banyo ve lavabo temizliği.....

mordabirrenk

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
277
0
selam,

Bu konuyu burda açmam mı gerekiyor bilemedim. aradım ama ona uygun bir yer de göremedim. Antalya'nın suyu çok kireçli. banyom duşakabinli .fayanslarda ne kadar silersem sileyim mutlaka kireç izi kalıyor.deterjanlara para vermekten bıktım .bazen küçük bir teday işimize yarayabilir, hanımlar fayanslar nasıl pırıl pırıl görünür....a.s.

bende bi sorabilir miyim bu konu ile ilgili banyonun fayans araları naparsan yap hep siyah oluyor nasıl temizerim

bende bi sorabilir miyim bu konu ile ilgili banyonun fayans araları naparsan yap hep siyah oluyor nasıl temizerim

Canım benim siyahlamış fayans aralarını neyle denersen dene temizlenmiyor. Ben diş fırçasıyla aklıma gelen her türlü deterjanla tek tek ovdum ama eskiyince ve önceden kirletilmiş olunca temizlenmiyor. Ama burada bu konuyla ilgili bir arkadaş bir çözüm üretmişti okudum ama uygulamadım. Yaz gelince deniyeceğim. Ben sanada önereyim.
Bu arkadaş fayans aralarını resim fırçasıyla beyaz yağlı boyayla boyamış ve mükemmel sonuç almış. Ben denemek için yazı bekliyorum sebebide boyaya alerjim var yaz olursa her yer açık olur. İstersen dene canım.

Konuyu açan arkadaşım fayansları sirkeyle sil elme sirkesiyle prıl pırıl parlıyor hatta kızlar
Camları
Ahşap parkeleri
Ve mobilyalarıda silin
Kokusu kalamyacak şekilde sulandırıp camsil şişesine doldurabilirsin
Ben bulaşık makinasının parlatıcı bölümünede koyuyorum
Sonuçlar mükemmel hem deznfekte oluyor hemde daha geç tozlanıyora.s

Canım fayans aralarına kalem çıkardılar
Suya silmeye dayanıklı
Koç taşta Carrefourda ve Metro mağzalarında bulabilirsin 7 tl ye satılıyor
Ben sürekli diş fırçasıyla fırçalışyorum o nedenle kararma yok
Kalemi dene derim bensositososito

a.s.Superisi fayans aralarını domestosa batırdığın eski bir diş fırçası ile ovarsan prıl pırıl oluyo, ya da fayanslara domestosu döküp yine diş dırçası ile ov. Sonuçtan memnun kalacaksın.hihoyyyt

canım derz kalemini bende denedim işe yarıyor.ben 10 ytl ye almıştım.ama 1 kalem mutfağıma yetmedi.yağlı boya işini bende düşünmüştüm ama cesaret edememiştim..

kireç konusunda benimde tavsiyem sirke...

merak eden arkadaşlar;benim bir arkadaşım fayans aralarını beyaz yağlı boyayla boyamıştı ilk boyadığında güzeldi ama biraz zaman geçtikten sonra yarısı çıktı yarısı kaldı ve daha kötü görünüyordu aralarıa.s

selam
fayans araları siyah derz yapıldığı için kiri fazla belli olmuyor benim rahatsızlığım kireç lekeleri...

canım bende bundan şikayetciydim Mr Muscle-banyoaldım bikere sıkıp bezle sildim sonuç mükemmel dene istersen ..

selam
fayans araları siyah derz yapıldığı için kiri fazla belli olmuyor benim rahatsızlığım kireç lekeleri...

bunu tavsiye ettiğim için yöneticilerden reklam yapıyorum diye uyarı alırmıyım bilmiyorum ama biobellinda pas-kiraç sökücüyü tavsiye ederim.fayans aralarındaki siyahlıklardan tutunda küvetteki pas lekesine,musluk ve fayans üzerindeki dalgalı kireçlere karşı kesinlikle mükemmel sonuç veriyor.(yöneticiler lütfen kızmasın)a.s.a.s.

benim tavsiyem ( ekodost ürünleri ) temizliğinden öte kirlenmesinin geciktirmesi , ayrıca insan sağlığına zararı olmayan doğal temizlik ürünlerini kullanarak hem banyonda aşındırmadan temizlersin hemde teneffüs ettiğinde ciğerlerin zarar görmez.

ekodosteskisehir.wordpress.com adresinden ihtiyacın olan ürünlere ulaşabilirsin

Kaynar suyun içine domestosu koyun sert bir fırçayı da elinize alın (bu arada ya bir maske ya da bir bezle ağzınızı kapatın o kokuyu içinize çekmemeniz için) güzelce fırçalayın bakalım kirden eser kalıyor mu? :sm_cool:

X