Saç Uzatma Yöntemleri Sac uzatmasına ve gürleşmesine sarımsak yagımı yoksa jojoba yagınımı önerirsiniz?

RoSe_RaiN

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009
333
222
35
Kızlar size bişey soracam. Aktarcıdan yaglarla ilgili bir katalog aldım.sarımsak yagı ile jojoba yagının sacı uzattıgını ve gürleştirdigini okudum.Kullananlar varsa sonuclarını paylaşırmısınız.Şimdiden teşekkür ederim herkese a.s.

saçın dökülüyor mu yoksa geçmi uzuyor badem yağı en iyisi ben kullandım

ben bircok yagın karısımı aldım aktardan.
bir kısmını ayırıp yumurta sarısıyla karıstırıp sac diplerime sürüyorum 2 saat bekletip yıkıyorum hiç yaglar öyle yapış yapış kalmasdı sacımda valla. haftada iki kez yapıyorum
hafta sonu da zeytinyagıyla sarmısak karısımımı uyguluyorum hoşuma gitti kokusunu kim takar kuruyunca gidiyor..
yeterki eski saclarıma kavusayım :KK43:(

sarmısağı tek geçerim, jojobanın özelliği yumuşatması, tüy çıkarması değil. insan cildinin ürettiği yağa en yakın olanmış jojoba yağı. eğer jojoba saçı güçlendirmek için ya da saç çıkarmak için olsaydı yüz maskelerine, kramlere fln konmazdı... sarmısak yağı,halis zeytin yağı, badem yağı, hint yağı, susam yağı gibi yağları karıştır,kavanoza koy. ya da aktarda da yaptırabilirsin. kullanacağın zaman istediğin miktarda yağı ayır bi kaseye, içine bi yumurta sarısı ekle, iyice çırp. sür saçına, diplere masajla yedir. sonra streçle, bekleyebildiğin kadar bekle, ama en az 2 saat. yıkarken de önce soğuk ya da soğuğa yakın ılık suyla akıt yağı, yumurtayı. sonra ılık suyla şampuanla. sarmısağın kokusu çok kötü,herkes dayanamıo, istersen onu diğer yağlarla karıştırma, kullanmak istediğin zaman eklersin kaseye. ama senin derdinin dermanı sarmısak yağı.

sarmısağı tek geçerim, jojobanın özelliği yumuşatması, tüy çıkarması değil. insan cildinin ürettiği yağa en yakın olanmış jojoba yağı. eğer jojoba saçı güçlendirmek için ya da saç çıkarmak için olsaydı yüz maskelerine, kramlere fln konmazdı... sarmısak yağı,halis zeytin yağı, badem yağı, hint yağı, susam yağı gibi yağları karıştır,kavanoza koy. ya da aktarda da yaptırabilirsin. kullanacağın zaman istediğin miktarda yağı ayır bi kaseye, içine bi yumurta sarısı ekle, iyice çırp. sür saçına, diplere masajla yedir. sonra streçle, bekleyebildiğin kadar bekle, ama en az 2 saat. yıkarken de önce soğuk ya da soğuğa yakın ılık suyla akıt yağı, yumurtayı. sonra ılık suyla şampuanla. sarmısağın kokusu çok kötü,herkes dayanamıo, istersen onu diğer yağlarla karıştırma, kullanmak istediğin zaman eklersin kaseye. ama senin derdinin dermanı sarmısak yağı.

yardımın için saol canıma.s.

bişey diil cnm ne demek, umarım işe yarar:1rolleyes:

arkadaşlar bişi sorucam gerçi bu tür sorulardan bıkmışsınızdır belki ama ben sarımsak yağını kullandım şimdi diğer yağ karışımlarımın içine kattım neyse kullandım ama hiçbir şeyin kokusu beni rahatsız etmezken(hani derler ya yumurta çok kötü kokuyo turp kokuyo falan die)hiç öyle bi koku sorunum olmazken bu sarımsak kokusu felaket yaptı yıkandım hala kokuyo bayada arıtmaya çalıoştım ama naptıysam kokusu gitmedi daha sonra gidermi zamanla geçiyomu yani?teşekkür ederim şimdiden

canım jojoba yağı nemlendirme amaçlı kullanılır
eğer saçlarının çabuk uzamasını istiyorsan çam terebenti kullan. ilave olarak jojoba yağınıda karıştırırsan kurumasınıda engellemiş olursun.
ben neredeyse 3 aydır kullanıyorum.saçlarım çok cansızlaşmış ve 1 avuç denecek kadar az kalmıştı.sonuç harika. ama sabır isteyen bir süreç uyarıyorum. ben etkisini ilk 1 aylık kullanımımdan sonra hissettim.

