Bel fıtığı olduğu halde hamile olan,yada olmak isteyen arkadaşlar,burayaa.

Ben sizi cok iyi anliyorum.Bende de bel fitigi baslangici var.bazilari hamileliginde cok zorlanacaksin falan diyorar sanki ben akil edemiyormusum gibi:sinifsinif:Ben de onlara zaten oyle cok merakli olmadigimi soyluyorum hamilelige.Benden cok onlari derdi tutuyor sanki.Burda bir arkadas da cani tatli demis ya sadece agriyi ceken bilir diyorum ve baskasinin acisini bilmeden konusmamalari gerektigini sadace saygi duymalari gerektigini dusunuyorum.gecmis olsun size de.

Bende de bel fitigi baslangici var henuz hamile degilim veya olursam beni neler bekler tam net bilemiyorum.Ama bence herkeste farkli zorluklar olabilir bunyeye gore degisebilir.Kiminden duydugum aksine agrilarinin hamileyken azaldigi ve hatta gectigi yonunde de oldu. Bence kimse digerinin bel fitigi konusunda derecesi yonunde yorum yapamaz, cunku agriyi ve zorluklarini anca ceken bilir:eek:lmaz:

bana zamanında ahkam kesen (hiçbir omurga rahatsızlığı olmayan ve henüz hamile olmayan) arkadaşlar, hamilelik sürecinde, o zaman olmasa da çocuk doğduktan sonra büyüdükçe-ağırlaştıkça bana sırt-bel ağrılarından yakınmaya başladıklarında "pardon, ne dedin cnm?" diyorum ve hepsi anlıyor zamanında ettikleri lafları. " e, nerden bilelim, tamam yaa..." diyorlar. kaldı ki fıtık sorunları yok bu arkadaşlarımın.

canım bendede bel fıtığı var ve yaklaşık 10 senedir bu sorunu yaşıyorum 6 yaşında bi kızım var gebeliğim tabiki normal gebelere göre sorunlu daha doğrusu ağrılı geçti ve şuan ikinci bebeğime 29 haftalık hamileyim öyle çok büyük sorunlarda yaşamıyorum gebe değilkende sorunlarım vardı çok fazla iş yaparsam inanılmaz ağrılaım oluyodu şuan fark eden tek şey eskiye nazaran daha az iş yapınca aynı ağrıları yaşıyorum yani bnce bel fıtığı hamileliğe engel değil.daha dikkatli davranırsın ve inan allah sarbını veriyo bu arada normal doğum yaptım doğum sonrası arılar iki katına çıkıyo ama inan evlat o kadar tatlıki onda dayanılıyo

Bendede yaklasik 10 senedir bel fitigi var, doktor platin koyabiliriz ameliyat edip diski degistirecegiz dedi, ama birkac sene sonra bakalim ozaman agrilar dahada artar ise ozaman bakariz dedi. Ayrica fitigi alsak bile agrilarin gecmeyebilir dedi, bende agri gecmeme ihtimali daha buyuk ise neden ameliyat olayimki? Neyse bu konusma 2009 yili sonunda olmustu.

Yaklasik 5 senedirde hamile kalmayi deniyorum, sonunda oldu ve su anda hamileyim. Hamileligin cok fazla ileride olmamasina ragmen bel agrilarim cok fazla, genelde yatiyorum mumkun oldugunca, evde hicbir is yapmiyorum (ki bu hamile kalmadanda ayni sekilde idi, ev isleri yaptigimda 2 gun ayaga kalkamiyordum). Yani ayni bel sorunlari hamileliktede devam ediyor su anda, bir degisiklik yok.

Hamilelik dahada ilerlediginde sanirim daha fazla agri olma ihtimali cok yuksek, bilmiyorum normal dogum yapabilirmiyim, ancak zaman ile ogrenilebilinir.

Sonuc olarak, hamileligim su anda hamile olmadigim zaman ile cok fazla farki yok, bel agrilari acisindan, belki biraz daha fazla. Ama agrilarin iki kati olacagini dahi bilse idim, yinede cocuk icin deger diyorum.

Ayrica daha fazla sorunlarimda var, hamilelik sekeride cikti ustune, ama yinede, bebegim icin deger :)

Sadece insallah dogum sonrasinda cok buyuk sorun yasamam. Cocugumu kaldiramamak gibi mesela.

Hamilelik ilerledikce ben bilgi veririm durumumdan :)

Eger cocuk istiyorsaniz gercekten, herseye deger

Selam, ben de geçen hafta doktora gittiğimde bel fıtığı başlangıç dedi, iğne ve ağrı kesici yazdı. iğnesini daha yaptıramadım, hemşire yok. 2 senelik evliyim, çocuk istiyorum, 3-6 ay içinde hamile kalmayı düşünüyorum, okuduklarıma göre ağrılar devam edecekmiş, doktorum ise tedavi ol, iyileş ondan sonra düşün çocuğu dedi. Tedavisi ve iyileşmesi uzun sürer mi acaba? Hamile kalsam zorluk çeker miyim bilemiyorum.

