Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Ben öyle bir iki ay bekleyemedim yaa gitti gidiyordan aldim testi gitti.. :) denedim 15. Gün yumurtlama günüm çıktı :KK66: bakalim bat 1 nisan.. Inşallah büyük bir sürpriz olur banada şaka günümüzde hamilelik haberi alırım :) yani sözüm ona al testi uygulama ya basla gitsin :)

cok iyimiş ya 1 nısan :KK1: ınsallah kalmıssındır burdan yazda bızde ögrenelım merak ettım :KK1::emir_bebek:

canım 31ine daha 1 hafta var. test yapsanda gebeysen de çıkmaz. gerçekten kafayı dağıtmak gerekiyor. düşündükçe zaman geçmiyor. çalışıyormusun ? profiline baktım, ankaradamısın?

merhaba canım, evet çıkmaz biliyorum o tesler gel beni yappp diye sesleniyor sanki hahah :) evet canım çalışıyorum, Ankara'dayım. İşim bu aralar sakin bende böle kafayı sıyırıyorum işte :)

merhaba canım, evet çıkmaz biliyorum o tesler gel beni yappp diye sesleniyor sanki hahah :) evet canım çalışıyorum, Ankara'dayım. İşim bu aralar sakin bende böle kafayı sıyırıyorum işte :)

bende ankaradayım . benim de bu ara yoğunlaşmaya başlıyor. yoğun iş iyi. pimpirmeye vakit kalmıyor :)

bende ankaradayım . benim de bu ara yoğunlaşmaya başlıyor. yoğun iş iyi. pimpirmeye vakit kalmıyor :)

canım sen yorma kendini yine de :) daha çok yeni bebeğin, daha minnak :):)))))
bizim işlerde yooğunlaşsın artık istiyorum ama sçimlerden önce iş falan olmaz sanırım bende sıyırmaya devam ederim.. İnşallah şu güzel haberi alırım da sakin sakin gebeliği geçiririm Aminnnn :)

canım sen yorma kendini yine de :) daha çok yeni bebeğin, daha minnak :):)))))
bizim işlerde yooğunlaşsın artık istiyorum ama sçimlerden önce iş falan olmaz sanırım bende sıyırmaya devam ederim.. İnşallah şu güzel haberi alırım da sakin sakin gebeliği geçiririm Aminnnn :)

saol canım. inşallah alırsın güzel haber. ne zamandır istiyorsun? kaç yıllık evlisin?

saol canım. inşallah alırsın güzel haber. ne zamandır istiyorsun? kaç yıllık evlisin?

canım 3 yıldır istiyorum. 1 tüp denedim tutmadı, bir de kimyasal gebe oldum 2013 kasım ayında. 1 haftalık evcilik oynar gibiydi :)
tüm değerlerim normal, eşimin değerleri de normale yakın. Doktorlar doğal yolla olur diyorlar ama bekliyoruz işte. Hsg çekimi tüplere bakım ve varsa yapışıklık açıyor dediler bu ayın 6 sında onu da çektirdim o da temiz çıktı.. İşte böyle hikayem canım..

canım 3 yıldır istiyorum. 1 tüp denedim tutmadı, bir de kimyasal gebe oldum 2013 kasım ayında. 1 haftalık evcilik oynar gibiydi :)
tüm değerlerim normal, eşimin değerleri de normale yakın. Doktorlar doğal yolla olur diyorlar ama bekliyoruz işte. Hsg çekimi tüplere bakım ve varsa yapışıklık açıyor dediler bu ayın 6 sında onu da çektirdim o da temiz çıktı.. İşte böyle hikayem canım..

canım benim arkadaşım da 2 yıl bekledi. drlar iki adet arası geçen süre boyunca devamlı gün aşırı yapın dediler. 3.ayda oldu sonunda. ekim annesi olacak inşallah.
inşallah seninde en kısa zamanda olur hayırlısıyla.

canım benim arkadaşım da 2 yıl bekledi. drlar iki adet arası geçen süre boyunca devamlı gün aşırı yapın dediler. 3.ayda oldu sonunda. ekim annesi olacak inşallah.
inşallah seninde en kısa zamanda olur hayırlısıyla.

inşallah canım hayırlısı ile Allahım bizlere de nasip eder inşallah. yuvamızında başımızı eğik koymaz, çekirdek ailemiz olur bizimde..