ben buna inanmiyorum, yani cilde uygun olan urunlerin saca uygun olamayacak dusuncesine. En basit ornekle anlatmam gerekirse, saci SIKLIKLA yikmak uzatiyomus diye bahsediliyo, bu durumda yuzumuzu gunde iki defa yikadigimiza ve killanmadigimiza gore sac ve yuzde bulunan killarin ayni olmadigini anlamis oluyoruz. Avakado hem sac hemde cilt icin cok besleyici bi meyve. Ama ben yuzume uyguladim diye killanmadim, aksine cildim bebek gibi oldu. Saclar uzar ama ciltteki tuyler sac gibi uzamaz.. Asiri killi bayanlarin genelde saclari cok gur olur ve maalesef vucudunun diger bolgelerindede fazla killi olduklarindan sikayet ederler, ama emin olun bu onlarin hormonel yapilariyla alakalidir.

o senin düşüncen canım. ama ben orda jojobayı sarmısakla kıyasladım. sarmısağı sür herhangi biyerine 1 hafta, bak bakiim o nokta kıllanıo mu kıllanmıo mu. avokadonun özelligi de zaten saç uzatmak değil, nemlendirmek, yumuşatmak(mesela alverde'nin bi kremi var aşırı kuru ciltler için avokado özlü) Ha onun dışında tabi ki saçı uzatan şey vücut tüylerini uzatcak die bi kaide yok.
Bu arada yıkama örneğin de pek yerinde olmamış, yıkamada su saçı besleyerek uzatmıyor, derideki dolaşımı hızlandırdığı için suyla yapılan masaj kökler canlanıyor. yüzü sık sık yıkamak (ama soğuk suyla) da ciltteki dolaşımı hızlandırdığı için hücre yenilenmesini arttırır, kırışıkları önler. Mesela benim tanıdığım bazı teyzeler var, bakıyorum yüzlerine 20 yaç genç cilt yaşları, ama çocukluğundan beri her gün 5 vakit abdest alıp namaz kılıolar. (amacım konuyu abdest namaza bağlamak değil tabi:) günde 5 kez soğuk suyla temas eden cilt canlanıyor, çünkü su hem negatif enerjiyi alıyor hem de dolaşımı hızlandırıyor...

ikisi de karıştır öle kullan hatta badem yağı ve susam yagı da kat içine de yumurta kır sür saclarına bir saat bekle ama iki ay filan haftada bir veya iki kez yap sabır isteyen işi ama sonucunu muhakka göreceksin

Kızlar hemen hemen pek çok yağı saç için kullandım. Karışımlar yaptırdım. Ama karışım yapıldığında hangisi faydalı hangisi değil anlaşılmıyor.

Tek tek denediklerimde ise;

Sarımsak: İyi ama kötü koku, çıkması zor oluyor.
Kekik: İyi, hem de güçlü antiseptik
Isırgan otu: Bana göre en iyisi. Saç tellerini kalınlaştırıyor, canlılık veriyor.
Jojoba: Güzel kokuyor. Yeni yeni kullanıyorum, henüz birşey diyemiyorum.

Ancak bütün bunlardan başka Dermaroller diye ürünü sanırım duymuşsunuzdur. Bu ürünü saç için, yüz için, sivilce, çatlak gibi her türlü cilt sorunlarında kullanıyorsunuz. Kullandıktan sonra bu krem/yağ/losyonları kullanınca çok daha etkili olduğunu farkettim.

Bilen biliyordur mutlaka. Bilmeyenler aşağıdaki link'ten bakabilir. Hee, bir de üzüm çekirdeği yağı çok iyiymiş. O da ısırgan gibi hücre yeniliyor. Onu da dermaroller ile deneyeceğim.

dermaroller ile leke,yara,çatlak,iz,saç dökülmesi

Son düzenleme:
Sarımsak yağı kaşlarımda işe yaradı saçımada sürsem mi diye düşünüyorum :KK1:

X