Arkadaşlar, kimse bu bölüme bir şey yazmıyor mu artık?
Bugün tekrardan bir başka Beyin ve Sinir Cerrahı doktoruna gittim. Bel fıtığı başlangıç dedi o da. MRa yolladı. Adet gecikmesi yaşadığım için bugün gebelik testi yaptım ve sonuç pozitif çıktı. Dolayısıyla MR'a da gidemecem. Eğer gerçekten hamileysem bel fıtığı başlangıcı ile çok zorlanır mıyım, ama bildiğim kadarıyla bel fıtığının kesin bir tedavisi yokmuş, doktorlar ya ameliyat ya da ağrı kesici öneriyorlar. Bel fıtığım geçsin öyle çocuk olsun dersek çok mu geç kalırız? Kafam çok karıştı. Pozitif olmak zorundayım. Sizde yaşadıklarınızı paylaşırsanız iyi olurdu...

bende bel fıtığından ameliyat oldum 6 ay sonra bebeğime hamıle kaldımm 9 ay hiç bı sorunla karşılaşmadan gayet güzel bi hamılelık geçirdim ALLAHıma şükür.kımseye muhtaç olmadan hemde evımın işinide yaptım gezmektende kalmadım.şimdi oğlum 2 yasında çokda haraketlı bı çocuk 2.yi düşünüyorum artık hatta bebeğimi normal doğumla yaptım herkes hayret etti :nazar::nazar::nazar:

bende bel fıtığından ameliyat oldum 6 ay sonra bebeğime hamıle kaldımm 9 ay hiç bı sorunla karşılaşmadan gayet güzel bi hamılelık geçirdim ALLAHıma şükür.kımseye muhtaç olmadan hemde evımın işinide yaptım gezmektende kalmadım.şimdi oğlum 2 yasında çokda haraketlı bı çocuk 2.yi düşünüyorum artık hatta bebeğimi normal doğumla yaptım herkes hayret etti :nazar::nazar::nazar:

Çok sevindim adınıza, inşAllah iknici bebeğinizi de sağlıkla elinize alırsınız. Ben yukarıdaki mesajı yazdıktan sonra yeni gelişmeler oldu, hamileyim 1 aylık, bel fıtığı başlangıcı diye çok meraklandım, telaşlandım, tekrar doktora gitmeye karar verdim, özel bel fıtığı merkezine gittim, muayene oldum, ve sonuç bel fıtığı değil, kas romatizması çıktı. doktor ilaçsız iğne tedavisi uyguladı ve şu anda Allah'a şükür ağrılarım geçti. Nasıl da sevindim anlatamam, her doktor doktorluk yapamıyor buna ikinci kez şahit oldum. Hele devlet hastanesinde çalışan doktorlar bence sırf maaş için gidip geliyorlar işlerine. Doktorun her dediğine de inanmayın lütfen, ben 8aydır bel fıtığı diye nice sinirlerim gitti, gereksiz ilaçlar kullandım. Hem maddi hem manevi yoruldum. Ama sonucu çok şükür iyi oldu. Şimdi anne olmaya hazırlanıyorum. :KK24:

merhaba anneler
ben 35 haftalık hamileyim ve bel fıtığım var fıtığı olupta normal doğum yapan arkadaşlar sonuç nasıl? :KK43:((( Kararsız kaldım sezeryan ,normal doğum

merhaba bu foruma yazdığımdan dolayı evet bendede bel fıtığı var kızımın doğumundan sonra ortaya çıktı ben bir bebek daha istiyorum fakat nasıl çünkü iki bacağımdada ağrılar var önce ameliyat sonramı bebek diye düşünüyorum ama allah bilir ama canımı çok sıkıyorum bu konuda allah sonumuzu hayır etsin

arkadaşlar ben bu konuyu açtıktan 2 aysonra hamile kaldım ve gerçekten belimden hiçbir şikayetim olmadı karnım iyice büyüyünce bile belim sorun yaratmadı hamile kaldığımda ayaklarımdaki uyuşmalar geçmemişti bile ama beni rahatsız etmiyordu .inşallah sizlerinde sorunsuz geçer arkadaşlar şuan 2 buçuk yaşında bir kızım :emir_bebek:var arada kalçamda sancılar oluyor bacaklarımda uyuşmalar geçmedi ama çok rahatsız etmiyor beni .

