu bir ameliyatın iyileşme sürecini bile atlatamamışken bebek,ev,yemekle boğuştuğumuzu göremiyorlar.en korktukları ameliyattı o bittiğine göre gerisi anneye kalıyor.hepsinin üstesinden gelir diye düşünüyorlar.ben de çok ağlamaklı,bunalımlı zamanlar geçirdim.biz henüz o hamilelelik travmasını atlatamadık.üzerimizde büyük bir yük olarak kaldı.atmak için zaman ve şartlarımız da yok maalesef.günde bir saat bile normal hayatın içinde olabilsek daha kolay geçecek.ben kaç ay sonra normal hissettim kendimi.
şimdi çıkmam lazım,arkadaşa gideceğim.devam ederim sonra tatlım.geçiyor ve geçecek hepsi.güzel günler yakın sana da.

bir ablamız var,işte de beraberdik.ev almıştı ona gittik.arkadaşlar dört gözle işe dönmemi bekliyor ama bir 3 ayım daha olsa diye iç geçiriyorum.bugün bir bakıcı adayı görüşmem var.dua edin hayırlı biri kısmet olsun.benim minik ağlıyor.bugün 10 kez kaldırdı beni netten.

cnm benım ya sorma bu 2.cocukta evhamlımı oldum ne
dr amcamıza gıttık dr amcamız arasa aras annen anlaşılan senın yeşil kakaya taktı dedı
yeşil kaka asude ve senunde dedıgın gıbı
kusma ateş huysuzluk ve kg almama yoksa cok normalmışkg de 5600 oldugunda oda ortadan kalktı
yanı anne sutu alan bebegınkakası her renk olabılırmış
ama sızı rahatlatak adına kaka tahlılı ıstıcem dedı neyse evde zırt pırt kaka yapan aras tabı orda uzun sure yapmadı sonra eve geldık 1 saat sonra yaptı babamız paketı ucurdu hemen
ama saat gec oldu artık yarın öğrnıcem sonucu bzden haberler böyle yanı bakalım yarın ne cıkıcak

canım tahlili yaptırdıysan için rahat olsun en azından bişeyi yok normal dersin .. zaten bişeyi olsa okadar gündür bi taraftan sinyal verirdi .. benim de anne sütü alıyor sadece ama hep sap sarı büyüktede öyleydi hiç yeşil kaka görmedim ilk kakası hariç .. o yüzden tabi normalmi değilmi bilemiyorum dr normal demişse normaldir elbette..

zaten bi huzursuzluk bi ateşte yoktu eminim bişeyde yoktur..

sonucu yaz canım bizede merakederiz..

merhaba hoş geldin ... hiç korkma bende senin haftanda aynı tanıyla bunalıma girip buldum burayı...

dr bana bebek büyüdükçe yukarı çıkacagına inanıyorum dedi... 20. haftama kadar hep yattım .. benim kanamam 5. haftamdan itibaren hep vardı...
20 li haftalarımda doppler de plesentam yukarı çıkmıştı sonra dr da baktı evet dedi yukarı çıkmış dedii
haftan daha çok erken meraketme yukarı çıkar ...

inşallah sende sağ salim bizler gibi bebeğini kucaklarsın..

bir ablamız var,işte de beraberdik.ev almıştı ona gittik.arkadaşlar dört gözle işe dönmemi bekliyor ama bir 3 ayım daha olsa diye iç geçiriyorum.bugün bir bakıcı adayı görüşmem var.dua edin hayırlı biri kısmet olsun.benim minik ağlıyor.bugün 10 kez kaldırdı beni netten.

inşallah gönlüne göre bir bakıcı bulursun en azından için rahat eder...

inşallah gönlüne göre bir bakıcı bulursun en azından için rahat eder...

amin canım sen nasılsın?eymen paşa hala çok yoruyor mu annesini?

dün kontrole gittik.dönüşte işimin önünden geçtiğimiz için arkadaşlarıma uğradık.hepsini özlemişim ama evden sonra iş ortamı itici geldi.:KK43:

gaz,süt olayımızın yerini emzirmeye nasıl gelirim,kim bakar aldı.bir aydır da kilo vermeye çalışıyorum.malum eski kıyafetlerimin içine girmem zor.spor da yapıyordum ama bir haftadır canım da istemiyor,zaman da bulmaya çalışmıyorum.stres oldu bana.
benim ameliyat sonrası en çok endişelendiğim şey eskisi gibi egzersizlerimi yapabilmekdi.hocam yaparsın demişti ama yine de tereddütlüydüm.çok şükür hepsi geçti.Allah ateş hocamla karşılaştırdı bizi.hem doktor olarak hem de insani özellikleri mükemmel bir insan.Allah uzun ömür versin.

