Bebek Beslenmesi bebeğim çok iştahsız...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kocaoz

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
15
0
49
bebeğim 5 ay bir haftalık ve 6 kilo 800 gr ek gıdaya başladık ve 4 saate bir acıkıyor.çok az yiyor.boyu 62 cm...Doğduğu günden beri çok az yiyor....Formül mama veriyorum günde 3 kez sadece 120 cc yiyor ne yapabilirim bu konuda deneyimi olanlar lütfen yazsınlar:a015:

benim bebegimde 5 ay 3 haftalik. kelin dermani olsa basina sürermis ama yalniz degilsiniz demek istedim sadece. benimki de bir ara günde 500 gr sütten fazla icmiyordu yani ek mama da vermiyordum o zaman. 100 gr mamayi 1 saatte ictigi oluyordu ve tam 4-5 bazen 6 saat bekledikten sonra. simdi de sütü öyle cok icmiyor. ek gidadan günde 2 kere veriyorum. ondan da 160 gr falan yiyor. kasigi daha sevdi. siz de isterseniz kasik mamalarina yogunluk verin ama ne olursa olsun süt de icmeleri sart.bana anne bebek danismanligindan verilen bir kagitta eger bebek 150-250 gr arasi ek mama yiyorsa onun bir ögün olarak sayilabilecegini yaziyor.
bu arada bebeginizin kilosu da gayet iyi.

yalnız olmadığıma sevindim.Beni asıl telaşlandıran bu ay sadece 300 gr almış olması...Geçmiş aylarda 750 grdan az almıyordu.Az ama sık mama veriyordum.Kilosunun normal olması sevindirdi tabii ki.Sağlıklı olsunlarda...Kaşık mamasına ağırlık verdim bakalım.Artık diğer ayı bekleyeceğiz.Bebişi öpün yerime sağlıklar dilerim...:emir_bebek::emir_bebek:

merak etmeyin belki de bebeklerin böyle dönemleri vardir. benimki de bir kere 3 haftada 220 gr almisti. sonra baska bir 3 haftada da 170 gr. Yani aslinda haftalik kilo artisi olmaliydi. cok üzüldüm stres oldum ama Allaha sükür son zamanlarda biraz düzeldi. Aslinda bebeklerimize güvenmemiz gerek cünkü onlar ihtiyaclari kadari aliyorlar ama iste annelik...
Allah herkesin bebisine saglik ve biraz da istah versin:-)

4 aylık bebeğim doğdu doğalı çok iştahsız havuç tohumu diyorlar 4 aylık bebeğe verilebilirmi ? bilginiz varmı yazabilirmisiniz.

merak etmeyin belki de bebeklerin böyle dönemleri vardir. benimki de bir kere 3 haftada 220 gr almisti. sonra baska bir 3 haftada da 170 gr. Yani aslinda haftalik kilo artisi olmaliydi. cok üzüldüm stres oldum ama Allaha sükür son zamanlarda biraz düzeldi. Aslinda bebeklerimize güvenmemiz gerek cünkü onlar ihtiyaclari kadari aliyorlar ama iste annelik...
Allah herkesin bebisine saglik ve biraz da istah versin:-)
Burcu hanım benim bebegin 3aylık 2haftadır iltahsız meme mama reddediyor az alıyor kan idrar normal acaba reflü olabilşrmi ne olur yardım edin

X