Doktorum klomen verdi ama ilaç hakkında hiç bir bilgim yok internetten araştırıyorum

E

EU1

Ziyaretçi
Salı günü doktora çıkmıştım kaş..tımdan dolayı.. birde çocuk istediğimizi belirttim bu rahatsızlık olmasa idi özelinize eşimle çıkıcaktık dedim.. doktor bir tane fitil,krem ve hap verdi eve geldiğimde akşamına regl oldum.. o gün doktor hiç bir tahlil almadı.. Adetinin 3. günü gel dedi.. bende gittim bugün fitili kullanabilirmiyim dedim.. hayır kullanma adetin bitsin ondan sonra kullan ama diğer verdiklerimi kullanabilirsin mantar olmuşsun dedi hormon testi istedi.. bende tahlil verdim bugün.. sonuçlar için herşey normal ve sana bir hap yazıyorum, verdiğim bu hapa'da adetinin 5. günü yani pazar günü başla.. 5 gün kullan ve pazartesi günü tekrar gel dedi..

Krem Klomen 50 mg 10 Tablet
Klomifen Sitrat
Birde üzerinde Gonadotropik Ovülasyon oluşturucu yazıyor.

Endikasyonlarını okudum kadınlarda ovülasyonun sağlanması ve daha bir çok şey yazıyor.. fakat sizlerinde düşüncesini almak istedim
ÇÜNKÜ kullananlarınız var birde kist yapıyormuş diye duydum doğrumu gerçekten???:çok üzgünüm:BENİ AYDINLATIN LÜTFEN!
NEDEN KİST YAPIYOR? YUMURTA ÇATLAMIYINCAMI KİST OLUYOR???:KK43:

meraba bende ilk defa bu ay klomen kullandım adetim bittikten sonra başladım ve günde 1 tane ile 5 gün kullandım 6. günü doktora gittim doktor 2 gün daha kullan gel dedi 2 gün daha kullandıktan sonra yumurta gelişimi güzel dedi ve beni yumurta takibine aldı en son ayın 16sında gittim yumurtaların çatlamış buğün ve yarın ilişki dedi şimdi beklemedeyim 2 martta test yapıcam. kist yapma gibi riski varmış ama bu uzun süreli kullanımlarda ayrıca kist olsa bile doktor 1 aylık bir dinlenme veriyo kontrollerle kolaylıkla geçibiliyormuş. ben takibimi ''klomen kullanan arkadaşlar yardım lütfen'' konulu başlıkta anlattım istersen ordaki arkadaşların yorumlarından da faydanalanabilirsin...sevgilerle...

merhaba umarım hakkınızda hayırlısı olur.. beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.. benim kafama şimdi takılanda şu oldu ben şuan birde mantar tedavisi görüyorum.. klomene başlarsam yumurta oluşurmu acaba? tabi bunu ALLAH CC.bilir ama mantar için hapta kullanıyorum ya ondan soruyorum.. siz folik asitte kullanıyormusunuz? cvbınızı bekliyorum? ben folik asite başlayalıda nerdeyse iki ay oldu. klomene yarın başlarken folik asiti bırakayımmı acaba??? beni bu konudada bilgilendirimisiniz lütfen!

sevgiler...

meraba dediğin gibi Allah umarım hakkımızda hayırlısını verir inşallah. ben folik asit kullanmadım ama klomene başlamadan 1 önceki ay bende iltahap varmış onlar için 2 tane antibiyotik birde fitil vermişti. filiti kullanmadım ama antibiyotikleri kullandım. doktorumun klomen verdiğin günkü muanemde ise iltihabın kuruduğunu söylemişti. klomene başladığımda beni doktorum yumurta takibine almıştı 2 günde bir kontrole giitim şimdi ilk kullanmaya başlayan 5 gün süre ile kullanmaya başlıyor ya doktor yumurta takibinde 1 kullanımlık toz yeterli olmazsa günde 4 taneye kadar çıkarma şansımız var demişti ama bende gerek kalmadı. seninde doktorun yumurta gelişimine göre dozu arttırabilir...

Merhaba ben klomen kullanmaya başladm doktor hastalığın 5. Günü 2 tane kullan dedi tekrar 5 gün kullanılıyomuş ama günde 1 tane mi 2 tane mi kullanıcam acaba ??

X