Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: rahimde perde

1. Konu Sahibi : delfiz #1

rahimde perde

rahimde perde olupda ameliyat olmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bu konu hakkında paylaşımlara ihtiyacım var

2. Konu Sahibi : delfiz #2
    Merhaba canım
    benımde rahımde perde vardı.kasım 2007 de hıstereskopı oldum ben.
    Şuanda tÜpbebk tedavısı ıle hamıleyım Çok ŞÜkÜr.
    Senın soruların varsa sor ben de seve seve cevaplıyım cnm.

3. Konu Sahibi : delfiz #3
    canim rahimde perde ile ilgili olarak sadece sunu biliyorum. arkadasimin ablasinin rahminde perde vardi ve bu hamile iken ortaya cikmisti. doktor da nasil farkedilmedi simdiye kadar, hamileyken bir daha hamile kalabilirdin demisti. cunku rahmin diger tarafi hamile degilmis gibi yumurta uretmeye vs devam ediyormus.

4. Konu Sahibi : delfiz #4
    Giriş tarihi
    Jan 2008
    arkadaşım bu şekilde hamile kaldı ama bilmiyordu
    neyse çocuk 8 haftalık oldu sorun ok gibiydi ama doktoru sürekli uyardı
    dediki düşük tehliken var 3 ay
    3 aydan sonrada erken doğum riski çok fazla.
    neyse bir gün hafif bir kanama geçirdi apar topar hastanede aldığı soluğu 2 gün yatırdılar
    ne yaptılarsa olmadı düştü bebeği.
    doktoru dedi kesinlikle ameliyat olman lazım riske atmamalısın.
    inşallah o ameliyat olacak. aynı şeyi yaşamak istemiyor.
    kimiside perde olmasına rağmen sağlıklı hamilelik geçirip doğuruyor.
    bana kalırsa ameliyat olmak gerekli a.s.
    Doğada bulunan dört element : Ateş , Su , Toprak , Püskevit!!!

5. Konu Sahibi : delfiz #5
    Giriş tarihi
    Feb 2008
    canım o sorununu çözerek hamile kal
    ilk dönemlerde düşük riski olmasa bile erken doğum riskin çok yüksek.
    tanıdığım birisi bu yüzden 4. ayında 2 defa düşük etti .
    onun bir ameliyatı var o perdeyi alıyorlar rahimden .

6. Konu Sahibi : delfiz #6
    Alıntı delfiz kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    rahimde perde olupda ameliyat olmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bu konu hakkında paylaşımlara ihtiyacım var
    slm cnm.bende çift rahimliyim.yani bendede yarıya kadar bi perde var.bana ameliyat şart dediler.eşimdede varikosel vardı onunda ameliyat olması gerekiyodu.ikimizde ameliyet olmadık.3 sene çocuğumuz olmadı ama tedavi olmadan hamile kaldım.yalnız benim pkosumda vardı.yani asıl hamile kalmama engel olan buydu.neyse kendiliğimden hamile kaldım.doktor düşük olur dedi olmadı.hiç bişeyden kısıtlamadım kendimi.36 haftalık bi doğum yaptım yani bir ay erken dogdu 2300 gr.doğdu ama çok hızlı toparladı kilo aldı gelişimi çok iyi.şu an 17 aylık.yani biz ameliyat olmadık.bence allahın taktirine kalmış.benim çocuğum rahmin sol tarafında bir kistin üzerinde tutundu.diğer tarafındada pkosa bağlı kistler vardı ama hiç bi sorun yaşamadım bence bi süre daha dene.bol bol dua et.allah hayırlısıyla verir inşallah.bu kadar uzun yazmamın sebebi bende çok fazla sorun ve engel yaşadım ama inancımı hiç kaybetmedim.daha ne hastalıklarım var ve şu andada hastayım ama hiç moralimi bozmadım ve allaha sığındım.sende öle yap cnm.allah herşeyin hayırlısını ve en güzelini verir bence

7. Konu Sahibi : delfiz #7
    Giriş tarihi
    Mar 2009

Yardım :(

canım benim ablamda bu sorun varmış ve gayet normal yolla çok uğraşmadan hamile kaldı :ecrin_bebek: taki doğum yapacağı anda anlaşıldı rahimde perde olduğu yalnız bazı arkadaşlar çift rahimden bahsetmiş onunkinde sadece perde olduğu söylenildi şimdi yiğenim 6 yaşında.... Yalnız geçen yıl 1 düşük yaşadı senağlama doktorlar perdeden kaynaklandığını bebeğin duvara yapışık döllendiğini söylemişler. şimdi ameliyat oldu hiç bir sorun yok hamile kalabilirsin dediler tekrar hamile kaldı ve tekrar düşük yaşadı senağlama yani allah verdimi duvara falan bakmıyor... Allah en kısa zamanda bebeğini kucağına almayı nasip etsin:Saruboceq:

8. Konu Sahibi : delfiz #8

Bilgilenderme

Bende bir düşük yaşadım ve ardından rahim filmi çekildim ve ona göre rahimde perde yani septum tespit edildi.ve 3 ay önce perde için ameliyat oldum.bence perde çok büyük bir risk doktorlarda perdenin alınmasından yana çünkü basit bir operasyon.perdenin varlığı düşüklere ve özelliklede erken doğumlara neden oluyo.benim tavsiyem perdeyi aldırman.

9. Konu Sahibi : delfiz #9
    hepiniize teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için uzun zamandır girmiyordum kulübe paylaşımları gördüm sevindim.Ben şimdilik bekliyorum bakalım zaman neler getirir yada götürür...

10. Konu Sahibi : delfiz #10

benimde perde var 5.5 aylık düşük yaptım.Size tavsiyem mutlaka doktor kontrolünde ol

Alıntı delfiz kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    MERABALAR .Ben bu klübe yeni üye oldumda biraz acemiyim.yazınızı gördüm.Ben geçen hafta 5.5 aylık düşük yaptımda .Rahimimde perde olduğu anlaşıldı.Eğer siz hamileyseniz mtlaka doktor kontrolün de devam edin . özellikle ünüverste hastanesinde kontrol altında olun.Bazı bölmesi olupta sonuna kadar problem çıkmadan doğum yapanlar var. benimde sadece 1.5 ay tutulabilseydi belki bebeğim yaşardı. Hiç panik yapmayın.

Sayfa: 1/2 12 SonSon