Sayfa: 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir?

1. Konu Sahibi : anne1964 #11
    Alıntı janseray kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    yıllardır sedefle uğrasıyorum artık ellerim ayaklarım ve dirseklerimin hertarafı sedeften görünmesz hale gelmişti denemediyim ilaç ve bitki kalmammıstı en son dr tavsiyesiyle bir ilaca başladım her gece sedeflerin üzerine sürüyorum pamuklu bezle sarıp bezin üzerinede poset sarıyorum ellerime eczaneden pamuklu eldiven aldım ellerime onu takıp uzerinede ameliyat eldiveni takıyorum ve 20 günde nerdeyse sedeflerim iylesti. merhemın adı dermovate merhem

Canım geçmiş olsun, benim 5 yıl evvel ayaklarımda başlamıştı sedef ve dermovate ile yayılmadan önlenmişti, bugünlerde saç diplerimde nüksetmeye başladı benimde tedavim sürüyor. Zaten sedefin tedavisinde kortizon en etkili farmakolojik müdaheledir... İlaç ismi vermenin doğru omadığını düşünüyorum, çünkü dr. kontrolünde ve doz ayarlaması dr. ye ait riskli bir tedavi yöntemidir.. olurda okuyanlar bu merhemi kendi başına doz aşarak kullanmaya kalkıverir diye yazmak istedim.

Tekrar geçmiş olsun canım, Allah şifalar versin.

2. Konu Sahibi : anne1964 #12
    Giriş tarihi
    Sep 2007
    ölü deniz tuzu çooooook iyi geliyo teyzem kullandı nişantaşında eco life diye bir mağaza var orada var senin için numarayıda buldum al güzelim 02122315110

3. Konu Sahibi : anne1964 #13
    janseray Guest
    Alıntı nephente kullanıcısından alıntı Mesajı Göster

Canım geçmiş olsun, benim 5 yıl evvel ayaklarımda başlamıştı sedef ve dermovate ile yayılmadan önlenmişti, bugünlerde saç diplerimde nüksetmeye başladı benimde tedavim sürüyor. Zaten sedefin tedavisinde kortizon en etkili farmakolojik müdaheledir... İlaç ismi vermenin doğru omadığını düşünüyorum, çünkü dr. kontrolünde ve doz ayarlaması dr. ye ait riskli bir tedavi yöntemidir.. olurda okuyanlar bu merhemi kendi başına doz aşarak kullanmaya kalkıverir diye yazmak istedim.

Tekrar geçmiş olsun canım, Allah şifalar versin.
    oncelikle tesekur ederim ve sanada geçmiş olsun .evet ism vermem yanlıs oldu uyarın için ve açıklaman için tesekurlera.s.

4. Konu Sahibi : anne1964 #14

küba

Arkadaşlar
    Ben duyduğumu sizin için yazayım, enteresan gelmişti ama maalesef daha fazla bilgi yok bu konuda.Küba'ya turistik sebeple giden arkadaşımın arkadaşı son iki günde sedefin kesin tedavisinin Küba'da bulunduğunu öğrenmiş, doktora gitmiş ancak doktor hiç değilse
    1 hafta orada kalmasının gerektiğini sonrasında yanına ilaç vereceğini söylemiş, bu hastalık tedavi edilebilir demiş.Biliyorsunuz öyle kolay değil Küba dan birşey getirtmek bile.Ancak vizesi uzatılmadığı için kalıp tedavi olamamış.
    Biliyorsunuz ülkemizde bir sürü Kübalı çalışıyor, belki birileri daha fazla yardımcı olur.
    Geçmiş olsun hepinize...

5. Konu Sahibi : anne1964 #15
    10 yıldır sedefim vardı..1 aydır DERMOCLEAN kullanıyorum...geçmeye başladı..hergün kullanmadığım halde(geçmeye başlayınca şımardım galiba.)...nerdeeyse geçecek..
    kortizonsuz ve bitki özlü olması da ayrı bi güzellik..nooolur kullanın..hakikaten mucize...!

6. Konu Sahibi : anne1964 #16
    qqqqqqqqqqqqqq
    Düzenleyen: BenHumanist Düzenleme Tarihi : 22-10-2009 Düzenleme Saati :00:03

7. Konu Sahibi : anne1964 #17
    Giriş tarihi
    Jul 2008
    arkadaşlar benim eşimdede var ama ilaç kullandığı zaman düzeliyor kullanmadığı zaman tekrar geri geliyor ve sitreste artış yapıyor kullandığı ilacın adı psorcutan beta pomat

8. Konu Sahibi : anne1964 #18
    canim ya biraz sacma olabilir ama ben de seneler once guzin ablanin kosesinde okumustum. bir kiz nivea krem surdugu zaman sedef hastaligi iyilesmis. kalici mi bilmiyorum ama o iyi geliyormus. ama her nivea degil . yurtdisinda satilan nivea. almanya dan falan kucuk bir tup getirt bak bakalim. belli mi olur?

9. Konu Sahibi : anne1964 #19
    Giriş tarihi
    Oct 2007
    bu konu hakkında bilgim kayınvalidemin yaşadıklarıyla sınırlı...size de aktarayım...
    sedef hastalığının bir numaralı sebebi stres...son 3-4 yıldır kayınvalidemin kol dirseklerinde ve diz kapaklarında gördüğümde içim acıdığı,aşırı kaşıntılı,kanamlı yaralar...ve bu sedef hastalığının ilerlemesi de iltihaplı eklem romatizmasına kadar götürüyor...konusunda çok uzman olan bir doktorla görüşün... bitkilerle,otlarla bir sonuç alsaydık biz alırdık çünkü bende ilaçtan önce bitkilere başvuran bir insanım....
    yiğeninize acil şifalar diliyorum...
    sevgiler
    ...

10. Konu Sahibi : anne1964 #20
    merhabalar ben aranız ayeni katıldım sayılır.bendede yıllardır sedef hastaığı var, çok yaygın değil ama bi ürün kullanmıyorum.tafsiyesi olan varsa banada söylermisiniz.

Sayfa: 2/4 İlkİlk 1234 SonSon