mide bulantısına çözüm arıyorum

omerin annesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
2
0
47
arkadaşlar 10 haftalık hamileyim çok fazlabulantım var bana bir tavsiyesi olan var mı sabah akşam sürekli bulantı tavsiyelerinizi bekliyorum

canim su icmen gerekince maden suyu ic. soda degil maden suyu.(meyveli olanlardan degil, bariz eskiden bildigimiz kizlay'in beysehir vs maden suyu)

kiraker ye surekli, leblebi ye mide asitini alsin.

birden doldurma mideni. tam doymadan kalk tam acikmadan otur. yani surekli birseyler yiyeceksin miden bos kalmayacak. ozellikle sabahlari bulanir mideler cunku sabah en bos andir. mumkunse gece kalk birseyler ye. hafif atistir. kilo yapmayacak seyler sec ama.

mide bulantisi yemek yemenin duzensiz olmasindan kaynaklaniyor.

tam 6 ay cektimm abahlari midem bosken bile kusardimm
bisey kar etmedi bana canimm
ne denediysemm olmadiii
acil sifalar insssalaah

canım leblebi kraker yada galeta ye sabah yataktan kalkmadan bunları ye biraz yatakta otur sonra kalk birde magnetik düğmeleri olan bileklikler var eczanelrde satılıyor fayda gören arkadaşlarım oldu istersen dene

canım ben ibrahim adnan saraçoğlunun sitesinde okumuştum şöyle yazıyo "Bir tatlı kaşığı kekiği bir iki yudum su ile çiğnemeden yutun. Mide bulantınız hemen geçecektir." denemekte yarar var ve ben etkili olacağını düşünüyorum..inşaallah faydasını görürsün canım..

X