Ne olurr bizede dua et.. rabbim bizede nasip etsin inş. . Sana güzel bi gebelik güzel bi doğum güzel ve hayırlı bi evlat versin

Sağol canım,inşallah Rabbim bilir en iyi zamanını.Ben ne zamandır istiyordum ama o zaman olsaymış şuan karnı burnunda, etrfaımda kimse olmadan yapayalnız depresyona girerdim herhalde.Kocamda yurtdışına gitti :KK43: Tlfda verdim müjdeyi.Öylede sıkıntılı bir zaman.Neyseki çok geçmeden gelecek 3 ay sonra. Bu yüzden zamana bırakmak en iyisi oluyor. İnşallah en kısa zamanda Allahın izniyle kavuşur herkes yavrusuna:nazar:

hayır canım tam tersi koyu çıktığının ertesi günü yumurtlama ihtimali yüksek oluyor.yani yumurtlamadan önceki 6-48 saat arası lh hormonu artıyor ve koyu çizgi çıkıyor.ama benim tavsiyem adet bitiminden itibaren her 2 güne bir ilişki yaşamanız.taki adet tarihine kadar.en sağlıklısı bu.özellikle 12. Gün ile 24. Günler arası 2 güne bir yani günaşırı ilişki olmalı.
çok fazlamı oluyorum bilmiyorum bişey daha sorabilirmiyim :KK43: kafama takıl dıda ..çift çizgiyi görünce ertesi gün denişsiniz ya ertesi gün çift çizgi yoksa bile olucakmı ilşki o günmü yumrutlama günü oluyor?yoksa ertesi gündemi çift çizgiyi görmemiz şart tam yumurtlama çatlama günü belirlenmesi için :KK5:

Sağol canım,inşallah Rabbim bilir en iyi zamanını.Ben ne zamandır istiyordum ama o zaman olsaymış şuan karnı burnunda, etrfaımda kimse olmadan yapayalnız depresyona girerdim herhalde.Kocamda yurtdışına gitti :KK43: Tlfda verdim müjdeyi.Öylede sıkıntılı bir zaman.Neyseki çok geçmeden gelecek 3 ay sonra. Bu yüzden zamana bırakmak en iyisi oluyor. İnşallah en kısa zamanda Allahın izniyle kavuşur herkes yavrusuna:nazar:

Inşallah canimm yaa.. bende allahtan hep hayirlisini istedim bakalim ne zamana kismet olacak.. esin 9 doguruyordur gurbet ellerde :)

Sorma bütün parası tlf faturasına gidecek:) birde dediki kimseye söyleme, ben dururmuyum hiç..

benim eşim ctesi gece gelecek hayırlısıyla. soylemiycem gelene kadar. annem babam bizde kalıyor, annemle başbaşa oturup sohbet ediyoruz söylemiyorum. kendimi kötü hissediyorum ama ilk eşim bilsin istiyorum.

Kizlar bisey sorucam ben 14 gundur sogan suyu içiyorum az once akintimda hafif kan vardi ama cok az. Hamile oldugumu dusunmuyorum ama sizce sogan suyu icmeyi birakmalimiyim.eger icersem bisey olur mu.

Kizlar bisey sorucam ben 14 gundur sogan suyu içiyorum az once akintimda hafif kan vardi ama cok az. Hamile oldugumu dusunmuyorum ama sizce sogan suyu icmeyi birakmalimiyim.eger icersem bisey olur mu.

Saraçoğlu hamile kalinca birakin diyordu ama kesinlikle içmeyin gbi ifadesini duymadım. . Zaten hamile kalmak için iciliyor hamile kaldıktan sonra icmemeyi o yüzden öneriyordur gbi geliyo bana..

çok fazlamı oluyorum bilmiyorum bişey daha sorabilirmiyim :KK43: kafama takıl dıda ..çift çizgiyi görünce ertesi gün denişsiniz ya ertesi gün çift çizgi yoksa bile olucakmı ilşki o günmü yumrutlama günü oluyor?yoksa ertesi gündemi çift çizgiyi görmemiz şart tam yumurtlama çatlama günü belirlenmesi için :KK5:

Dilediğin gibi sor canım sorun yok :) Koyu çizgi yumurtlama öncesi çıkar canım yani koyu çizgi olduğu gün değil aslında çizgilerin silikleştiği gün yumurtluyorsun.Mesela benim üstüste çift çizgi çıktı 3. gün silikleşti.Bazen böylede olabiliyor ama en güzeli gün aşırı ilşki yani çizgilerede çok takılma.Bir gün ilişkiye girin bir gün dinlenir sonraki gün yine ilişkiye girin.En sağlıklısı bu.
2 veya 3 gün üstüste koyu çizgide çıkabilir,bu henüz yumurtlamadığın ama yumurtlamaya yakın olduğun anlamına geliyor.Çizgiler ne zaman silikleşirse o zaman 48 saat içinde yumurtlama gerçekleşecek demektir.

Son düzenleme:
kızlar kafayı yemek üzereyim. 4 gündür ovulasyon testi yapıyorum ve bugün koyulaştı çizgi. bu sabah çalışma yapmıştık, akşam yine mi çalışmamız gerekiyo yoksa yarın mı? ne yapmalıyım biri yardım etsin lütfen :2:

X