Merhaba dağcı ve fburak, sıcak karşılamanız için teşekkür ederim. Bugün kontrole gittim ve kızım olacağını öğrendim. Ben beylikdüzündeyim. Medicana internationala gidiyorum. Çok pozitif bir doktorum vR. Bugün ultrAson esnasında kaslımalarım başladı. Plasentam bi anda şişti ve bebeğim içeride çok küçük bi alanda kıvrılıp kaldı. Kanamalarım azaldı doktorum kasılmayı da durdurursak rahatız diyor. Magnezyum ve kalsiyum verdi. Doğal kas gevşeticiymiş. Ayrıca progestana devam. Perinatolog da muayene etti ve bebeğin sağlıklı olduğunu söyledi. Siz de içimi rahatlattınız :) inşallH 20. Haftada herşey düzelecek :) daha umutluyum artık.

amin canım sen nasılsın?eymen paşa hala çok yoruyor mu annesini?

dün kontrole gittik.dönüşte işimin önünden geçtiğimiz için arkadaşlarıma uğradık.hepsini özlemişim ama evden sonra iş ortamı itici geldi.:KK43:

gaz,süt olayımızın yerini emzirmeye nasıl gelirim,kim bakar aldı.bir aydır da kilo vermeye çalışıyorum.malum eski kıyafetlerimin içine girmem zor.spor da yapıyordum ama bir haftadır canım da istemiyor,zaman da bulmaya çalışmıyorum.stres oldu bana.
benim ameliyat sonrası en çok endişelendiğim şey eskisi gibi egzersizlerimi yapabilmekdi.hocam yaparsın demişti ama yine de tereddütlüydüm.çok şükür hepsi geçti.Allah ateş hocamla karşılaştırdı bizi.hem doktor olarak hem de insani özellikleri mükemmel bir insan.Allah uzun ömür versin.
canım valla ben nasılım sorusunun cevabını adettendir iyim diyerek cevaplayayım. en erken gece 3 te uyuyan bir yaramazım var nasıl iyi olayım ya her gece her gece .. eşim desen hiç uğraşmıyor iki ağladımı ben susturamıyourm diyor hoş bende susturamıyorum ağlayınca çok cazgır:KK43:

bebeğin kontrolümüydü seninmi canım ?

bende valla kendi dr'umdan öyle memnunum ondan oğluma adını verdim zaten rabbim herkezi iyilerle karşılaştırsın ...
senin işin zor canım işe dönmek çok zor olacak senin için ama şartlar mecburen öyle gerektiriyorsa yapacak bişey yok alışacaksın alin mahkum ...
ben ilk oğlum olduktan sonra işi gücü bıraktım bi tercih yapmam gerekiyordu ya oğlumu ya işi gücü bırakacaktım sanırım oğlan ağır bastı .. ben bırakıp gitme cesaretini gösteremedim galiba.. bende çalışsam hayat standartlarımız yüksek olurdu şimdi kendi yağımızda kavruluyoruz :)) ama mutluyuzda bu şekliyle.. ilerde bakalım kısmet bi büyüsünlerde ozaman bakalım düşünürüm çalışmayı falan :)

Merhaba dağcı ve fburak, sıcak karşılamanız için teşekkür ederim. Bugün kontrole gittim ve kızım olacağını öğrendim. Ben beylikdüzündeyim. Medicana internationala gidiyorum. Çok pozitif bir doktorum vR. Bugün ultrAson esnasında kaslımalarım başladı. Plasentam bi anda şişti ve bebeğim içeride çok küçük bi alanda kıvrılıp kaldı. Kanamalarım azaldı doktorum kasılmayı da durdurursak rahatız diyor. Magnezyum ve kalsiyum verdi. Doğal kas gevşeticiymiş. Ayrıca progestana devam. Perinatolog da muayene etti ve bebeğin sağlıklı olduğunu söyledi. Siz de içimi rahatlattınız :) inşallH 20. Haftada herşey düzelecek :) daha umutluyum artık.

rica ederim moral olabildiysek ne mutlu bize.. kızın olcakmış ne güzel inşallah sağ salim sağlıcakla kucaklamak nasip olur...
previa olayında kasılmalar kanamayı başlatıyor o yüzden kasılmaman lazım .. demekki perensesin erken gelmeye niyetleniyor...neyseki kasılmaların ilaçlarla durdurulacak .. mutlaka bol sıvı tüketip istirahat etmen lazım ..