slm arkadaslar bende 11 haftalık hamileyım ama bel fıtıgım benı çok kotu yaptı yerımden kalkamıyorum 25 gun oldu ne yapacagımı bılemıyorum çok buyuk agrılarım var sabahlara kadar agırıyor.benım gıbı olan var mı varsa ne yaptı lutfen yardımcı olun bana. doktoruım bana agrı kesıcı bırde melhem verdı ama korkuyorum kullanmaya bırsey olur mu bebegıme dıye...

bende de fıtık var arkadaşlar.şu an 25 haftalık hamileyim.tabiiki oturup kalkmak,yatakta dönmek ,yol yürümek vb. zor oluyor ama dayanılmaz bir ağrı değil.hareketlerimi kısıtlandığı için kilo proplmi çıkıyor.fizik tedavi doktorumdan egzersi istedim,verdi.doğum sonra fizik tedaviyi tekrara almamı söyledi.doğum doktorum şu an için normal doğumun sorun olmadığını söyledi tabii son zamanda belli olur ama büyük ihtimal fıtığın büyümemesi ve zarar görmemek adına sezeryan oluruz.olsun bebeğimiz sağlılı olsunda katlanırız...

selam arkadaşlar. benim de ameliyatlık derecesinde bel fıtığım vardı. ameliyat olmadım. şu an 13 haftalık hamileyim. allah ın takdiri mi diyeyim bilemedim. belim hamile kalmadan önce daha çok ağrıyordu sanırım hareketlerime dikkat ediyor olmam nedeniyle şu an bir sorun yaşamıyorum. sadece çok yorulduğumda eskiden olduğu gibi bacağıma vuruyor ağrısı ama dinlenince geçiyor. göbişim ve bebişim büyüyünce nasıl olur bilmiyorum umarım bu kadarla kalır :)

arkadaşlar bende 2 yerde bel fıtıgım var...en son ki rahatsızlıgımda yataga düştüm ve hala toparlanamadım...agrılarım bacaklarıma vuruyor 15 dk dan fazla ayakta kalamıyorum dinlenmem gerekıyor...hamile kalmak istıyorum. ama korkuyorum...bu şekilde olan varmıydı?

Merhaba bayanlarrrr öncelikle hepinize geçmiş olsun diyor allahtan acil şifalar diliyorum.
Malesef bende bel fıtığı rahatsızlığını yaşayanlardanım, yaklaşık 8-9 yıldır çekiyorum bunu.
Çok ileri derecede değilim çok şükür kiloma ve hareketlerime dikkat ettiğim sürece sorun yok ama dikkatsizlik söz konusu olduğunda da hastanelik olacak kadar ağrı yaşıyorum malesef :KK43::KK43::KK43:
Bizim düşüncemiz eşimle beraber önce bel fıtığı için tedavi olmak sonrasında çocuk sahibi olmaktı. Tedaviden kastım ameliyat yada fizik tedavi değil çok yeni bçr yöntem var belki aranızda bunu bilenler vardır. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı tedavi olmadan hamile kaldım :) Şuanda 6 aylık hamileyim ve rabbime sonsuz şükürler olsunki fıtık yüzünden şimdiye dek bir sorun yaşamadım üstelik 6 kilo aldım sadece fazla ayakta durduğum zaman eğilip kalktığım dengesiz hareket ettiğim zaman ağrılarım oluyor ama dayanılmayacak gibi değil. Tabiki bu biraz bünye meselesi birazda hastalığın ne derecede olduğuna bağlı. Doktorumla konuştuğumda (Doğum dr.) normal doğum yapabileceğimi bel fıtığının buna engel olmadığını söyledi şimdilik herşey normal seyrediyor bakalım hakkımızda hayırlısı umarım bu şekilde devam eder ve ben sağ salim kızımı kucağıma alabilirim.
Tekrar hepinize geçmiş olsun arkadaşlar....
Bu arada bel fıtığı için söylediğim tedavi daha önce tv de çıkmıştı ameliyatsız kesin çözüm bence denemeye değer
Nasipse ben doğumdan sonra toparlanınca burda tedavi olmak istiyorum..
O tedavinin ne olduğunu söylermisiniz bende bel fıtığindan muzdaribim ..

Bende amelyat oldum fitiktan 5 sene once ama baska bir fitik daha nuks etmisti belimde :KK43: suan 9 haftalik olmama ragmen bicak sapmalari yasiyorum sizler nasilsiniz :KK43:

be
Bende amelyat oldum fitiktan 5 sene once ama baska bir fitik daha nuks etmisti belimde :KK43: suan 9 haftalik olmama ragmen bicak sapmalari yasiyorum sizler nasilsiniz :KK43:
benim belimde 3 ayrı yerde fıtık var. şuan 22 haftalık hamileyim ve çok ağrım var üstelik daha hiç kilo almadım. ağrılar çok şiddetli.ilerleyen aylarda nasıl olacak bilmiyorum :KK43:

X