güven sorunu

irras_

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2008
2.966
206
6,5 aylık evliyim ..

bugun anladım ki eşim bana hiç güvenmiyor ..
senağlama

beni üzmesi sanırım onun için zevk ..
kadınlar günü için program vardı ve bende kursa gidiyorum bütün bayanlar oraya gidicektik .. yok olmaz yok beni oraya getirtme .. fln dedi

ne yapmalıyım .. ?

ne değerimi anlıyor ne sevgimi ..

üzülüyorum üzüldüğümse ise fenalaşıyorum ..
off

kocası böyle olan varmı ?
ne yapmam gerekiyor ..
ne konuşulmaya konuşuluyor nede başka bişey

Walla ben evli değilim değilim ama benim sevgilim böyle bazen çok üstüme geliyor oraya gitme buraya gitme şunu yapma falan makyaj bile yaptırmıyo aşırı derece de kıskanç yani ama ben alıştım artık bence eşinizi karşınıza alıp bi konuşun derim ben hani sorun neden böyle yapıyosun bana güvenmiyo musun falan diyin...

Bence bu sana güvensizliginden degil kendine olan güvensizliginden kaynaklaniyor...cok asiri kiskanc insanlarin kendinle bir problemi vardir zaten...
Kompleksli ve öz güvenleri azdir...:nazar:

Ben olsam her konuda taviz vermem...cünkü simdi taviz verirsen hep taviz vermek zorunda kalirsin....Konusman pek ise yaramaz kanimca...adamin zaten sorunulu kendinle...belki bir uzmana gitmeye ikna edebilirsin...kesinlike istemiyorum diyorsada...tek caren ondan inatci olman lazim...ve de cok sabirli:nazar:

Bence bu sana güvensizliginden degil kendine olan güvensizliginden kaynaklaniyor...cok asiri kiskanc insanlarin kendinle bir problemi vardir zaten...
Kompleksli ve öz güvenleri azdir...:nazar:

Ben olsam her konuda taviz vermem...cünkü simdi taviz verirsen hep taviz vermek zorunda kalirsin....Konusman pek ise yaramaz kanimca...adamin zaten sorunulu kendinle...belki bir uzmana gitmeye ikna edebilirsin...kesinlike istemiyorum diyorsada...tek caren ondan inatci olman lazim...ve de cok sabirli:nazar:

İnat yapınca sorunlar daha da fazlalaşıyo sen inat o inat olmuyo birinin alttan alması sabırlı olması gerekiyo

psikoloik sorunları oldugu dogru biraz ..

ama sanırım kendisine olan öz güvensizliği ama o iyi olucak derken ben mafoluyorum ..

üzülmemenin bir formülü varmıdır acaba ?

İnat yapınca sorunlar daha da fazlalaşıyo sen inat o inat olmuyo birinin alttan alması sabırlı olması gerekiyo

Inat derken sürekli öyle her dedigine inat yapmak degil...ilk basta yazdigim gibi her konuda taviz vermemesi gerekir...mesela ben giyim kusam yüzünden kesinlikle inat yapmam...esim sunu giyme hosuma gitmedi dedigi zaman tamam derim...önemsizdir cünkü benim icin...bu yüzden ne onun nede kendimin tadini kaciririm.:nazar:

Lakin benim icin cok önemli degerli olan seylere inat yaparim arkadasim...ve bana gecerli bir sebeb sunmadigi sürece devam ederim o inadima...:kahve:

Sürekli altan alan taraf oldugun zaman bir yerde patliyorsun....ve bu patlayisda cok daha büyük sorunlara sebeb oluyor....:nazar:

Alistira alistira iylikle yürüteceksin isini...gülerek isiracaksin yani...yerimseniben

peki huy değişirmi ?

can çıkar huy çıkmaz demişler .. bizimkisi öyle işte

Benim kadar kıskançlığı direk sevgiye bağlayan biri bile bu tezini çürüttü artık ...Kıskançlığın insanı sık boğaz eden derecesi kesinlikle bir kişilik sorunu , sevgiden filan değil...
Hele dün bir tv dizisinde izlediklerim tüylerimi ürpertti... Kıskançlığın aşırı aşırı boyutu ve sevdiğine zarar verecek kadar vahimdi :1no2:
Bu sana güvenmediğinden değil, kendine güvenmediğinden kaynaklanıyor kesinlikle...İnsanız ve insan demek toplumsal varlık demektir...Dört duvarın arasına hapsetse ,kimseyle görüştürmese ne sen kendini gerçekleştirebilirsin ne de nefes alabilirsin !!!( sadece görünürde nefes alıyosundur...)
Taviz tavizi getirir, kesinlikle doğru... Şimdiden tavrını koy , önünü alamayacağın hale getirme bence...
Elinden gelenin en fazlasını yap , eşinin huyu suyu tepkilerini de dikkate alarak yap...Burda kimseyi dolduruşa getirip yuvasını bozmak istemem...Allah kolaylık versin canım...

Ya bi de şöyle bişe var tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarırmış ...:1hug:

Bi de gülsüm sultanın dediği gibi "Alistira alistira iylikle yürüteceksin isini...gülerek isiracaksin yani" söylediği çok doğru

Huyu değişmez ama aklını kullanarak düşünce tarzını hafiften değiştirebilirsin...CADIARZU

merhaba, yeni evlisiniz daha birşeyleroturana kadar olabiliyor böyle durumlar sonra azalır veya geçer huyna bağlı ama böyle kalmaz emin ol zamanla çiftler birbirini daha iyi anlayıp kanıksıyor siz de onun huyunu anlayıp benimseyeceksiniz onun da aşırı kıskançlığı azalacak eğer sevgi varsa herşey yoluna girer çok fazla üzülmeden halletmeye çalışın sorununuzu

merhaba, yeni evlisiniz daha birşeyleroturana kadar olabiliyor böyle durumlar sonra azalır veya geçer huyna bağlı ama böyle kalmaz emin ol zamanla çiftler birbirini daha iyi anlayıp kanıksıyor siz de onun huyunu anlayıp benimseyeceksiniz onun da aşırı kıskançlığı azalacak eğer sevgi varsa herşey yoluna girer çok fazla üzülmeden halletmeye çalışın sorununuzu

bencede evliliğin ilk yılında oluyo kıskançlıklar ama zamanla birbirinizi daha iyi tanıyıp aradaki güven arttıkça daha düzeyli anlayışlı bi kocan olucak ama sabretmen gerekiyo canım.a.s.

Son düzenleme:
X