Evet canım ya doktorum da bugün bu çocuk yata yata büyüyecek. Hep yat dedi. Eğer 20. Haftada yukarı çıkmazsa premature doğma ihtimali yüksekmiş. 32. Haftaya kadar tutabilirsek iyi olur dedi. Ben inanıyorum. Benim kızım başaracak :) Allah herkese evladını sağlıkla kucağına almayı ve büyütmeyi nasip etsin :)

Evet canım ya doktorum da bugün bu çocuk yata yata büyüyecek. Hep yat dedi. Eğer 20. Haftada yukarı çıkmazsa premature doğma ihtimali yüksekmiş. 32. Haftaya kadar tutabilirsek iyi olur dedi. Ben inanıyorum. Benim kızım başaracak :) Allah herkese evladını sağlıkla kucağına almayı ve büyütmeyi nasip etsin :)

Doktorlar hep en kotuyu soyluyor. 35 diyip 32 de olursa vs. diye korkuyor. 32 yi de gecersin. Ne kanamalilar 35 den sonra dogurdu. Sen kendine dikkat et. Benim kanamam 18 de kesilmisti galiba. 37 de dogurdum.20 den sonra da cikabilir bu arada. Insallah sen de saglikla kucagina alacaksin.

senin hastanede doğum yapan bir arkadaşımız vardı burda canım.çoğu arkadaşımız yattı,dikkat etti.kasılma ve kanama için ilaçlar aldı.dr.iyi olduğuna göre sorun yok.demek plesanta şişiyormuş.benim kızım da içime sığamamıştı bir türlü.diğer hamileliklerime göre sığmıyor gibi rahatsız ediyordu beni.34. bitince doğdu zaten.

anneler hisseder canım.ben de çok kötü bir psikolojiyle gitmeme rağmen hissediyordum

canım valla ben nasılım sorusunun cevabını adettendir iyim diyerek cevaplayayım. en erken gece 3 te uyuyan bir yaramazım var nasıl iyi olayım ya her gece her gece .. eşim desen hiç uğraşmıyor iki ağladımı ben susturamıyourm diyor hoş bende susturamıyorum ağlayınca çok cazgır:KK43:

bende valla kendi dr'umdan öyle memnunum ondan oğluma adını verdim zaten rabbim herkezi iyilerle karşılaştırsın ...
senin işin zor canım işe dönmek çok zor olacak senin için ama şartlar mecburen öyle gerektiriyorsa yapacak bişey yok alışacaksın alin mahkum ...
ben ilk oğlum olduktan sonra işi gücü bıraktım bi tercih yapmam gerekiyordu ya oğlumu ya işi gücü bırakacaktım sanırım oğlan ağır bastı .. ben bırakıp gitme cesaretini gösteremedim galiba.. bende çalışsam hayat standartlarımız yüksek olurdu şimdi kendi yağımızda kavruluyoruz :)) ama mutluyuzda bu şekliyle.. ilerde bakalım kısmet bi büyüsünlerde ozaman bakalım düşünürüm çalışmayı falan :)

evet canım 3 ay kontrolü.aşımız yoktu.
ben de ilk hamileliğimde işi bırakmıştım.oğlum doğmadan bir yıl evvel hiç hesapta yokken iş hayatında buldum kendimi.Allahtan işim yakın.oğlum çok rahat büyüdü.darısı miniğime.

rica ederim moral olabildiysek ne mutlu bize.. kızın olcakmış ne güzel inşallah sağ salim sağlıcakla kucaklamak nasip olur...
previa olayında kasılmalar kanamayı başlatıyor o yüzden kasılmaman lazım .. demekki perensesin erken gelmeye niyetleniyor...neyseki kasılmaların ilaçlarla durdurulacak .. mutlaka bol sıvı tüketip istirahat etmen lazım ..

Benim de Marjinal PP 16 gün hastanede kaldım yeni çıktım..
Sen doğum yapmışsın herhalde.. Doğumda sıkıntı oldu mu? Rahmin yerinde duruyor mu bana alabiliriz dediler.

Daha erken uyusalar olmaz ki. Onlar neyle ugrasiyo ki. Bebe sussa ihtiyac mi olur ki. Aglarken yardim etmeleri gerekiyo. Ama nerde.. Biraz daha kiZdirsa calisicam gene. Gorecek o zaman. Bi gece sen bi gece ben bakarim diycem. Ah bi cesaret ecebilsem birakmaya. Buyugu daha yeni anneme gonderebiliyorum kalmaya. Ilk iki gidisinde agladim, sanki uzaga yolladim. Selini desen doktora gidemedim 1-2 saat birakip. Biraz buyusun donucem diyorum sonra haksizlik yaparim diyorum. Defne de donmedim ise cok kusuyodu, kendim baktim. Simdi bu da kusuyo bunu nasil birakayim.ama cok sıkıldım evde.

Merhaba,ben de medicanaya gidiyordum burcu hanıma.hatta kanamam olunca 8 gün hastanede yattım.hemşirelerden ortamdan çok memnun kaldım.burcu hanım yapılacak en iyi tedaviyi yaptı bana sağolsun.ama ameliyattan her bahsedişte beni çok korkutuyordu.yok kanlar foşur foşur akar şöyle olur böyle olur falan.zaten ben evvelden previa ile ilgili herşeyi bildiğim için onun gibi çömez bir doktora ameliyat olma niyetinde değildim.buradaki dağcı arkadaşım sayesinde ateş karateke hocayı buldum ve 23 gün önce ameliyatımı ona oldum.iyiki de olmuşum muhteşem bir seçim.burcu hanım kendi ağzıyla medicananın böyle ameliyatlar konusunda yetersiz kalabileceğini gecenin bir saatinde yada hafta sonunda kanamayla geldiğimde doğumumu medicanada yapamayacaklarını ve beni devlet hastanesine sevkedeceğini açıkça söyledi.canım sana ciddi tavsiyem rutin kontrollerine medicanaya git ama mutlaka ama mutlaka ameliyatını imkanın varsa ateş hocaya yaptır.previa ameliyatlarını türkiyede doğrudüzgün yapan çok az dr var.tabi eğer tam previaysan.benim plasenta rahim ağzını tam kapatmakla beraber plasenta rahmime yapışmış hatta mesaneye de ilerlemişti yani durumum ciddiydi.genelde doktorlar bu previa dendimi kaçıyorlar çünkü bilgisizler.ateş hoca hem kadın doğumcu hem de onkoloji cerrahı.previa ameliyatının kanser ameliyatı gibi çok dikkatle yapılması gerektiğini,hastayı kanatmamak gerektiğini söyler.burcu hanıma kalsa kesin aşırı kanar yoğun bakıma girerdim.zaten bebeği de 34.haftada almak istiyordu.mehtap hanımla beraber deneme yanılma yöntemiyle beni helak edeceklerdi.çünkü onlar genellikle rutin doğumlar yaptırıyorlar.previa komplike bir durum.bu kadar uzatmamın sebebi bu konuda fazlaca şey yaşadım ve gördüm canım arkadaşlar bilir buradaki en deneyimli previalı benim, uzun hikaye.sorun olursa cevaplarım canım.inşallah plasentan çıkar da sorunsuz mutlu mesut doğumunu zamanında yaparsın.ama sen şimdiden her türlü önlemini al gerisi Allaha kalmış...

Benim de Marjinal PP 16 gün hastanede kaldım yeni çıktım..
Sen doğum yapmışsın herhalde.. Doğumda sıkıntı oldu mu? Rahmin yerinde duruyor mu bana alabiliriz dediler.

Canım çoğu gitmiş azı kalmış sık dişini.marjinal previada çok korkma bişey olmaz inşallah.marjinalde rahmi almaktan söz eden dr bence işini iyi bilmiyordur.doğumda sıkıntı da olmaz.burada marjinalle hatta totalisle bile güzel güzel doğuran var.sen bir 3-4 hafta daha uslu uslu yat iş güç sakın yapma.en önemli zamanlar.bebek için ciğer geliştirici iğne oldunmu?olsan iyi olur erken doğuma karşı.ve nstye girdinmi?kasılmalar ne alemde?kasılma olmaması lazım.kasılma kanamayı getirir.ben kasılma için nidilat ve magnezyum kullanıyordum.36. Haftaya kadar ite kaka ilerledik.37 ye gelmeyi planlıyorduk ama gece ani bir kanamayla doğuma gittim.inşallah sen 38e kadar gelirsin...

canım tahlili yaptırdıysan için rahat olsun en azından bişeyi yok normal dersin .. zaten bişeyi olsa okadar gündür bi taraftan sinyal verirdi .. benim de anne sütü alıyor sadece ama hep sap sarı büyüktede öyleydi hiç yeşil kaka görmedim ilk kakası hariç .. o yüzden tabi normalmi değilmi bilemiyorum dr normal demişse normaldir elbette..

zaten bi huzursuzluk bi ateşte yoktu eminim bişeyde yoktur..

sonucu yaz canım bizede merakederiz..

cnm benım sabah sonucu aldık cok sukur temız cıktı nerdeyse 2 hafta yeşil kaka yapan aras efendı bugun ıkı kere sarı kaka yaptı
ya teyzesı benım oğlum meger dr a gırmek ıstermış bızde haberler böle

X